Idi na sadržaj

Kako nas drugi dozivljavaju?


Preporučene poruke

Pre neki dan me neko okarakterisao kao stalozenu osobu. Malo, malo, pa mi to prodje kroz glavu ... ja stalozena? Mislila sam da 'iz mene sve vristi' ... da mi je impulsivnost drugo ime ... i da se to vidi iz aviona. ....... No, kad izvrtim i ostale tudje komentare ili utiske, dosta toga je 'ni blizO' :) ............ Elem, kako vas drugi dozivljavaju? Da li grese, ili vas 'citaju ko bukvar'? :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Greše. Čitaju me na osnovu svojih standarda i predrasuda (valjda tako svi radimo), a ja se u te standarde i predrasude nikad nisam uklapao.

Oni koji su poput mene, mirni, staloženi, nenametljivi, vide me kao jednog od svojih "sapatnika" i trude se da saosećaju sa mnom. Oni ne shvataju da meni taj oblik "otuđenosti" od kojeg neizbežno bolujemo ne pada tako teško kao njima, da sam našao način da u njemu uživam. Oni će me najpre prihvatiti.

Oni otvoreni, komunikativni, društveno prihvaćeni me smatraju dosadnim, verovatno i nesposobnim. Ako imaju aktivan društveni život smatraju me beživotnim, uvenulim bićem koje ne zna kako da uživa u životu, misle da mi krv nikad nije jurnula venama ni zbog čega. Nemam volje da im kvarim iluzije. Ako vole mnogo pričati, doći će i u iskušenje da me smatraju glupim.

Postoji i jedna klasa ljudi koji misle da, kad već toliko ćutim, da im stalno nešto "pakujem", da lažem, da sam zloban i tome slično... oni ne vide mene već svoj odraz u ogledalu, njima je mogućnost postojanja nekoga poput mene strana, neprihvatljiva. Takvi će najpre poželeti da me sklone iz svog vidokruga kao strano telo.

Svi oni misle da me "čitaju kao bukvar", a u stvari nisu došli ni do podnaslova prve strane. Pročitaće me oni koji su dovoljno zreli da ne robuju predrasudama, dovoljno čvrsto stoje na zemlji da se ne smatraju boljim od mene, dovoljno dobri duhom da me prihvate - kad ja to prepoznam, sva poglavlja su im nadohvat ruke.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

K'o TeVe program.

Baš onako kako im se i emitujem. :)

Neko jeDva čeka termin da mu se priKažem

-neko se nada da mi e proš'o sizOn

Neko vrti daljinac do iznemoglosti da me proNađe

-neko (vrti daljinac do iznemoglosti) da me sKloni

il' uGasi :lol:

Neko plaća pretPlatu

Neko me gleda dŽabE

a neko po vaZdan gleda samo sMetnje

Neko me mrzi

neko me voli

Neko me podnosi

neko me ne podnosi

Neko mi se diVi

neko mi se dAvi

Neko ne mož' bez mene da žiVi

Neko oće što pre d'umre/d'umrem

i proklinje dan kad se rodio/kad sam se rodila (i kad sam TeVe program poVela i vodila)

Neko me oBožava

Neko me diže u neBesa

Neko (gluP) me ne razume

Neko (svako paMetan) me razume

.. a nekima se prinj@ke čim mi i naJavu čuju

jer znajoo da ću im svojim proGramom syebati i teleVizor i bojLer i RadiJo i šPoret i DiViDi i zvono na vratima.. i komPletnu struju :lol:

eTo kako

:treptrep:

Ja to tako.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako ko hoće...

Izbor.

Mene zabolE baš, za one, do kojih mi nije stalo.

Kao zajebanta,

led - ledeni...

Kao nekoga, ko se smeje, ili plače.

Kao nekoga, čija se anima ne menja.

(mnogo kontradiktornosti)

Dok se ne zagrebu površinu, ili slojevitost.

Bebina ''Bela boja'' me je najbolje dočarala: Moje-Boje

:sunce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao stalozenog, smirenog i tolerantnog. Ne mnogo pricljivog. Poverljivog i razumnog.

A i jesam takav. :roll:

Zivim i pustam da zive, malo je stvari zbog kojih bi se jedio jer ih ne smatram vrednim "jeda", osim ako nisu pitanje moje najuze porodice.

Ne rasipam se recima. Ne cudim se skoro nicemu i uvek pokusavam da razumem pozadinu necijeg ponasanja. Naravno "razumeti' ne znaci da moze da me gazi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao Atilu bez bica, gonica robova....

kad ono, medjutim :lol:

brzo planem i sagorim...... mora sad i odmah, a valjalo bi da se to jos juce uradilo :kez:a ja sam u stvari jedna fina gospoja

sa obaveznim rucnim radom u rukama i zaprskom u kosi :lol::lol::lol:

starkama sa raspertlanim pertlama , mesto kucnih papuca i paradnih cipela

bez dlake na jeziku(redovno perem zube)....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zbog mog širokog osmeha (vide se umnjaci ;) ) ljudi vide ono što i želim da vide, vedru i nasmejanu osobu koja sve dočekuje sa osmehom...

Pored osmeha, kažu da pričam očima i rukama...

Drugačije ne umem :jok:

I nemam više lica i maski za različite ljude, svima prilazim na isti način, bilo da su oni sa dobrim namerama ili ne...

Valjda zato ovako i prolazim :dry:

Ali, moje rozle naočare ne skidam... ne idem protiv sebe... nikada... (samo na svoju štetu)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Sedim pre neki dan na nekoj otvorenoj tribini...kipim od besa i pišem pitanja koja ću postaviti na kraju.

Uz put tiho komentarišem sa koleginicama o svemu...one su isto kao i razočarane ali nemaju petlju ništa da pitaju...

Pred kraj "prosipanja pameti" mole me da ne pitam ništa jer nam sledi još najmanje sat vremena borbe sa vetrenjačama...

Ustajemo, oblačimo jakne, i dalje komentarišemo...kad (nepoznata mi) koleginica koja je sedela ispred nas, okrene se prema meni i tiho kaže:

-"Samo da vam kažem, prošli put na sastanku tima su za vas rekli da ste teška osoba.."

-Znam :hhh: vidiš kolika sam ženeTina!!!...i ne bila teška"

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pogrešno :kez:

Kao hladnu, arogantnu i nepristupačnu :beyond:

I100 :liza:

Meni su u poslednje vreme postala interesantna zapažanja Mickeovih drugara.

(pre nego što dobijem šut kartu od ekipe :lol: )

Miki: ''A što si pocepala farmerke?''

''Pala sam!'' :lol:

''Što ne kupiš nove?''

''Neću, volim da nosim baš ove'' :kez:

''Aaaa.. pa dobro ti stoje, a mogla bi da ih zakrpiš'' :hahaha:

(i onda naravno smeh na moj račun - dabome)

Pre neki dan nam je bio i Mare...

Pitam ga: ''Mili, ideš li da se slikaš za kalendar sa košarkašima?''

''Pa neču, Gogo, ne treniram više.. jer.. su sebični.. niko neće da doda loptu..''

''Znam, Mare, sve sam videla.. a i ti si mi više za sportove jedan na jedan..,

što ipak nije razlog da nemaš uspomenu na klub u kom si trenirao godinu dana.. barem ja tako mislim..''

A Mare je.. hipersenzibilan, teško podnosi poraze.. isforsiran od majke..

Pogledao me je, jer nije navikao da neko sa njim priča tako.. ''crazy''... slobodno..

Kada je odlazio.. Kažemo mu micek i ja... ''Dođi nam opet, hvala ti.. pozdravi mamu.. Nikolu.. ''

Kaže moje čedo... ''i tatu!!!''

Mare: ''Ne znam kada ću da vidim tatu, stalno radi..''

(e tu mi se stvorila knedla u grlu.. pa jbmu.. sve ja to poštujem.. ali.. baš mi je bilo... urghhh..)

A njemu - malenom, ne smem ni da zamislim.

Đole - hodajuća enciklopedija.

Sa njim se ne upuštam u intelektualne razgovore :lol:

Možemo da pričamo o svakodnevnim stvarima, ali o dinosaurusima,

istoriji.. brodovima.. kosmosu.. neka - hvala.

Kaže:

''Goga, ti si meni lepa.. i volim da pričam sa tobom.''

Za mene kompliment veeliki kao kuća. (mislim na ovo drugo)

Jednostavno, sa klincima se sporazumevam bez problema.

I dokle god je tako, znam da za mene nema :brr: :pehar:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...