Idi na sadržaj

Istina ili izazov!


Preporučene poruke

  • Odgovori 6,1k
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

...krenucu od tebe...posto cesto dolazim u tvoj grad, pozvao bih te na kafu...naravno,ti bi oberuchke prihvatila... ...dok bi sedeli u nekome kaficu...ti bi se smejala izvaljivanju mojih gluposti...o

Evo da ne bude posle kako neću da se igram   Mesto gde će biti Sneško.. http://nsportal.info/forum/uploads/monthly_02_2015/post-25-0-65985000-1423317593.jpg  Telo Sneška... http://nsportal.info/fo

Evo mene sa fotografijama... @Morpheus hvala na poverenju, nisam zaboravila zadatak... Prvo, kad stignem do teretane, obavezno je prezuvanje Potom, ponesem sa sobom ono što mi je potrebno: limunada,

Zakačene slike

Posvećeno i predano?!  Msm, stvarno, odakle ti ta observacija?!? :hahaha: Prvo, da je tako, pored posvećenosti i predanosti primetio bi ti i na koju se to odnosi.  :uredu: 

Drugo, pošto ovde imamo veoma mali broj (ali posebnih) dama, trudim se da svakoj posvetim dovoljnu pažnju, u skladu sa njenom reakcijom. :treptrep:

Treće, ja sam veliki (po svim gledištima) gurman i obožavam da istražujem različite ukuse.  :balavi: 

I četvrto, kakvu li ti to maštu imaš kad te je lizalica asocirala na damu!?!   :astasad: 

:hhh:

Sledeći!   :muahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko to nama doš'o?!  :astasad: 
ne brini, dan je i deca još nisu otišla na lalanje, pa neću nešto onakvo.  :liza:

Hajde ti nama predoči kako izgleda to tvoje izveštavanje sa neke utakmice. Eto, može sa poslednje koju si radio. Sve sa uvodom, kako si dobio nalog, kako si putovao, jel te ko dirao, ima li novinarki i tako to. I normalno, iskopiraj nam kompletan izveštaj sa tog meča, iz minuta u minut. 

 

  :pimpovanje:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaš ti kol'ko tu ima da se piše? :celepenka:

 

Imam nalog na firminom sajtu na kom su nabrojani sportovi za koje sam licenciran i timovi čije mečeve mogu da pokrivam. To su svi u krugu od 100 km od mog stana, štoćereći Vojvodina i Beograd.

Ja se zatim prijavljujem za sve mečeve koje želim da pokrijem i čekam da mi neki od njih bude dodeljen.

Uz potvrdu da sam licenciran za meč ide i pismo kojim se potvrđuje da sam ovlašćen da u ime Sportsdata AG prisustvujem meču i izveštavam sa njega. Ako nekome zatreba, štampam ga.

U periodu od potvrde meča do njegovog početka u obavezi sam da pratim eventualne promene satnice odigravanja i prijavim ako ih ima.

 

To je sve do meča.

 

Na dan meča sat vremena pre početka moram biti na stadionu, zauzeti mesto udaljeno od većih navijačkih grupa da me ne bi ometali, moram jasno videti semafor... blabla, dakle moram biti  spreman da kvalitetno obavim posao.

Petnaest minuta pre početka utakmice primam poziv iz centrale (Sent Galen ili lokalna), stavljam slušalice i pratim uputstva govornog automata s kojim komuniciram. Saopštavam vremenske uslove, stanje terena, te da li su ekipe izašle na zagrevanje. Sve ide pritiskom tastera na telefonu. Dalji tok ću taksativno navesti:

 

Sudija baca novčić da odredi početni udarac - 8

Koja ekipa kreće sa centra - 1 ili 3 ili 0 (domaćin/gost/ne može jasno da se vidi)

Meč počinje - 5

Domaćin u napadu na svojoj polovini - 2+1 (gost 2+3)

Domaćin u napadu na protivnikovoj polovini 1 (gost 3)

Dve stavke iznad pratim tokom celog meča, na svaku promenu pritišćem odgovarajuće tastere

Gol - domaćin 1+1, gost 3+3

Penal - domaćin 4+4, gost 6+6 (1 ili 0, postignut ili promašen)

Crveni karton - domaćin 7+7, gost 9+9

Korner - domaćin 4, gost 6

Žuti karton - domaćin 7, gost 9

Opasnost pred golom, igrač sam pred golmanom - 0 (klađenje na događaj u kladionicama automatski staje dok ne potvrdim šta se dogodilo)

Mnoge od ovih situacija potvrđujem peticom, tek tada su zvanične.

 

U slučaju da moram nešto da javim što odstupa od unapred definisanih događaja, pritišćem zvezdicu i pričam direktno sa supervizorom koji nadgleda moj meč.

 

Na kraju meča, supervizor me zove da potvrdimo konačan rezultat, u roku od 24 sata moram dostaviti na sajt zvaničnu potvrdu Superlige o rezultatu ako postoji, ili izveštaj neke druge organizacije od poverenja.

 

Kompletan izveštaj ima samo kompanija, sve i da ga imam i kopiram zauzeo bi mnogo mesta jer je u pitanju par hiljada unosa po meču.

 

Sad sam dobio Android aplikaciju, pa će sve ovo ići preko touch screen-a. Tome se radujem jer je sa prethodnim sistemom bilo dosta problema, mnogo prekida veze pa komplikacija sa ponovnim povezivanjem

 

Novinarki nažalost i nema baš, novinari su mahom sredovečni muškarci, ali ima lepih pratilja fudbalera ili "prijatelja kluba" koji imaju pristup prostorijama. Tu je princip "gledaj, ne pomišljaj". :lol:

 

Interesantno je bilo na meču OFK Beograd - Napredak, ušao sam na tribinu sa gostujućim navijačima. Prilazi mi njihov vođa, krupna momčina sa stavom krimosa da pita ko sam ja i šta tu radim. Objasnim da sam novinar, na šta se odmah povlači i poziva mog "kolegu" (skaut iz druge firme i njihov navijač koji prati samo njihove mečeve) da valjda proveri moju priču. Biće da sam prošao test jer do kraja meča nisam imao zadovoljstvo priče ni sa jednim od njih. Inače sam samo sumnjiv lik koji je konstantno na vezi s nekim telefonom, ko zna šta pomišljaju na tribinama. Ako stadion ima ložu, onda je uživancija, sedneš u fotelju i baš te briga.

 

---------------

 

Ajmo dalje. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo pitanje.  :)

Sad ću malo da se raspišem...

 

Vid' ovako...Ja nisam nikakav zavodnik, nit se oko mene otimaju žene, dame, cice.

Ali...negde oko 35-e sam shvatio kako stvari funkcionišu. Taman onda kada su žene u mom okruženju prestale da budu oduševljene svojim partnerima (a bile su da se ne lažemo...niko bolji od njihovih mladića, novopečenih muževa!  :roll: )

Postao sam i malo iskusniji i otvoreniji i imao više samopouzdanja u svakodnevnim kontaktima. Tj. shvatio da sam "različit" i da vredim nešto više nego prosek...

Počeo sam da ih primećujem, da budem otvoren, ljubazan, direktan ali pristojan. A "primećujem"  se odnosi na ono što jesu i što vole da primetimo. Od izgleda, naravno do drugih vrednosti koje imaju. I da ih gledam...ali ne u dekoltee i guze, nego u oči. :)

A onda i da direktno i otvoreno nastupam. Zauzvrat sam dobio njihovo poverenje i gooomilu iskrenih priča o mnogočemu. Onda sam ja prvi počeo da flertujem...na "prvu" i to im se jako dopadalo. Ne da bi ih odvukao u krevet, nego da bi im pokazao da mi se dopada ono što "vidim" na njima  :zloca:  i u njima.

Nećeš verovati koliko je to "delotvorno". 

Tako da...njihovo flertovanje sa mnom je samo njihov odgovor na "izazov". Neverovatno je koliko to žene vole!  :kez: Tu tananu igru reči i dvosmislenosti, sa merom i ukusom.

 

E sad...direktan odgovor na tvoje pitanje, je šest.

Jedna koleginica sa posla koja to obožava...jedna novinarka koju sam upoznao povodom knjige, jedna koleginica koju sam upoznao na Tari na rekreativnoj iz druge škole, jedna ženina koleginica koju znam 15 godina i koja to radi savršeno, čak i pred mojom dragom :kez: Jaaaaaaako daleka rodjaka u selu, koja tamo i živi i jedna djačka majka (ali ono je rodjeno koketno!  :lol: )

 

Sledeći... :)

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ŠBBKBB :kez:

 

Draga ti prizna da je u jednom momentu strasti, zaborava, u idealnoj prilici, na nekom mestu spavala sa nekim muškarcem. O tome niko ne zna, niti ima šanse da se sazna, niti će se oni opet videti. Otvoreno ti ispriča o svemu...i kaže da to ni na koji način ne menja ono što oseća i misli o tebi i vašem braku...

Tvoja rekacija je...?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljam slično tebi (ali neću morati da se izvinjavam Veci :kez:)

Posle ovoliko godina zajedničkog "preturavanja preko glave svega i svačega"...značilo bi mi što mi je rekla i što to želi da podeli sa mnom.

Imao bih naravno 1000 pitanja :kez: ali bh njoj ostavio izbor na šta bi mi odgovorila.

Sve u svemu...mogao bih da "predjem" preko toga.

Sledeći? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Teško je rečima opisati događaj..ali evo...

Mala žabica je bila u vikendici, dočepala se Mede da se igra sa njim...onako mala ga se dočešala i ne pušta, on pokušava da pobegne a ona ciči od sreće! Tu sreću, ciku i smeh moraš doživeti da bi shvatio. Tu oduševljenost "živom igračkom" pa još mekanom i zgodnom za gnjavljenje :hhh: 

 

Sledeći...

 

(odoh, ubi me glavobolja..sutra nastavljamo...)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...