Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Informatički šampioni izbačeni iz srednje škole!

Nenadu Preradoviću (19) i Vukašinu Lauševu (18 ) škola koju su pohađali "Ivan Sarić" iz Subotice dozvolila da izostanu sa nastave zbog takmičenja u Mađarskoj, na kom su su osvojili drugu nagradu u kategoriji Video igra sa radom pod nazivom Busy Bee, a onda ih izbacila zbog neopravdanih izostanaka! I to sve se desilo i pored toga što im je školska uprava obećala da do toga neće doći jer su to vreme posvetili izradi pravog informatičkog proizvoda!

:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponekad se zaista pitam

kolika je granica gluposti u ovoj zemlji?

Gledam i čitam vesti oko polaganja prijemnog

i o ponavljanju testova,

te da su i ovi novi, rezervni, iscurili u javnost...

Strahota!!!

Maltretiraju nam decu,

stvaraju im paniku, neizvesnost traje,

a sada još treba i da ponove test :dry:

Ajoooj...

mogu samo da zamislim kako je toj deci

i njihovim roditeljima dok se

pojedinci igraju sa njima i njihovim sudbinama... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kako god i šta god bilo,

da li je stvarno provaljen test ili ne...

ne mogu da verujem šta rade ovoj deci

i kakav primer daju već sada

na koji način se dolazi do željenog cilja :dry:

Muka mi je od svega,

nadam se da će definisati ovakve slučajeve

dok moji ne dođu u to doba...

sad se samo saosećam sa tom decomi njihovim roditeljima...

Čekam da čujem od koleginice šta je danas bilo sa sinom

juče je bila odlučna da podrži bojkot

zajedno sa ostalim roditeljima...

a šta se desilo danas...? nemam pojma, čekam :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gluposti sa bojkotom. Zašto bojkot?!? o.O

Jebiga, neko mazno i proširio testove i šta?!? Napraviše vrednice juče novi i hajm'o.

I Hrvatima se isto to desilo pre par nedelja i to za veliku maturu, čini mi se! Ali su oni otkazali test na nekoliko dana, a naši se snašli i odradiše ceo posao preko noći.

A ona gnjida od "ministra" ima novu priliku da podnese ostavku. Zašto? Ne zato što se to desilo, nego što ništa nije urađeno da se to spreči, a imao je naznake i od prošle godine i ovaj priomer od "braće". Dobro, moglo je i uz mere opreza da se desi, ali njegov greh je što nikakvih novih mera pažnje, u odnosu na prošlu godinu, nije bilo.

A kako je deci, odnosno roditeljima, jedva čekam da nam ispriča B'liverka. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo što je ovde šteta nemerljiva i nepopravljiva.

I osetiće se tek u godinama koje dolaze.

:uredu:

upravo to, na žalost... :dry:

Šteta koji pravimo na deci se odražava mnogo kasnije,

deca se bahate,

prerastaju u bahate i nemarne roditelje

koji sve manje vode računa o deci

i sve na mufte rade...

p.s. čast izuzecima, ali zaista su retki,

iz generacije u generaciju

sve se više odražavaju 90-te i

odrastanje te dece

koji su sada roditelji :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih se u ovoj raspravi ogradio od atributa kao što su nemerljivo i nepopravljivo. Ne zato što se ne slažem da nam stanje u obrazovanju nije takvo, u stvari veoma blizu takvog, nego zato što pričamo o jednom događaju, a ne o sistemu. Ako ćemo u sistemsku raspravu, zato imaju odgovarajuće teme na drugom podforumu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Seku prastari hrast zbog Koridora 11?

21. jun 2013. 16:15 > 16:17

Stranka "Zeleni Srbije" upozorila je danas da se planira seča hrasta - zapisa starog više vekova i od istorijskog značaja, u selu Savinac, jer se našao na trasi puta Koridora 11.

v294759p0.jpg

Izgradnja trase Beograd - Preljina biće nastavljena nakon uklanjanja ovog drveta, čija se krošnja prostire na četiri ara, navodi se u saospstenju.

Ta stranka ukazuje i da "građevinci navode da je rušenje neizbežno, ali ističu da su iznenađeni što tokom projektovanja nije uzet u obzir najstariji i najveći zapis, kada je rušenje moglo da se izbegne".

Koridor 11 takođe ide trasom preko osnovne škole i istorijskog kompleksa Savinac, a premešta se i korito reke Dičine, dodaju "Zeleni Srbije".

Ta stranka navodi i da "projektanti smatraju da bi se prirodna dobra i istorijski kompleks iz Drugog srpskog ustanka gde se nalazi spomenik knezu Milošu Obrenoviću, zaštititili ukoliko bi se autoput izmestio nekoliko stotina metara, ali nadležni odbijaju da urade neophodne izmene".

______________________________

:zid:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Beograd -- Skupština grada Beograda ponovo uvodi zabranu prodaje alkoholnih pića u trgovinskim i zanatskim objektima od 22 do 6 sati ujutru.

----

Podsetimo da je Ustavni sud Srbije u oktobru prošle godine proglasio kao neustavnu raniju odluku grada Beograda da se zabrani prodaja alkohola u prodavnicama posle 22 sata.

Znači, tumači se da je odluka koja je proglašena neustavnom naprasno postala ustavna bez promene ustava?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima



smrdljiva exradikalska bagra uništava sport u Srbiji.
kakvi kompleksi, neverovatno.
nema para za žensku košarkašku reprezentaciju samo zato što su se košarkašice afirmisale pod imenom Partizan.
važno je da ima para za milionske ugovore stranih košarkaša Šilba i Blažića, koji će igrati za privatni klub iz Železnika. naravno, sve preko leđa poreskih obveznika, od kinte dobijene prodajom JAT-a.

ko yebe srpsku žensku košarku, kakve ona veze ima sa budžetom
vraćaj dugove i guraj pare u vreću bez dna
seik%20vucic%20dzajic.jpg
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Zbog odštete nastavniku, škola ide na doboš

021.rs, Dnevnik | 16. 07. 2013. - 11:41h

Za 7. avgust zakazana je licitacija školske imovine Osnovne škole "Aleksa Šantić" iz Stepanovićeva kod Novog Sada, jer je ova škola dužna da isplati oko 800.000 dinara odštete nastavniku koji je dobio sudski spor.

Tim činom je održavanje nastave u sledećoj školskoj godini dovedeno u pitanje, zbog čega su zabrinuti roditelji pokušali sami nešto da preduzmu, budući da se škola nije oglašavala nakon presude. Oni su razgovarali su sa članom Gradskog veća zaduženim za obrazovanje Radomirom Dabetićem, ljudima iz Gradske uprave za obrazovanje, ali nije vredelo, prenosi sajt "021.rs".

– Pojedinci su nas posavetovali da celo selo mora da se pobuni, da se blokira put ili da na bilo koji sličan način skrenemo pažnju šire javnosti na problem, da dođe do Ministarstva prosvete, jer samo oni mogu ovo da spreče – kaže jedna razočarana majka.

Kako je ranije rekao direktor OŠ "Aleksa Šantić" iz Stepanovićeva, Đorđe Ivanović, prosvetari nisu dobili putne troškove punih 30 meseci, a Grad im je "zavrnuo slavinu" i za užinu i za sredstva za higijenu.

– Jedan od nastavnika koji je tužio školu dobio je presudu, te na ime odštete treba da mu se plati oko 800.000 dinara. Svojevoljno sam tražio da se blokira račun škole, mada je odmah s njega i skinuto oko 500.000 dinara. Ali kad sam ubrzo tražio opoziv vlastite odluke, nisu mi je uvažili, pa je račun u blokadi već više od dve godine. Niko nema sluha za naš problem, a novi čelnici se peru od problema, tvrdeći da mi nismo njihova nadležnost - kazao je Ivanović.

Kako je objasnio načelnik Uprave za obrazovanje Branko Novaković, Grad nije u mogućnosti da pomogne školi, niti ima tu nadležnost. "Novac je već raspoređen za škole, a za ovu školu grad niti ima para, niti može zakonski da ih da . U slučaju škole iz Stepanovićeva, nadležna je Pokrajina,odnosno Republika", naveo je on.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dal' još koji put da pomenem da je ova ista država platila kauciju za onog balvana

Kovačevića koji je nalemao nekog studenta u Americi, pa se iskrao iz zemlje i došao da se sakrije ovde?!?

Za njega je bilo 1 000 000 dolara, a za ovu decu nema 40 000 eura :ljutko:

Sad citam vesti na netu...

Mala Tijana, devojcica koja je podsetila na sramotu u nasoj drzavi,

umrla je u Americi, dok je cekala na novo srce...

Da li bi nesto bilo drugacije, da se ranije prikupio novac?

Da li bi ona jos uvek bila ziva?

Pitanja ostaju, a jedan mladi zivot se ugasio...

Sramota... kakva drzava... sramota...

:(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ova drzava je otisla u... tri lepe...

treba da ih je sve sramota

sto je na kraju ovako ispalo

sto su dozvolili da se jedan mlad zivot ugasi

dok oni raspredaju o tome da li su pozvani na Paradu...

Velika je tuga ovo...

ne mogu ni da zamislim bol i tugu roditelja i njenih najblizih...

upravo tako, nadam se da je sada

na nekom boljem I plemenitijem mestu...

Bog neka je cuva

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...