Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ima dana, kao sto je ovaj, kad mi se jednostavno misli tolikom brzinom roje po glavi da ne mogu da se saberem i razmisljam trezveno. U takvim momentima obicno stavim misli na papir.. ali, zelim da svoje misli podelim sa vama. Dakle, neka ovo bude tema za takve dane, kad vam je rec kist a ekran platno, kad ne znate gde biste tacno ostavili svoja razmisljanja, kad to nije za temu Kako se osecate ili Koja vam se misao roji po glavi.. ovo je tema za dane kad mislite da pucate po savovima, kad trazite a ne pronalazite..

Neka ovo ne bude tema da pisete kako se osecate u jednoj recenici, za to teme imamo, vise cak.. ovo je tema kad nema adekvatne teme, kad imas vise od jedne recenice da podelis.

Tamo, to je izgledalo ovako, a cini mi se da je sasvim adekvatno da bude ovako i ovde.

Danas mi je, posle jedne recenice koju mi je cimerka uputila, poprilicno raspolozenje palo i porpilicno sam se zamislila. Rekla mi je samo: "Godine prolaze, i bice joj sve teze da nekoga pronadje." aludirajuci na drugu cimerku koja se gusi u nekakvoj nazovi vezi koja traje jako dugo. Ja sam se pronasla u toj recenici. Nisam imala vezu koja je trajala duze od dva meseca, plafon. Ne znam pored nekoga da trajem. Oni koje zelim mi lome srce nemilosrdno. Nije to izgovor da se ja plasim sad necega, ili tako nesto, ali, to mozda ne izgleda tako, samopouzdanje mi je na labavoj cetvorci (a kazem labavoj, zato sto se okurazim kad popijem, pa nije za trojku). Dvoje mi je nabilo kompleks da ne umem da se dopadnem tipovima uopste, zato sto su me ostavili kad sam volela najvise. I tako, razmisljam.. Sta ako ne pronadjem onog pravog? Mada, da li pravi postoji uopste? I to sam elaborirala negde, mrzi me da se ponavljam. Hocu da se udam jednog dana, to mi jedna od najvecih zelja. Da budem u belom, da prodjem crkvom, da znam da me covek koga volim, voli isto. Zelim nekoga kome cu znaciti citav svet, a da i taj neko znaci isti taj svet i meni. Bojim se da, sto vreme vise prolazi, meni sat otkucava i kao da kaze da kasnim. Znam da preterujem, ali vec poduze vreme ja tih misli ne mogu da se otresem. Sta ako? I tako u krug, k'o jebeno vrzino kolo. Plasim se da cu biti sama, i to me uzasava. A imam da pruzim mnogo, nije da nemam. Samo, oni kojima sam zelela da pruzim, od mene su otisli. Mozda sam jednostrana sad, ne gledajuci one koje sam ja ostavila, ali je to tako mizeran broj, da ne verujem da su patili uopste. Ne da mi se, jbg...

pensieve31.jpg

Sito je samo vase :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

Nisam ljubomorna ni na koga.Naprotiv, kad je neko bolji od mene divim mu se. Nikoga ne mrzim,samo neke osobe vise volim, neke manje.Ne zanima me tudji zivot, jer mi je dovoljan moj.Ne volim da imam neprijatelje,a prijatelji su mi nesto najvrednije.Ne volim svakog, ali za one koje volim zivot dajem.Osoba sam.Gresim. Ali ipak volim zivot, jer je jedan, jedini.I svi pricaju da me znaju..A ZNAJU MI SAMO IME.

:kiss: Za Sve :mahanje:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oooo sito, prosvijetli mee ....ja ne znam šta da odlučim, ako ću ići tamo s njima, onda neće moći da bude fino u svakom pogledu...ali ako bih išla gdje mi se u principu ide, onda će neko biti povrijeđen. :(

A gdje sam u tome svemu ja? I zašto toliko mislim na druge? Lijepo da ja to sve pošaljem u pppppmmmmm...i prespavam, pa neka se nalazi ko s kim želi, slavi, pijanči, banči...mene će moja psiha da uništi. :neurotic:

Zašto bi lako kad može komplikovano. :ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lepo kaže ovo dete cveća :roll:.. u psiSi je problem.

Što da bude prosto*.. kad može komplikovano

Što da bude bljakO mlako.. kad može vrelo il' zaleđeno

Što da ne dam gas.. kad mi je papučica već stalno pod nogom... i baš me dobrano svrbi

To ja.. niko drugi.. samo JA! izbušim rupu na ozonskom omotaču, pa se samoispalim u orbitu.. za malu, nekom običnu radost.

Za neku, nekom malu tricu i neku malu kuЯchinu.. od Radosti

Nema meni malih radosti.

Kak'e male trice i kak'e male kuЯchine

Moje radosti su velike, k'o planete.. i lete... k'o komete

I ja letim ki leJdi GaGa.rin

ako od radosti ne poletim :neznam: to meni i nije radost.

A onda, ta ista ja.. niko drugi.. samo JA! u sekundi pogasim sve motore i sve propelere.. polomim krila.. i zaglavim padobrane

pa da vi'š kad se ja iz orbite speetchim

kad geKnem

.. sa te visine

za malu.. nekom običnu tugu.. il' gadost

Za neku, nekom sasvim malu tricu i neku malu kuЯchinu.. od tuge il'Gadosti

Nema meni malih tuga.. i malih gadosti.

Ako je i malo.. u rukama maNdušićke vuchice sve se da povećati...

Ja moram bar dvatriPut dnevno da potoneem.. ma moram da umrem

da bi mogla da živim :roll:

onako kako sam zamislila.

pa jebNte senzibilno 97468a5a.gif vel'ka HIPhipersenzibilna zzeno

šta mi tu mrchiš i komplikuješ :ljutko: aj' odyebi vishe! :hahaha::hahaha::hahaha:

Izmenjeno od strane člana Glisha
ma svašta nešta :))))))
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

On:"Stvarno mogu ići sa momcima da gledam utakmicu?" (u nevjerici)

Ja: "Ama možeš! Dosadan si...ajde tutanj!"

On: "Stvarno, stvaaarno? Neću kasnije dobiti svog boga jer sam se zapio, zakasnio?"

Ja: "Jesi ti budala? Naravno da nećeš. Ajde ti gledaj fino i pozdravi ekipu"

On: "Bolju nisam mogao naći"

Ja: ":pegla: . daaa daaa"

I tako on ode, a ja ostanem u razmišljanju o tome sa kakvim li je on djevojkama hodao prije mene koje su mu utjerale strah u kosti od gledanja jedne, dvije utakmice sa drugovima? :wacko:

Ko su uopšte te djevojke koje nalaze svoj mir u tome da drugome zagorčavaju život...znam gdje je, znam s kim je, šta mi više treba? Imam i ja svoj život, koji se u mnogim stvarima dotiče s njegovim, ali imam i svoj, svoj odmor, svoje prohtjeve...ako počnem da mu branim njegove, branit će i on meni moje...a to onda neće valjati.

Onda je prošlo neko vrijeme, pa su se odnosi zahladili zbog nekih gluposti...malo smo se smorili nas i te silne ljubavi, ali drugog očima vidjeti ne mogu...zasićenje, proći će...pa smo se malo udaljili, ali uvijek smo tu...i kaže mi, kad smo opet postali mi ...ja sam napravio glupost. "Reci koju..." Paaa, nisam bio sam ono veče kad sam mislio da si izašla iz mog života skroz... (ne mora mi ni reći koja, znam koja je) ...hmmm, i jesi ispunio sve svoje želje, fantazije u tih nekoliko sati kad se nisi javio a bio s njom? On: ":( znaš da pravim greške, ali ova je bila najveća...da mogu izbrisati to, sad bih izbrisao" ...

Razumijem, treba mi neko vrijeme da smislim šta ću s tobom...

Dani, sedmice...tu sam za njega, ali nisam tu. On se trudi. Ne moli, ne kumi, ne svira serenade ispod prozora, pušta me da izvrtim svoje filmove u miru i tišini.

Kad smo se vidjeli opet...isti pseći pogled, ne trepće...ok, nisi vala morao, ali kad se već desilo...moramo se i time pozabaviti. Ispričali se o svemu, ljubili, mazili...ostalo iza nas. Mislim da je čak pomoglo i da se neke gluposti oko kojih smo se gombali, smire. Bio je u mom životu još neko vrijeme, ne tako kratko...onda su nas rastavile neke krupnije stvari. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

I tako on ode, a ja ostanem u razmišljanju o tome sa kakvim li je on djevojkama hodao prije mene koje su mu utjerale strah u kosti od gledanja jedne, dvije utakmice sa drugovima? :wacko:

Ko su uopšte te djevojke koje nalaze svoj mir u tome da drugome zagorčavaju život...znam gdje je, znam s kim je, šta mi više treba?

nagledala sam se ovakvih veza,mislim ti muskarci i ONE devojke.....to su ti devojke koje ne mogu od frizera da se vrate peske ili taksijem nego on mora da navije sat i probudi se iz popodnevne dremke da bi isao po njih...one s njim idu i kod automehanicara...njegovi drugovi su idioti a njene drugarice su super (a uglavnom su dokone frau-Gabrijele i skorojevicke)

takav muskarac ne sme da se javi bivsoj ribi na ulici a neretko ni ribama uopste

ukoliko to nisu ribe koje njegova devojka poznaje

ta devojka recenice pocinje sa "Mi smo odlucili /mislili/zeleli..."pa onda iznese svoju licnu odluku/misao/zelju..

ali svako zasluzuje u neku ruku ono sto dobije.....:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

svako ima svoju rak-ranu

moja je jedna duga,krivudava ulica,na periferiji jednog sumadijskog grada

bagremovi pri kraju ulice,i zabrani koji preprecuju povrtnjake i stite ih od vetra

a negde pri dnu ulice,na nekakvoj nepravilnoj kobajagi raskrsnici (kazem kobajagi jer ti putevi zaopravo su sokaci koji se racvaju do kuca) je bila ta moja kuca

kraj kapije tuja

tu je i mlekar,i mali povrtnjak,i jedna tresnja koja je zamenila kajsiju,i jedna sljiva ranka i pored nje cesma s pumpom-moravkom

i mala kuca s tremom,i ruzama puzavicama koje se penju uz stubove

svako ima svoju rak-ranu

moja je tu,na broju 76

nisam krocila nogom,evo sad ce dvanaest godina

nikad vise necu da krocim

a nocu sanjam

spavam u toj kuci,a jedna strana razvaljena pa se vidi nebo i ono izakuce

nekad sanjam da je temelj crna rupa

nekad su boje kuce i onoga oko kuce ko sa slika Sumanovica

nikad me nije strah

valjda taj osecaj pripadnosti sprecava strah da me izede

svako ima svoju rak-ranu u zivotu

ja moju sanjam a ne posecujem

a danas me na fejsu naslo dete koje je odraslo u kuci prekoputa

iskreno obradovana upucuje mi molbu da dodjem sa svojim sinom,da svi zele da me vide,da me vole,da dodjem na celo leto

ja onda placem

citav dan placem tumarajuci po kuci,kuvajuci bolonjeze svom sinu,peruci sudove,ribajuci police u kupatilu

citav dan placem ja koja nikad ne placem nad sobom,samo nad drugima

svako ima svoju rak-ranu

moju zaokruzuje jedan grob,visoko postavljen na brdu,sa jorgovanom koji cveta u prolece

...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

http://www.youtube.com/watch?v=mo9DNNgvFKg




Eto, dečko neće proslaviti ćerkicin četvrti rođendan jer je matora stoka krenula da pretiče šleper tamo gde nije trebalo. Razmišljam o pravilima u saobraćaju, i kako ih treba poštovati. Razmišljam o tome kako bi, ne daj Bože, preživeo da pogledam to dete u oči da sam, isto tako ne daj Bože nikada, bio na mestu ovog pametnjakovića preticača. Bolje da ne razmišljam.

Neka mirno spava.
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Dolazim malopre kuci a moj me dzule ceka kod vrata da ga pustim unutra u dvoriste, pa da picimo gore u sobu zajedno. Smrdi dibidus, posto je otkrio postojanje zaba i kanala, pa ne izbija iz mulja. Pre neki dan mu je samo teme bilo zuto, sve ostalo crno (mislim da ce doveka pamtiti to kupanje). I eno ga, u sobi mojih roditelja, ceka da ga pustim kod mene, ali posto nije okupan, nema sanse da muda cenjena spusti na cistu posteljinu, spavace u fotelji. I onda, mislim se, kako nekad ni za kilo cvaraka nije hteo da dodje kod mene u sobu, pojma nemam zasto. Kad god bih ga zvala da dodje, on samo primirise pragu od vrata, okrene se i ode, dok pre nekog vremena nije bila neka strasna kisa a on je ostao na ulici, cak ni u dvoristu nije bio i cujem ga kako cvili na vratima. Ja sam inace uzasno slaba na zivuljke kojekakvih vrsta kad cujem da cvile i placu, a ova zivuljka je jos i moja, pa me nije mrzelo da u 3 ujutru ustajem iz kreveta i pustim ga unutra. Posto znam pouzdano da bi me otac zivu odrao da sam ga tako prljavog pustila kod njih u sobu, morao je kod mene jbg.. Ali, nisam morala da ga teram, usao je sam i odma' se smestio na beli carsav :ajme: I taman da krenem da urlam, kad me je pogledao sa onim njegovim ocima kao u fokice.. Pa kako da mu kazem da ide? Legla pored njega, smrdi gore od pume, i kako sam mu bila blizu face, tako me je i olizao po licu. I sad, sta? Kako da ga ne volim? Moj pas sad redovno spava kod mene, podno mojih nogu na bJelom carsaFu. Okupan. A ako ne spava kod nogu, onda se uspentra skroz gore do mog jastuka. Doduse, to kazem zato sto me ujutru budi tako, lize mi facu dok ga ne pogledam i pustim ga napolje. Zaista ga obozavam (toliko da se jako ozbiljno mislim da mu napravim profil na Fejsu :smeh: ).

Sve ovo sam napisala iz dva razloga.

Prvi je taj sto je mojoj baki nestao macor i jako pati za njim. Ne daj Boze da se mom Cupiki nesto desi, ja bih pukla od tuge, i znam kako joj je. Jos uvek mi je veoma sveza emocija koju sam prozivela zbog Kerofiksa.

Drugi je moja drugarica i njena macka. Sutra ce je najverovatnije ubiti jedan lovac zato sto joj se pokakila u sobi i zato sto je macka stvarno krtog. E pa.. Ja tu macku nosim svojoj kuci. Ne dam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mirise danas ulica na kuvani paradajz.

Nista cudno za ovo doba godine, kad se zimnice vec uveliko spremaju.

Ali, evo vec, koju godinu za redom, nisam osetila taj dobro poznati miris.

Nema bake, nema ni tih zimnica, za puk vojske, da se nadje,a i zima je duga.

I sto onolika polica u spajzu, da stoji prazna :)

A meni danas pade napamet,kakve su to pripreme bile za kuvanje, jednog obicnog paradajza.

Obavezno je morao biti skuvan i slozen,u policama, do sredine avgusta.

Jer, ju naopako, kakva je to kuca, gde paradajz nije kuvan na vreme.

Stizao je samo sa jedne njive, godinama,jer naravno, nigde nije takav, proveren i neprskan.

I onda kad napokon ga dopreme,ja kao glavno zamorce, tri dana,iz kuce ni makac.

Da odrastem, a paradajz ne znam da skuvam.

Ju, taman posla, kako cu svekrvi, od sramote u oci pogledati.

Reci ce mi, iz kakve kuce to dolazis :(

Pola sata monologa, pa krece pranje iz sto jedne vode.

Pa ciscenje, ne sme da ostane nista zeleno, crno ili trulo.

Glavni redar u pripravnosti, pregleda,tik iznad moje glave,ako se zanesem, pa zapadne koja peteljka :(

naopako cccc nista ne slusam sto mi se govori.

Kuvanje, u letnjoj kuhinji, na sporetu marke Smederevac i mesanje do besvesti.

Nju bole ruke,ali ja moram da naucim.

Pa mesaj, pasiraj (ne znam da li su sad izmislili nove pasirke,ali znam da su me ruke bolele, deset dana posle od onih praistorijskih drvenih)

I da, jela nema u krugu od dvesta metara, jer taman posla da koja mrvica zavrsi i toliki trud propadne.

I gde sam bas sad ogladnela, kad se kuva paradajz.

I sta sve necu izmisliti,samo da ne pomazem.

A evo avgust je.

I kuva se paradajz.

Ma, nema to nikakve veze sa paradajzom, samo me miris vratio u tamo neke dane, koji su mi sad tako daleko.

Ni sama nisam bila svesna, koliko sitnica pamtim i kako samo jedan miris, zavrti film u glavi i vrati me u proslost.

Nedostaje mi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Odrasla sam u jednoj maloj ulici, na kraju sveta.

Izmedju drvoreda bagrema, gde su automobili bili pravi raritet.

I nije bilo buke,nije bilo guzve, nesmes i nemoj.

Bili smo slobodni, pride sto je pola moje uze familije zivelo niz put, tri kuce levo, pa

dve kuce desno, uvek smo nekom bili na oku i uzivali u slobodi.

Danas se sretnem sa prijateljicom, koja je odrastala samnom,u ulici bagrema.

Ustvari,nasa prica je veoma komplikovana.

Ona je od moje sestre, sestra,meni nije rod,ali se znamo oduvek,ziveli smo kao porodica i navek su svi mislili da smo sestre,

a kad zapocnemo objasnjavanje nase rodbinske nepovezanosti,obicno nikom nista nije jasno,pa smo nekako precutno

odlucile da nema svrhe objasnjavanju,jemo rod, nismo rod.

I nekako se namestilo da licimo, kako ne znam :kez:ali odmalena, nismo objasnjavale vise nikom taj komplikovan rodbinski odnos.

Sestre i šlus.

I uzivamo nas dve, danas u nekoj skrivenoj bastici.

I ona mi kuka, kako bi sve dala na svetu,da ona nasa ulica bagrema, jos postoji, a ovako dete ne sme cestito pred zgradu da pusti.

Jel se secas?

Pa odlutasmo tamo, kad smo imale neke sitne godinice.

Ismejasmo se nekim dogodostinama, koje sam i zaboravila.

Vratile smo se na tren opet u onu nasu ulicu bagrema,koji su poseceni.

Ni ulica vise nije na kraj sveta,urbanizam je uzeo danak.

Nema vise ni prasnjavog putica, ni potocica posle kise, kad smo bose gazile do besvesti.

I trcale.

I leptire lovile, nekim sklepanim merodovima, boze me sacuvaj :lol:

Ali lep je osecaj.

Da imas nekog svog, ko te zna u dusu.

Pred kim nema pretvaranja.

Kako je malo samo potrebno, da osetis srecu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kako smo jadno skloni tome da svoj uspeh velicamo a tudje uspehe minimalizujemo ili ponistavamo

realno,nadal ima karijeru na kojoj Novak moze da zavidi

Vrsnjaci su a nadal je bezmalo vec sve postigao odavno

i onda jebeni voditelj prenoseci vecerasnji mec sav vazan kaze:Nadal se koprca.

i onda:Novaku je popustila koncentracija.nadal se HRANi time.

i citavo vece hvalospevi za Novaka i omalovazavanje Nadala

o moj boze

jos sad kad pocne da se proserava Ivan Ivanovic...pa kad uskoci i intimni prijatelj Vlado georgijev....

strasno

ja volim Nadala:

Рафаел „Рафа“ Надал Парера (шп. Rafael Nadal Parera; рођен 3. јуна 1986. у Манакору, Мајорка, Шпанија) је шпански тенисер који је 18. августа 2008 по први пут дошао до 1. места АТП листе. Један је од два играча који су у „Опен ери“ дошли златног слема, освојивши титуле на сва четири турнира из Гренд слем категорије (шест пута Роланд Гарос, два пута Вимблдон и по једном Отворено првенство Аустралије и Отворено првенство САД) и златну медаљу на Олимпијским играма у Пекингу 2008. Са укупно 18, рекордер је по броју титула у синглу из АТП Мастерс 1000 серије, а био је и члан шпанске репрезентације у три године када су освјали Дејвис куп.

Од априла 2005. до маја 2007. године, направио је рекорд од 81 везаних добијених мечева на шљаци, пре него што је Роџер Федерер победио у финалу Мастерс турнира у Хамбургу. Надал је био непобедив на Ролан Гаросу, победивши у свих 28 мечева и сва четири турнира у Паризу на којима се такмичио (2005—2008). Због ових достигнућа на шљаци, Надал се сматра највећим тенисером на шљаци икада.

Тениско ривалство између Надала и Роџера Федерера једно је од највећих у историји (уз ривалства Бјерн Борг—Џон Мекинро, Џон Мекинро—Иван Лендл, Борис Бекер—Стефан Едберг, Пит Сампрас—Андре Агаси). Надал је победио Федерера у три финала Ролан Гароса, тако онемогућивши први рекет света да освоји сва четири Гренд слем турнира. Надал је такође победио Федерера у финалу Вимблдона 2008, тако онемогућивши Федерера да освоји шесту вимблдонску титулу у низу. Надал је постао први тенисер још од Бјорна Борга 1980. који је у истој години освојио и Ролан Гаросу и Вимблдон. Он је такође и други Шпанац који је освојио Вимблдон, након 42 године.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poverenje..Lako je,teoretski,ali u praksi zakaže..Ne volim da se osećam izigranom,ako ja otvoreno igram,to očekujem i od druge strane..Više ne opraštam..Do skoro sam svakome davala 3 prilike da se "dokažu" ili "izvuku",više-jok! Ni ja ne dobijam tri prilike kod drugih. Ne verujem nikome više ko me jednom za*be.Gotovo!:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...