Idi na sadržaj

Sportska radost i tuga


Preporučene poruke

Istraživanje: srpski sportisti skraćuju životni vek nacije

BEOGRAD, 12. septembar 2011, (Njuz) – Državni institut za statistiku republike Srbije objavio je naučno istraživanje prema kome se jasno vidi kako srpski sportisti svake godine skrate život prosečnog građanina Srbije za skoro tri godine. Skraćivanje životnog veka je najverovatnije prouzrokovano stresom koji se javlja za vreme gledanja srpskih sportista na velikim svetskim takmičenjima, zaključak je naučnika koji su učestvovali u studiji.

- Ako posmatramo primera radi prethodnu nedelju, samo stres koji su građani preživeli gledajući prvo Đokovića protiv Federera, pa zatim naše košarkaše protiv Turske je skratio prosečan životni vek nacije za tri meseca – tvrdi profesorka Tijana Leposavić sa državnog instituta za statistiku. – I sama pratim sport i mogu reći da sam se žestoko iznervirala, naročito kada je Teodosić frljnuo onu trojku sa osam metara u poslednjem napadu. Pa i ja bih to bolje uradila, majku mu – zaključuje profesorka Leposavić.

Upotreba persena, bensedina i ostalih sredstava za smirenje je veoma izražena nakon i za vreme ovakvih sportskih dešavanja, utvrdili su statističari uz pomoć ankete na nacionalnom nivou. Brojke pokazuju da više od polovine građana konzumira neko sredstvo za smirenje tokom sportskih mečeva, bilo da se radi o lekovima na recept ili cigaretama, što u oba slučaja ostavlja negativne posledice po organizam.

Ipak, deo populacije koji je najviše pogođen igrama naših sportista su kladioničari, kod kojih se životni vek nakon udarca Novaka Đokovića kojim je odbranio prvu meč loptu skratio u proseku za čitavih pet godina.

Viktor Marković


Iskoristio sam ovaj šaljivi tekst da bih vas upitao koliko se u stvari nervirate zbog neuspeha (ili uzbuđujete zbog uspeha) nacionalnih timova ili klubova za koje navijate?

Ja sam se ranije baš mnogo nervirao kad su velika takmičenja u pitanju, naročito fudbalska. Svaki meč sam pratio s velikim entuzijazmom i prilično emotivno doživljavao svaki poraz ili pobedu. Kao dete umeo sam i zaplakati zbog poraza mog tima. Recimo, košarkaški mečevi između Crvene Zvezde i Jugoplastike su mi predstavljali pravu noćnu moru, naravno jer je Jugoplastika svaki meč dobijala već u prvoj četvrtini. Sada sam sve manje zainteresovan za sport generalno, pa mi ni porazi uopšte ne padaju teško. Kako se vi snalazite?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 godina kasnije...
  • 4 meseci kasnije...

Ista  prica.Juce  odigrana utakmica baraza za SP Srbija -Madjarska u Krusevcu :smor:.Izgubili  smo  s golom  razlike i sad cemo se  kao vaditi  u gostima :blink:.Totalno bez veze,od  lose  odabranog  mesta  za  igranje utakmice,nije  mi  jasno  zasto  uopste  igraju  u  mestima  gde  ne  postoji  interesovanje za  taj  sport,sto je  i   poluprazna  sala   pokazala,do lose  igre  reprezentacije. Skup pojedinaca  i   imena  koje  kad  gledas  u  stranim  klubovima  su  strah  i  trepet,efikasni,motivisani,brzi i  onda  ih  vidis  kako  u bezveznim akcijama,na silu,sporo,neorganizovano igraju predstavljajuci  zemlju.Ne  razumem  ni  te  momke,zar  nije  postenije  ne  doci  da  igras,bar  nek  igraju  oni  koji  zele,pa  sta  bude.

I  odu  u  Krusevac!!?? A Sabac koji  zivi  za  rukomet,pa  Zrenjanin,pa  Pancevo,imali  bi  bar  podrsku  sa  tribina..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno,izgubili  smo  i  u Madjarskoj.Cekamo  neke  nove kvalifikacije. Moram  da   dodam  nesto,tek  toliko  da  bi  bilo  fer.Nisam  neki strucnjak,ali   ono  sto  kao  ljubitelj  rukometa  moram  da kazem  u   odbranu  nase  reprezentacije  je  da  nam  fali  centar.Dobar  centar  koji  deli   lopte,uposljava igrace,pravi  sanse.E  to  vec  nekoliko   godina  unazad  imaju   sve   reprezentacije,neke,kao  Nemci,cak  dvojicu  odlicnih.Dok tu  ne  budemo  imali  nekog  dobrog,slabo  nam  se  pise..:nempojma:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...