Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Pa taj Chrome se vizuelno ne uklapa ama baš ni u jedan sistem, majku mu. :celepenka:

Stići će to Spartan, tek je na početku... počinje baš da mi se sviđa taj Majkrosoftov minimalizam, samo kad bi ga malo utegli i učinili istim kroz ceo sistem.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 154
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Kad je već ubacivao nešto, mogao je i desetku. Iz ono malo iskustva što sam imao s njom, deluje mi daleko ozbiljnije od osmice.

A ako mene ko šta pita, za one koji su vezani za Majkrosoft i imaju koliko-toliko novu mašinu, od sveg srca preporučujem Desetku!

visual studio nesto zeza. iskopace njega bili 

Zakačene slike

a u Chromium OS? :ces:

​Dobro, de, eto jedan. :lol:

Pošto su svi browseri svedeni na manje-više isti engine, UI je gotovo jedino po čemu ih možemo porediti. Jako me nervira kad u Mac-u browser ne poštuje "pravilo leve strane", a to gotovo svi sem Opere rade. Da su bar u Windowsu prikazani kao i svi ostali programi ne bi bilo frke, nego eto i u Windowsu Chrome-ov prozor izgleda drugačije od Spartanovog - ikonice nisu centrirane.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ozvalavih pricajuci, dobih upalu misica gestikulirajuci i dehidrirah objasnjavajuci kako osnovne komande moraju biti konzistentne kroz sve OS.

Uzmimo primer noznih komandu u autu. Imamo kvacilo, kocnica i gas. Ukoliko je sistem automatik, nema potrebe za kvacilom. Te se isti i ne implementira (UI).  U ovom slucaju mi i dalje imamo kocnicu i gas, jer imamo potrebu za istima.

Zamisli sta bi se desilo na svakom trecem vozilu kada bi se izmenio redosled u gas, kvacilo, kocnica. Jeste u tom slucaju da imamo sve tri, ali posledice (citaj UX) bi bile katastrofalne. Mnogi upravo to i rade.

Zaglibih u off...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemere kroz sve OS, ali unutar jednog bi moralo. :lol: Za Mac i Win bi trebalo (ne znam, nagađam) da je lako uskladiti izgled aplikacije sa opštim smernicama sistema. Sa Linuxom je dosta teže jer jedna distribucija ima tastere levo, druga desno; jedna dva, druga tri; jedna zaobljene ivice, druga oštre... desktop okruženja se međusobno drastično razlikuju, pa je oprostivo imati aplikaciju koja funkcioniše kao da je pala s Marsa.

Ovo gore nije krivica Chrome-a, bar ne još uvek, jer se Majkrosoft očigledno još uvek nije dogovorio sam sa sobom kako će mu prozori izgledati, u Google-u nemaju čarobnu lupu da to predvide. Moja jedina velika zamerka za Win10 je upravo to - neusklađenost unutar samog sebe. I očajne ikonice. Ostatak je ok, Win je solidan sistem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Build 10125, prepravili su ikonice :pehar: 

 

Taskbar je odličan, jako mi se sviđa kako izgleda, jedino bi valjalo da može da se promeni boja pločica. Ikonice sad deluju dosta ozbiljnije, tablet mode je ok... ispeglano. Neću napustiti Mac OS zbog ovoga, ali deluje lepo.

Spartan je postao Microsoft Edge... :roll: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Dok god imaju 8GB prostora za skladištenje, rekoše ovde: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-supported-phones Verovatno je isti datum i za desktop i za mobile.

Meni se ovo jako sviđa (dobro, ne u ovoj zelenoj varijanti, može se to ukusnije srediti), mada mi i dalje nije jasno zašto Modern i standardne aplikacije imaju različitu traku naslova. Za moj pojam, apsolutno nije potrebno da ih se tako razdvaja. Sve ostalo deluje jako dobro.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Instalirah neki dan "Win 10 pro 64 bit". Prvi utisak "fenomenalno". No, nisam imao vremena da se sigram preko vikenda, pa to tek sada činim. Naravno pojaviše se i prvi problemi i nedoumice.

1. 10-ka nema mogućnost da se onemogući automatski apdejt sistema!?! Pošto nemam problem sa prometom Interneta (flet), nešto me to ni ne žulja previše. Kud svi, tu i mali Mujo. Samo, nadam se da neću imati čast da mi se to ovako oslika:

 

2. Nikako ne mogu da pokrenem stare DOS programe, a njih imam mali milion i svakodnevno ih koristim. Probah sa "kompatibiliti trablšuterom", probah i ručno da podesim mod, ali ne uspevam. Ne znam gde grešim. Nešto ne verujem da se na 64 bitnom sistemu ne mogu pokrenuti 16 bitne aplikacije. Aku su mogle na 32 bitnoj Sedmici, što na 64 bitnoj Desetki ne bi mogli?!

Ako zaista ne može, na moju žalost, biće vraćanja na par koraka u nazad. Pomagajte braćo, ako boga znate.  :mukica:

 

P.S.
Uveren sam da će biti i nastavka liste pitanja. Na žalost.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

16-bit izgleda može samo na 32-bitnom Windows 10. Nije moglo ni na 64-bitnoj sedmici, samo na 32-bitnoj. 

16-bit applications — that is, any application left over from the Windows 3.1 era — also won’t work on 64-bit versions of Windows 10. If you had a 32-bit version of Windows 7, they would run on that. If you do depend on ancient 16-bit applications, be sure you install the 32-bit version of Windows 10. This is just like with Windows 7 — 16-bit applications wouldn’t run on 64-bit versions of Windows 7, either. Try to run a 16-bit application on the 64-bit version of Windows 10 and you’ll see a “This app can’t run on your PC” message.

Ne znam za update...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam preterano zalazio u problem, cisto da napomenem, po mom skromnom znanju, na procesorima mozete izvrsavati insrukcije potpune sirine magistrale i eventualno kodove sa pola sirine. Za izvrsavanje cetvrtine bila bi potrebna previse slozena procesorska arhitektura, pa bi trebalo pribegavati emulatorima.

Osnovni problem ce ipak biti u tome da od windows 7 krenulo je u raskrstavanje sa fizickim hardverom, tj, dok DOS, pa zbog kompatibilnosti i nizi windowsi koriste neka direktna hardverska adresiranja noviji windowsi to ne podrzavaju. 

Muku mucim da posaljem karakter na serijski port, naravno preko USB serial konvertora. Razlog je verovatno slican.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...