Idi na sadržaj

Zaslužujem onog koji će se boriti za mene


Preporučene poruke

Onda se obrati Mofru i Gloriji.

Moje voljeno biće zna šta dobija i to je samo početak, nema tu kraja.

Generalizovanje je bilo inicirano tvojim postom.

I.. da se ne lažemo :treptrep: veoma dobro razumeš o čemu pričam tj. pišem.

Osobito poslednja 4 reda mog posta. Kao što rekoh, papir... post.. trpi sve :liza:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Mislim da znam taj tip žene. Onog trenutka kad se neko bude hteo polomiti oko nje, zvati je i obasipati stihovima i romantičnim predlozima, postaće "paćenik" i "mlakonja" i zatrebaće joj "pravi muškarac" koji "ima svoje ja". Ona u stvari ne zna šta hoće.

I naravno da ne razumemo, ja svakako ne razumem. Pa ona postavlja pravila igre i pre nego što veza počne i procenjuje muškarca po krajnje površnim kriterijumima umesto da se potrudi da ga upozna. Trud mora doći sa obe strane, ako želi nekoga da igra prema njenoj muzici neka nabavi frulu i zmiju i počne uvežbavati tačku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste spremni/spremne da se borite za osobu do koje vam je stalo?

sI kLARO :)

...a tek kakva očekivanja imam...sram me i da pišem...elem

zaslužujem,i to ne samo dok me osvaja...nego i dokle god da je uz mene,pa i posle toga...

Šta da radim,skromnost i još neke osobine nisu moja vrline u tim slučajevima,tu sam selektivna veoma.

evo..stidim se :smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim ....

Eto, lepo sam rekla da ne razumete o čemu se radi...

Niko ne traži od vas da igrate pipirevke oko devojke koja vam se dopada niti da glumite lepu ludu :jok:

Treba samo da pokažete da vam je stalo i da se trudite oko toga da vam veza uspe.

Onog trenutka kada žena oseti da nema toga - nema više ništa šta bi je držalo kraj tog muškarca,

jer...

ne postoje pravila igre, unapred utvrđenja,

čim tako kreneš u neku vezu to već znači propast :uredu:

Budi svoj od prvog dana i pokaži se kakav si, a ne kada započnete vezu,

prestaneš da se trudiš da nadograđuješ vezu i dalje...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje sledi:

Da li ste spremni/spremne da se borite za osobu do koje vam je stalo?

Pri tome ne mislim na fizički obračun nego da jednostavno pokažete volju da se borite za voljenu osobu, da ne odustajete lako...

Ne želim da se osvrćem na diskusiju,

jer je moje jedino pravilo da pravila nema.

Nismo svi isti.

Poštujem različitosti.

U svakom međuljudskom odnosu

i za svaku osobu,

koju smatram vrednom svoje pažnje,

u stanju sam da stavim ruku u vatru.

Neko ne fercera po tom sistemu,

i to je sasvim ok.

E, sada, da li ću kalimerovski da odreagujem, ili ne

pitanje je čitavog spleta okolnosti.

Jesam, spremna sam da se borim do kraja, ili sam bila spremna.

Uvek do kraja, da bih bila ''čista'' pred sobom (i predsobljem :lol: )

Ne ide?

OkEj je.

Osećaj nije najprijatniji,

jedna vrsta poraza,

ali... ja nisam umela, znala bolje.

Što važi i za ''drugu stranu''.

Hoću da naglasim da ta druga strana ne mora nužno da bude

muškarac, koji me emo radi, ili ne radi,

već osoba (sPol je nebitan).

Svaki međuljudski odnos jeste ''osuđen'' na propast,

pod uslovom da se ne daješ, ne prepuštaš, ne boriš, ne zalažeš.

I ne, ne očekujem da mi se vrati istom merom.

To je već trgovina, koja kod mene ne pije vodu.

(za nekoga je moje ''malo - mnogo'', ili moje ''mnogo - malo'')

Zagazih opet u filozofiju,

ali se treba pomiriti sa sledećim:

-Ne može niko da mi čita misli,

ukoliko jasno i glasno ne kažem:

''Hoću - želim to i to!''

Da li je moje ''to i to'' prihvatljivo, ne znam.

I neću saznati dok to jasno ne kažem.

Jednostavno, biti otvoren što nije lako, ali je izvodljivo.

Znam sa koga sam apsolutno otvorena,

a za koga sam totalno nepristupačna.

To su moji izbori.

Biti svestan da iza svakog postupka ''druge strane''

postoji razlog. (uzrok - posledica)

Zagrebati ispod površine i/ili biti zagreban (ukoliko smatram da vredi)

pa kud puklo da puklo.

Eto... jatotako. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smuco...

(želim da kažem i ovo)

Sama formulacija teme

(sada ja ''vagam'' reči)

ekjuzmi.

''Zaslužujem''

mi zvuči, kao da je prijateljica oduvek

imala usađene parametre da ''zaslužuje'',

da nema pravo da ''traži''.

Neka se izbori prvo za sebe.

Većina nas to radi svakodnevno,

radeći na sebi.

Boriti se sa strahovima, besovima

koje imamo-nosimo u sebi.

Prepoznati ih, kao prvo,

samostalno, ili uz malu pomoć prijatelja.

Pomiriti se sa tim da su i takva osećanja prisutna,

i krenuti u okršaj sa istim.

Čitava priča tvoje prijateljice mi liči na izgovor,

mnogo izgovora, kojih smo svi prepuni,

kada idemo linijom manjeg otpora.

Verujem da je detinjstvo tu ključni faktor,

ne toliko čitanje bajki,

koliko sam proces ''odrastanja'',

porodičnih odnosa,

kao dobar pedagog to znaš bolje od mene.

Ja bih osobi do koje mi je stalo,

(mislim konkretno na dragu prijateljicu)

na neki njoj prijemčiv način rekla to.

Pričala satima, danima - argumentovano.

Davala joj podršku, u pojedinim situacijama joj išla na

svaku gangliju, dok ne izbijem iz nje,

u čemu je zaista problem.

Pri tome bih,

vodila računa pre svega o sebi,

svom zdravlju - uživljavanju u čitavu priču.

Mogu da se kladim da ona godinama priča jedno - isto na različite načine.

Izgovori, ne?

Znam da ćeš moje pisanje da shvatiš na pravi način,

zato sam sebi i dala slobodu da se dotaknem nekih veoma osetljivih,

bolnih tačkica, koje svi mi imamo.

I hvatamo se u koštac sa njima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ако нам је суђено да будемо заједно, мислим треба се потрудити....али не сад да падам на колена пред њега.

Имам познаницу која је заоставила друштвени живот, сређивање,кратко,отворено, играње, циркање са друштвом, изласке због драгог....јер њему смета....то је превелика жртва...

Зло.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gogo, u velikoj meri si u pravu i znaš da to i radim...

pričamo satima i danima o svemu tome

plačemo zajedno

smejemo se zajedno

delimo lepe i manje lepe trenutke

neke moje bolove je otplakala sa mnom svaki put

kao i ja njene...

i ona i ja se dajemo jedna drugoj u tome da smo tu

(p.s. i ona je vodolijica :) )

I znam da je sve to tako,

da treba istupiti pred osobu sa kojom gradiš vezu

otvoreno i iskreno

pa da vidimo da li je to tako moguće ili ne...

na žalost,

danas u ovim ludim vremenima

teško je doći do iskrenih ljudi... na žalost :dry:

***

Shi,

ovo o čemu ti pišeš je nešto sasvim drugo,

na žalost,

takođe nešto što nije dobro po tu osobu,

moju kumicu sam jedva iščupala iz takve veze...

Dugo nam je trebalo da je osvestimo šta je sve uradila zbog

nekog ko se pokazao manje vredan od nje i njenog zdravlja, ljubavi i života :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za ovih 30 godina braka+3 godine zabavljanja, moram reći da samo se borili jedno za drugo. Bilo je kriza, lagala bih kada bih rekla drugačije. Ali isto tako je bitno reći da je bila samo jedna ozbiljna kriza. Tada je bilo-ili razlaz ili nešto menjamo. Pod tim menjamo, značilo je da oboje menjamo neke stvari koje su neprimetno prešle u "podrazumeva se".

Tako dođoh do zaključka da se ipak vredi boriti za osobu koja je spremna boriti se za tebe. Da li sam imala sreće prilikom izbora životnog saputnika ili je on imao sreće što je izabrao mene...ne znam. Znam da su nam deca velika, da su otišla od kuće, da samo nas dvoje sada sami i da ugađamo jedno drugom. Znam da nam je lepo i dobro.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uz ogradu da možda ima neku olakšavajuću okolnost koja ju je sprečila da se do sada skući, tvoja prijateljica je sama kriva za takvo stanje, s obzirom da je davno trebala da prestane da bude devojčica.

Oduvek su mi išli na krasni oni (muško, žensko, nema veze) koji su od drugih nešto očekivali, a isto to oni nisu pružili niti su pokazali želju ili potrebu za očekivanim. Pa još i suprotnu stranu optužuju za neispunjenost, pri tome se ne upitavši šta su oni sami uradili po tom pitanju!?

Mislim da je tvoja prijateljica klasični primer pogrešnog vaspitanja preteranim čitanjem bajki i gledanjem Diznijevim crtaća, pa ceo život čeka princa da je na belom konju odnese u neki novi život, neku novu stvarnost. Takvi ne postoje! Oni koji se tako predstavljaju pričaju bajke.

:goodpost::goodpost::goodpost:

Imam i ja prijateljicu koja je jos uvek sama iz istih razloga...uvek je ocekivala od drugih da se bore za nju, a ona samo cekala i ocenjivala..i sad su joj opet svi krivi sto je sama..

Da, kad mi se neko svidi ja se borim..otvorim srce i dusu i pravo glavom kroz zid..i gle cuda, ziva sam..i po tom pitanju jako, jako zadovoljna svojim zivotom..kako i ne bih, kad sam ga sama krojila..:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Negde sam pisala o mojoj kumi iz SLO....

Vrlo sličan primer Smucinoj drugarici. Davne '79 godine otišla je tamo...na kratko al' se "malo odužilo". Kada je bilo "vreme" da se uda, nije htela baš iz razloga da ne bi morala da ostane tamo. Onda su prošle godine pa je rekla-sad i da hoću da se udam, više nemam za koga-svi se poženili. Nakon nekog vremena je opet izjavila, sad kada bih htela da se udam, preostali mi samo razvedeni...sa uglavnom gomilom problema...ne treba mi to...Za decom nisam luda i kada sam već dogurala do 45 godina sama, uz povremeno vreme provedeno sa nekim muškarcem, sad se neću ni udavati. I onda jedno leto, iz čista mira, upozna kuma, sa svojih 48 godina života. I danas su zajedno, nisu se venčali niti imaju nameru. Uživaju jedno u drugom. Vole se ceo svet je njihov.

Nije kuma od onih probirljiv. Jednostavno nije se udala zato što je to tako trebalo! Čekala je i dočekala svog životnog saputnika u pravom smilsu te reči.

Samo da dodam još ovo ( i neću više...) Kuma nije sedela i čekala da se pojavi neko. Izlazila je, putovala, nije birala....ali nije više ni tražila saputnika...jednostavno je živela život punim plućima...tako se tu negde pojavio i sadašnji "princ".

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

"Mnogo filozofirate" je bilo upuceno pre svega Morphu i Gloriji :)

I da...svim onim M i Ž koji previsoko postave "letvicu" i očekuju da neko tek tako ušeta u njihov život i padne ničice pred njihovim savršenstvom.

(a pri tom ne mislim na ovo dvoje napred navedenih :kez: )

A to što dobija tvoje voljeno biće zauzvrat je ono što znate ti i on. I tu je i početak i kraj. To je vaš svet. I tako treba da bude.

Tako da sve druge tvoje generalizacije niti razumem niti ima potrebe da ih razumem....pogotovo poslednja 4 reda tvog posta.

Hej ti, što hodiš po šumamam i gorama naše zemlje Srbije, moram ti odgovoriti na neosnovanu optužbu. :kez: Ništa ti nisi rekao drugačije nego ja samo na svoj način. I dalje držim da sam u pravu i nikome ne namećem svoj stav kao što nisam ni mužu. :jokjok:

Pomalo je ludo govoriti o borbi kada su osećanja u pitanju ali, kako sam već pisala, borba za zajednički život je važna i temelj je za opstanak zajednice. Da li to podrazumeva i opstanak ljubavi ili će ljubav zameniti poštovanje, to je već od slučaja do slučaja?

Znamo Platonovu teoriju ljubavi s kojom se ja slažem. Mi smo polutke jabuka u pregrštu. Koja je verovatnoća da iz pregršta polutki uzmeš dve polutke koje su činile jednu jabuku? Male ali moguće.

Kada se pronađu one najsličnije, borba će biti najmanja; dve potpuno različite tražiće veliku borbu da opstanu i opet u neskladu. To je najnesrećnija varijanta. (Zamisliti u glavi dve polutke koje spojene čine haos, unutrašnjim delom se dodiruju tek po negde ili nigde).

Kada se pronađu polovine koje čine autentičnu jabuku, borba nije potrebna. Ko ne voli deo svog tela? Punkt!

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...