Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Svi vi koji ne zivite u kosavskom podrucju nemate pojma koliko ste srecni.Pet dana vec duva.Ko bajagi uz to sija sunce,pesak je u ocima,prasina svuda.Prozor ne mozes da otvoris,sve sto se obrise sutra izgleda prasnjavo.U subotu sam bila u Indjiji,do polovine mosta ka Zemunu  moja korsica se zanosila od vetra,a onda odjednom/tisina.Kako smo ulazili u Srem dublje,nista.Lepo,suncano u Indjiji,narod seta,deca trckaraju,pola njih u kratkim rukavima,ja kao nesvet sa jaknom,jer je kod mene kosava plus hladna,ma lepota.

Inace,Indjija mi se dopala,kao i mesta koja joj prethode,Stara i Nova Pazova,Batajnica,tacno se vidi koja je opstina i koliko ekonomski jaka,koliko su ljudi vise zaposleni.Po fasadama kuca,po raznim lokalima,zanatskim radnjama,firmama.

Moj Juzni Banat je nerazvijeni budzak.Bukvalno.Nije  netacno ono sto su Cvarkov i ostali rekli o nama ,pobegli svi od nas.Predaleko smo od industrijskih centara,blizu Bgda,ali smo Vojvodina,ne igramo !I tako nas svi zaobilaze,mada je infrastruktura,kao i svuda u ravnici,super.Zavisi prvenstveno od ljudi,mislim i da nam je mentalitet otisao u -djavolsku mater-,isto zbog kosave.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

Živim u košavskom području. Za nepoverovati je koliko se obradujem toj istoj košavi, jer znam da će malo da protrese vazduh, pročisti ga i iščisti. Prijateljica iz NS-a, koja često putuje, kaže da uživa, kada putuje kroz ''moje'' krajeve.. ''Draga, da li znaš koliko je očevina i dedovina prodato zarad industrijalizacije?'' To je ok donekle.. ali odnekle - cvrC. Od silnih fabrika mi nemamo ništa. Osim zagađenog vazduha - pardon i nenormalnog saobraćaja, koji je ravan istom centru Bgd-a. Tako da... sve ima svoje - ove, a i ONE strane :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juče smo išle kod koleginice u Irig na blabla druženja. 
Dok sam čekala da prva od nas 4, čijim smo kolima išle krene, listam novine. 
Naletim na članak o tužbama roditelja u BG vrtićima... zbog neosnovane cene vrtića tokom prošlih godina.... 
Hm..da vidim malo šta piše....otvorim članak kad ono fotografija dece nakon dnevnog odmora i jedan mališan stoji pored krevetića u gaćicama. Hajde da mu se lice ne vidi ali dečaku se lepo vidi lice!  

Opaaaaaaa za ovo nikako nemaju saglasnost roditelja! :hhh: 
Napišam komentar:
"Možda će i Novosti da dobiju uskoro tužbu zbog fotografije deteta u DONJEM VEŠU uz ovaj tekst!"-klik/pošaljem.

Jutros otvorim da vidm da li je admin objavio komentar kad ono isti tekst ali druga fotografija! 
:hhh: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Bas se jedim!gledam ove slike malinjaka,vocnjaka prekrivenih snegom,razumem ocaj i huktanje ljudi ,ali ne razumem zakljucak novinarke juce na rtv .U razgovoru sa nekim 'strucnjakom' oboje zakljucise da su poljoprivrednici na vreme upozoreni i da su trebali da se pripreme :smor:.Samo ne rekose kako 3 hektara malina,visanja ili sljiva zastititi od 30cm snega.Valjda da im obuku zimske kapute..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Gledam opstu histeriju po prodavnicama,mladice i devojke koji kupuju gomile na sve strane istaknutog piva ,uz vristeca crveno istaknuta slova'Akcija'!! Idu na uranak,to je najbitnije,zasto,kako,nema veze!! Trgovci zadovoljno trljaju ruke,pretvorili su jos jedan dan u godini u 'potrosacki dan'.Izneto i prepakovano svo meso,i ono isteklog roka ,preimenovano u 'rostiljsko',kobasice svih vrsta,cudne boje,od narandzaste do tamno smedje..Stojim sa strane,u korpi hleb,jogurt,jabuke,kasirka me ni ne pogleda,ocigledno sa takvom kupovinom ne zasluzujem ni da mi se kesica ponudi..

Ne secam se uranaka i takvog proslavljanja iz detinjstva.Ocigledno je da se kod nas to nije tako slavilo,ne mogu cak ni da se setim kad je pocelo ovo sa urancima,ko je to patentirao,kako se uopste to vezuje uz ovaj praznik,ali znam da je kod nas u nepovrat otislo ono sto on zaista treba da bude.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

"Na zapadu" sam evo već desetak dana... dolazim ovde samo zbog stare majke, kao što sam već mnogo puta rekao, pa ne marim mnogo za lokalne plemenske običaje. Ali jedna stvar me mnoooooooogo iritira ovde. A to je što se tri četvrtine razgovora vodi o trećim licima. Šta je kao uradio ili nije uradio, trebao ili nije trebao, mogao ili morao drugačije da uradi, i tako dalje i tako bliže.

Nađem se u situaciji da nemam o čemu da razgovaram sa ljudima jer me tuđi životi ne interesuju na tom nivou da sebi dajem za pravo da sudim o njima. Nisam hodao u nečijim cipelama - nemam pravo na glas o tome kojim putem treba da krenu u tim cipelama.

Ako me neko PITA za mišljenje o tome - to je druga stvar, daću sve od sebe da se stavim u njihovu situaciju i pokušam sa zamislim šta bih u toj situaciji uradio. Ali da nepozvan sudim o nečijem životu sa isto tako nepozvanim trećim licima, nemam običaj ni nameru.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Stvarno sam staromodna ili zatucana!
Gledam po FB fotografije roditelja "Ispraćaj deteta na matursko veče".

Mama, tata, sestra, tetka, brat od tetke, ujak, ujna...pa sunce ti žarko to k'o da ide u vojsku!
Ko tu slavi? 
Dete koje ide da se provede i oprosti od svog društva sa kojim je delio/la 4 godine školske muke, ili roditelji što im dete (konačno) završilo školu?!??!

I svi bleje pred hotelom, i nešto čekaju..samo ne znam šta....

Da uporede lepotu svog deteta sa drugom decom?

Da procene vrednost garderobe koju su kupili i debelo platili za to jedno veče?

Frizuru?

Šta...?

Zašto ih onda ne dočekaju do  završetka žurke? Da se dece bezbedno vrati mami i tati u krilo???

Po toj logici predlažem da se uvede praćenje roditelja, kao i bliže i dalje rodbine na 10 i 15 godina mature. 
Ionako još uvek žive u "roditeljskom krilu i novčaniku"!

Šta fali? Mama, tata...ispratite me na godišnjicu mature...

Nisam pratila ni jedno dete! Moje dete je meni bilo najlepše upravo takvo kakvo je! Nisu me zanimala ostala deca..ostali roditelji! Zanimalo me da me pozove kada se završi žurka da odemo po nju ako nije sačuvala pare za taxi!

Zanimalo me da li je bila toliko pijana da nije mogla da otključa stan...

Kako su se proveli? Kako se sad oseća kao neko ko je priveo kraju jedan deo svog života.

Moja deca nisu to tražila od mene-bili su ponosni na same sebe!

Ja sam bila i još sam ponosna na njih!

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidi ovako @vesticara - ja jesam pratila moje dečake na matursko veče

ali samo zato što je to mala matura i jer sami ne mogu da idu.

isto tako sam ih morala i dočekati u 2 ujutru ispred hotela,

jer razredna ne bi pustila nikog bez pratnje odraslih :beyond: 

Nije bilo rodbine ni fotografija niti bilo čega sličnog,

a verujem da ću na velikoj maturi (ako Bog da, da poživim do tad) 

verovatno sedeti kod kuće i brinuti da budu ok,

da se ne desi neko zlo (ne daj Bože da ti se desi što ti majka pomisli...)

i čekati ih da se bezbedno i srećno vrate... :) 

Doduše, vremena se menjaju, običaji takođe,

ali... svako ima svoje viđenje kako bi ispratio svoje dete na matursko :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije to bas obicaj od skoro.I  ja sam moje pratila,pre desetak godina.Svi roditelji u stvari,isli smo prvo do skole,bila prigodna svecanost dodele diploma,slike s razrednom,nekoliko reci o svakom od njih.Posto ih vecinu znala od malih nogu,bilo mi je i slatko i lepo i za ponos videti ih onako skockane,ozbiljne,odrasle.

Eto,ispada da sad treba da se pravdam,ali mi materijalni momenat nije padao na pamet.Sve su mi klinke bile slatke,frizurice isto..posle su polako kroz grad otisli do restorana i malo je reci da su izazivali paznju i poglede svih. Mi posle kuci,uzdisuci,poneka suzica u oku,vidis da ce uskoro'odleprsati',makar simbolicno iz gnezda,malo podsecanja na ono kad su tek polazili..i tako.:nempojma:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To meni generalno nije problem, ali... kod nas sve to prerasta u farsu, kičeraj, preterivanje. I dočeci i ispraćaji i punoletstva i "obični" rođendani i mature i 3.14ke materine... Ne znamo umereno nego odmah od 0 do 100 i često nismo ni svesni koliko to blesavo deluje sa strane. Ako je sa stilom, umereno, neka bude, lepo je to. Ali najčešće nije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jasno je da svako od nas ima svoje viđenje, kako bi svoje dete ispratilo na matursko veče. 
Nisu moje, ali mala Tina, kao da jeste. Još me je zimus pitala šta sam imala obučeno povodom te prigode. 

(rođeni brat me nije prepoznao zbog totalno drugačije frizure i šminke u full-u) Garderoba u skladu sa mogućnostima, meni je bila lepa - sasvim dovoljno. 

Definitivno je da svako vreme ima svoje. Jasno je i da se iz mog ugla možda preteruje (manikir, frizer, profesionalni šminker) no dobro - stvar izbora. (o mogućnostima ne bih) 


Lm.. svake godine u zgradi imamo barem po jednog maturanta. Okupimo se spontano, a osećaj.. je predivan.. jeste - bude malo i suzica uz osmeh.. ali rastu.. odlaze. Hvala Bogu što je tako. 
Znam da ću svom detetu pružiti maksimum, samo da je zdravlja. E kako će to da izgleda, možda opet dođe do nekih promena - živi bili, pa videli. 
Da se vratim na moju dragu Tinu :srce: lepa, skromna, vredna. Naravno da ću da je ispratim, znam je od bebećih dana. I da.. ona nekako zauzima posebno mesto u mom srcu, garavuša jedna mila. (sve zaigra u meni pri samoj pomisli.. biću deo svega toga.. to dete želi.. želim i ja.. i nema dalje) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Samo Beker zna istinu. Mi možemo da naslućujemo. Žao mi je, ali snaći će se on. Da je živeo u Srbiji, do bankrota ne bi došlo. Koliko raspolažem podacima, koje naravno nisam proverila, frapantno je da ljudi kupuju jahte npr.. a u kreditima su do guše. (banalan primer) i sve kod nas (u većini slučajeva) funkcioniše po principu, kredit, na kredit.. svi u dugovima, a prividno žive poprilično džetseterski. 
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne razmišlja o sutra!

Što više para imaju misli kako će se one samo od sebe množiti..uvećavati....i kako sada mogu da rade sve što im padne na pamet. 

Moj deda je govorio-Novac se štedi dok ga imaš! Kada ga nemaš onda se život pretvara u preživljavanje...tada nema mogućnosti za štednju.  

On nije poznavao mog dedu da ga posavetuje :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stare domaćice su znale da daju pravi savet kada je u pitanju zimnica. Jedini problem je što kad si mlad ne razumeš tu terminologiju...

Na moje pitanje kada je pekmez od kajsija gotovo, moja majka je imala odgovor: kada počne da baca buće i da šušti!

Sad apsolutno shvatam značenje tih reči!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...