Idi na sadržaj

Placanje preko interneta


Preporučene poruke

ako ces verovati nema pravila...zalosno ali istinito :ggg:

члан 26. Закона о ПДВ-у и члан 216. Цаpинског закона, пошиљке мале вредности (до 70 евра) које грађани добијају од физичких лица, ослобођене су свих увозних дажбина (ПДВ-а и царине).

ti kupujes od pravnog :trt:

Izmenjeno od strane člana neobarocco
dodat clan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 90
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

jao sestro slatka pa kud Visa Electron. sa njom mozes da podizes pare sto hakeri vole  za placanje putem neta preporucujem svima, pa i tebi internet karticu bez PIN koda.  npr treba da uplatis 50 E

Da li ste nekad nesto kupovali ili placali preko neta? Sta mislite o tome? Da li znate na koji nacin to sve funkcionise?

Evo danas muku mučim s Paypalom.... Ne mogu nikakvim trikom vezati karticu iz Srbije ni za koju drugu zemlju, ne mogu naći nikoga ko bi uplatio umesto mene, a moram nešto da platim preko prokletog Pa

Zakačene slike

Baš tako, nema pravila. Ako carinik proceni da to vredi više nego što piše da vredi, a više od tih famoznih 50 evra (70 ako piše da je poklon), onda plaćaš PDV na (vrednost robe + carinu od 20% ako se ne varam). Ispod te vrednosti nisam siguran da li ne plaćaš ništa ili samo PDV. Ali šta će se cariniti a šta ne zavisi koliko sam video iz iskustava drugih samo od dobre ili loše volje carinika. Jbg. :beyond:

EDIT: Evo, neo objasnio iznad, nisam znao da su uglavili fizičko lice u član zakona. No, očekivano.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bar pet puta sam pitao sluzbenike Intesa banke kako da placam internetom, i nikada mi nisu znali dati savet i nisu mi skrenuli paznju da postoji internet kartica. Imam Master (hm... mozda Maestro) karticu kod njih sa limitom od 250 eura i ne preporucuju mi da ga koristim za takvo placanje.

Ko je ovde lud? :blink:

Elem koliko ja znam, ako si gradjanin, tj. fizicko lice, do 70 Eura vrednosti ne placas ni carinu ni PDV.

Ne daj boze da si firma tj. pravno lice, obavezno upadas pod carinu, pa moras cackati posiljaoca da naznaci da tvoj paket ima simbolicnu vrednost, posto je reklamni uzorak. Tada ce ti naplatiti PDV na tvoju deklarisanu vrednost koji je na pr 5 Eura (znaci placas PDV 114 dinara). Moras angazovati i spediciju (pozeljno je Postansku u Novom Sadu), oni ce podici tvoj paket, u tvoje ime uplatiti PDV, carinu (ako ima) i poslat ce ti paket. Usput ce ti fakturisati svoju uslugu od 1500 do 4000 dinara(ne secam se tacnog iznosa, ali znam da sam papreno platio pet kartica za otvaranje vrata, a da mi je poslao fizicko lice na privatnu adresu, dobio bi sve za dz.).

Ima jedna masinica za ljustenje jabuka ( :uzbud: ) u Engleskoj, moram da narucim nekako!

(mada moja precica je rodjak u Budimpesti, koji naruci paket, plati to sve, pa mi donese kada dodje kuci kod svojih! ;)

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko je ovde lud? :blink:

Oni. :lol: Ovu karticu ja koristim da plaćam hosting, platio sam i skin za forum pomoću nje, s vremena na vreme je koristim i za internet klađenje, svuda je identifikuju kao VISA karticu i prihvataju plaćanje bez problema. Mislim da možda možeš i tu trenutnu karticu koristiti, ali ne preporučuju zbog mogućnosti krađe podataka na nekim nesigurnim sajtovima.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

E sad da mi neko kaze :kez: ,ako zna.

Nemam pojma koja banka je najbolja i kako to ide sa racunima i to. Naime ocu da se registrujem na paypall, a imam 150din u dzepu. Da li postoji neka banka koja ce ti dati dzabe karticu i da ne moras da je odrzavash,a pritom mozes da uplatish 150din na nju i da se povezesh sa paypall-om? HA! Koji zadatak co'ece.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zaključivanje ugovora i mesečno održavanje se ne plaćaju za ove internet kartice (Visa Virtuon Raiffeisen banke i Intesa internet), ali...

Na Visa Virtuon-ki Raiffeisen banke uvek moraš imati 20 evra, a iznos preko tih 20 evra možeš koristiti za plaćanje, tako da to otpada.

Visa Internet (Banca Intesa) taj uslov nema, ali ne znam na koju foru bi ti dozvolili da uplatiš nešto više od jednog evra na račun (račun je devizni, pa i uplata mora biti devizna). Ne tvrdim, ali mislim da to ne može.

Što se tiče onih kreditnih kartica, nisam baratao njima tako da bolje da ne iznosim pretpostavke. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta nameravaš da kupuješ i od koga, ali Pejapal i nije neophodan za taj posao. Nego, kad smo kod kartica, Dunji sam otvorio račun kod Inteze i tamo se plaća 125 dinara održavanje, a ako nema prometa taj mesec, ništa. I to je bila najpovoljnija ponuda tada na tržištu. Ali otvorili smo i u Komercijalnoj, koja tu opciju nije imala onomad, račun za učenike i studente. Otvaranje računa i izdavanje kartice košta 500 dinara jednokratno. Ali se više ništa ne naplaćuje tokom tri godine, koliko račun i kartica vrede.

Možda će ova informacija nekome da koristi, a možda i neće. U glavnom ne može da smeta. :trt:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Good day. I hope you are doing well. I am Kirsten from PayPal Customer Support.

I understand that you are no longer seeing the options to receive and request money, as well as to withdraw funds. I apologized for the confusion. Please allow me to clarify this for you.

Yes, it has been advised that the “receiving Money “ functionality will be available for Serbia PayPal accounts, which is why you had seen the option to receive and withdraw money. However, we regret to inform you that due to an unforeseen issue, this option will not available for the meantime. Rest assure that we are currently working to address the issues on these functionalities.

For now, your PayPal account will still not be able to receive payment yet as due to the financial regulations of your country that we need to follow. In the meantime, I suggest that you contact your buyers to explore other payment options that are available to you, such as checks and money orders.

I'll be glad to hear from you if you need clarification and we will do our best to give you immediate answers. We appreciate your business.

Thank you for using PayPal.

Sincerely, Kirsten

 

 

 

ako je zakonski okvir uglavnom regulisan sto se tice elektronskog poslovanja,

pretpostavlja se da je problem u tome sto republika srbija ne dozvoljava prijem novca u stranim valutama izmedjuu rezidenata.

 

po zakonu ja sosi ne smem da platim 100 evra, moram da konvertujem u dinare, dam joj, a ona da kupi evre. 

 

 

unbelievable!

 

:laugh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...