Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 392
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jaoooo  Jaoooo Jaoooo   Dokle ću ja da izigravam lošeg policajca     Danas mi stigne opomena, jer u Inđiji nije plaćeno parking mesto.  Iznos nešto preko 1015,00 dindžosa...    I popizdim,

Danima mi je majka neraspoložena preko telefona kad se čujemo i počela sam da brinem šta se dešava... Juče je zovem da čestitam 8. mart i osetim po glasu da je plakala pre toga... nije mi dobro...

1.   - "Je l' ok da mi nedostaješ kad odeš preko?" - "Kontam da jeste.. Je l' ja sad treba da kažem kako ćeš i ti meni.." (njegova šala u pokušaju) - "Nemoj da usereš momenat. Samo ćuti i zagrli m

Zakačene slike

  • 4 sedmica kasnije...

Kako  smo  svi  sludjeni,svako  muci neku  svoju  muku,i  onda nas sitnice  odaju.Imam  samouslugu  u  kraju,za  svakodnevnu kupovinu,jutarnju .Tu  svako  jutro  kupuje  gotovo  ista  ekipa,ako  se  licno  i ne  znamo ,znamo  da  smo  iz  kraja.Razmenimo  klimoglav,ili pozdrav ,ponekad prodiskutujemo o  cenama,tumacimo  sitna  slova  i  rokove  trajanja ako  ko  zaboravi  naocare.Jutros me zaustavi 'komsinica',uzurbano  prevrce  pakete  pelena trazeci  odredjene ,vidim  izasla u  zurbi,a  znam   i da  je  odskora  baka.Ocigledno  burna  noc  sa  bebicom   primetim ja gledajuci  je  sa  osmehom..ma  da ,kaze  ona i  drugi put  dolazim,promasila  sam pelene,i  sta  pisu  te  nazive  na  engleskom'softli',kao  da  ja  znam sta  to  znaci..odeeeesve  jureci prema  kasi,tako  da  ne  stigoh  da  joj  kazem da  je  oko  vrata  umesto  marame  ili  neke  esarpe,sta  je  vec  htela, obmotala   krpu  za   sudove :nempojma:

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Stvarno  mi  nije  jasna  ta  pojava  zvana  'selfi'?U  sustini  najobicnija  fotografija,ali   kao  da   postoji  neko  takmicenje,nikako  da  shvatim  zasto  je  to  toliko vazno  da  ne  razmisljas  o  okolnostima  pod  kojim  seslikas,o  posledicama.Pricam  o  onim   nesrecnim  slucajevima  gde  dovedu  zivot  u opasnost  ili  nastradaju  da  bi  se  slikali,ili  ovo  poslednje  sto  procitah,da  su  mladunce  delfina   mrcvarili   iz  ruke u  ruku  slikajuci  se  dok  na  kraju  nije  uginulo!!Cak  su  se  i   onda   slikali   kraj  njega..Aman!!!! :blink::nadrndanko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U momentu, kada sebi priznaš da si precenio svoje psihofizičke sposobnosti,

i kada možeš otvoreno da pričaš o tome, znači (munZe konZa) da si se ipak vratio(la) na pravi put. 
Pratim znakove pored puta, pažljivo, mirno.. i vidim da dolazim na svoje. 

Polako (jes - mene mi :lol: ) ali sigurno. 

Ja.. i moji ljudi, ili ljudi moji su moja snaga, moj smeh.. i (o)smeh... 
Pišem ove redove uPravo sa osmehom, jer se neki od vas, mogu pronaći u ovim redovima, ljudi moji, a i žene. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Drugi dan u BG....ne treći..(pripreme ne računam :bek:

Videla i doživela mnogo lepih stvari. :) 

Naučilaaaaa  sam puno...izmerila do koje lestvice sam stigla u svojoj profesiji...Shvatila da ja ovo što sam u ova dva dana videla,  počela još davne 2003 godineda radim.

Tada su me popreko gledali..kritikovali...ismevali..ja ućutala i prestala da se nastavljam sa stručnjacima....a sada?

Sada gledam čime se drugi hvale na tu istu temu.
Ko mi je kriv kada ja idem pre vremena... 
Nije mi žao..dve generacije, sada već mladih ljudi imaće čega da se sećaju i pričaju. 
Ponosna sam na samu sebe u ovakvim momentima. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Prepodne gotovo savršeno. Šetnja, biblioteka, neke osobe, koje odavno nisam videla. 
Ulećem u stan, sva razigrana i raspevana. 
Spremam klopu, čekajući momke. 
Malo strepim, jer je micek povredio prst na nozi, što naravno nije ništa strašno (još manje razlog da se ne ide u školu) 
Dolazi mu otac, uznemiren, koji je inače pažljiv vozač, za moj ukus prespor (ali to je moj problem :andjeo:  ) što se u ovom slučaju pokazalo kao dobro. 
Malo je falilo da se na u automobil, koji je vozio minimalnom brzinom zakuca traktor sa dve prikolice prepune kukuruza. 
Tako da je žMu završio pored puta, bez ozleda, ali dobrano uznemiren. 
Izvela sam ga na terasu, sipala mu rakiju, urlao je. I neka je, izbacio je stres, pre nego je dete stiglo kući. 
Stiže malac, peške... 2km.. što nije nikakav problem, pod uslovom da nema sportske povrede, pa bile one i minimalne. 
Pogledam prst - otiče - ''Daso, sada ću komovicom da ti napijem prst, samo ćeš morati da miruješ''. 
Huktao je, smejao se.. i celo poslepodne kao da su obojica imali daljinske, a meni ugrađeni senzori u dupetu :wacko:  :lol: 

Sve je leglo na svoje, i ja sam se stabilizovala, i najzad počela da pišem :skok: 

Btw.. alternativna medicina ruleZ! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Princ Čarls se sastao sa Nikolićem u Beogradu... :ajme:  Mene je sramota. Ne znam, možda sam previše kritički nastrojen prema predsedniku da bih bio objektivan, ali ne smem ni da zamislim kakve misli prolaze Čarlsu kroz glavu dok posmatra sagovornika. Tj. nije mu čak ni sagovornik, ne zna ni da bekne na engleskom. A tek gluposti koje ovaj drugi redovno izgovara... :ajme: ne bih bio u koži tog prevodioca dok pokušava malo da upegla, da prikrije, da učini tečnijim i normalnijim. Vučića ne volim, ali bar ga se ne stidim, ima makar tragove državničkog u sebi. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da kopipejstujem sam sebe sa mreže svih mreža...

Ako ste propratili koji put moje pisanije znate već da ne volim krajnosti. Ni leve ni desne, ni gornje ni donje, ni naše ni njihove - nikakve. Ćutah danas o Belgiji. Jer nemadoh šta da kažem a da to ne bude nepotrebno predugačko. Nisam uticajna ličnost pa da će neko iz mog pisanija naučiti nešto novo i iznimno važno o mojoj ličnosti. No hajde.

Ne mogu da skontam kako neko može da se raduje smrti neke tamo studentkinje, neke majke, nekog deteta, nekog radnika ili seljaka. Kažu "nisu ni oni nas žalili". Možda jesu. Možda su upravo ona majka ili onaj seljak stajali na nekom tamo trgu izražavajući solidarnost. Kažu "oni su se radovali bombardovanju". Možda nisu. Možda jesu. Da li to išta menja? Da li menja ono u srcu što podrhtava pod teretom zamisli da bi to sutra mogao biti ti? Zar se u konačnici ne razlikujemo samo po tome da li smo ljudi ili nismo ljudi? U svakom zamislivom značenju pojma.

Kad sam otkačio ovo što je valjda bitno, da pomenem i drugu krajnost. Ne mogu baš da se identifikujem ni sa puštanjem internet suza za postradalima. Nije da ne žalim, žalim. Ali u nekom opštem smislu, globalnom. Žalim za ljudskom civilizacijom koja nestaje. Za tim što kad se ovako nešto dogodi niko ne pita kuda to vodi i kako da izbegnemo. Turimo neku zastavu, zapljunemo suzu na profil (ili neki ovakav status) i nastavimo svojim putem. Ili se podelimo po taborima i navijamo. Kao u starom Rimu. Dok ne dođu po našu glavu. A doći će. I po rimsku su došli. Ovu moju će, doduše, malo teže iseći, povelika je.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidi,prolaze  meni  slicne  misli   kroz   glavu.Ali  i  jos   neke.Recimo,da  li  ce   prestati da nojevski  drze  glavu  u   pesku?Da  li  ce   se  zapitati  nisu  li  mozda njihove  vlade u  njihovo   ime  krive  nekako   zbog   ovoga?Ili  ce  i  dalje arogantno ,klaustofobicno  sa  svojih  anglosaksonskih    visina  posmatrati  neke  druge  kojima  se  desava  nesto   ruzno'negde  daleko'ususkani  u  svom   potrosackom   drustvu,zabrinuti  samo  oko  toga   da  li  ce  dobiti  trinaestu  platu ,kad  kupiti  novi   auto i  gde  otici    na   odmor.A da  se ne  lazemo,klaustofobicno  su  podigli   zid paragrafima    i  pre  ovih  stvarnih,neosetljivi  ni  na  momenat  za   tudju   patnju.

I da  ne   budem   pogresno  shvacena,ne   raduje  mene  ovo ,cudi  me ,dzaba   im   najmodernija   tehnologija,dzaba tzv.veliki  strucnjaci,da  li  su   zaista   mislili  da   su   nedodirljivi  i  da im  niko   nista  ne  moze?Ne  cude  me   vise  pripadnici ovih  naroda  koji su  teroristi,tim  grupama jasno  je   da   postoji   samo   jedan  recept-sila...i  to  su  im ovi  pokazali.

Respekt nevino  nastradalim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Imam ispod   nastresnice  lastavicije  gnezdo.Rode uvek  dodju  pre  njih,a one  to  izvedu  nekako  neprimetno,ma   koliko  proveravala uvek  mi  se  desi  da  ih  primetim  tek  posle  par  dana.Ali  nesto  se  bas  pitam,da li  su  to  one  prvobitne laste,koje  su  pre  jedno 6,7 godina  napravile  to gnezdo,ili  njihovi  potomci ili  neke  sasvim desete? I  kako  znaju  da   ih  tu  ceka  gnezdo?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas, 13.30 pita me mlada volonterka :"Da Vas pitam nešto...hoće moći sutra neko da mi uđe malo da odem na pauzu?" 
Ja je pogledam. "blago ubijajućim pogledom"...malo zastanem, izbrojim u sebo do 5...:
"Vidi ovako, danas sam JA, radila do 13 sad je 13.30! Još ni na po' puta prema kući nisam, a ja danas još nisam bila na pauzi. Hajde što danas nisam imala pauzu, ja od 1 septembra nisam bila na pauzi!. Ako sutra bude imao neko da ti uđe u sobu-imaćeš pauzu ako ne-ćuti, radi i ne pitaj me za pauzu. Dobro?" :srednji: 

"...dobro..." 

Sunce ti žarko (da ne pCujem!!) ja ne mogu  da pokrijem  sve grupe, da ceo dan bude organizovan, toliko ljudi nedostaje a ona me pita za pauzu!! Danas ludilo...polaganje za licencu, pun vrtić gostiju, majstori ovde, majstori tamo...decu bre ne stavim da spavaju jer nema ko da im spusti krevete....ni ne pomišljam o pauzi a ona me pita za svoju pauzu! 
Zaista ova današnja omladina nema ni gram osećaja odgovornosti a o kolegijalnosti da i ne pričam.
Pušač sam a ne misli o cigareti od kako uđem u vrtić! Svaki dan ostajem na poslu sat-sat i po...ne bunim se...ona mi tu pametuje.

Umesto da me pita da li  možda sutra treba da ostane duže jer je problem pokrivanja grupe..ona pita za pauzu...  
Kada sam ja bila mlad radnik nisam razmišljala ni da izgovorim slovo  "P" od pauza..ona sva bitna u ovom haosu samo na sebe misli?? Aloooo breeeee! Pa neće moći.!!

Pao mi mrak na oči. Ovo mlado dete što radi sa mnom ne diže glavu od posla...radi kao mrav. Ne žali se, a mogla bi jadna ...koliko puno posla ima...ova volonitira i traži svoja prava??! :hhh:  
Definitovno je završila "svoju priču" u našoj zgradi kada joj istekne period volontiranja!  Plus-što imam utisak da ni u glavi baš nije "sva svoja"..ali nije na meni da to proveravam....


Ponekada me zaista teraju da budem veštica!   

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponekada me zaista teraju da budem veštica!   

 

:uzbud:

oooo.... nisam jedina!!!!

Bije me glas da sam grozna i opasna,

a sad kad čitam tebe - dobro je :fijuk: 

Tu smo iste - i ja sam veštica! Naterali su me na to!

Pitaj preostalih 55 žena :treptrep: 

Onda sam sve okrenula na zez, da mi bude lakše,

pošto sam 0+ krvna grupa - nije ni čudo što mi piju krv! Na slamčicu!!! :ljutko: 

Na konto toga, samododeliću sebi dva dana, kao prinudni davalac krvi :fijuk: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...