Sign in to follow this  
Followers 0

Koju knjigu ste poslednju kupili / dobili?

97 posts in this topic

Posted · Report post

14676_Ivo_Andric.jpg

1467.jpg

Kup'la sama sebi, sinoc u merkatoru. Da imam sta da citam drezdeci ispred supa novi sad, cekajuci da svi koji mogu prekoreda obave sta imaju, pa da i nas sabaniju puste da obavimo svoje.

Posted · Report post

kupila sebi Ävanture nevaljale devojcice",Mario Vargas Ljosa...isla u knjizaru da kupim makaze i listice za jamb pa reko`,mogla bi nesto i da citam..:smeh:,ne samo da se kockam

a kupila sam i neke knjizice svom dvogodisnjem bratancu...

Posted · Report post

Bila sam bas uzbudzena kad sam pre par meseci citala o ovoj knjizi, i jedva sam cekala da se pojavi da je kupim :uzbud:

pikchr7308.jpg

A ovu sam uzela zato sto se izuzetno lozim na te price o vampirosima i vukodlacima itakoto. A i, priznajem, kupila me kritika Nika Kejva :kez:

pikchr7309.jpg

Posted · Report post

Danas, tražeći poklon za drugaricu, naiđoh na drugu knjigu od Mjuriel Barberi - Poslastica :uzbud: i s obzirom koliko sam se oduševila 'Otmenošću ježa', pazarila sam ovaj naslov, a potom sam i sela u jedan lokal i natenane čitala knjigu :)

Evo šta piše na koricama knjige:

''Poslastica, lirično podsećanje na jedan minuli život, himna najukusnijim obedima sladokusca svetskog glasa, istovremeno je i priča o tragičnosti čoveka koji, ležeći na samrtnoj postelji, otkriva da je na putu odrastanja zaboravio na iskonsko zadovoljstvo deteta u sebi i čaroliju istinske sreće.''

A moj prvi utisak o knjizi, s obzirom da su likovi poznati (isti kao i u ježu) i sam stil pisanja, lepe rečenice sa puno lepih misli koje me vraćaju da listam unatrag i ponovo iščitavam neke delove... I like it!

vesticara and believer like this

Posted (edited) · Report post

Co'ek mi kupiJo. A kupiJo je i mene :stid: Zna koliko se lozim na Tolkina, al' ovo mu je vrJ.

pikchr7809.jpg

pikchr7810.jpg

Edited by Starsica

Posted · Report post

Da ne ustajem sad da uslikavam..

Dobila:

- "Vampirska akademija I deo" od Risel Mid

- "Slika Dorijana Greja" od Oskara Valjda

Kupila:

- "Vampirska akademija - Promrzlina"

- "Vampirska akademija - Poljubac senke"

- "Vampirska akademija - Obecanje krvi"

- "Crvena kraljica" - Filipa Gregori

Srce mi se cepa zato sto ce sajam knjiga proci bez mene :(

Posted · Report post

Dobio od autora...Sjever nad bezdanom...Mirko Vukovic..:)

Posted · Report post

Dobio "Milsovu kritiku društva organizovane neodgovornosti" od komšinice. :roll: Pročitao sam prvih par redaka, i mada me tema zanima, nisam imao volje za dalje. Ima zime, pročitaću je...

Posted · Report post

Posto sam biJo na Sajmu juce, pocastila sam sebe sa dva kompleta.

En Rajs - "Vampirske hronike" ("Intervju sa vampirom, "Vampir Lestat" i "Kraljica prokletih")

Sarlejn Haris - "Prava krv" ("Mrtav do mraka", "Ziveti mrtav u Dalasu", "Klub mrtvih", "Za ceo svet mrtva"). Jbt, tek sad kontam da sve ima pridev "mrtav" u naslovu :hmm::hahaha: Mislim da u originalu ima 10 ili 12 knjiga, kod nas je prevedeno samo ova 4.

Ovo cu dobiti, zahvaljujuci Guzi:

Risel Mid - "Zov duha" i "Posljenja zrtva". Knjige dobijam iz Hrvatske jer kod nas jos nije prevedeno a mooooooooooram da ih procitam odma' sada odma'.

Posted · Report post

Sa sajma donio...nesto kupio a vise toga dobio...

Dragan Lukic - Taksi pozoriste...kupio

Ranko Pavlovic - Jedna prica i druge price...dobio od autora

Jovic Đurđević - Kalina i morski konjic...dobio od autora

Jovo Čulić - Ruku pod ruku kroz brojeve i azbuku...dobio od autora

Dejan Aleksić - Na primjer...kupio

Igor Kolarov- CD sa nekim pricama - dobio od autora

Ivan Klajn - Recnik jezickih nedoumica...kupio :)

Posted · Report post

Jedan je sajam knjiga.....

Ova 4 naslova kupujem već ne znam koji put, jer ih uvek imam u rezervi kao poklone. Sve 4 knjige su odlične!!!

Marta Rivera dela Kruz "Čovek koji je izmišljao priče"

Antoaneta Mej "Žena Pontija Pilata"

Irving Stoun "Žudnja za životom"

Arijana Frenklin "Gospodarica smrti"

Deretino izdanje od 4 zbirke priča Ive Andrića povodom 50 godina Nobelove nagrade.

Najlepše besede književnika nobelovaca (sjajno štivo)

Nikolo Amaniti "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom"

T.K.Bojl "Muzika na vodi"

Ž.E.Agvaluza "Lični čudesnik"

Miroslav Antić "Tu gde počinje nebo" (izbor Mikine poezije i slikarskih dela-savršeno izdanje!)

I naravno... Matica srpska "Pravopis srpskog jezika" :kez:

Pita me komšija.... kako od onolikog šareniša knjiga izaberem šta ću uzeti?

Nešto po preporuci prijatelja, nešto po intuiciji, nešto jer mi se dopada autor kako piše, a imam i omiljenog izdavača-sednem sa njim i on mi preporuči jer zna moj ukus!

Smucalica likes this

Posted (edited) · Report post

Stiglo pre sat vremena :uzbud: Narucila za rodjendan, ali je bilo nekih komplikejshn oko posiljke pa je stiglo tek danas. Jedva sam docek'o :uzbud:

pikchr8217.jpg

Kod nas je prevedeno samo ove tri knjige, cetvrti deo je izasao na prolece, kod nas tek treba da se prevede, peti deo sledece godine, a sesti tek 2014. godine. Ako ne prezivim smak sveta, roknucu se. Ali imam ovo, ja sam odusevljena :uzbud: Htela ja to jos na Sajmu da kupim, ali sam odlucila da je ipak pametnije da se pocastim za rodjendan, da mu se jednom i obradujem za promenu :kez: A kupila sam je zato sto sam procitala preporuku. "Dostojan naslednik knjiga o Hariju Poteru i Sumrak sage". Pa kako da ne uzmem? :uzbud:

A da, a knjige su (ovde kaze trilogija, ali ja sad ne znam da li je trilogija ili nije, jer ima jos delova koji ce izaci, ne znam da li se nastavljaju):

Trilogija "Instrumenti smrti" od Kasandre Kler ("Grad kostiju", "Grad pepela" i "Grad stakla").

Edited by Starsica

Posted · Report post

cuo sam kevu pre neki dan da prica o njoj i da je oce...ja jutros izasao da kupim kafu i reko aj da proverim dal ima i nadjem je na trafici...posto zena obozava Zarka Lausevica, dobila je ovo:

1322942691_288074484_1-Godina-prode-dan-

Posted · Report post

Dobila - Godina prodje,dan nikad

Od jedne divne osobe- tnx Smuco :kiss:

Posted · Report post

Juče naručila preko neta, a maloprije mi je stigla. :)

Elizabeth Gilbert - Jedi, moli, voli

Posted · Report post

Dobio sam cetiri knjige...prekljuce...i poslije pola sata i ja ih poklonim...:lol:

Posted · Report post

Poslala jednu knjigu od Lauševića i stigla na odredište :)

Poslala jednu knjigu od Mike na drugu destinaciju i čekam odgovor :)

Poklonila jednu od Lauševića, direktno na ruke :stid2:

A ja dobila jednu za ove praznike... i sinoć sam počela da je čitam... ''Kuća orhideja'' Lusinda Rajli :srce:

Posted · Report post

Moja NS slatka mi je pre neki dan šapnula za novu knjižaru u gradu i da treba da je obiđem...

Pošto sam imala jedan rođus, odlučila sam da ''zarazim'' sa mojim omiljenim piscem drugarku, pa sam joj kupila ''Lečenje Šopenhauerom'' od Irvin Jaloma, a dok sam razgledala knjige, našla sam i novu knjigu od njega ''Zvaću policiju'' i nisam odolela, nego sam je kupila :)

Naravno, i dečaci su morali popuniti svoju biblioteku sa novim naslovom pustolovina Džeronimo Stiltona :uredu:

Posted · Report post

vampirski-dnevnici-viii-lovci-fantom-l-d

L. DZ. Smit - "Vampirski dnevnici - Lovci - Fantom".

Osmi deo ovog serijala, tek izasao kod nas, jos dva se pisu.. Deveti u Americi izlazi za mesec dana valjda :) For d rekord, to je tinejdzerska knjizevnost, ali kad sam vec pocela da citam.. :beyond: A i rekoh vec da obozavam serijale.

Ovih dana mi stize jos 5 knjiga. Samo, sjebana mi je kamera, ne mogu da slikam nista, ovo nije isto :dry:

Posted · Report post

Danas mi je stigao jos jedan paket :kez: Al' ne mogu da slikam svoje carstvo, pizdim zbog toga.

Trilogija od Robin Hob, "Vidovnjaci" - "Krv kraljeva", "Kraljev ubica" i "Kraljevi zmajevi".

Dvologija ( :kez: ) od Dena Simonsa, "Hiperion" i "Pad Hiperiona".

Ovog momenta mi ostaje jos 7 knjiga na listi zelja :kez:

Posted · Report post

Na salonu knjiga sam kupila ''Radoznalo vrapče'' od B. Crnčevića i ''Nisam ja slatka'' od Dž. Alena i nešto meni za posao ''Podučavanje dece sa poremećajima mentalnog zdravlja i učenja u redovnoj nastavi'' M. L. Kuli.

A od direktora, ove godine smo dobili od J. Dučića ''O ženi o sreći o ljubavi''

:)

Posted · Report post

2666 - Roberta Bolanja (latino pisac )

sad,da sam pala u nesvest na prvim stranama od ushicenja - i nisam,,,,,

mozda me kasnije uzme pod svoje.....

Posted · Report post

Danas, šetajući po gradu, onako, bez nekog posebnog cilja,

stigoh do jedne knjižare, ali samo onako da privirim šta ima, ne da kupujem :jok:

I na jednoj polici osvanula moja omiljena, davno izgubljena i nikad prežaljena knjiga

''Koncert za 1001 bubanj'' od Mike Antića :uzbud:

Nisam mogla da odolim...

Sada je imam i ne dajem... nikome... :)

Duga 12 likes this

Posted · Report post

Danas su mom Rablinu bili gostujući prodavci knjiga, pa sam iskoristila priliku da popunim kućnu biblioteku. Izbor i nije bio nešto, ali ipak sam pronašla nekoliko knjiga.

Kupila sam:

Jovan Dučić - Blago cara Radovana

Otac Tadej - Kakve su ti misli takav ti je život

Onore de Balzak - Čiča Gorio

Oskar Vajld - Slika Dorijana Greja

:)