Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Vozim se danas taksijem do Novog Sada i lik do mene razgovara sa "bratom" jedno pet minuta i pritom mnogo "misli" i stalno mu "ono" na umu, a sagovornik očigledno mnogo toga "zna", pa mu nije potrebno dodatno objašnjavati, ali ovaj to ipak čini... valjda da ga podseti. Ostatak putnika i vozač naizmenično kolutaše očima zasuti intelektualnom vrednošću razgovora... sreća pa put traje tek tričavih 15-ak minuta, inače bismo počeli iskakati iz vozila u pokretu.

Imam i ja nekoliko poštapalica, ali mislim da s enijednom od njih ne služim u prevelikoj meri. Najčešće verovato koristim "ovaj...", tek tu i tamo "znaš...", ostale su daleko manje zastupljene.

Koliko i kojih uzrečica vi imate? Primetite li kad preterate s upotrebom jedne te iste reči? Kako reagujete kad od drugih ljudi čujete gomilu istovetnih fraza iznova i iznova?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam poštapalicu. Bilo bi to suviše opasno za posao kojim se bavim. Sva deca bi imala ista te poštapalice u svom govoru.

Moja koleginica je imala poštapalicu " 'nači". Godinu u više dana mi je trebalo da je odviknem od toga. Nisam uspevala da joj dokažem kako je to ružno. Nedavno na jednom seminaru, defektolog je držala neko predavanje. Nakon druge rečnice, ništa više nisam čula osim poštapalica "E" " ovaj" i "znači". Počela sam da udaram recke u tri kolone i došla do šokantnog zaključka. Defektologu predškolske ustanove treba jedan ozbiljan logoped!! Moja mlada kolegnica je tek tada shvatila kako to ružno zvuči kada koristiš poštapalice u svom govoru.

Jako mi smetaju poštapalice. Kada sam u nekom društvu, odma ih primetim u nečijem govoru. Naravno ne opominjem, samo moj mozak tada prestaje da čuje sve ostalo osim tih poštapalica :lol: Kao iglice mi bodu mozak.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mis'im.. koristim poštapalice, što znači da... :smoke: moj vokabular nije dovoljno bogat, brateee :lol:

Ne smetaju mi poštapalice, uleti mi neka, onako bzvz ;)... i inda je usvojim i prisvojim.

Kada ih koriste drugi, uglavnom mi iste poštapalice služe za ''lociranje'' osobe,

pod uslovom da je vidim prvi put u životu.

Dakle, i poštapalice imaju svoj lokadžijski :lol: smisao, u mom životu.

Neka svako od nas govori, ili piše, može i oba, kako najbolje zna i ume,

ne dajem sebi za pravo da ikoga korigujem po tom pitanju.

Izuzetak je moje čedo, naravno. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Malo ih imam...i kao jedna persona sa ovog foruma...ne bih da joj pravim besplatnu reklamu...svakodnevno izmisljam nove reci...:roll:

a u zadnje vrijeme uvukla mi se...ipak...rijec..."strasno"...kao i rijec...koju vec odavno koristim...istina malo ali ipak predugo...rijec..."rokenrol"...za nesto onako...sto nije bas "strasno" nego malo blaze...:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad ih i koistim,mladje dete me dobrano ispljuje,te se tako bremzam i voZim racuna .Mada u poslednje vreme ,opet mi je dete nabrojalo

reci koje bas i ne prilice mom "uzrastu"..."cimnu cu te" ili moj opis zdravsvenog stanja doci"bila sam bas ono..."a i pride neke tipicno vojvodjanske reci sa naglaskom,koje sam donela u miraz i ne mogu i ne zelim da ih se trsim.

Sta cu,volEm sve sto vole mladi:lol

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ajoooj...

Ne primećujem uzrečice kod drugih i ne obazirem se previše, sem ukoliko nisu baš česte u govoru.

Posebno, ako su neke psovke ili ružne reči...

Kod mojih dečaka često zapažam razne uzrečice koje sakupljaju od drugara

i onda ih ispravljam i komentarišem da to baš i nije lepo...

imali su faze ''čoveče'', ''brate'', ''koja carina'' i sl dečije fazone...

A ja,

imam ih nekoliko...

''naopako'' (''naopako bilo'') i ''nale'' (ili ''iju, nale'').

:lol:

by baba Mila

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Imadoh kao tinejdžer, a čini mi se da je to normalno u odrastanju, jer isto primećujem i kod mojih devojaka, običaj da preterujem sa "pa", "ovaj" i "mislim". Ne u isto vreme, ali sam se uspeo osloboditi svake od tih poštapalica.

No, ono što me je navelo da napišem ovaj post je ono što mi se malopre desilo. Pre sat, dva razgovarasmo brat i ja u njegovoj kancelariji, sa jednom ženom, profesoricom engleskog, kod koje idu i njegove devojke i moja mlađa. Inače, žena spada u kategoriju "najfinijih", prosto mi neprijatno razgovarati sa njom koliko je "fina". I to mislim, bez obzira na moju neprijatnost i navodnike, u onom pozitivnom smislu. I tako, završismo razgovor, ona ode, a brat me obavesti da sam za nekih sedam, osam minuta, koliko sam učestvovao u razgovoru, deset (10) puta izgovorio "jeb'ga"!!! :zid:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam klasične uzrečice, podštapalice ili kako već. Međutim, imam običaj da dizajniram izraze, ili da postojeće termine koristim u različitom kontekstu, ali koji po mogućstvu duhovito odgovaraju datoj situaciji...

Elem, kada pričam telefonom sa nekim kasno (a umoran sam) obično u pogodnoj pauzi kažem:

- Ej, 'ajd' da se lakunoćnemo...

Ili, kada se neka od koleginica vrati sa GO, upitam je:

- Vidi ko se vratio refreširan sa godišnjeg odmaranja... I, tako. Zajebavam se... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...