Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 125
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Bili jednom neki politicari kojima se ratovalo. Bio jednom jedan visi oficir kninskog garnizona koji je pozeleo da bude vojskovodja. I jedni i drugi se "igrali rata" i poslali hiljade ljudi u smrt,

Kad prva kap krvi padne, nema više korektne strane. Nema pravednog, ni korektnog ratovanja. Nema pravednog i korektnog metka, noža, .bombe.. ni bajoneta. A prvu kap krvi je izazvao.. zapravo posle

Pustih suzu. Optuzuju ga da je kriv za to sto je mnoga bosanska majka sakupljala kosti svoga deteta po principu tamo glava, vamo ruka, onde potkolenica, ovde nadlaktica.. Da bi mogla da ga sahrani i d

:ajme:

Pustih suzu. Optuzuju ga da je kriv za to sto je mnoga bosanska majka sakupljala kosti svoga deteta po principu tamo glava, vamo ruka, onde potkolenica, ovde nadlaktica.. Da bi mogla da ga sahrani i da mu grob obelezi..

U poslednjih 16 godina se lecio od kancera ili ranije?

Pa bas mi je zao.

Lilith a koliko je srpskih majki patilo zbog bošnjačkijh zločina. Eto recimo prijatelji od moje majke su sina našli poslije 15 godina.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mnogo upucena,eto sto ste vi ovde pisali kao nesto sam saznala,mada je to na labavoj nozi. Hajde da pogledamo cinjenice. Prvo ako ja ubijem coveka na futoskoj pijaci,onda jel sudice mi u Novom Sadu. Ako sam ja vodja nekog rata,zapravo ne mogu objektivno da sagledam koliko sam ljudi nekom mojom komandom povredila. Ako je rat,pa pobogu logicno da ce neko umreti i sasvim je cudno ,nakon rata nekom suditi. Znaci tom coveku treba da se sudi tamo gde je napravio problem,ako vec nuzno mora da mu se sudi. Nije mi jasno zbog cega mora da se saradjuje sa Hagom? Drugo sta ovi nasi sto su na vlasti dobijaju,time sto isporucuju polu-mrtvog coveka na sud,koji verovatno nece izdrzati kraj sudjenja? Eto ako moze neko da udovolji mojoj radoznalosti :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mnogo upucena,eto sto ste vi ovde pisali kao nesto sam saznala,mada je to na labavoj nozi. Hajde da pogledamo cinjenice. Prvo ako ja ubijem coveka na futoskoj pijaci,onda jel sudice mi u Novom Sadu. Ako sam ja vodja nekog rata,zapravo ne mogu objektivno da sagledam koliko sam ljudi nekom mojom komandom povredila. Ako je rat,pa pobogu logicno da ce neko umreti i sasvim je cudno ,nakon rata nekom suditi. Znaci tom coveku treba da se sudi tamo gde je napravio problem,ako vec nuzno mora da mu se sudi. Nije mi jasno zbog cega mora da se saradjuje sa Hagom? Drugo sta ovi nasi sto su na vlasti dobijaju,time sto isporucuju polu-mrtvog coveka na sud,koji verovatno nece izdrzati kraj sudjenja? Eto ako moze neko da udovolji mojoj radoznalosti :roll:

Dobijaju ko fol brži pristup EU i kandidatura. Sa Hagom se mora sarađivati zato što je u svoje vrijeme prezuta ta obaveza i mislim čak ugrađena u ustav. Ili bar tako kažu ovi na vlasti. To što će još morati da priznaju Kosovo očigledno nije važno. Izgleda da im nije važno ni to što imaju tpnu drugih obaveza. Ali valja se nekako opravdati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Osvrnuh se na post u kom saosecas sa okrivljenim.. Nemojmo o bolu majaka, ne znamo o cemu pricamo.

Saosecam sa okrivljenim?

Pa slusaj,ja to nisam izjavila.:jok:

Ja sam rekla da mi ga na mah bi zao jadnog,starog,bolesnog.NA mah.

A sta ti znas o bolu tih majki?

Izgubila si nekog svog?

Kad mi kazes *Nemojmo.....*

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaci tom coveku treba da se sudi tamo gde je napravio problem,ako vec nuzno mora da mu se sudi. Nije mi jasno zbog cega mora da se saradjuje sa Hagom?

Da, trebalo bi da im se sudi u njihovim državama.Ali države neće da ih osude nego ih proglašavaju herojima.

Posle nedavne osude Gotovine (hrvatskog generala) vlasti u Splitu su hteli da po njegovom imenu nazovu neki trg.

Danas je na sednici skupštine grada Zrenjanina glasano da se Lazarevo (selo gde je Mladić uhapšen) preimenuje u Mladićevo.Odbijeno je većinom glasova.

Možda ne znaš da je maksimalna kazna za ratne zločine u Srbiji, Hrvatskoj i BiH 20 godina.

Eto da je neko po tom zakonu osuđen npr. 1996 godine i dobio svih 20 godina bio bi već na slobodi, jer bi ga posle 12-13 godina pustili zbog ''dobrog vladanja''.

Da smo sudili sami svojim zločincima ne bi ni bio potreban Haški tribunal

Izmenjeno od strane člana kompaj
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam mnogo upucena,eto sto ste vi ovde pisali kao nesto sam saznala,mada je to na labavoj nozi. Hajde da pogledamo cinjenice. Prvo ako ja ubijem coveka na futoskoj pijaci,onda jel sudice mi u Novom Sadu. Ako sam ja vodja nekog rata,zapravo ne mogu objektivno da sagledam koliko sam ljudi nekom mojom komandom povredila. Ako je rat,pa pobogu logicno da ce neko umreti i sasvim je cudno ,nakon rata nekom suditi. Znaci tom coveku treba da se sudi tamo gde je napravio problem,ako vec nuzno mora da mu se sudi. Nije mi jasno zbog cega mora da se saradjuje sa Hagom? Drugo sta ovi nasi sto su na vlasti dobijaju,time sto isporucuju polu-mrtvog coveka na sud,koji verovatno nece izdrzati kraj sudjenja? Eto ako moze neko da udovolji mojoj radoznalosti :roll:

Хаг је међународни суд за ратне злочине за подручје бивше Југославије. Основале су га Уједињене нације и самим тиме смо као чланица УН обавезни на сарадњу са њима.

Зашто се не суди пред домаћим правосуђем, па зато што ће се судити пред хашким трубуналом, зато је он и основан јер другачије сви ти људи никада не би били ни процесуирани. Мрачна страна приче је што се суд претворио (није се претворио због тога је у ствари и основан) у суд који суди само српској страни у свим тим сукобима.

И зашто су га сада изручили, па замисли да је умро јуче и да су га нашли мртвог у Србији. Са којом причом би Тадић и братија изашли пред ове из међународне заједнице?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nesto kao posle 2. Sv.rata

Нирнбершки процес

Из Википедије, слободне енциклопедије

Скочи на: навигација, претрага

300px-PICT4336.JPG magnify-clip.png

Зидојче цајтунг објављује нирнбершку пресуду. Слика из Музеја топографије терора у Берлину.

Нирнбершки процес или Нирнбершко суђење је било суђење истакнутим члановима политичке, војне и економске елите нацистичке Немачке. Под појмом суђења у Нирнбергу подразумевају се и суђења нижим званичницима, укупно 12 таквих суђења, пред америчким војним трибуналима (види Накнадна нирнбершка суђења). Главно нирнбершко суђење трајало је од 20. новембра 1945. до 1. октобра 1946. године, а одвијало се у Нирнбершкој палати правде.

Садржај

[сакриј]

[уреди] Настанак суда

Међународни војни трибунал имао је занимљиву предисторију. Дилеме како решити проблем нацистичких ратних злочина јавиле су се још 1942. године када је Винстон Черчил, револтиран понашањем, злочиначким поступцима и начином ратовања Сила осовине, предлагао егзекуције по кратком поступку и посебном закону, од чега је одустао под утицајем САД.[тражи се извор од 09. 2009.]

На Техеранској конференцији Ј. В. Стаљин даје још ригорознији предлог о неселективном стрељању педесет до сто хиљада немачких официра.[тражи се извор од 09. 2009.] Овог пута и сам Черчил се успротивио стрељању официра који нису имали учешћа у злочинима. Један од планова из тог времена био је и план Хенрија Моргентауа, америчког секретара трезора, о денацификацији Немачке кроз расељавање, принудан рад и економске репресије.[тражи се извор од 09. 2009.] Овога пута СССР се успротивио тражећи судске процесе.

После преговора на конференцијама у Техерану, Јалти и Потсдаму будуће суђење регулисано је Лондонским споразумом од 8. августа 1945. године. Списак будућих оптуженика ограничен је на веће ратне злочинце европских сила осовине. Правни основ нађен је у споразуму о предаји Немачке, којим је власт над Немачком државом дата Савезничком контролном већу и тако омогућавао формирање органа са правном јурисдикцијом. Предмет рада трибунала ограничен је на повреде правила ратовања у периоду после 1. септембра 1939. г. до капитулације.

[уреди] Место суђења

Представници СССР-а су се залагали да суђења буду одржана у Берлину, што САД нису прихватиле јер су хтеле да суђење буде у њиховој контролној зони. Нирнберг је био погодан и зато што је имао и једну од ретких очуваних великих судница и велико затворско одељење. Уз то био је познат као град нацистичких зборовања па је суђење нацистима баш у том граду имало значајну симболику.

[уреди] Судије и тужиоци

300px-Nuremberg_judges.jpg magnify-clip.png

Судије на нирнбершком суђењу, с лева на десно: Џон Паркер, Френсис Бидл, Александар Волчков, Јона Никиченко, Џефри Лоренс, Норман Биркет

Свака од четири велике силе победнице именовала је по једног судију, његову замену и тужиоце. Састав је био следећи:

[уреди] Оптужени и пресуде

Пред међународним војним трибуналом било је оптужено 24 лица и 6 организација. Оптужнице су биле различите али су сви били оптужени за неко или за сва од следећа четири кривична дела:

  1. Учествовање у заједничком плану или завери за спровођење злочина против мира.
  2. Планирање, започињање и вођење агресорских ратова и других злочина против мира.
  3. Ратни злочини.
  4. Злочини против човечности.
izvor/wikipedija

Sve me ovaj Hag na to podseca.

A naravno Srbija je oznacena kao agresor.

--- Update ---

Nadjoh nesto iz Medjunarodnog prava

Злочин против човечности

Из Википедије, слободне енциклопедије

Скочи на: навигација, претрага

Злочин против човечности је кривично дело предвиђено међународним и унутрашњим правом, а које се први пут појавило на суђењу у Нирнбергу.

Злочин против човечности није био јасно издвојен у већини законодавстава у свету већ је обично био регулисан са ратним злочинима или у оквиру кривичних дела против међународног права. Усвајање Римског статута је за све земље које су га усвојиле створило обавезу да предвиде ово дело у својим кривичним законодавствима.

Злочин против човечности у Римском статуту

У члану 7 Римског статута дати су основни елементи злочина против човечности. Злочином против човечности сматра се предузимање наведених радњи под условом да су оне предузете као део ширег или систематског напада упереног против било којег цивилног становништва. То су следеће радње:

  • убиство, истребљење, поробљавање, депортација или присилно премештање становништва, затварање и други облици лишавање слободе који се предузимају уз кршење основних правила међународног права
  • мучење, силовање, сексуално ропство, присилна проституција, присилна трудноћа, присилно стерилисање и сваки други облик сексуалног злостављања овакве или сличне природе
  • прогањање било које групе или заједнице на политичкој, верској, расној, националној, етничкој, културној и полној основи, или по другим основима који су међународним правом унверзално признати као недозвољени
  • нестанак лица, апартхејд као и други нехумани поступци сличног карактера којима се намерно проузрокују тешке патње или озбиљно угрожавање физичког или менталног здравља

Злочин против човечности у праву Србије

Злочин против човечности регулисан је чланом 371. Кривичног законика Србије, а радње предвиђене у том члану практично су идентичне онима предвиђеним у Римском статуту. Прописана је казна затвора од најмање пет година или затвор од тридесет до четрдесет година. На ово дело односи се одредба члана 108. КЗ о незастаревању.

Поред наведених радњи, битно је истаћи да је неопходно њихово предузимање у оквиру ширег или систематског напада упереног на цивилно становништво. Шири напад треба схватити као напад против великог броја жртава на једном ширем подручју и који се врши у одређеном временском периоду, који траје извесно време. Систематски напад подразумева да је напад планиран и организован. Субјективно обележје које се захтева код учиниоца је умишљај, који мора да обухвати и свест да се радња извршења предузима у оквиру ширег или систематског напада на цивилно становништво.

Злочин против човечности има одређене сличности и са кривичним делима геноцида и ратних злочина. Најважнија разлика у односу на ратни злочин је што је време вршења ирелевантно. Главна разлика у односу на геноцид односи се на непостојање геноцидне намере код извршиоца злочина против човечности. Разлика је и у погледу заштитног објекта - код злочина против човечности штите се индивидуална добра, а у случају геноцида егзистенција групе људи који припадају одређеној групи, тј. једно колективно, надиндивидуално добро.

Да би постојало ово кривично дело потребно је да се оно врши уз суделовање или толерисање од стране државе или неке политичке организације, тј. од организације која де факто или де јуре има политичку моћ. Ово је изричито предвиђено у члану 7 Римског статута, док није изричито предвиђено у КЗ Србије, али се до тога долази тумачењем.

ZLOCIN GENOCID

Резолуција бр. 96 Генералне скупштине ОУН од 02. XII 1946. осудила је геноцид као међународни злочин, позвала државне чланице да у свом законодавству донесу одговарајуће прописе против њега и да организују међународну сарадњу за његово сузбијање. Ставила је у задатак Економско – социјалном савету ОУН да изради нацрт међународне Конвенције о спречавању и кажњавању злочина Геноцид После припремних радњи од две године, Конвенција је једногласно примљена Резолуцијом Генералне скупштине ОУН децембра 1948. У њој се Г. осуђује као дело извршено у намери да се у целости или делимично уништи нека национална, етничка, расна или религиозна група (убиство чланова групе;тешка повреда њиховог физичког или друштвеног интегритета; намерно подвргавање животним условима који су срачунати на потпуно или делимично физичко уништење; мере за спречавање порођаја унутрашње групе; принудно одвајање деце из групе). Дефиниција обухвата само најтеже видове тзв. Физичког или биолошког геноцида, који су фашисти највише примењивали. Геноцид постоји без обзира на број жртава, ако су ова дела извршена у намери уништења припадника одређених група. П о клаузулама Конвенције казниће се сви извршиоци, саучесници и подстрекачи, као и покушаји и удруживања ради вршења геноцида. Државе уговорнице дужне су да предузму законодавно мере за примену Конвенције, нарочито прописивањем ефикасних кривичних санкција. Кривцима ће судити надлежни судови државе на чијој су територији геноцидна дела извршена или међународни кривични суд. Државе уговорнице могу позвати надлежне органе ОУН да и са своје стране предузму мере за спречавање и сузбијање геноцида. Неспоразуми око тумачења и примене Конвенције изнеће се, на захтев једне од страна у спору пред међународни суд правде.

Конвенција представља значајан напредак у развоју међународног кривичног права човека и права мањина. Она потврђује међународноправну одговорност криваца, без обзира на њихову одговорност по унутрашњем праву, а истовремено јача и међународни субјекивитет личности. Ипак, садржи и низ слабости и недостатака, који су резултат неизбежних конпромиса, без којих се, под датим условима, не би до ње могло ни доћи. Конвенцијом, није обухвачен тзв. културни геноцуид (денационализација, уништавање језика и вере), као ни физичо уништавање припадника политичких група. У погледу колонијалних и других несамоуправних територија, државама уговорницама остављено је, мање – више, на вољу да ли ће се у њима примењивати конвенција (што је посебном резолуцијо само препоручено).

И СФРЈ се заузимала за међународно дефинисање геноцида и за што обухатнију Конвенцију за спречавање и кажњавање свих његових видова, и међу првима је ратификовала без резерви (1950.). У кривични законик унела је све што је у Конвенцији битно, с тим да је казна за геноцидна дела строги затвор од најмање 5 година или смртна казна. Конвенцији је приступио велики број држава, али она још није постала универзална. Неке државе су је ратификовале што знатно умањује њену стварну обавезност и дејство. Иако је конвенција важан међународни инструмент за сузбијање геноцида, она је само једна од потребних мера у борби против њега. Коначни нестанак злочина геноцида зависиће првенствено од уклањањадруштвених услова из којих се, најчешће, рађао и рат као средство за решавање међународних спорова.

Степени у развоју геноцида и напори да се он предупреди

Према др Грегорију Стентону, председнику Џеносајд Воча (Genocide Watch), геноцид се развија у осам етапа:

  1. Разврставање (класификација): људи се деле на "ми" и "они". "Главна превентива у овом раном стадијуму јесте развијање универзалних институција које превазилазе... поделе."
  2. Означавање (симболизација): "Скупа са мржњом, члановима прокажених група (парија) могу противно њиховој вољи бити наметнута обележја (симболи)... У циљу борбе против обележавања, симболи мржње могу бити законски забрањени... као и говор мржње."
  3. Обесчовечавање (дехуманизација): "Обесчовечавањем се превазилази нормална људска одбојност према убиству."
  4. Организовање: "Геноцид је увек организован... Посебне војне, паравојне или милицијске јединице се често обучавају и наоружавају... Како би се супротставили овом стадијуму, чланство у оваквим милицијама мора бити забрањено законом."
  5. Поларизовање: "Групе које стоје иза мржње емитују поларизујућу пропаганду... Превентива може значити заштиту безбедности умерених вођа или помоћ групама за људска права..."
  6. Идентификовање: "Жртве се идентифукују и издвајају због своје етничке или верске припадности... На овом ступњу, мора се јасно позвати на узбуну против геноцида..."
  7. Истребљивање: "На овом ступњу, само хитна, брза и надмоћна оружана интервенција може зауставити геноцид. Морају бити успостављене стварне сигурне зоне или коридори за евакуацију избеглица са тешко наоружаном међународном заштитом."
  8. Порицање: "Починиоци... поричу да су починили икакав злочин... Одговор на порицање јесте казна изречена пред међународним трибуналом или државним судовима."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lilith a koliko je srpskih majki patilo zbog bošnjačkijh zločina. Eto recimo prijatelji od moje majke su sina našli poslije 15 godina.

Verovatno mnogo. Nikad ja nisam ni rekla da nisu ali jedno ne sme da potire drugo. Treba da odgovara svako za koga se utvrdi da je radio zlocine pa i Ratko Mladic. Mislim, o njemu je tema. Otvori temu o bosnjackim zlocinima pa mozemo polemisati, ovako deluje da zabasurujes i zamenjujes teze.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno mnogo. Nikad ja nisam ni rekla da nisu ali jedno ne sme da potire drugo. Treba da odgovara svako za koga se utvrdi da je radio zlocine pa i Ratko Mladic. Mislim, o njemu je tema. Otvori temu o bosnjackim zlocinima pa mozemo polemisati, ovako deluje da zabasurujes i zamenjujes teze.

A ko je utvrdio da je on činio zločine?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A ko to spori?

Znaci, desio se.

Ako ga nije on napravio, zasto nije sprecio sebi potcinjene da ga naprave? Ako nije mogao da ih spreci zasto nije odmah po dogadjaju ucinio sve da se krivci otkriju i kazne?

Kontam da je ovo forum i da je normalno da se koshkamo koshkanja radi ali mislim da nemamo osnova za raspravu, nemamo bazu, imamo potpuno drugaciju postavku stvari u glavi.. Ti si srbnut u mozak, ja nisam. Ne mislim da si ti gori od mene u bilo kom pogledu ali necu vise diskutovati na ovoj temi. Trosim vreme i sebi i tebi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, desio se.

Ako ga nije on napravio, zasto nije sprecio sebi potcinjene da ga naprave? Ako nije mogao da ih spreci zasto nije odmah po dogadjaju ucinio sve da se krivci otkriju i kazne?

Kontam da je ovo forum i da je normalno da se koshkamo koshkanja radi ali mislim da nemamo osnova za raspravu, nemamo bazu, imamo potpuno drugaciju postavku stvari u glavi.. Ti si srbnut u mozak, ja nisam. Ne mislim da si ti gori od mene u bilo kom pogledu ali necu vise diskutovati na ovoj temi. Trosim vreme i sebi i tebi.

Lilith isti taj sud je u oslobađajućoj presudi Naseru rekao da su se na područiju Srebrenice nesumnjivo desili zločini ali da se ne zna ko je odgovoran. Za sve to vrijeme na toj teritoriji s obzirom da je bila u okruženju je djelovala samo jedna brigada armije BiH i dobro se znalo ko joj je komadant. E pa ako on nije odgovoran po komandnoj odgovornosti ne vidim ni što bi Mladić bio!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Treba uneti malo i sale na ovu tugaljivu temu.:)

Slusao moj omiljeni radio i moj isto tako omiljeni voditelj kaze :

"Nije lose sto je general Mladic trazio da mu se donesu ruski klasici.

Sada ce najmanje 20 posto mladih, Mladica generala sto vole i postuju ,

uzeti da cita ruske klasike , sto je dobro.

Ova zelja generala Mladica ima i marketinski karakter "

( i dobro je delo , pomislih ja )

Potom procita SMS poruku koju je dobio od jednog slusatelja.

" Neobrazovana voditeljka B 92 u nabrajanju ruskih klasika koje je narucio general Mladic navela je i Toholja."

U tom se voditelj pocne smejati grohotom.

Nesto kao hahahahahahaha.....

Dosla mu ova poruka " ko budali samar "

sto bi rekao nas narod.:)

Nasmejah se i ja.

Radio je cudo jedno.

Razonoda prava.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

... jer zlo se krije u svakom od nas!

Nekima jos u trenutku zakljinjanja Titu i Avnojevskom SFRJ, i ceka samo trenutak da izadje! Ma, da izkipi, velicanstveno, u obliku svemocnog vladara, neustrasivog ratnika ili ``opasnog`` krvnika!

Moc je cudo, oslobadja kocnice, prosiruje granice a smanjuje sposobnost predvidjanja...

Kaze jedan bivsi forumas, njegov vojnik, morao je on da da vojsci odresene ruke posle pada Srebrenice... Morala je vojska da se smiri, da se smanji negodovanje... Vojska je nasla oduska smirivanju...

A on se nije razboleo, bio je uvek bolestan!

A vi, dragi moji forumasi, zar ste mislili da ce epilog biti drugaciji?

Ja sam jos `91 znao da ce biti, otprilike ovako... I po Srbiju, i po okolne zemlje, i po kavgadzije! Mozda zato sto nemam moc, pa mi se nije nikad smanjilo sposobnost predvidjanja? Pojma nemam!

Da su me ikad pozvali u jedan domaci, ili medjunarodni sud, ja, kao pripadnik ljudske zajednice, kao covek bi se pojavio. I kriv, ni duzan! :uredu:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svi oni su bili Titovi vojnici, neki i oficiri, a za noc su promenili kozu...Pogazili su zakletvu za koji su svoj zivot zalozili!? Pa sta ocekivati od takvih ljigavaca, nego da ce zapaliti Jugu? Steta je da su normalni stali sa strane, kada je kavga pocela... a ove nenormalne i treba hapsiti, izrucivati, pozatvarati!

Ne diram ja Tita, Tito je za ove svetski priznati drzavnik! :uredu:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Beograd -- Porodica generala Ratka Mladića zahtev Srbiji i RS da snose troškove odbrane Ratka Mladića pred Haškim tribunalom, kaže njegov advokat Miloš Šaljić.

Pitanje finansiranja Mladićeve odbrane, a verovatno i troškove porodice zbog odlaska u posetu optuženom, postavićemo Vladi u Beogradu, rekao je Šaljić.

Na primedbu kako haški optuženik može da očekuje da država finansira njegovu odbranu kada se nije dobrovoljno predao, Šaljić je rekao da se ni Gotovina nije predao, pa je za odbranu od Hrvatske dobio 32 miliona evra.

:hahaha:

Ovaj bi da Srbija prekrši svoj zakon jer je Hrvatska platila odbranu svom generalu. Pa ovde se ne zna ko je luđi, advokat ili njegov klijent. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...