Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Danas je trebao biti pasulj, divan makedonski, sa rebarcima..ali nije..:(

Naime, pasulj sam stavila da se kuva juce i kazem muzu da ga iskljuci, pa cu ga danas dovrsiti..a on zaboravio..i posle nekog vremena kad sam sisla dole u kuhinju, bilo je i suvise kasno..greota..

Za kaznu je danas on doneo rucak iz restorana..nista posebno spram mog pasulja..:cica:

Ali..

Eno ga opet se krcka novi, za sutra..:uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas je rucak bio moj, uz asistenciju moje sestre (koja je vise lelemudala napolju sa caletom i rostiljem, nego sto je pomagala, al' racuna joj se).

Keva je pristavila supu, ja je zavrsila (supa mi je bomba), pravila sam punjeni krompir, spanac, od ostataka krompira je ispao sos, iako je trebao biti peceni krompir, zelena salata + luk. Bravo ja :flower:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dok sam ja uz rad pristavila supicu, dragi mi pravio društvo ( smetao i deknocetrisao me :lol:). On je stavio u rernu batake sa karabatacima i krompir da se peku. Sve vreme ih je vredno mazio... zavirivao...komentarisao...tepao im... proveravao.....Ja zakuvala supicu domaćim rezanicima, napravila zelenu salatu i tako pojedosmo ručak koji je moj dragi spremio!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E danas sve po redu..:)

Juneca supa sa domacim rezancima..pa posle rinflajs uz sos od belog luka..onda cevapi domace proizvodnje, bolji su od leskovackih..pa kao prilog varivo od povrca, raznog i sampinjona..uz cevape mnogo mladog luka i vangla zelene salate..

Dezertirali smo nesto sto ne znam kako se zove, a ide ovako..red pudinga od vanile, pa odgore jagode, pa preko jagoda slag i preko slaga ribana cokolada..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Ovaj post će biti spoj misli u hodu sa kulinarstvom.

Elem, kako sam saznala da će sutra roštiljati ženska ekipa cijeli dan, odustala sam od izlaska (čitaj: nije me niko mogao natjerati da se našminkam, obučem, a u trenerci me ne žele :( ) ...i prihvatim da asistiram (čitaj: ja radim veći dio posla :cica: ) u pravljenju rolata sa špinatom. Već smo uhodan tim u pravljenju istog...samo je sada količinski bilo zahtjevnije...

Elem, odlična je to stvar...mož' da nahrani više gladnih ustiju, lako probavljivo, baaš ukusno.:ok:

Današnji piletina i krompir nisu vrijedni spomena...to je ono da ne umreš od gladi tokom dana. :kez:

Eh sad, posmatram, razmišljam...spletom ovih mojih nesretnih okolnosti sam tu, uz mamu...i uviđam da je ovo idealno vrijeme da ja kad sam u stanju da i zapamtim ono što mi govori...kako kuha, sve te neke cake...ranije me jeste zanimalo, ali mi promaja malo furala kroz glavu :crazy: ...kasnije će me snaći ko zna šta i neću imati vremena ni da saslušam...tako da sada, već neko vrijeme pamtim ono što će mi kasnije itekako dobro doći. Ali ne mogu na silu...kad se dernja na mene, a ona to uradila milion puta :dry: ...i fino mrzim kad ostatke iz posude onako skuplja prstom, pa krišom poliže prst a ja bjesnim...i večeras ja prstom skupim ostatke iz posude...i krišom polizah prst. :ajme:

Oj živote, lutalice...sve što mrzim stiže me. :(

Eee i odrezala sam komad rolata. Mmmmmmmmmmh :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo vreme, takav i rucak. Skuvala sam krem corbu...i ubacila u frizider...jeli smo je prvo toplu, ali ostatak cemo hladnu....ispekla mlade krompirice, pride salata od krastavaca i kiselog mleka ..........i finiS - ubuckala sam sladoled :strikeraj: (meni po meri, ali ima onih koji su ostali gladni :uzdise:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Od mesnatih kostiju ( belo meso obicno pohujem pa kosti i kozuricu ostavim u zamrzivac...taman za neku corbicu) i puno raznog povrca, ispala je neka bela corba ...uz dodatak pavlake - super. Da se ne bih cvarila non-stop pored sporeta, u rernu sam ubacila spikovanu karmenadlu i krompirice okolo nje. E, sve to nije bitno...ni corba, ni meso...svratih da se pohvalim sa salatom od kelerabe :roll: Lm, nju obicno grickam svezu, ili je kuvam kao varivo, ili corbu, a sada sam (u nedostatku neke druge sveze), izrendala 4 kelerabe i zacinila je kao klasicnu kupus salatu .............i kao salata je do jaj@ :kez: msm, osvezavajuce iz frizidera...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...