Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Mora da sam u prethodnom životu bio nekakav poreznik, uterivač dobroga (pardon dugova) ili bankar kakve vrste. Mrzim dugove, mrzim dugovati. Na nekakvom genetskom nivou, 'bem li ga. Posao je zahtevao mnogo putovanja u prethodnih mesec, mesec i po, mnogo para za različite troškove, a pošto nijesam imao zaliha od ranije da iz njih crpim sredstva, morao sam da se bacim u dužničko ropstvo. I džaba što su mi svi govorili "vratićeš, ne nerviraj se, ima vremena", moj sopstveni mozak (blago meni s njim) mi nije dao mira dok nisam sve vratio od zarađenog. Danas sam vratio i platio i poslednje račune i dugove, i sad jadničak (mozak) može malo da predahne - ušli smo u plus. Zelena linija života mog. Bar do prvog sledećeg sranja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

Ne znam šta sam radila u prethodom životu ali u ovom mi je izgleda sve uskraćeno.

Završila sam danas ispitivanja na alergiju i dobila spisak na čega sam alergična.

Dobro, nešto sam znala ali baš ovoliko?

Neko se garant klikerao sa mojim zvezdama. :hhh:

Izraz lica mlade dr. koja je bila u ambulanti i pomastrala "čitanje" reakcije kože sa testa je bio neopisiv.

Prepala se žena više od mene :hhh:

Lepo joj kažem-Ma nije to tako strašno, navikneš vremenom...:hhh:

I tako..šta smem?

-vodu

-vodu

-i vodu

-e da smem i vodu...voda je zdrava i od nje nikom nije ništa smetalo....ja ću možda biti prva!!

:hhh: :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citam vijesti.. Srbija, Bosna.. zovu nasi, placu, mama place..

Na fejsu svaki drugi status, slika... i onda procitam ovo..

Hvala Rusima, Hrvatima, Makedoncima, Amerikancima, Delijama, Grobarima, hvala svakom ko je poslao sms, ko večeras ide u Šabac...rekao makar reč podrške. .

Sad sam gledala vesti, stići će pomoć i iz ostatka Evrope

.

Kakav smo mi to svet, da se volimo tek kada ginemo..?

Ali... Hvala! Hvala! Hvala!

V.P.

Zalostno ali istinito..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ovde u Banjaluci...okolna mjesta su vecinom pod vodom...sreca i Bog ja na brdu...:roll:

ali moj dobar prijatelj potopljen... totales...nenadano...niko nije ni mislio da voda dodle moze doci...i to citav prvi sprat pod vodom....kaze mi danas...oce se ubiti... :shock:

ali on to "nako"...humorisrican je...ali ipak...tuga je to...

I odmah me je nasmijao u svoj toj muci... :):

Kad sam ga nazvao telefonom...pored ostalog...kaze..."brze ovo udara nego granate"... :D:

Pa onda opisuje neku komsinicu koja "stere" ves...koji kad ga stavi na strik... on dopola u vodi...a ona "kao" ne primjecuje to jer je u soku... :D:

Kaze jos... da nije uspio reagovati jer je za jedan sekund voda rasla po deset centi...nije uspio ni gace sacuvati...i stvarno dosao je u nekoj straroj trenerci iz mladjih dana...koja na njeemu "puca"... a on ima 120 KG...:smeh::smeh:

A nije to od Vrbasa..ne...iako je skroz poludio...nego udarila neka druga voda... pa izbija kroz kanalizaciju...samo kljuca...valjda neke podzemne vode...

Tuga...a narod poludio ...pokupovao svu flasiranu vodu kao da je potop svijeta... :):

Izmenjeno od strane člana vojo
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam bolju ideju!

Svim trgovcima koji su podigli cenu namirnica i vode za piće tokom ove katastrofe, namontirati neku tablu, na vidno mesto, naravno tako da ne može da je skine (!!!!) sa natpisom:

"U OVOJ PRODAVNICI SU PODIGNUTE CENE OSNOVNIH ŽIVOTNIH NAMIRNICA U VREME PRIRODNE KATASTROFE!!!"

Da vidim ko bi mu onda ušao u prodavnicu??!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponekad mi je prosto neverovatno kolike su razmere neorganizovanosti ljudi koji vode razne službe i organizacije u našoj zemlji. Videlo se na poplavama, ali se vidi i na mnogim drugim mestima svakodnevno.

Rukometni savez Srbije ima zakazane mečeve za ovaj vikend. Pre sedam dana gospodar Vučko uveo vanredno stanje i mečevi su, prirodno, "otkazani do daljnjeg". Kad ono međutim. Njegovo visočanstvo je nejasno možda odlučilo a možda i nije da će vanredno stanje ukinuti u petak. I sad kompletna rukometna organizacija stoji, piše saopštenja i čeka do petka da vidi da li će odluka biti doneta ili ne. Ako bude doneta, oni će doneti odluku da li se igra ili ne. Pa, pomeri jebene utakmice za prvi jun, da ti sezona ne zavisi od hira jedne osobe!!!!! Ja sad treba da cupkam u subotu ujutro čekajući odluku o tome da li se meč istog dana u 6 igra ili ne, da znam da li da krenem na posao ili ne. :ljutko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije u pitanju vanredno stanje, no vanredna situacija i čini mi se da nije u pitanju samo jezička razlika. Te da nikakve manifestacije zbog toga nisu "odozgo" zabranjene.

Al' što se tiče neorganizovanosti u pravu si. Samo što meni, kod ljudi na položajima, daleko više na živac ide, u novinarstvu to zovu samocenzura. Ono u stilu: "Ćutaću, neću raditi ništa i čekaću da mi sami kažu šta, kada i kako da uradim, da se ne bih slučajno Aci zamerio, pa da bravari opet moraju popravljati vrata, a ja da tražim novo okrilje."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije post bio kritika nikome odozgo, vanredno štagod je proglašeno i normalno mi je da su utakmice otkazane. Ali mi nije normalno da čekaju bukvalno poslednji dan da sportistima (ajd' što meni, nije problem) kažu da li će igrati ili ne. Ako ništa, rizikuju povrede kod tih ljudi, koji sad sigurno nisu u punoj takmičarskoj formi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

1.

 

- "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?"

- "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju)

- "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli me."

 

2.

 

Tišina, mrkli mrak u sobi, lica su nam na nekoliko santimetara udaljena jedno od drugog, samo mu beonjače vidim. Nasmeje mi se i kaže: "'Ladno nisam raspoložen za seks." na šta dobija odgovor: "Ne brini, nisam ni ja."

Mrsi u bradu, govori neodređeno: "Godinu dana.. Ne bi bilo isto preko Skajpa.." 

I dalje tišina. Najduža tišina koja je odjeknula svim onim rečima koje sam htela da izgovorim, i koje sam htela da čujem od njega a nije bilo potrebe. Razumela sam ga, razumeo me je. Prebacujem njegovu ruku preko sebe, ispreplela sam prste sa njegovim prstima, i izgovara, opet neodređeno: "Za tri dana letim." ... Tišina. Pita me o čemu razmišljam. Kažem, kroz osmeh: "Razmišljam kako za tri dana letiš. Razmišljam kako volim da te držim za ruku i da ti čačkam prste." Osmeh u mraku. Ne treba više ništa.

 

3. 

 

Jutro, sedimo i jedemo, on diže pogled značajno, vidim da se razmišlja kako da počne rečenicu.

- "Moram odmah da ti kažem da ne volim rastanke."

- "Pod jedan, ne volim ih ni ja. Pod dva, što se mene tiče, mi smo se sinoć oprostili."

 

4.

 

Rastajemo se, on odlazi kod drugova, ja ga ne puštam i u'vatio me vrag da ga ljubim i da me bole uši.

- "Šta sam ti rekao za duga opraštanja?"

- "Ništa nisi rekao za opraštanja, rekao si mi za rastanke." :kez:

Puštam ga i kroz glavu mi prolazi da je to-to. Okrećem se od njega, on odlazi i ja počinjem da plačem. Šetam ulicama do svog stana i grcam. Kad sam stigla, prespavala sam pola dana, jer me je glava ubijala. Uveče u'vatim bus i dođem kući da mi Snupi pruži ljubavi, možda mi od toga bude lakše.

 

5.

 

- "Pošto od sutra nismo zajedno, a rekla si da ne želiš da ti budem samo prijatelj.. Hoćeš li da se čujemo kad odem preko?"

- "Javi mi se kad sletiš, da znam da si živ. Ne bih da te oplakujem pre vremena."

Prekinula sam vezu na Skajpu i ostala da zurim u njegovu sliku. Jebi ga, ne mogu da zadržim suze. 

 

Avion mu poleće za 12 sati. Ja nemam sna.

 

Pre čitave ove priče, ja sam ubeđena bila da sam ja ta koja gura vezu, i da mi je više stalo. Možda zato što sam navikla na reči i da određene stvari čujem, umesto da ih tražim između redova ili da ih jednostavno čitam kakvim jesu, na osnovu postupaka. Izgleda da sam pogrešila u ovom slučaju.

 

Navikla sam da me zove svaki dan od 23:30 do 00:00. Oboje smo se odlučili da budemo u vezi na daljinu, iako ni on ni ja ne verujemo da takve veze mogu da traju.

Poziva neće biti u to vreme. Daljina koja će nas sad razdvajati će biti ogromna, plus što se ne vraća godinu dana.

 

Postala sam plačipička, da idem baš u kurac.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Danas putujem za BG vozom...nema gužve, što je prilično neobično..i što je još čudnije, voz je bio "uljudno uredan"...:hhh:

I tako...stane voz na nekom semaforu..mrtva tišina...tačnije nas petoro u vagonu...i niko ne telefonira...(!?!??!?!!)

Čujem iza mene nešto šuška..tačnije otvara neko tašnu..nešto vadi ..i opet tajac...

....a onda zvuk grickalice za nokte!!!!

Viđala sam razne "aktivnosti" i zabavu dok ljudi putuju vozom...al' sečenje noktiju grickalicom, sad prvi put vidim. Znači i to se može...

I tako mi se javi ideja ...:hhh:

Eto ideja za bizMis..manikir na putovanju vozom. Što se voz više drma, manikir je unikatniji!

U vozu je sve vreme " grickanja" noktiju bila mrta tišina!! 
Nisam mogla da vidim lica ostalih putnika da li su bili isto tako zgroženi kao i ja...a nisam imala snage da proverim da li  je reč o noktima na ruci ili nozi??!!

:(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nikad neću shvatiti psihologiju igrača u Slagalici koji odustane od igre kad vidi da imam više poena od njega. Jbt, ne znači to da sam pametniji (mada, na osnovu prvog utiska, budimo realni, jesam). I da znači po definiciji da jesam, valjda se boriš protiv sebe, ispituješ granice svog obrazovanja i inteligencije - ne protiv mene. Ja sam tu nebitan lik koji možda zna više od tebe, možda manje, a možda sam glup k'o točak ali odigrao stotine partija pa nakupio poene.

 

Probaj (pazi, jedan se tako usr'o) pa vidi. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čitam danas naslove o odlasku R. Vilijamsa i totalno sam sluđena...

Moja draga Nela je postavila status na fb i moram se složiti sa njenim rečima...

 

Neki ljudi troše energiju, snagu, volju, vreme, pa i novac

da bi što duže živeli...

Bore se sa bolešću, jer žele da žive, žele da traju, ne posustaju do zadnjeg atoma snage...

 

A onda osvane naslov o samoubistvu...

 

I ako je razlog depresija, gde je bila njegova porodica?

Zašto nije bila uz njega?

 

Moj tata je bio borac i nije se predavao...

Moja mama se borila za njega, kao lavica, rukama, rečima, delima, svim atomima snage...

Ja sam se borila za njega... kad bi pokleknuo, bili smo svi uz njega...

 

Čemu samoubistvo?

Pored svog zla i nedaće na ovom svetu, čemu sam sebi oduzimati život?!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Svet nije crn, nije beo, svet je siv. Čak i u smislu odnosa pozitivno-negativno, dobro-loše, da. Pratim rasprave međ' ljudima po bespućima interneta i čudim se, počinjem raspravu pa bacim ovu crnu virtuelnu olovku punu tastera suočen sa nemogućnošću da ljudima pokažem sivo. Valjda je u ljudskoj prirodi da navijački strasno stanu na stranu crnog (ili belog), pa da zanemare, potcene i opljuju ono što nije s njihove strane svetlosnog spektra. Ja uvek i svuda vidim samo sivo. Lepota sivila je u njegovom prostranstvu. Sivo je razumno, racionalno, svesno, ono razume i objašnjava, ono oslobađa.

 

U sivom je istina. Kompletna, široka, kompleksna.

 

Gledajući sukobe komentarima na mreži, ja vidim dva boksera u ringu (crni vs. beli) koji iz runde u rundu pogađaju jedan drugog, krvare i bivaju zakrpljeni, pa se još žešće zaleću da dokrajče protivnika, da njihov udarac bude poslednji. Natečenih očiju od primljenih udaraca ne shvataju da pogađaju jedan drugog, ali da promašuju poentu. Promašuju sivo. Ja siv iz publike ponekad zavapim "Stanite!", poželim na trenutak da im pokažem prostranstvo, ali... osujećen obimnošću zadatka obično napustim salu. Iz crno-belih rovova sivo se ne može dokučiti, jer belima deluje kao crno, a crnima kao belo. Oni samo za njih znaju.

 

A vidi koliko je...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Celi dan danas razmišljam kako je ovo prvi put da 3 januara u podne više nema ničega od hrane!!
Sve su pojeli. 
Ustvari ne bi se tolika hrana ni pojela da "patuljci" nisu odneli gomilu hrane-"Kevo spakuj nam malo..da nam se nađe"! :hhh:
Juče uveče su došli da pogledaju da li je ostalo još nešto .....za poneti.

A napravila sam brdo keksa, ruske salate, raznih salata, čorbe, pečenja, sarme...danas? Ponovno kuvanje ručka!

Nije mi žao, samo glasno razmišljam. :kez:
Iz tog mog razmišljanja proizilazi zaključak da sledeće godine moram bar uduplati količinu hrane koju ću spremiti.

Inače moj dragi me u jednom momentu mešenja, kuvanje, pečenja pitao-kome ti spremaš toliko hrane???!!! 
-Nama :hhh: :hhh:

-"Nama"??!!

-Da NAMA!!

 

I eto" MI" opajali sve :hhh:
Neka su oni meni živi, zdravi i debeli, peći ćemo, kuvaćemo i mesićemo opet. :stid:

 

Ćera je rekla-jeeeeeeeeee nećemo više biti gladni! :hhh: 
Snaja je izjavila-Jeeeeeeeeeee, ne moram da kuvam 2 dana!!

Ma volim ih do neba! :srce:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Jaoooo 

Jaoooo
Jaoooo :ggg:

 

Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca :wacko:

 

 

Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto. 

Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa... 

 

I popizdim, ne zbog novca, koliko zbog dripačkog metoda... i moje ''uloge'' u čitavoj priči. 

Auto je prodat pre šest meseci, punomoćje nije urađeno. 

I normalno je da kazna stiže na moju adresu. 

 

Žmu je zaturio broj telefona kupaca.. i nije mi bilo teško da ga gombam oko dva sata :cica:

22h.. zovem na prepad.. 

Joooj :lol:

Predstavim se, brzinski ispričam šta se dešava.. i da ću da pozovem pandure, u slučaju da 

se čovek sa druge strane žice ne pojavi... ne potpiše punomoćje.. i ne plati opomenu.. plus troškove... (meni za šminku :roll:  ) 

Zamucao je.. kaže.. ja nemam ta kola.. 

A da ja pozovem miliciju da provere? :treptrep:

U momentu se setio...

 

Mukica.. ma nemoj :roll:

 

Počeo čovek da muca... 

Još mu ispričam kako sam se šokirala, jer sam upravo stigla sa posla, 

da mi je suprug na službenom putu, da ako ne budu reagovali odmah i sada 

mogu da im dopeljam miliciju na vrata.. 

 

Mentoli su prodali auto u St. Pazovu.. :wacko:

 

Pa opet priča sa vlasnikom.. vidim pokušavaju da me izvozaju.. 

On mi se predstavi kao službeno lice :lol:

Počne da melje zilion na sat.. 

Jbte, kada sam prosiktala.. ''Ako ste me oslovili sa ''gopsođo'' '' , onda mi DOZVOLITE DA ZAVRŠIM REČENICU

sebe sam prestravila :lol:  :aaa::fijuk:

 

Ućutao je kao zaliven :treptrep:

 

Ponovim istu priču.. malo finije.. ali drsko.. 

 

I tako, dala sam im foru od dva dana da se pojave.. pa ćemo da se ćeramo..

 

Staneš na loptu.. i pomisliš pa zašto moram da koristim siledžijske metode za rešavanje problema? 

I sada shvatam... da sam umorna.. lajavo kretenasta :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo

i počela sam da brinem šta se dešava...

Juče je zovem da čestitam 8. mart

i osetim po glasu da je plakala pre toga...

nije mi dobro... neki grč u stomaku i kamenje se pokrenulo...

 

Jutros,

dolazim na posao,

pitam glavnu mogu li ranije da izađem

putovala bih...

i dobijem zeleno svetlo :)

 

juriš na autobusku

kupujem povratnu kartu

i veliki buket crvenih ruža

i ne javljam ništa...

 

pri izlasku iz Sombora, zovnem je:

 

- Šta ima? Sve ok?

- Jeste... u redu je...

- Kući si?

- Jesam

- Jesi li pristavila kafu?

- Nisam. Ko će doći?

- Onaj ko pita za kafu :)

 

muk...

 

- Ti dolaziš?

- Da. Hajde, stavljaj džezvu, tu sam za par minuta...

 

...

 

Penjem se stepenicama

i na zvuk mojih štiklica, ona otvara vrata i gleda me

i dalje ne verujući...

 

- Otkud ti?!?

- Pa došla sam da mojoj majci čestitam praznik! :)

 

Ehhh...

taj pogled

taj osmeh

oči zasuzile i njene i moje

i zagrljaj... :srce:

 

Znate šta?

Sreću čine upravo ovakve stvari - kad uradite ovako nešto i svojoj majci izmamite pravi i iskren osmeh...

osmeh koji ću dugo, duuugo pamtiti.... :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Zaspala sam sinoć kao beba. 
Svesna koliko mi je potreban odmor. 

Jučerašnji dan je logično iza mene... 

BaT... nije zgoreg napraviti mali rimajnder - da se ne zaboravi. 

 

Na poslu standardno dobro. 
Jedan telefonski poziv na sabajle, poprilično smoren.. 

Prekineš vezu i oteraš sagovornika u mp3 - olakšaš dušu. 
Vratila sam se kući, još jedan telefonski poziv.. 

Micek je pao sa bicikla - ustao štoje najbitnije. 
Ono što me je uznemirilo je činjenica da je pao na glavu, tačnije nos.. 
A ja nisam bila tu da ga ''ispratim''. (širina zenica, mučnina)

Otišao je u školu... a meni se već stvarao horor u glavi. 
Racio je slabo fercerao.

 

Razgovor sa tatom.. 
Pakuje se polako, želi da ode u divljinu, kada mu vreme to dozvoli. 
Uz opasku da snajki baš nije ''pravo'' to što deda neće da bude uz unuku. 

''Dragi moj tata, krajnje vreme je da za svojih 77 godina staviš sebe na prvo mesto. 

Da li te ''vuče'' srce? 
Da li tetkina šmizla ima baku i deku, koji takođe mogu da pripaze na nju, 

iako je ona već velika devojčica, veća nego što mislimo.

Prema tome, idi... čistiji je vazduh.. imaš svoje rituale, stvari koje te čine mnogo srećnijim, 

nego kada si u komuni''. 

Ton mi je bio nežno oštar. 

 

Stavljena tačka na slovo ''i'' :) 

 

I opet poziv prijateljice, bolesno dete.. (od 30 god.. ali dete je nekako uvek ''dete'') 

Preispitivanje simptoma, reči utehe..

Osećam pucanje, pucam i ja... 

Skener glave zakazan za 17h. 

 

Jurim na roditeljski, ne znam ni kako sam se obukla, 

izletela napolje, ne znam kojom brzinom se stvorila u školi, da vidim kako mi je čedo. 

Nastava je završena, i vidim nasmejane crne oke.. 

''Mili, kako si?'' 

''Dobro sam mama, malo sam se uplašio, ali je prošlo''.

''Bitno je da si ustao posle pada ;)  '' 

 

Ovaj post je pisan jutros.. i ostao sačuvan (valjda mu nije bilo vreme) 

Raslinem se tako.. 

Rasturim se.. 

I sastavim se.. 

 

Jeer... sam svesna da imam taj dar da probudim smeh... 

... emociju - pozitivnu, ili negativnu.. eksjuzmi.. kakvo sedište, takvo je i gledište.. 

samo da nije tanka crna linija.. 

 

Mada je postojala jedna tačka u koju sam piljila jedno sat vremena.. 

bez volje da da ustanem, da se pokrenem, da progovorim, da se javim na telefon.. 

 

I eVe me - ponovo radi bioskop :kez::V: 

 

Mnogo toga bih dopisala.. sačekaće.. uostalom.. bilo.. prošlo.. 
Umorna glava je bila naslonjena na rame.. i prošlo je.. gde god da je prošlo.. :lol: 

 

 

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svim advokatima nedostaje jedan deo mozga... :celepenka: 

Čini mi se, baš onaj za zdravu i jednostavnu komunikaciju. 

Odrobijaću ovog mog kuma  i ostatak života provesti o trošku države. :hhh:

Ustvari šta sam 'tela reći?
Ne umem da pišem a da ne kažem ništa konkretno...:kez:

Oduvek sam se divila ljudima koji pišu i pišu, ja čitam, sve lepo napisano a kad malo bolje razmislim, ništa konkretno rečeno :fijuk:

Za to treba biti umetnik očito.

Kod mene je sve jednostavno i konkretno, sa malo teksta. 
Može biti da sam isuviše profesionalno deformisana.... 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...