Idi na sadržaj

Placanje preko interneta


Preporučene poruke

  • Odgovori 90
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

jao sestro slatka pa kud Visa Electron. sa njom mozes da podizes pare sto hakeri vole  za placanje putem neta preporucujem svima, pa i tebi internet karticu bez PIN koda.  npr treba da uplatis 50 E

Da li ste nekad nesto kupovali ili placali preko neta? Sta mislite o tome? Da li znate na koji nacin to sve funkcionise?

Evo danas muku mučim s Paypalom.... Ne mogu nikakvim trikom vezati karticu iz Srbije ni za koju drugu zemlju, ne mogu naći nikoga ko bi uplatio umesto mene, a moram nešto da platim preko prokletog Pa

Zakačene slike

Stiglo jutros, nakon tačno 22 dana od plaćanja robe prodavcu.Poseban pozdrav cariniku kojem je trebalo 16 dana da bi utvrdio da poklon iz Kine vredan 54 dolara u jeftinoj kartonskoj kutiji nije potrebno cariniti!

Dakle, moglo je stići pre dve sedmice... Roba deluje ok, ali neću znati da li radi kako treba dok je ne sklopim, za to čekam drugi deo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas je to uvek "naredne godine", više ne verujem ni u kakve prognoze. Navodno bismo trebali naredne godine ući u sistem zajedno sa Crnom Gorom, Gruzijom i još par zemalja. Za sad valjda samo Gruzija nije uklonila neke prepreke u zakonodavstvu. Za svaki slučaj sam ugasio svoj bosanski Paypal nalog, da mi ne bi pravili problem ako ikad dođu ovde.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nismo mi za plaćanje preko interneta, mi smo za ograditi bodljikavom žicom i tući bejzbol palicama do iznemoglosti. 'Oću da kupim jedan hebeni artikal preko Moneybookersa, pa treba da verifikujem karticu. Ljudi uredno rezervišu sredstva na kartici, odem do banke da vidim tačan iznos, vratim se natrag i unesem taj iznos i imam šta da vidim: "Iznos koji ste uneli nije tačan!" Pa, majku mu majčinu, zar je komplikovano iznos naplaćen u evrima iskazati u tačnom iznosu tih istih evra!? I sad moram da se hebavam sa fotografisanjem lične karte i računa kao da živim u prokletoj Zambiji a ne usred Evrope! :grrr:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Oće l' PayPal u ovom milenijumu zalutati u Srbiju?

IMPORTANT INFORMATION FOR ALL APPLICANTS FROM SERBIA AND MACEDONIA

05.04.2013

Dear Serbian and Macedonian friends, since this year we choose PayPal as our only partner in payment we caused you a few problems. We did not know that PayPal is not present in your countries for what we apologize. But lets skip to good news. We got answer from them that they are doing everything that from 9 of April Serbian customers will be able to open an account with them and pay via account or credit card. So you can submit your works and pay after that date. Early birds prices will be accounted. If that will not happen we will of course find a different solution. For Macedonians we will arrange a diffrent type of payment in a day or two. We will keep you posted.

VAŽNA INFORMACIJA ZA SVE KORISNIKE IZ SRBIJE I MAKEDONIJE

Dragi prijatelji iz Srbije i Makedonije, kako smo ove godine odabrali Paypal kao jedinog partnera za plaćanje, stvorili smo vam nekoliko problema. Nismo znali da Paypal nije prisutan u vašim zemljama i zbog toga vam se izvinjavamo. Ali, da pređemo na dobre vesti. Dobili smo odgovor od njih u kom nas obaveštavaju da čine sve kako bi od 9. aprila srpski korisnici mogli otvoriti nalog kod njih i plaćati putem računa ili kreditne kartice.....

E sad... :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

PayPal stigao u Srbiju! Proverili smo - radi!

10. april 2013. 03:26 > 04:15

Srbija je konačno dodata na listu podržanih PayPal zemalja, a u nastavku pročitajte par reči o registraciji i saznajte više informacija o servisu.

v285672p0.jpg

Foto: PayPal stranica PrintScreen.

Noć između 9. i 10. aprila mogla bi ostati zapamćena kao jedna od najbitnijih, makar što se Internet trgovine u Srbiji tiče. Iako PayPal zvanično još uvek nije objavio početak rada kod nas niti predstavio uslove poslovanja, Srbija je izlistana na spisku podržanih zemalja, a MONDO je odmah isprobao kako i da li sistem radi.

PayPal Sign In formular.

Ukoliko imate aktiviran antivirus softver, pre odlaska na “Sign In” formular PayPala moraćete da omogućite iskačuće prozore i da dozvolite pristup PayPala vašem sistemu. U slučaju Kaspersky antivirusa dovoljno je dva puta kliknuti na Run ili Pokreni i tamo ste. Slična je situacija i sa drugim antivirus softverima.

Proces prijavljivanja odvija se samo na engleskom, pošto srpski jezik nije podržan. Omogućeno je otvaranje “Individual” ili “Bussines” naloga PayPal usluge. Za registraciju su vam potrebni validna i-mejl adresa i podržana platna kartica. Ukucajte redom tražene podatke. Isprobali smo kartice domaćih banaka i svaka je prihvaćena bez problema. Nakon pravilno popunjenih podataka sledi tzv. “Security Challenge”, pa pazite da dobijeni kod pravilno prekucate u “kućicu” da vas sistem ne bi vratio na prvi korak.

To je to! Otvara se vaš profil na PayPalu i kupovina može da počne.

Na svom profilu možete menjati bilo koji podatak, dodavati kartice, mejl adrese, dodatna sigurnosna podešavanja, pregledati stanje računa u evrima i dolarima, ali i pregledati listu do sada obavljenih kupovina, transakcija i naplata.

Preko istog profila, sa svog računa možete koristiti opciju “Send Payment” kako biste osobama poslali/uplatili novac u nekoj od 193 podržane zemlje. Transakcije su sigurne i na raspolaganju su 23 novčane valute.

Da li je podržana naplata preko PayPal servisa u Srbiji još uvek nije zvanično saopšteno, ali plaćanje roba na internetu u ovom trenutku funkcioniše.

Sve detalje o tome šta je PayPal i kako se koristi mžete pročitati OVDE, a MONDO će se potruditi da obezbedi sve, eventualno promenjene informacije u odnosu na prikazane u tom tekstu na vreme i jasno.

Da li vas je obradovala vest da je PayPal konačno stigao i u Srbiju?

Izmenjeno od strane člana Adrijan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E hvala piiiiipp. Još ostaje da vidimo da li je omogućen pun promet ili samo plaćanje. Nerviralo me je jer sam nekoliko puta nešto nabavljao preko interneta, a jedina opcija plaćanja je bio Paypal, koji je de facto standard. Sad napokon mogu bataliti posrednike i plaćanje provizija kad budem nešto nabavljao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

Drugari, pošto mi je dokurčilo da sve kod nas kupujem i po deset puta većim cenama, reših da kupujem/vadim karticu za kupovinu preko neta.

Meni sad treba nekoliko saveta. Koju karticu, koja je najbolja, kako se to uopšte radi itd.. Tako svi ti neki korisni saveti koji bi plavuši koristili da joj ne oduzmu kuću :kez:

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas se u nedostatku nekih normalnijih opcija i dalje koriste tzv. internet kartice. Ja koristim Intesa internet karticu, ali svoju koja radi na sličnom principu ima i Raiffeisen. Procedura za njih je jednostavna, odeš u banku, kažeš da želiš karticu za plaćanje preko neta, otvori se namenski devizni račun koji je direktno vezan za karticu (10 minuta i par potpisa).

Pred plaćanje uplatiš potreban iznos na račun (ili odmah uplatiš veći iznos pa plaćaš po potrebi, tvoja odluka) i na netu prosto unosiš podatke sa kartice (broj kartice, roka važenja i CCV kod, sve odštampano na samoj kartici). Debitna je, pa ne možeš potrošiti više no što na njoj imaš, ofkors. :kez:

Te kartice sad možeš povezati na Paypal pa plaćati putem Paypal naloga, ali ne vidim neku konkretnu korist od toga. Naravno, mogu se koristiti i klasične kreditne kartice vezane za devizni račun, ali mislim da tu ima dodatnih troškova koje plaćaš banci za transakcije (mislim, neka me neko ispravi ako grešim).

Naravno, naša država će te osakati gde god stigne, pa obrati pažnju kod kupovine da ćeš platiti i PDV na uvezenu robu i carinu ako je u pitanju neki malo veći iznos.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Koja je korist PayPala, ili mane, pošto kažeš da ne vidiš neku korist od toga. I koji je to malo veći iznos? :kez:

Pa, Paypal je samo payment processor, uzeo bi ti procenat pri prenosu novca ni za šta, tj. za "veću bezbednost transakcije". A ta bezbednost ti je garantovana samim tim što ti niko ne može uzeti keš koji ionako ne držiš na kartici. :)

Ako me sećanje služi, 50 ili 70 evra je dozvoljeno za uvoz bez carine, ali poslušaj nea, pročešljaj propise i nemoj se iznenaditi ako se carinik ne složi s tvojom procenom ili vrednošću koju je naznačio pošiljalac. Tako sam ja odustao od uvoza telefona direktno iz Kine, koštala bi me više pita nego tepsija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...