Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

Spopadne danas kasirka u prodavnici mog muža ..jel M. vaša ćerka? Vaša žena vaspitačica?

Ovaj klima glavom..odgovara sa da..da..da..zašto me to pitate?

"Pre tri godine je moj brat, drug vaše ćerke, pitao da Vaša žena pomogne oko upisa mog sina u vrtić, pa je ona rekla da ne može da pomogne.."

-Vi ste onda verovatno jedina kojoj nije pomogla!

Zovem ćeru i pitam ko je to..i šta je to bilo..

"Kevo bre, kada bi ja tebe pitala za svako dete za koje mene pitaju razno razni..trebao bi vam još jedan vrtić za svu tu decu! A ti što im treba pomoć me se samo tada sete.."

Dobro dete i reče :hhh: 

Eto..godinama pomažaš, izvodiš nemoguće misije i onda te zaskoči jedan kome nisi pomogao! 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ispod mene kupili vikendicu..sređuje je već duže vreme..

Hajde dobro kupatilo..i tako to..ali od danas im tu majstori koji montiraju radijatore!
Doveli su gas do kuće...

Razmišljam tako..gde je tu čarolija vikendice?
Pa to je kuća za stanovanje a ne vikendica!
Gde je tu uživatak  pećkice na drva i ono pucketanje zimi..pa vince..pa romatika..ali dobro..ja sam iz prošlog veka... :fijuk: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nasmeja  me Veca!!ali,znam  za  takve,nisu  ti  tvoji  jedini.Moj  brat  ima  'vikendicu' u  pesku.U stvari,to  je  ona  kucica  gde  smo  nekad odmarali  za  vreme  dok  se radio  vinograd.Tu  su  radnici  rucali,stajao  alat,jedan lezaj  kad bi  deda  cuvao  grozdje,cuvao  se  alat  i  slicno.Malo je  brat 'doterao',tek  osnovno,voda napolju,doneo  neku  staru  pec,pristojan  sto ,stolice  ,lezaj,nekoliko  sudova,primus.Nema  struju,ali  on ne  mari.Voli  da  se  osami  nekad  i  ceo  vikend,kaze  da   odmara  mozak  u  ravnici.Ja volim   komfor,pa  se retko  otisnem,a  i  jednostavno  bi  me  bilo  strah.

E ima  i  on   komsiju,sa  sve opremom  kao  da  je  kuci.I  bolje,cak. I zaista  onda  ne  vidim  svrhu za to 'vikendica'.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 luminica zaista bi razumela da će tu živeti!

Oni fazoni bežimo iz grada...zdrav život..priroda..selo i tako to...

Što je najsmešnije imaju ulaz na plac sa glavnog puta, ali znam da to nije tako! 

Deca im tu nekog uzrasta recimo kraj osnovne- početak srednje škole...nema sile da ih dovuku ovde na stalni boravak :hhh:  
Ja to zovem proseravanje.. :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citajte ljudi,ne gledajte svet ocima politicara.Toliko mi je muka kompleksa koji ce izgleda mlade generacije nositi ,od nekog loseg misljenja o nama kao narodu,autosovinizma..Nismo  najgori,nismo ni  najbolji,isti  smo kao  drugi.Da li smo  mi ,nasi roditelji,zbog onog-bratstvoo-jedinstvo- krivi  sto  se sad  smatra da cim  nekog ne -volis-  ili  kazes nesto  negativno,nacionalista si,cetnik,velikosrbin,siris jezik  mrznje..

A toga u  svetu  na sve  strane,u svakoj zemlji gde zivi  vise nacija,citajte,videcete stepen  netrpeljivosti siita i sunita,stepen netrpeljivosti u Indiji izmedju Hindu stanovnistva i Muslimana,pogledajte Belgiju,pa oni  ni  zajednicke saltere u banci  nemaju,videcete netrpeljivos Turaka i Grka..ma  da  ne  nabrajam  vise.Nema  samo  dobrih i  samo  losih,ne  gledajmo  nazad,tako oni  rade ,vec samo napred..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izbacila sam negaciju iz govora, tipa ''ne mogu''. 
Jutros.. a bilo je to zorom ranom, ili noću kasno :lol: osetim da pored upale sinusa, još nešto ne fercera. 
Stomačni virus - o, kako je divno brojati pločice u novom kupatilu :hahaha: 
Vratilo se čedo, za par dana, koliko ga nisam videla, nekako mi je ''porastao''. 
Kada mi je pričao o dedi, oči su mu bile suzne, emotivac moj, a ja sam grizla usne da ne pustim suzu. 
''Šta ti je rekao deda, kada si krenuo kući?''
''Rekao mi je da mu se što pre vratim!!!'' 
(da li bi trebalo da opisujem momenat emo eksplozije?)

Naravno da je posle pola sata izleteo napolje, da se igra - zvrk jedan. 
Uveče smo opet pričali  i predočila sam mu, da možda neću biti u st(r)anju da idem na Institut sa njim na kontrolu. ''Ti i tata možete to da obavite i bez mene, zar ne?'' 
Tišina.. 

Mazuljanje pred san.. ''Mama, voleo bih da ipak ideš sa mnom.. ''
Kažem sebi - mogu ja to. Želim. 
Idem. Novi Bgd. nas  zove. 
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledam  ovu  moju  basticu ,pa  to  prasuma  cvetna!!To  je  bilo  jedno  parce zemlje  gde  se  skladistio pesak,soder,kojekakvi  otpatci  od  drveta,uglavnom me  stalno  nerviralo  prisustvo  samorastuceg  korova.I  kad  sam  ja  to  resila  da  pretvorim u  basticu,uglavnom  su  mi  govorili  da   tu  nece   nista  rasti.I  tako  ja  kupim   onaj  humus  iz apoteke  i  u  svaku   rupu  u   koju  sam  stavljala  seme  prvo   ubacim  jednu  kolicinu  njega.I  bila prilicno  razocarana  u pocetku,pa  sam   mislila  da sam  ja  to  previse  rano,da  je  hladno,izmrzlo  seme,pa  pocetkom  aprila  ponovim  tretman  sa semenom  i  cvecem,naravno ne  znajuci  vise  gde  sam  sta  sadila.I bila  presretna,sve  sa llupom  pratila kad  su  negde,negde  iznikle slabunjave  biljcice.Kad  je  krenulo   sunce  jace,plus  ove  kise,kad  je  to  krenulo   da nice!!!:uredu: Kadife  male,kadife  visoke,svetlo zute,narandzaste,lepa  kata,lepi  covek,dragoljub ispunio  obe  pocepane  patile mog  sina koje   koristim umesto  zardinjera,onda  ono  sto  zovu'ciganska   suknja',ma  prvo  je  bilo  samo  zeleno,a  sad,divna gomila  sarenila...samo  mi  krivo  sto  sam  ocigledno  preterala  pa  su pojedine  visoke  ugusile  one  koje  rastu  nisko   zbunasto..dogodine  to ide  drugacije..

Izmenjeno od strane člana luminica
razdvajala spojene reci
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo moram da napišem. Ja sam u kontinuitetu zatečen, srećan i ponosan onim što naše reprezentacije uspevaju da učine u velikoj većini kolektivnih sportova poznatih čovečanstvu. Neki bi to nazvali trenerskim umećem, školom, tehnikom, inatom... ja bih rekao da je srce ono što nam omogućava da se svaki put iznova vratimo na taj pravougaonik planete i RAZGUZIMO protivnika koji ima 10 puta više škola i klubova, 10-20-100 puta više stanovnika i milion puta više para. Ali nema srce. Ovo naše, tegobno.

SRBIJA! :srbija: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pričao sam večeras sa Australijancima nekih dva sata... Kažu, kod nas mladi odbijaju najlošije plaćene poslove, a kod njih se ne libe da rade u prodavnicama za bednu satnicu od 23-25 dolara. Ne imadoh srca da im kažem da je kod nas ta satnica dolar i tries centi ako imaš sreće - dolar i deset ako nemaš - a pristaješ i za manje od dolar kad te muka natera.

Umesto toga uzeh svojih 14.43 australijskih dolara za instalaciju budženog Windowsa i odjahah u suton korakom nasmejanog Balkanca. Dobro će doći ova polovina bedne australijske satnice.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Utorak... nekako poseban u mom životu. Nabrajala sam razloge za to na temi Is/Iz
Ovaj je osvanuo nekako... sa nekom težinom na srcu. 
Pre 36 godina je poginuo moj bata. Ne znam da li vam se dešavalo da se posvađate sami sa sobom? 
E.. pa jesam.. jer.. odavno sam zaključila da vreme ne leči sve rane, i da ih imamo svi. Da je suprotno, ne bismo bili ljudska bića. 
Pogledam se u ogledalo, pomislim na oči, koje su nam identične.. da, taj osmeh u njima. 
''Nikola, neću više.. dosta je.. nisi ti bato prošlost, ti živiš u meni i znam da nikako ne bi želeo moje suze svakog 30-og u avgustu..''
Stisnem zube, nasmešim se i pomislim na osmeh mog brata. Osetim rasterećenje... 
Seta jeste prisutna, ali je daleko od one, koja je postojala. 
Bacim se na čitanje. Micek se vraća kući, mnogo razgovora sa njim. Bla -bla - bla..
Konstatacija da nismo kupili nijednu svesku :lol: (raspust još uvek traje, je l'? )

Taj moj divni utorak - uspela sam :pehar: 
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...