Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Pogledah spot reklama Srbije na net-u,pod nazivom *Hrana za dusu*

Lepo uradjeno,samo Vojvodina spomenuta svega jedan-jedini put.

Mi u Vojvodini smo poznati samo po kupusu iz Futoga.

I nista vise.

A u Srbiji?

I kajmaka i malina i ajvara i sudzuka i sljiva.....

A kod nas raste samo kupus.Izgleda.:blink:

U tom delu sam razocarana.

Jesmo li mi uopste deo Srbije,kad nas ni ne spominju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam postavio ovaj video na stranicu Portala. Da budem iskren, nisam ni primetio da je Vojvodina predstavljena samo kupusom, ali mislim da je to u kontekstu cilja reklame nevažno. Ona je urađena profesionalno, vizuelno je dopadljiva... ostvaruje cilj zbog kojeg je napravljena - promovisanje turističkih potencijala putem hrane sa ovog područja. U video od 4 minuta svakako nije moglo stati mnogo toga. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naša turistička organizacija teško da može bilo koga odvesti na Kosovo, pa onda nema smisla ni reklamirati ga. Eventualno neki turistički aranžman s obilaskom barikada i posetom rodnom mestu bagera koji ih je napravio. :lol: Dobro, jesu mogli pomenuti još nešto iz Vojvodine, ali za reklamu je to manje bitno, ona je tu da privuče ljude u Srbiju a ne da im predloži konkretne lokacije. Svakako nije namerno izostavljena, reklamu su radili umetnici a ne političari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne slazem se sa tobom:jok:

Reklama lepo uradjena.OK.

Reklama za Srbiju.I to u redu.

Ali gde smo mi u toj prici?

Zar mi nemamo sta da ponudimo turistima da nahrane dusu?

Nisam ja neki nacionalista,sovinista,politicar....

Pazi dobra reklama donosi profit.

Zato se i pravi.

Nama u Vojvodini ne trebaju pare?

Ili nas se sete samo kad .....treba odrediti cenu zita,kad treba videti koliki je prinos secerne repe.....

Reklamira se samo uza Srbija.

Pa vojvodjanska zitnica hrani Srbiju koja ima hranu za dusu.

Zar nismo zasluzili malo vise prostora??:blink:

--- Update ---

5367kulen.jpg

ASS.jpg

tradicionalni specijaliteti.jpg

images?q=tbn:ANd9GcQv1fv8igEkzTf0S4ZVnv-

hleb_copy.jpg

Zar nista od ovog nije moglo da stane u ovu reklamu?

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Štrudla baš i nije naša, nemačka je a i prave je kojekude. Vina su definitivno mogla da budu pomenuta, a ovo kulen, pogača i tako to manje više. A KiM će se prvo eleminisati u reklami, pa mic po mic i u ostalim sferama. Šta sad da izdajemo turističke mape bez KiM? :)

Ja se ne bih inače puno uzbuđivao oko kupusa i ostaloga, jer uz Beograd ionako Vojvodina privlači najviše turista u Srbiju. A i dovoljno je turistički promovisana, odeš na sajt TO Srbije pa vidi koliko je Vojvodina zastupljena.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Štrudla možda i nije naša.. al' je šljivovica naša???!!

MeĐutim joK.

Nije.

Ako niste znali, šljivovica je ČeŠka.

I Nemačka.

I tu je tačka.

Ako i nije nikada bila njihova, sad jeste. Zaštitili je ljudi.. "propisno".

Koga briga što je selo Šljivovica u Srbiji. Na vr'Zlatibora.

I :celepenka: ah daaa...

pasulj tetovac (uopšte) nije maDe in Leskovac.

KineZski je. :uredu:

Lele i kuku... Srbijo By Matija Bećković

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je raklama predivna.

Ne opterećujem se ni "nedostajućim" delovima Srbije, ni manjkom određene hrane. Uostalom za mene je Srbija još uvek jedna zemlja i ne delim je na delove. Ono što ja vidim u ovoj reklami je gostoljubivost Srbije. Svaki gost je dobro došao. Ugostićemo ga ne pitajući ga ni ko je, ni odakle je.

To je ono što meni poručuje reklama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne sporim ja da nije lepo odradjeno.

Prelepo.

Al gde su Vojvodinu turili u reklamu?

Jel vi uopste znate gde je Gledic?

Ajde ....to selo se spominje u reklami.

Neko ce reci nije vazno.

I nije.

Al zar je taj Gledic sa 5 rastrkanih kuca poznatiji od Vrsackih vinograda?

Jel taj umetnik sto je pravio reklamu uopste bio u tom Gledicu kad ga reklamira?

--- Update ---

Гледић је насеље у општини Краљево у Рашком округу. Према попису из 2002. било је 352 становника (према попису из 1991. било је 482 становника).

izvor//wikipedija

Eto.:blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Štiklo, a nije li ti palo na pamet da je baš u tome poenta. Za Novi Sad i Beograd je čulo pola sveta, pa i za vršačke vinograde se nadaleko zna. Ne misliš da je tom Glediću potrebnija reklama nego Vršcu ili Fruškoj?

Uzmite sajt TO Srbije, uzmite one spotove Srbije za CNN pa mi recite da li je neko diskriminisao Vojvodinu? OK spomenut je samo kupus, koji je bez sumnje najveći izvozni brend Vojvodine. Vojvodinu ionako sve reklame predstavljaju kao dobro mesto za klopu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aha:smor:bas u tome je poenta.

Onda su mogli da spomenu i neka nasa sela manje poznata turistima.

Ma,razocarana sam.

Ovamo vriska Vojvodina zeli da se otcepi od uze Srbije,a ovamo kad rade reklamu reklamiraju samo uzu Srbiju.

A do tog Gledica kojeg reklamiraju moZ doci samo zapreznim kolima.

Mislim kad nesto reklamiras moras da pomislis kako doci do tamo da nahranis dusu.

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gledić je naše selo, ono Srbija moja zemlja... reklame koje je Srbija platila da se vrte na CNN-u prikazuju Vojvodinu u nekoliko navrata, a neke delove Srbije ni jednom, na sajtu TO Srbije je Vojvodina veeeoooma zastupljena. Gledaj, gotovo pola klipa sve Vojvodina:

I stvarno ne vidim čemu tolika frustracija oko jedne obične reklame, koja treba da promoviše dobru klopu u Srbiji a ne da stvara polemiku koliko je koji deo Srbije prikazan :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neminovno su je podelili oni koji su napravili reklamu :beyond: Ako je Srbija jedna zemlja, onda Srbija nije samo deo ispod Beograda i iznad Kosova koje nije ni spomenuto.

Samo mi kaži šta je trebalo da bude na reklami za Kosovo - Šiptari? Mislim, s obzirom da oni jedino uspevaju tamo. Ili baklJava, valjda je oni vole, uvek su je imali u svojim poslastičarnicama. :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo donekle i potvrda onoga što sam mislio da jeste u pitanju (zaštićeno geografsko poreklo):

Srđan Stanković, predsednik pokreta „Supernatural" i jedan od autora spota, kaže za Press da je urađen pilot-projekat za 13 specijaliteta koji imaju zaštićeno geografsko poreklo. On, ipak, ne vidi ništa loše u tome što u spotu nema proizvoda sa Kosmeta.

- Mi smo se bazirali na proizvode koji su u procesu zaštite geografskog porekla. Na Kosovu, koliko ja znam, takvih proizvoda nema. Ovo je samo mali deo projekta koji se nastavlja i ne želimo da se kroz ...

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/186715/Spot+je+super%2C+ima+samo+jednu+manu+nema+Kosova.html

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...