Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

krompir paprikas sa pilećinom,

cufte od rendanih tikvica

dakleM, ovaj smrad od przenja bez otkuvavanja na 90 stepeni nece moci, ima da me jure kucici 3 dana

tikvice izrendane

saNgarepa takodje

peruske od mladog crnog luka

zbun celerovog lista

brasno

jaje

prasak za pecivo

bibera podosta

seckana ljuta papricica

ovo dvojno kuvanje je spored zakerala...jedno je za mesozdere

a drugo za biljojede

malo mi jedan sporHet definitivno :utoka:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pileca supica sa domacim rezancima..grilovano belo meso i bataci..grilovano povrce (tikvice, luk, paprika, plavi patlidzan)..grilovane pecurke..beli sos od mirodjije i beli sos od belog luka..sopska salata..

Dezertirali smo puding od vanile, odozgo seckane jagode, odozgo slag, odozgo ribana cokolada..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Au, sramota me je kada čitam šta sve spemate. Meni se nešto ne da u poslednje vreme (par godina :lol: ) Samo ručak i nikakve poslastice, imaju meda pa neka mažu na hleb s puterom. Jedva čekam da se ožene a ja ću živeti na salatama i povrćnim čorbama, voću...

Danas sam kuvala povrćnu čorbu i ispekla belo meso na suvom tiganju, salata po želji, na dasci seckana budući da do sudova ne mogu doći od kutija sa knjigama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam bila specijalno raspložena za kuvanje jer sam pomerila tri kutije koje su stajale do šporeta i ometale me.

Kokošija supa

Pola kokoške sam stavila u hladnu vodu. (kokoška domaća, kljucala po dvorištu)

Dodala:

- šargrepu

- koren peršuna

- koren celera

- paškanat

- crni luk malo zapečen na plotni

- zrnce soli

Kuvanje na umerenoj temperaturi da bi supa ostala bistra.

Kada se meso počne odvajati od kostiju supa je gotova.

Iz supe izvaditi meso i povrće.

U supu dodati pripremljene knedle.

Priprema knedli:

U činiji ulupati dva belanca.

Lagano dodavati žumanca i istovremeno griz.

Sve nežno mešati dok se masa ne izjednači ali ne treba preterivati.

U šerpu sa vodom koja struji (nikako ne sme da vri), kašikom vaditi smesu i svaku knedlu zaroniti u vodu.

Poklopiti i pustiti da knedle bubre i ujedno se kuvaju. Tako će sredina biti jednako skuvana kao i okolina knedli.

Skuvane knedle procediti i staviti u supu koja se obilato pospe peršunovim listom.

Ko je navikao na (otrovne) začine, može ih dodati na kraju, a ja preporučujem "Bionačin".

Trudim se da svaki put smanjim količinu jer mi je cilj da ga izostavim iz upotrebe.

Uz rimflajš poslužiti sos po želji, najbolje paradajz sos, ren ako je meso od starije kokoške ili petla i sl.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...