Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Nista famozno. Skuvah krem corbuljak (da se malo okvase stomaci, posle celonedeljne suve hrane), ispohovala curetinu (od batka, a zna se koliki je njezin), i, kad sam vec umakala prste u yaya - ispoham i tikvice. Przila sam i krompir ...e, tu sam bila kreativna, pa umesto pomfrita, iseckam na kolutove, i ...ta-ta-dam, dobijem Chipsy :kez: ... Sav taj holesterol sam brizljivo spremila muskima - ja sam se razvalila sa sopskom salatom :stid:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

  • 3 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Shumice

Ako si rendao svežu cveklu obavezno umesto sirćeta (a naročito ako je štetno alkoholno), dodaj limunov sok jer se gvožđe iz cvekle jedino vezuje za vitamin C i tako deponuje u krv. U suprotnom, ništa od gvođa.

Pašta šuta - špagete na dalmatinski način

  • Na kockice iseckati crni luk, dinstati na ulju, dodati koji lovorov list i vrlo malo soli uz dodavanje mlake vode max. dva do tri puta.
  • Kada je luk omekšao dodati mleveno juneće meso i dobro ga rasporediti (mesari ga obično oblikuju u loptu koju je posle teško razbiti. Zato uvek naglasim da ga ne "sabijaju" u loptu, već samo ovlaš ubace u kesu ili papir)
  • Dodati malo vode i pustiti da se dinsta uz povremeno dodavanje mlake vode i mešanja.
  • Kada je meso gotovo i kada se formirao fini saft, pred samo isključenje ringle, dodati malo aleve paprike, vrlo malo začina "bionačin" (po meni najbolji mada je bolje izostaviti ga i staviti morsku so), crni mleveni biber, i sve to po ukusu.
  • Ostaviti na ringli dok se skoro ne ohladi, taman da se svi mirisi sjedine.
  • U sos po želji dodati koncentrat paradajza iako ja to ne radim jer ne volim paradajz u prelivu, a ko voli, može dodati u svoju porciju kečap)
  • Skuvati najtanje moguće rezance, oni koji se kuvaju od 3 do 5 minuta. Procediti ih, malčice preliti uljem da se ne zalepe)
  • Špagete preliti sosom, po želji dodati kečap ili parmezan koji je vraški skup.
  • Uz ovo jelo otvoriti bocu dorog crnog, pa makar i od Radovanovića.

IMG_4761blog.jpg

Liči 285540.gif

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Na današnjem meniju - "ostaci od nedeljnoga ručka":

- pretekla mi fina pileća bela čorbica

- pretekla i veća količina pirea, pa sam napravila krokete

- bilo i malo cuspajza od buranije, pa sam skuvala, pride, i paradajzA sosA

- srećom, pretekla i koja šnicla

Moglo bi se reći da sam jedna snalažljiva domaČica :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Uuuuu danas svasta nesto..

Juneca supa sa domacim rezancima..rinflajs sa sosom od belog luka i bareni krompir..pohovano belo meo, pohovano svinjsko, pire krompir, salata od karfiola i praziluka, salata od kineskog kupusa, strudla s makom..a za sutra musaka od tikvica, mesa i pirinca..

Al se danas dobro jelo, bas..:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Danas izginuh..

Supa sa domacim rezancima, sos od belog luka, rinflajs, bareni krompir, piletina dinstana na praziluku i sampinjonima, juneca dzigerica na praziluku i vinu, pire krompir i dve vvrste salate, sopska i mesavina zelene salate, kupusa i krastavaca, oooodlicna je..za dezert mafini od sumskog voca..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...