Idi na sadržaj

Pao mi je mrak na oči...


Preporučene poruke

Na koji način kontrolišete pojavu tipa: ''pao mi je mrak na oči'' ?

Da li uopšte dovodite sebe u situaciju da vas obuzme bes ?

ili ljutnja - kako god?

Brojite li do deset ( dok vam para šiba iz ušiju ),

Šetate li do iznemoglosti, ne biste li umanjili dozu negativne energije?

Jednostavno, kakvi ste kada vam ''padne mrak na oči'' ?

Kako kontrolišete bes?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jako retko mi "pada mrak na oci".

Prosto ne mogu da se setim kada je bilo poslednji put.

Desava se da osetim nalet ljutnje kada su moja deca u pitanju, jer su vec veliki i ocekujem da "konacno razumeju neke stvari" o kojima mnogo i cesto pricamo, ali kako sam shvatio da u tim stvarima ne pomaze moja ljutnja nego konkretna akcija kada nesto zelim da postignem, brzo uspevam da se savladam.

Mozda mi i fali taj "zivac", mozda bih voleo da ponekad budem impulsivniji, ali to je deo moje prirode, ne mogu vestacki da je proizvedem.

Od onih sam koji bitne stvari ne govore mnogo puta, ocekujem da me ljudi kojima se obracam slusaju i obrate paznju na "ono sto kazem, a ne kako kazem".

Kada god sam odreagovao "na prvu" posle sam se pokajao, to znam i to pamtim.

Reakcijom izazvanu besom i ljutnjom mozemo povrediti drage ljude, a onda je tesko da cak i "izvini" popravi stvar.

(Uvek mi je smesno kada u americkim filmovima neki lik napravi tesko @ranje i onda posle samo jednog "I'm sorry..." sve kao bude zaboravljeno i oprosteno. Ili je to njihovo "zao mi je" jako mocno ili su oni potpuno emotivno iskasapljeni...)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na koji način kontrolišete pojavu tipa: ''pao mi je mrak na oči'' ?
Ne kontrolišem je. Ne zato što neću :neznam: nego, ne mogu.

Nije da nemam snage.. imam je, but ne toliko.

Uvek kažem sebi "đevojko zaebi... mojne se precjenjivat i iscrpljivat. Prepusti se, pa šta ti Bog da." P'da

Jer...

Nije to venecijaner.. ni ona obična razrolana roletna, nije ni zavesa. Jok bRe,

to je ona pliš debela pozorišna draperija, s'kilometrima cigeraj karnera ..teška k'o tuč

koja mi u sred "predstave" padne na vugla sa sve balvan garnišNom, plus mehanizmom što je diže i nosi..

i tu se s'njom odvali još pola plafona

pa ako svemu tom pridodamo i arsenal raznih veličina popadalih reflektora, sa sve nosećim šinama

... čoveče..

pa ko bi to iZkontrolis'o...???

Da li uopšte dovodite sebe u situaciju da vas obuzme bes ?

Ja sebe uopšte ne dovodim... ja to čak i neću.. drugi me uvode u taj moj neistraženi vilajet.

ili ljutnja - kako god?

Bes je to. Pjur bes.. nema zbora.

Brojite li do deset ( dok vam para šiba iz ušiju ),

mora da se šališ :roll:

Šetate li do iznemoglosti, ne biste li umanjili dozu negativne energije?
Šetam, kako da ne šetam.. aha

prošetam mu se po lobanji i kitchmi.. tek pošto mu šetnjom odvalim bubrege.. i bar jedan testis/jajnik ili krajnik

sve koracima svojim lakim.

(jbt, uplaših samu sebe :lol::lol::lol: ovo nije istina... Bar ne sve :hahaha:)

Jednostavno, kakvi ste kada vam ''padne mrak na oči'' ?

Najjednostavnije... nikak'a. A kak'a bi i mogla bit, no skrhana ispod te j@bene garnišNe.

Kako kontrolišete bes?

ama ne kontrolišem ga... slušaš li ti mene uopšte? O'š sad i ti da me razbesniš 87a4312aeb20da6d6ea0bf94427f2f33.gif

:hahaha:243468f8.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ne pada mi mrak na oci i zaista se ne secam kada se to poslednji put desilo. Valjda je moj prag tolerancije velik ili sam se samo okruzila pravim ljudima koji me ne dovode do tog stanja ili jednostavno izbegavam situacije kada osetim da moze da dodje do toga. Verovatno kombinacija svega toga.

Aliii ako se i desi da mi padne e onda sam uzasna. Onda jezik ume da mi bude brzi od pameti i da tog nekog toliko povredim, kazem naravno ono sto mislim ali i ono sto ne mislim. Strasno! Prosto se zgrozim nad samom sobom. U takvim, srecom jaaaako retkim trenucima kocnice ne rade.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Priroda mi je tiha i smirena, cak i takvim situacijama..dobro vladam sobom i svojim emocijama i ne dozvoljavam da padnem u vatru i izgubim kontrolu..

Ponekad sva kiptim u sebi, imam utisak da bih na d*pe progovorila, ali cutim i cekam pravi trenutak da sa par tihih, smirenih reci, recenica razresim slucaj..u svoju korist, naravno..

Nije to bas ni dobra osobina..ponekad nije lose sebi dozvoliti koji ispad besa, isprazniti se i verbalno i fizicki, sto da ne..ali znajuci sebe, ne bih uzivala u tome..bio bi to za mene poraz, a ja sam navikla da pobedjujem..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

'Ela nekad' i 'Ela sad', nisu iste osobe. :vez: Npr. 'Nekad' nisam umela da regulisem 'ventil na expres loncu'...razlabavila bih ga skroz, i pustala da se para dugo gomila...do momenta kad vise nije bilo mesta i dolazilo do explozije. Ae sto bi lonac explodirao, nego bi i tanjiri stradali, msm 'leteci tanjiri'. :stid2: Kada sam uvidela da explozija ich ne valja, da nanosi puno stete - morala sam da naucim da baratam sa ventilom ...da 'redovno ispustam paru'.....malo prosistim ali vise nema 'kaBum'. :strikeraj: Problem je bio 'labav ventil' ...da nije onih koji su ga zloupotrebljavali, ne bih ni naucila kako treba pravilno da funkcionise. .............. PS. velika je stvar imati samokontrolu kada te bes sasvim obuzme, da ne kazes, a kamoli nesto gore uradis. U takvim trenucima (u odvojenom delu mi mozga) p o s t o j i svest o posledicama...to su moje kocnice. Kao zeni (i svim ostalim zenama sveta :kez:) hormoni su neprijatelj No1. Treba to iskontrolisati (:andjeo:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jednom mi je pao zaistinski.

Sedeo u basti kafica, blaago razbiVen, a mladji burazer unutra upao u neku frku ali posto mu je duks bio uvezan oko struka pomislio sam da je pao i da ga shutaju... grebao sam noktima po stepenistu dok me njih izmedju 10 i 160 drzalo. Samo sam se okrenuo i blaago ih pogledao, pustili me... i olupO sam pandura (u onoj skoli je bio).

....

Sledeci vikend mi je najavio *cheku pa je doslo do opste tuce al' to nije tema.

....

Znam shta je "mrak na oci" :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Da, pada mi mrak na ochi svaki put kad legnem da spavam..mozda zato sto spavam u mraku..

A sto se tiche besa, sve vise se kontrolisem i smirujem..svestan da bes nije bas dobra stvar za resavanje problema, pre sam besneo za svaku sitnicu, sad mi samo bude krivo zbog necega sto se desilo kako nisam zeleo, udahnem duboko i sa izdahom polako ode i prodje.

Ne volim da budem u drustvu nekoga ko brzo plane, ali ako se ipak nadjem trudim se da ga smirim koliko god je to moguce..

Ovo je digitalno doba, odes na google i pitas ga kako kontrolisati bes i on ti pored svih gluposti izbaci i ovo moje..

Covece imas glavu, koristi je, ona sluzi za to veruj mi :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jako retko, mozda jednom u deset godina... Iritira me samo gruba provokacija sa ciljem ponizenja...

Naucio sam odavno da se kontrolisem... Tako treba, tako je lepo i elegantno... Nisam cak ni osvetoljubiv, to bi bila slabost... Vratim odmah ili poletim do tih visina da provokator sam shvati da je njegov gest bio besmislen...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

'Ela nekad' i 'Ela sad', nisu iste osobe. :vez: Npr. 'Nekad' nisam umela ...

To valjda tako ide. Ko ne istera kera umladosti, stigne ga pod stare dane. Mislim tako u zadnje vreme uhvatim sebe kako se svadjam sa ljudima koje bih ranije lagano eXkulirala tipa kad ti na pijaci uvaljuju trulu vocku, suxim zlatom placenu, kad ti salterska sluzbenica uzme pare pre nego se ispostavi da je unapred znala da je pokvaren stampac i da nece biti u stanju da odradi to sto treba za te pare i jos milijon situacija u kojima se zaticem.. Dobro, nije to klasicno "padanje klapne", oshrafljivanje glave ili grebanja po stepenicama (gospodja u mojim godinama moze jedino da slomije kuk trceci uz stube) ali primecujem promene u svojim reakcijama u poslednje vreme. I ne svidjaju mi se, jebemmu psića.. onog spocetka price.

Koliko god da je taj neko zbog koga zapenim zasluzio odrubljivanje glave, bolji efekat se postize mirnijim tonom ali onda taj visak histerije uvek poneses sasobom na ovu vrucinu.. I onda sta?

Oni za svoj bezobrazluk prolaze nekaznjeni, a ja da idem da trosim simike po keju zarad jona i pozitivne energije.. E pa ocu bolimeqratz.

Nisam pametna..

Izmenjeno od strane člana Lillith
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hm. Što sam stariji, to sam blaži. Kad sam bio klinac pa sam se eto ponekad i tukao, uvek bih se prvo nasmešio pre no što prvi udarim nekoga. Zašto, nemam pojma. I mnogo sam vikao na sve i svakoga. Sad je to ipak drugačije. Možda malo i zbog posla koji radim, naučio sam da se koliko-toliko iskontrolišem, ali ne uspeva mi uvek.

Posebno poglavlje su meni dragi ljudi. Oni baš mogu da mi se penju na glavu, i nešto mislim da sam postao preblag u reakcijama. Baš juče sam imao slučaj gde je taj neko bio blago rečeno bezobrazan, a ja ispao bolid pokušavajući da objasnim na fini način zašto je bezobrazan. I još sam se iznervirao.

Ono što znam je da ne treba ćutati i taložiti sve to u sebi. Od toga se razboliš, pre ili kasnije.

:pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ti momenti su jako retki kod mene,ali kada se dogode nikad ih ne potiskujem. Zlo je potiskivati bilo sta,tako da taj redak momenat kada usija moju mirnu glavu i uzruja moje srce,kada mi krv pocne da kljuca,tog istog momenta se sklonim od ljudi i unistim bilu kakvu materijalnu stvar koja mi padne pod ruku. Dva ili tri puta mi se to dogodilo i obicno je bio uzrok ljudska glupost,samozivost,izdaja...sve ono sto zna naljutiti coveka. Generalno bes kao takav nije zdrav za dusu,on nikuda ne vodi,vodi do destrukcije :smeh: .

Savet: ako ste besni,ljuti reagujte i verbalno,ako treba i fizicki ,cisto da ne bi ste nakon duzeg vremena,ubili nekog zato sto vam je pokipelo mleko.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uhhh, majko moja...

Izgubim se, ko da sam u transu...

..grmi, sjeva, gori zemlja..

Nit znam sta pricam, nit znam sta radim.. ustvari, znam taj tren al kad me prodje..

..ne sjecam se ni rjeci sto sam izgovorila.. pocnem se trest, nista ne vidim pred sobom..

Pa da ne ispadnem sad neki hard pSiho.. da se ovako nesto desi mora postojat neki jako dobar razlog

i jos neka jako glupa osoba sto nema pojma s kim ima posla.. sjecam se jednom, dok sam u srednju isla,

ne znam tacno sta je bilo, al znam da je jedna kolegica bila nesto pametna i skace ona meni tako po zivcima danima

i ja sve sutim, dok nisam pukla.. jedna druga kolegica sto je bila u istoj sobi tad pobjegla je iz sobe glavom bez obzira..

Kaze mi poslije ta kolegica... da si se vidjela kako si se digla (valjda sam lezala kad je ona pocela da kaki).. ko kobra.. :lol:

Naravno, ne sjecam se ni rjeci sta sam joj rekla, al mi se poslije par dana izvinila - znaci, vrjedilo je.. :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šta da vam pričam, dobar deo vas me je sreo makar jednom. :lol: Izuzetno dobro kontrolišem emocije, bes naročito. Ali, dogodilo mi se par puta do sad da me neko "izbaci iz takta". Tada sam potpuno van kontrole. Govorim i ono što mislim i ono što ne mislim, i govorim to jako glasno. Prilično sam bezobrazan u tim trenucima, ono što inače nikad ne bih izgovorio pronalazi put napolje. Pas koji laje ne ujeda, pa nikad nisam posegao za fizičkom silom.

Jako je teško iz mene izvući toliku količinu besa, potrebno je da budete nadljudski bezobrazni da bi vam to uspelo. Sreo sam malo ljudi sposobnih za to.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

moj odgovor bio bi slican odgovoru mog kolege Morpheusa... Padne mi mrak na oci, grabim "vatreno", cesce hladno oruzje... ne ciljam, ali pogadjam target.Neka ima je Bog u pomoci! Kao furija sam. Obrazi se uzare, leva obrva podigne... zatim sledi eksplozija ne biranih reci. Onda sedam u kola i..... "Gone in 60 seconds", odlazim na neko mirno mesto da bih o'ladila zivotinju!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Opet mi je pao mrak na ochi i opet je za sve kriv taj Marfijev zakon , kako kazu.

Udjem u banku ovoga puta i pogledam dva saltera koji rade, ne bi bih se odlucio gde bih stao.

Ispred jednog cekaju dvoje a ispred drugog samo jedna.

I to Ona , moja ljubav iz prve pesme.

Cesto je srecem na raznim mestima u poslednje vreme.

Da li je to slucajnost , da li taj raspored planeta ,

neko ko od gore vidi sve , ali ja stanem ispred tog shaltera gde je bila samo Ona.

Sama.

Ne zbog Nje..ne .....vec sto je bila manja guzva.

i CEKAM JA ....i cekam ......dugo je to trajalo ..ono dvoje sa susednog shaltera otisli iz banke

na suncanu stranu ulice , obavila i ona... ono za sta je dosla , mislim Ona , i kaze mi "Zdravo ".

I ja kazem " Zdravo "

Hteo sam je pitati " sta radish veceras ? '

ali kevina penzija od 3000 dinara nije stigla pa mi je pao mrak na oci.

I nisam je ni pitao.:jok:

Posle sam izasao i ja na suncanu stranu ulice

i zakljucio da je dobro sto keva ima penziju (iako malu )

i da je dobro sto cu opet dolaziti u banku.

Mislim ...ko zna ? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Hmmm... :hmm:

danas, na poslu (gle čuda - na poslu!) me sustigla jedna ovakva situacija

aliii... nisam dozvolila da mi padne mrak na oči :jok:

 

Na koji način kontrolišete pojavu tipa: ''pao mi je mrak na oči'' ?

Da li uopšte dovodite sebe u situaciju da vas obuzme bes ?

ili ljutnja - kako god?

 

odavno sam zaključila da ne smem sebi dozvoliti takve situacije,

jer... jednostavno, moram sačuvati sebe :uredu:

prvo sačuvati sebe, da bih valjala i drugima....

 

Brojite li do deset ( dok vam para šiba iz ušiju ),

Šetate li do iznemoglosti, ne biste li umanjili dozu negativne energije?

 

 
iskontrolišem se tako što brojim... i to ne do deset, nego često i pređem taj broj...
ili se jednostavno sklonim od izvora padanja mraka :kez:
 
Inače, važim za vrrrlo tolerantnu i trpljivu osobu,
koja zaista može mnogo toga da podnese i iznese,
bez da planem :beyond:
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako ne postoji vakcina protiv padanja mraka na oči odradila sam "autovakcinu"-kao i Smuca posao me tome prisilio.

 

Ne život, posao. 

Ono što je najstrašnije, život mi nije bio ni malo lak, ali eto posao me na to  naterao.

U početku sam ćutala, onda sam se svađala...a potom brojala...brojala...i onda odlučila da "ubijem" onu malu sivu za tu "stavku". 
Sada se sjajno nosim sa tim. 
Iskreno govoreći ne sećam se kada mi se to poslednji put desilo. 

Zadovoljna sam sobom zbog toga. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dešava se.. previše hormona na jednom mestu :roll:   :ggg: . 

Sreća, pa preovladavaju muški... hormoni. 
Kao relativno nova u kolektivu još uvek radim na vežbama isključivanja. 

Čak sam i neka pravila (nepisana) usvojila od svog dragog direktora. 

 

 

Crno - belo. (ua Partizan :P:lol:

 

Da, baš sam se na ovom poslu istrenirala.. 
Padnem u vatru, udahnem duboko, nabacim ''smajl''

O kako šiba ignore sistem. 

 

U stanju sam da gledam kroz osobu, 

da sam tu, a nisam. 

 

Borba za opstanak. 

Simpl. 

 

Btw.. nikoga od nas život nije mazio... 

Niti će...

zato.. uDah duboki, i neverovatno je kako jedan osmeh

rešava problemčiće. ''skida mrak''  je l'.. 

 

Postavljanje prioriteta je veoma bitno. 

Ja sam ta koja sam, 

radim svoj posao u fullu, 

mogu sebi da priuštim takav način ophođenja. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...