Idi na sadržaj

Da li ovo neko razume?


Preporučene poruke

Autistični klinac dopunjuje Ajnštajna

29. mart 2011. 13:11 > 16:13

Džejkob Barnet, dvanaestogodišnjak iz Indijane koji boluje od autizma, trenutno razvija proširenu verziju Ajnštajnove teorije relativiteta.

v201680p0.jpg

Ovo čudo od deteta zbunjuje univerzitetske profesore svakodnevno se hvatajući u koštac sa najsloženijim matematičkim operacijama i teorijama. Zahvaljujući svojoj natprosečnoj inteligenciji od 170 Džejkob je kao samouk savladao algebru, geometriju i trigonometriju za nedelju dana, te sada studentima na koledžu Indijana, koji već neko vreme pohađa, pomaže da savladaju gradivo.

Njegov najnoviji poduhvat je proširena verzija Ajnštajnove teorije relativiteta. Ne znajući da li je njen sin suvi genije ili priča gluposti, poslala je video snimak na čuveni Prinston Univerzitet, a profesori sa obližnjeg koledža Indijana ostali su zapanjeni nakon onog što su videli.

http://www.youtube.com/watch?v=YFmrlIEpJOE

_______________________

Moram da priznam da se nisam mogao koncentrisati na predavanje. Pažnju mi je odvlačio onaj netaknuti sneg napolju i zamišljanje kako bi bilo lepo jurcati po njemu sa onom kerom.

:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Borim se da poverujem da je ovo moguće, ali mi ne ide. Znam da postoje ljudi koji su u stanju memorisati cele telefonske imenike i slično, ali to su statički podaci. Ovo je množenje do nekoliko stotina kvintiliona ako sam dobro zapazio. Ne mogu ni da zamislim kakvu dinamičku memoriju mora da ima takva osoba.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jedno od tetkine dece, najmlađe :)

ima običaj da se udubi u igranje sa pertlom.

Satima.

Njen stariji bata je konstatovao, rovareći po netu,

da je to jedan vid autizma.

CvrC.

Ako jeste, to maleno derište,

veselo i razigrano,

po mom skromnom mišljenju samo baca fokus,

''trenira'' koncentraciju.

Uzevši u obzir da su instant generacije slabo skoncentrisane.

(uglavnom)

ŠvabO je sjajan.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prof. dr. Nenad Glumbić kaže da ima mnogo ljudi koji ne znaju da imaju izvesni stepen autizma.

Svako usporenje u mišljenju...kao npr. kada čoveku iznenada kažete "levo" ili "desno" a njemu treba par trenutaka da se orijentiše, je po njemu mali stepen autizma, koja nas srećom ne ometa u životu.

Autizam je neverovatno malo istražen i svaka autistična osoba je priča za sebe...ne postoje dve potpuno "iste".

Meni je i Švaba sumnjiv!!! :kez: Ali je genije!!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...