Idi na sadržaj

14. januar - neradni dan ili ne?


Kako treba praznovati Pravoslavnu Novu godinu?  

4 glasova

  1. 1. Kako treba praznovati Pravoslavnu Novu godinu?

    • neradni dan
      3
    • radni dan
      1


Preporučene poruke

Nema logičnog razloga da 14. januar bude neradni dan.

14. januar je prvi dan nove godine po kalendaru koji primenjuje jedna crkva, a najveći deo građana misli da će iskazivanjem poštovanja prema stavovima te crkve nekako potvrditi svoju pripadnost srpskom narodu, kao da je ona dovedena u pitanje. A onda populistička vlada pokušava da osvoji po koji glas viška (ili pre da spreči odliv kojeg glasa), pa taj dan proglašava neradnim. Tako da će 14. januar još dugo dugo ostati neradni dan.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je brate svejedno... kako god da odluče i dogovore se, tako će biti...

Prvo sam se radovala, a onda mi se obilo o glavu,

jer su prvo rekli da je neradni dan, ja otputujem, a onda odmah sutradan ipak kažu da mi radimo,

bez obzira što smo državni sektor i trebalo bi da ne radimo kao i većina...

Kad ono cvrc... radile koleginice do kraja radnog vremena, pa i za nas koje smo isplanirale i taj dan

i otputovale...

Naravno, oduzima mi se slobodni dan, jer se nisam pojavila na poslu, a oni su menjali odluke

u roku od dva dana...

Zato sam, za svaki slučaj, glasala na ovoj anketi da to ipak bude neradni dan,

pa sledeće godine da se mogu opustiti i da ne radim kao i sav svet :)

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo da vam kažem epilog priče o neradnom danu za državne službe (u kojoj radim)...

Pošto nam je po pobuni roditelja, ipak naređeno da radimo, koleginice koje su bile u gradu su radile, a nama su skinuli po jedan slobodan dan.

Međutim, pošto je juče grad doneo odluku da mi u stvari nismo trebali raditi (?!?) svima nama kojima je skinut slobodan dan, je vraćen, a koleginice koje su radile su dobile po jedan slobodan dan jer je to ipak državni praznik!

Znači... ko koga ovde z.... :beyond:

Zato se već sada zna kako će to izgledati sledeće godine... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zato se već sada zna kako će to izgledati sledeće godine... :)

O, ne bih se ja kladio u to, možda sledeće godine kasno primete odredbe zakona iz 1969. koji to zabranjuje. :lol: Srbija je ovo, ništa nije sigurno dok se ne dogodi. A i tad je pod znakom pitanja. :kez:

Ispade da sam ja koji ne radim jedini za to da 14. bude radni dan. Ironija, patotije. Verovatno ću promeniti stranu kad se zaposlim. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...