Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Danas niko nema drugu temu za razgovor sem o ovom hapšenju...:dry:

Ispada sad da su znali gde je i kod koga se krio, samo eto... sad je situacija dušu dala da ta informacija ispliva i da se čovek uhapsi... No, bilo kako bilo, možemo mi sada pričati o raznim teorijama zavere i svemu ostalom, kao što niko od nas to nije očekivao da će se ovako desiti, vest je pukla i to je to....

Nego gledam ove na B92 :dry: zbog ove vesti, poremetili su mi ceo ritual... nema ni prijatelja, ni onih 2 i po muških a ni sex i grada...:( jedini kanal koji radi na opštenarodnom veselju trenutno je pink koji i dalje voajeriše u onoj kući...

a narod izašao na ulice da protestvuje...:hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 125
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Bili jednom neki politicari kojima se ratovalo. Bio jednom jedan visi oficir kninskog garnizona koji je pozeleo da bude vojskovodja. I jedni i drugi se "igrali rata" i poslali hiljade ljudi u smrt,

Kad prva kap krvi padne, nema više korektne strane. Nema pravednog, ni korektnog ratovanja. Nema pravednog i korektnog metka, noža, .bombe.. ni bajoneta. A prvu kap krvi je izazvao.. zapravo posle

Pustih suzu. Optuzuju ga da je kriv za to sto je mnoga bosanska majka sakupljala kosti svoga deteta po principu tamo glava, vamo ruka, onde potkolenica, ovde nadlaktica.. Da bi mogla da ga sahrani i d

A od ovih pohvala po stranim kanalima mi je blago rečeno muka... i onaj Obama i Sarkozi i još tamo neki predsednici, svi čestitaju, aplaudiraju, obećavaju i smeškaju se... fuj!

A ovi naši lepotani se utrkuju ko će na koji kanal da prvi gostuje i da da izjavu... ipak se tako skupljaju poeni, p'da... samo nećem ja da glasam ne... ja na papirićima njihovim napišem koji Đoletov stih i to im je glas od mene... ne padam ni na čija obećanja i šarene laže :jok:

A među tim protestantima, na žalost, ima i ljudi koji su verovali u tog čoveka... ipak je on bio general te vojske i šta god da je radio, njegovi vojnici su bili za njega, uvek... tu ne mislim na ove prisilno mobilizovane ljude koji nemaju veze sa ratovanjem i vojskom... mislim na redovne vojnike koji i danas služe tu istu vojsku i dalje obavljaju dužnosti, a njihov čovek je uhapšen :hmm: za njih je to ipak strašan događaj, šta god svi mi ostali mislili o njemu...u toj ''šačici dokonih protestanata'', ipak mislim da najviše ima takvih ljudi :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeste. I meni se smučilo. Kad bi se samo vratilo ono vreme kad su nas nazivali balkanskim kasapima, stokom i ostalim milozvučnim imenima, uvodeći nam sankcije, bombardujući nas i radeći nam "tako te neke lepe stvari" (by LetardŽija).

Ponekad prosto ne mogu da verujem u ono što pročitam. :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Unija ili neUnija, potpuno je svejedno. Čovek je odgovoran za gnusne zločine i mesto mu je u zatvoru. To što neki drugi odgovorni nisu u zatvoru, ne umanjuje njegovu odgovornost. Onaj ko deci u logoru deli čokolade dok im očeve ubijaju par kilometara dalje nije čovek, već životinja. Životinjama je mesto u kavezu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao prvo, uopšte nisam iznenađena što je uhapšen u Lazarevu. Znala sam da tamo ima rodbine i da mu je sestra tamo udata.

NinĐa, ako te ja propustim kroz šake :roll:

I drugo, mislim da bih sasvim drukčije pričao da si bio ovdje i da si bio na prvoj liniji.

I treće, kad organizuju "mirni" protest opet će im demolirati Beograd.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uopšte me ne interesuje šta misle. Interesuje me šta će uraditi.

Ne interesuju me propali generali susedne nam države. Interesuje me kad ćemo prestati da težimo izdvajanju od sveta. Interesuje me kad ćemo naučiti da ne ponavljamo sopstvene greške. Interesuje me kad će nam pamćenje biti duže od meseca iza nas. Interesuje me kad ćemo prestati da se plašimo/očekujemo mnogo od drugih.

Kad izmenimo nas same, sve će biti u redu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

А по чему то БиХ треба да постане кандидат пре Србије? Дај нам реци па и ја нешто ново да сазнам :lol:

Ви тек треба да се бавите собом, нпр следи вам реформа правосуђа и мало покретања питања злочина који су чињени над Србима. То за почетак.

Oni koji su pravno gonjeni neka se nađu i privedu. :) Sve po zakonu...neka i Mladić dokaže svoju nevinost, ja ću mu reći alal vera. ;)

Ja sam više mislila...na stanje državnih ekonomija, na uopštenu mizeriju koja se dešava na obe strane, stabilnost valuta...i Srbija ima mnogo toga da sredi...samo mi ide na živce to da sad kao uhapšen je Mladić...hop...Srbija je na korak do članstva. :blink:

Al' neka...kad svi vi budete u EU....i kad cijene odu u vasionu, a plate ostanu mizerne kakve jesu...dođite kod nas da se ogrijete. :lol:

BiH....posljednja oaza "nemaš ništa, imaš sve" :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve po zakonu i sudi se samo Srbima, nije to tema o tome ćemo drugi put. Nije samo pravosuđe BiH problematično.

Kod nas su inače cene otišle da ne kažem gde a plate su nam kesa. Tako da ne moramo da uđemo u EU da bi osetili tu privilegiju... Mađarska ima veće prosečne zarade a cene mnogo čega su im niže nego u Srbiji.

Što se tiče statusa kandidata, Srbija ga još uvek nije dobila i ne znači da će ga odmah dobiti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Demonstranti, kojih je bilo skoro 500, danas su pokušali da uđu u prostorije Radio-televizije Vojvodine. Oni su uzvikivali "Ustaše" i psovali ministra policije Ivicu Dačića. Demonstranti su prevrtali večeras i kontejnere za đubre, palili baklje, bacali takozvane topovske udare i uzvikivali pogrdne parole. Oni su se okupili na centralnom gradskom Trgu slobode, potom su se zaputili prema zgradama Skupštine i Vlade Vojvodine, a kontejnere su prevrtali na Bulevaru oslobođenja. Uzvikivali su pogrdne parole, poput "Nož, žica, Srebrenica", "Spasi Srbiju i ubij se, Borise", "Tadiću, ustašo", kao i "Ustanak", "Ustani, Srbijo". Reč je uglavnom o srednjoškolcima i o malo starijim osobama. Skup obezbeđuje policija u punoj opremi za razbijanje demonstracija, dok saobraćajna policija obezbeđuje trasu kretanja kolone demonstranata, koja se ponovo uputila ka Trgu slobode.

Ne mogu a da ne napravim paralelu sa događajima u Hrvatskoj nakon presude njihovim "herojima"... :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bili jednom neki politicari kojima se ratovalo.

Bio jednom jedan visi oficir kninskog garnizona koji je pozeleo da bude vojskovodja.

I jedni i drugi se "igrali rata" i poslali hiljade ljudi u smrt, a stotine hiljada ostavili bez doma, kuce i zavicaja.

Da su vredeli dobili bi taj rat.

I jedni i drugi su me oonih godina terali da radim za 10 maraka i jedva prehranim dvoje dece.

I jedni i drugi su nam doneli bombe, sirene i Grdelicku klisuru, ono maleno dete u Batajnici...

Ja nemam nista ni sa Amerikancima, ni Englezima, ni ostatkom sveta.

General se uhvatio u kolo u kojem je zeleo da igra. Sada je kolo odsviralo poslednje taktove. Ako nije znao da su vojskovodje i generali uvek zrtve vladara, onda je bio neznalica.

Njegovo hapsenje me potreslo koliko i lanjski sneg.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno sam iznenadjen ovom iznenadnom vescu a i pomalo zatecen.

A ako je Pravda objavila da je uhapsen jos 20. maja onda je moja

iznenadjenost i zatecenost jos veca.

Ali Pravda je Pravda.

Pravda je to.

Kazu da je Pravda spora ali dostizna.

A ako je tacno ovo sto pise Pravda , Pravda je bila jos manje sporija

od zvanicne verzije ...a mozda i jos manje.

Ako nista drugo , ovo hapsenje je pokazalo da jos uvek ima nade.

Bez obzira kada je uhapsen i bez obzira da li je mogao uhapsen biti pre.

Posebno a i jedino ima nade za DS i njihove koalicione partnere na

predstojecim izborima ukoliko se dobije ta kandidatura za clanstvo u EU,

ciji cemo clan postati jednog lepog suncanog dana.

Nas put u EU je spor ali dostizan.

I stvarno sam iznenadjen , razocaran i pomalo zatecen ,

skrivanjem po sumama i gorama a bogami i po ravnici

jednog takvog generala , heroja i pretendenta za Mauzolej svoj. ( po nekima )

Dozvoliti sebi i drzati sopstveni narod koji toliko voli kao taoca toliko godina ,

ne prilici jednom

Generalu.

A i Heroju.

A da li je ratni zlocinac , ne znam.

Gledao TV Dnevnik dok je deci delio bombone

a onda iznenada nestalo filmske trake.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bili jednom neki politicari kojima se ratovalo.

Bio jednom jedan visi oficir kninskog garnizona koji je pozeleo da bude vojskovodja.

I jedni i drugi se "igrali rata" i poslali hiljade ljudi u smrt, a stotine hiljada ostavili bez doma, kuce i zavicaja.

.

Morala sam ti *iskasapim* post,jer me ovaj deo podseti na Remarka-*Na Zapadu nista novo*.

Sav besmisao rata.

E sad kad sam videla oronulog starca koji se jedva krece na trenutak mi proslo kroz glavu zar je on bio TAJ general?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam samo ko mi izaziva naježeniju dlaku..... ovaj što je uhapšen

il' ovi što su ga uHapsili.

Dođe mi da naslikam sliQ gde bi ih sve skupa turila na jedan veeeliki..

papir

ili platno..

uokvirila jedinstvenim ramom

i dala im zajednički.. modernistički naziv - "PatrioteNIdioten".

Ili "PatrioIdiotizam"

.. u sRba

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Došli smo da protestujemo, da branimo našeg Mladića jer je on nas branio dok nas je klao Naser Orić - rekao je jedan od povređenih mladića.

sad mi nije jasno :ces:

jel' mladić povređen što ga klao NasEr.. ?

il' što ga prebila politzija što 'teo da brani Mladića.. koji je branio Naseru da ne prikolje mladiće

dok nas kolje..? :hahaha:

Di si bRe poš'o da protestVuješ.. b8531632.gif

da klichesh Mladiću koMadićue4b26a9c.gif

a vichesh protiVu NaserKa Orića

kad vidiš da nisi lepo pratio fabulu radnje.

Mladić je ratni zločinac!! .. i ima lepo d'ide u Hag.

a NaserKo je zaSlužni građanin!! :).. i ima da prima srBsku penziju.. dok je živ. :zakletva:

Ako je DS rekla da je tako.. i vLada potvrdila

onda je tako

i taČka.

1bf0942d.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas već ko zna koji put čujem Naserovo ime, čovek se garantovano ubi od štucanja. Što su se svi uhvatili jebenog Nasera? Šta sad, ako jedan ubica nije osuđen trebamo pustiti sve ostale ubice na slobodu? Naser Orić i Milorad Komadić su za mene ista stoka, i kod mene bi stajali pred istim streljačkim vodom, koji bi dobio i po metak pride, čisto da budemo sigurni da su mrtvi. Neverovatno mi je da neko (ova profašistička omladina) može braniti ovakvog monstruma jer se krsti na isti način kao oni. Ovaj svet je otišao u tri majčine.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas već ko zna koji put čujem Naserovo ime, čovek se garantovano ubi od štucanja. Što su se svi uhvatili jebenog Nasera? Šta sad, ako jedan ubica nije osuđen trebamo pustiti sve ostale ubice na slobodu? Naser Orić i Milorad Komadić su za mene ista stoka, i kod mene bi stajali pred istim streljačkim vodom, koji bi dobio i po metak pride, čisto da budemo sigurni da su mrtvi. Neverovatno mi je da neko (ova profašistička omladina) može braniti ovakvog monstruma jer se krsti na isti način kao oni. Ovaj svet je otišao u tri majčine.

Au e ti ga pretjera! Nije samo Naser ima koliko hoćeš Bošnjaka i Hrvata koji su trebali biti u Hagu. Ta institucija je sve samo ne sud. Naročito ne objektivni. Srebrenica,Markale i mnoga drugi zločini su iskonstruisani.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naser je personifikacija. Ljudi doživljavaju Mladića kao nekoga ko nije dao da ono što se desilo u Bratuncu dešava širom Bosne. Na žalost Orić je prošao tako kako je prošao na sudu, još će i našu penziju da prima da paradoks bude do kraja. A da je bio zločinac i monstrum to je i sam priznao.

Ono što se desilo u Srebrenici baca senku na VRS i njenu odbranu naroda sve vreme rata, ali ne menja tu činjenicu, da je vojska pod komandom Mladića sačuvala Srbe u većem delu BiH i da se nije desilo ono što se dogodilo u Hrvatskoj. Jeste to i rezultat političke trgovine, ali ni ona ne bi bila takva da su stvari na terenu bile drugačije. Tako da je savršeno razumljivo da su ljudi zahvalni Mladiću bez obzira na Srebrenicu.

p.s.

I naravno da je mnogo toga oko Srebrenice iskonstruisano.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Au e ti ga pretjera! Nije samo Naser ima koliko hoćeš Bošnjaka i Hrvata koji su trebali biti u Hagu. Ta institucija je sve samo ne sud. Naročito ne objektivni. Srebrenica,Markale i mnoga drugi zločini su iskonstruisani.

Naravno da je sve samo ne sud. Kad smo to utvrdili, onda nam ostaje (1) da plačemo nad zlom sudbinom koja nam je dodelila neSud da nam sudi, ili (2) da prihvatimo faktičko stanje iako nam se ne sviđa. Biram opciju pod 2.

Onda imamo još jedan izbor, a on je (1) insistirati na hapšenju zločinaca uvek, ili (2) tražiti oslobađanje svih zločinaca. Ovaj put biram pod 1.

Prethodna dva izbora su u tesnoj međusobnoj povezanosti. Moji izbori govore da osuđujem zločinca bez obzira ko je on i ko mu je žrtva. To što je trenutno stanje takvo da neki zločinci slobodno šetaju, a drugi sede u zatvoru ne menja moj izbor da osuđujem zločinca. To što je jedan ubijao Srbe, a drugi Bošnjake ne menja ništa. I Srbi i Bošnjaci su ljudska bića. Ili nisu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da je sve samo ne sud. Kad smo to utvrdili, onda nam ostaje (1) da plačemo nad zlom sudbinom koja nam je dodelila neSud da nam sudi, ili (2) da prihvatimo faktičko stanje iako nam se ne sviđa. Biram opciju pod 2.

Onda imamo još jedan izbor, a on je (1) insistirati na hapšenju zločinaca uvek, ili (2) tražiti oslobađanje svih zločinaca. Ovaj put biram pod 1.

Prethodna dva izbora su u tesnoj međusobnoj povezanosti. Moji izbori govore da osuđujem zločinca bez obzira ko je on i ko mu je žrtva. To što je trenutno stanje takvo da neki zločinci slobodno šetaju, a drugi sede u zatvoru ne menja moj izbor da osuđujem zločinca. To što je jedan ubijao Srbe, a drugi Bošnjake ne menja ništa. I Srbi i Bošnjaci su ljudska bića. Ili nisu?

Upravo to.

:ok:

Jednom davno sam na TV OBN gledala kako su majke Bosnjaka medju kojima i majka bebe stare par meseci pricala kako je Mladic i njegovi potcinjeni delili toblerone deci dok je bila ukljucena kamera nekog reportera,a kad se ugasila:(...bebu koja je bila majci narucju i sisala mleko kojeg nije bilo je pocela da place.Kako nisu mogli da je ucutkaju uhvatili su je za vrat kao golupce i slomili ga tresnuvsi ga snazno.Ako je to istina,to nije moj heroj.:jok:

Mislim da je bilo takvih zlocina na svim zaracenim stranama.

I da svi treba da odgovaraju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Majke Bošnjaka su svašta pričale pa ne mora da znači da je sve što su pričale i istina, ja samo polazim od one profi ožalošćene babe koja je valjda glavna u tom udruženju majki Srebrenice, da zapravo nikoga u Srebrenici nije izgubila a uredno nariče i zgrće lovu od te organizacije.

Drugo, komandna odgovornost je nešto najglupavije za šta jedan oficir može da odgovara, za zločine nekoga ko mu je potčinjen iako on nije znao za njih i objektivno nije mogao da utiče da se oni spreče.

Da li je Mladić naredio ubijanja ratnih zarobljenika u Srebrenici, to se ne zna. To tek treba da se ispita sada kada on bude iznosio svoju priču. ne postoji ni jedno pisano naređenje, ne postoji niko ko je govorio o nekom usmenom naređenju. Pitanje je da li je znao, da li nije znao, ko je zapravo odgovoran i kako se sve desilo. Postoje samo neke glupe izjave o osveti Turcima o dahijama koje mogu da znače mnogo toga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...