Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

nemam fotoaparat u svojini pa cete da izvinete za sliku,al zamislite

elem

recept sam onomad snimila na TLC-u ,onaj debeli poslasticar talijanskog porekla je poceo da prcka i slano

jelo ima neki talijanski naziv,nisam zapaNtila,al je odlican i toplo preporucujem:

dakle;

napravite paradajz sos od svezeg paradjza,zrelog,socnog,sa sve izdinstanim crnim i belim lukom unutra i seckanim bosiokom,ja metnem i jednu ljutu papricicu

obarite makarone

snicle od belog pileceg mesa lagano proprzite na teflonu,zacinite

plavi patlidzan isecete na deblje kolute ili8 snite,uvaljate u brasno,jaja,prezle i isprzite

i ondaK

na dno vatrostalne sipate makarone,pa preko malo paradajz sosa,malko promesate,pa dolijete jos malo sosa ozgo

naribate kackavalj (ja volim neki neutralni,sto se tegli ko lud a blagog je ukusa)

ozgo poredjate snicle

preko mesa stavite neku sbitu slanine (on se pederise pa stavlja prsut al ja se ne halalim toliko,i slanina je u redu)

pa malko paradajz sosa

pa rendani kackavalj oho-ho

pa przeni patlidzan preko

pa sos

pa kackavalj ozgo

pa u rernu

pa se posle razbolite od meraka...

eto,to je bio rucak

izdasno je,nije preterano skupo a hedonizam namiren :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:balavi: WooW ...... 'Ja bih to tako rado posedovala' ....... Neku 'varijaciju na temu' sam probala kod sestre, radni naslov 'Ljubavna vecera'. Bez makarona, a pohovano meso, pa pohovane tikvice, pa pohovane paprike, pa snite prsute ...a izmedju rendani kackavalj. Vala je slasno :roll: .......... OT. kuvala sam krompir cuspajz, i ispekla 'domace sveze' kobasice (jbg, za mene su prave domace kobasice one koje prave moji - u domacoj radinosti ...od kvalitetnog mesa, a ne ove kupovne podriguse, da izvinete na izrazu). Lm, uz to kisele paradajz paprike. ..........ps. Jutros nisam otisla da kupim dimljeno, pa je izostao pasulj :uzdise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Za dorucak sam djeticu ispekla 'hrUskave plocice'. To je slicno kao pica ... fest tanko pa prepeceno :ufrci: ....... E za rucak sam se snasla. Napekla sam curecih orlija - i to od 6 sniclica, puna cinija :strikeraj: Msm, tesko je moje nahraniti....sta je 6 snicli? (1+1+4). Pa im jos uz to uvaljujem buraniju. :uzdise: A, da, cureci orli...pa to je isto kao i pileci ili oslic, samo sam u testo umakala curece trakice. Testo je od umucenih zumanaca, brasna i piva (moze i kis. voda), pa se doda shne od belanaca. Meso se umace u nasusureno testo i przi na ulju. ...a onda narastu (msm, ko ustipci) btw, mogla bih da na'ranim vojsku spasa :lol: .......ps. Preteklo mi testa, pa sam oljustila par jabuka, isekla na kolutove, pa su za dezert dobili 'jabuke u slafroku' (malo deblji slafrok :kez:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

za dorucak sam od dizanog testa napravila puzice s kecapom,kackavaljem i sunkom,samu sebe sam zadivila kako je ispalo:plaz:

rucak bese pileca bela corba od koje smo se zaljutili posteno,posto sam sa zeleni i lukom izdinstala i jednu somborku,isecenu na kockice

a posle,batak i krompiri,i tursija koja je stigla taman da se zdere

za veceru sam bojkotovala kujnu: pavlaka na leba,pa ozgo ajvar ,i jogurt pride

dosta za danas!:smor:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...