Idi na sadržaj

A ... šta ti sada radiš?


Preporučene poruke

  • Odgovori 6,2k
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Cera moja i ja sredjujemo utiske lepo provedenog dana.. Danas je trebala ponovo da joj krene skola plesa, medjutim ucitelj je javio da je do daljnjeg nece biti jer nema dovoljan broj dece..bila je

Smejem se po n-ti put Prošle nedelje je bila ekipa radio NS-a da priča sa mojom decom i cele nedelje ih slušamo šta su pričali na teme koje su oni postavljali...   I bez obzira što sam bila tam

..pozdrav..valjda sam sad ok..

Zakačene slike

Tražim moje nalaze od alergije i naravno da ne mogu da nađem.

Mislim verovatno bi ih pronašla, da ih nisam (verovatno) bacila-Biserka!!!

Sad mi preostaje da mi dr. iz kartona napiše dijagnozu.

Ima i tu jedna mala sitnica...moraće prvo da mi pronađu karton jer su ga zagubili :hhh:

Ide mi ovih dana po pitanju izgubljeno-nađeno, samo tako :ajme:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pcujem (izvini Veco) i Hogara i džigericu i Prajd i sebe blesavog. Okačio čovek recept za pripremu džigerice na profil, propisno me nasmejao povezavši istu sa paradom ponosa i naterao didem da kupim sve sastojke. Sad sam se tako naj'o da ne mogu da dišem... šta radim? Preživam! :wacko:

Mogao bi da podeliš recept saS nama. :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo, prvi na srpskom, drugi na 'rvaCkom:

Pileća džigerica: Na ulju ispržiti sitno seckan crni i beli luk i to kratko, samo da blago promeni boju, pa odmah dodati seckanu džigericu i pržiti nekoliko minuta stalno mešajući. Začiniti solju i biberom, vegetom, staviti lovorov list, može i dva il tri, pa zaliti sve mlakom vodom, koliko da se prekrije jelo za prst.

Kuvajte na tihoj vatri oko jedan sat. Pred kraj pomešajte veću kašiku brašna sa alevom paprikom i sa hladnom vodom (hladna zaprška) i umešajte u jelo. Pustite da se prokrčka još par minuta pa skinite sa vatre. Lovor list izvadite i sluzite.

Svinjska džigerica: Na svinjsku mast staviti sitno nasjeckani luk. Dinstati par minuta dok god luk lagano ne požuti. Dodati jetrica koja su prethodno nasjeckana na tanke ploške i oprana!!! Lagano ih peći otprilike 10 min. Dodati žlicu vegete, soli, papra i malo crvene paprike. Lagano ih peći još otprilike 10 min. Pri samom kraju sve zaliti sa 1 dcl mlijeka tako da jetrica omekšaju. Jelo poslužiti i obavezno posipati sa sitno sjeckanim češnjakom. Umak nastane od sastojaka koji su u jelu (mast, začini).

Uz ovo jelo može se poslužiti i pečeni krumpiri.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...