Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 86
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Meni te nove "nacije" liče samo na sprdnju. OK Ne kažem da je sve jednostavno, ali nije ni komplikovano. Kako da se oseća neko čiji je tata pola Mađar, pola Rumun, a majka pola Srpkinja, a pola

Pitam danas čoveka šta je po nacionalnosti... - "Četnik!" - - "Piši, četnik!" - "Sine, nemoj da se zezaš, odgovori ozbiljno..." - "Rekao sam četnik, piši četnik!" Tako da... nek' nadležni

Ne mogu da se setim kako je bilo formulisano pitanje, pošto ću - naravno opet sebe da stavim u prvi plan Kikija , kao osobu, koja živi na toj i toj adresi, kao izdržavano lice - dabome, smo prijav

Зукорлић не признаје неуспех бојкота пописа

У прва два дана пописано нешто преко 17.000 Новопазараца и близу 5.000 домаћинстава

Tanjug64357.jpg

Нови Пазар – Иако из пописне комисије тврде да на терену скоро да нема никаквог бојкота пописа, главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић сматра да је бојкот успео и позива пописиваче Бошњаке да „не каљају образ” и да се повуку из пописа.

Заменик председника пописне комисије Сулејман Ницевић казао је да се попис одвија у складу са свим правилима, да су у великој већини новопазарских домова пописивачи дочекани позивом на кафу, чак и на доручак. Тако је у прва два дана пописано нешто преко 17.000 Новопазараца и близу 5.000 домаћинстава. Првог дана попис је бојкотовало 50 житеља овог града, другог свега 20, али су се и они касније предомислили и накнадно звали пописиваче. Челници новопазарске градске управе и бошњачких партија, које сматрају да је попис изузетно значајан, објашњавају својим сународницима Бошњацима (попис Срба одвија се без велике помпе и у тишини) да упишу да им је национална припадност Бошњак, вероисповест ислам, а језик босански.

С друге стране присталице муфтије Зукорлића и челници институција које делују под окриљем Исламске заједнице у Србији тврде да велика већина Бошњака одбија да буде пописана. На новопазарским телевизијама које контролишу Зукорлић и његове присталице скоро без прекида емитују се поруке да попис треба бојкотовати. Челници институција и бошњачких партија блиских Зукорлићу обилазе села на Пештерској висоравни и на својеврсним трибинама убеђују народ да бојкотује попис.

На фасадама у читавом граду излепљени су плакати којима се позива на бојкот пописа. Како би убедили своје сународнике да је попис „српска ствар”, а на штету Бошњака, челници новоформираног Народног већа Санџака рекли су да су већина пописивача Срби, и да то не може тако у граду где су већина становника Бошњаци.

На огласној табли испред зграде градске управе истакнут је списак свих пописивача и инструктора, где се види да их је преко 75 одсто Бошњака.

С обзиром на то да је Исламска заједница у Србији саопштила да ће све своје капацитете да стави у функцију бојкота пописа и имами у џамијама читају прогласе верницима да не треба да се пописују.

– Није тачно да је бојкот доживео фијаско. По нашим информацијама у многим насељима у Санџаку пописан је тек покоји грађанин – казао je Зукорлић на конференцији за новинаре.

С. Бакрачевић

објављено: 04.10.2011.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Popisali i mene danas.:kez:

Eh koja glupa pitanja dabogsacuva.

*Gde mi je bilo mesto prebivalista kad sam rodila decu?*

Kome to treba?

Kao fol vode neku statistiku.:blink:

Bolje da su me pitali kako zivimo i sa koliko mesecno raspolazemo.

Cisto da se zanimaju.

Zasad mi je drzavljanstvo srpsko.

A to sto se ja osecam Vojvodjankom,sta koga briga?

Ovde kako progovorim pitaju me *A vi ste iz Vojvodine?*

A ja ponosno*JESAM*:kez: :kez: :kez:

Oni znaju,ja znam.

Dovoljno.

Izmenjeno od strane člana stiklica
dopisivala......
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Adrijane, kapiram da se neko oseća kao građanin sveta :uredu:

samim tim i kao nepripadanje ni jednoj naciji.

Kao ''udrobljena'' sorta, a ne tikva bez korena,

izjasnila sam se kao Vojvođanka :srpko::P

:ok:

I ja sam politiČarka iz kosmosa :lol: u smislu.. NE negiranja, NE nipodaštavanja, NE đoniranja

i NE forSiranja ni jedne od sledechih stavki: narod, nacija, boja, vera, jezik, država..... trt-mrt

I da neka sveCka popisna group odrađuje ovaj posA... tako bi' se i izjasnila.

Obzirom da je popis od lokalnog... serBskog, da ne kažem mikrokosmoskog značaja.. budem se odredila mikrokosmoski.

dakleM

Vojvođanski osećaj th_11b887fc.gif:srpko:

Kad budNe BalkanO popis ... zna se c96ca32a.gif MonteNegro

to mi ni' osećaj.. to mi Milo :hahaha:

i drago

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juce izadjem na ulicu i ugledam preko puta dve zene lepo obucene kako zvone komsiji na vrata sve sa papirima u rukama.

Sigurno su tu zbog popisa.

Nije mi jasno zasto vec ako je Popis nije bilo neko obavestenje u smislu :

"''tog i tog dana', popis ce biti u ulicama tim i tim.''

Mislim da bi bilo bolje da se popis vrsi od kuce do kuce , danas te ulice a sutra druge ..i sve tako redom.

Ovako cekam popisivace , mog opasnog kera zatvaram svaki dan , po ceo dan mi taj popis u glavi ......nikad kraja toj neizvesnosti.

I plus sto je obaveza.

Ne znas kada ce ti doci a dani prolaze.

Ili mozda gresim ....nisam obavesten.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitam danas čoveka šta je po nacionalnosti...

- "Četnik!"

- :blink:

- "Piši, četnik!"

- "Sine, nemoj da se zezaš, odgovori ozbiljno..."

- "Rekao sam četnik, piši četnik!"

Tako da... nek' nadležni pripreme rubriku "četnik" za statistiku nacionalne pripadnosti... :hahaha:

Car! :srpko:

Kad mogu da kenjaju (izvinte me što psujem, injekcije tako utiču na mene :andjeo: ) svi živi i budu sve, od liliputanaca do skajvokera, zašto ne odabrati nešto tradicionalno srpsko - svetsko a naše? Nisam se setio fore kad me mala popisivačCa popisivala. :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu iskustava sa ovog popisa, predložio bih državnim organima sledeće:

- da uvedu test poznavanja vere

- da svakome ko ne prođe test bude zakonom zabranjeno da se izjasni kao pravoslavac/katolik/kakav god vernik

- da test sadrži 10 takozvanih Božjih zapovesti

- da sadrži pitanje vezano za svrhu praznovanja Uskrsa i Božića

- da popisivač dobije diskreciono pravo da zabrani građaninu da se izjasni kao "pravoslavac" ako se zbuni u vezi pojma "pravoslavac" i "srbin"

Očekivane posledice:

- kuršlus u mozgovima idiota

- smanjenje procenta učešća vernika u populaciji sa 75% na 2%

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja dobio mur na dupetu da sam popisan, a uopste nisam bio prisutan!

Sta je moja draga rekla za mene nemam pojma. Ostaje mi samo da joj verujem! :lol:

Kaze da je bio neki zgodan tip, tako da sta su popisivali, bem li ga! :lol:

(da li zna neko da li u tom popisu ima pitanje o kvadraturi spavace sobe, kad vec Glisha kaze da ima povrsina kujne? I da li je potrebno da ON utvrdi tacnu kvadraturu iste...mislim....sta ako su morali i da je premere....mislim....spavacu sobu?)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Doslovce tako me je pitao... :neznam: čitao pitanja iz formulara...?!!

il' je, može bit' dechak u mojim ochima prepozn'o vel'ku domaćicu :treptrep:...

pa što veli, ukapiraću to pitanje, pa ćem da spremim nešto da se prezalogaji :hahaha: da se ne popisujemo na prazne stomake :lol:

Sreća pa nisi ti u popisnim trupama... ti bi premeriJo i sobe i krevete i posteljine... i k'o zna šta :astasad:... grešniče jedan grešni

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja dobio mur na dupetu da sam popisan, a uopste nisam bio prisutan!

:lol:

i ja sam popisala moje muške maločas :kez: svu trojicu...

šta sam izjavila mladoj napupeloj omladinki, to samo ja znam... a muž nema pojma šta je propustio :lol:

I da, pitanja ima i više nego debilnih, no, ko zna za šta će im to :hmm:

Površina kuće i površina kujne :wtf:

a ne pita cica za spavaću sobu ili kupatilo?!?

bitno je samo di se jede da ima velikog prostora, a meni je kujna od svih prostorija najmanja :kez:

i da, idu pitanja redom:

-godine rođenja dece od najstarijeg pa dalje...

ja kažem 2002.

-dobro, a drugo?

-2002.

-Da, to sam upisala, ali drugo?!?

-pa iste godine :)

-kako to?

-blizanci su

-:celepenka: ahaaaa....

posle se devojka izvinjavala...:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imala sam zanimljivu situVaciju sa popisUvačicom..Naime,nakon što joj je otvorilo mojO starije dete (kojo je u tom momentu bilo samo u kući,a "čula je da se popisivačima MORA otvoriti") od 11 nepunih leta,gospodŽa je dete ispitala,tražila joj zdravstvene knjižice da popuni papire,i rekla mom dragom (kojeg je dete u međuvremenu nazvalo) preko telefona da je sve ok,i da ima sve podatke,a na njegovo insistiranje da se pojavi ponovo kasnije odgovorila je potvrdno.A onda nastupam ja (majka aždajaGodzilaTransformersNesi i ostale nemani izbijaju iz mene).Ispred vrata nalazim obaveštenje da će se dotična popisivačica pojaviti ponovo kod nas isti dan uveče.Nije se pojavila u ono vreme kada se dogovorila sa suprugom,a u meni je već kuljalo,pa sa iščeprkala onaj broj telefona za prijavljivanje,i pozvala.Navela sam da je na pitanja odgovaralo dete od nepunih 11 godina,i da je tražila zdr.knjižice.Rečeno mi je da će sve biti rešeno,i da će me pozvati da se dogovorimo oko sledećeg dolaska popisivača.Par dana nakon toga muž mi zatiče popisivačicu u ulazu i pita da li će doći u naš stan,na šta ova 'ladno odgovara da je stan popisan.E,onda njemu pada klapna,i on poziva famozni broj..Uveče u ugovoreno vreme dolaze popisivačica i "komisija" (jedna osoba koja nadzire kako popisivač radi),i,najzad se popisujemo,a prethodni papiri se poništavaju.Uz "dobro veče" na ulasku,samo je jedno 15tak puta ponovila "vi ste 100% u pravu,ja sam pogrešila,i izvinjavam se",a meni je malo falilo da podnesem i ličnu tužbu protiv ludače.Btw,u toku popisivanja,"komisija" ju je jedno 15 tak puta zaustavljala i ispravljala...Znači,jbo popis i one što su birali i obučavali popisivače k'o što je meni zapala...:blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na upravo završenom popisu, evidentirano je 7 miliona 300 hiljada stanovnika , ali će taj broj biti manji jer su, na primer, mnogi studenti upisani dva puta, i neće se računati svako ko živi u inostranstvu. Procenjuje se da Srbija ima oko 200 hiljada stanovnika manje nego pre deset godina.

Pojedina područja u Srbiji umesto da rastu odumiru, to su pokazali već prvi opšti rezultati popisa stanovništva. Opština Čačak na primer ima skoro 12 hiljada stanovnika manje nego pre deset godina. Leskovac je manji za 8000 ljudi.

Iznenađuje li vas ovo? Ja sam očekivao da brojka bude znatno manja, jer je veliki broj ljudi odavde pobegao i nakon 2000. godine. Popis u neku ruku jeste neprecizan i iz razloga što su ljudi na "privremenom radu" u zemljama zapadne Evrope upisivani kao da su ovde. Ja sam, recimo, popisao dve porodice koje su 29, odnosno 40 godina van države i ovde se vraćaju samo na godišnji odmor. Kada njih iz inostranstva izuzmu iz popisa, plašim se da će rezultati biti poražavajući, čak više nego što izgleda na prvi pogled.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam otprilike i očekivao cifru od 7 do 7,5 miliona stanovnika. Grubo gledano rezultati popisa i jesu takvi, tako da za mene nema nikakvog iznenađenja. Ovo i nije tako strašno jer ako se sa ovim trendom nastavi za deset godina će cifra biti dosta manja, ispod 7 miliona sigurno, naravno sa sve starosnom strukturom da se naježiš. Zanimljivo će biti kada prikažu gustinu naseljenosti i starosnu strukturu građana, mislim da će tek tu da nas zaboli glava.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dovoljno je da vidim starosnu strukturu u mom mestu, ili čak samo u mom popisnom krugu, pa da se zabrinem. U mom popisnom krugu prosečna starost sigurno nije ispod 40 godina, verovatnije je da je bliže pedesetoj... a slično je u mnogim drugim mestima širom Srbije. Imaćemo demografski bum u BG, NS i možda još kojem gradu koji se smatra centrom i crne rupe u ostatku zemlje...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam iznenadjena.

Mada zabrinjava starosna struktura stanovnistva.

Ako realno pogledamo sela,izumiru vec godinama unazad,to se zna, uredno se vode statistike, ali drzava nista ne poduzima.

Prosperitet su veci gradovi, koji postaju prebukirani.

Prolazeci letos, kroz Crnu Goru,obratila sam paznju na veliku nenaseljenost,izbrojala sam svega cetiri baste zasadjene, koliko se moglo videti sa magistralnog puta.

Mestani su mi objasnili da na primorju, uglavnom svi jeseni i zime provode u Beogradu.

Kad sam usla u Srbiju,primetila sam zapustena imanja, neobradjena zemljista.

Nikad pre nisam obracala paznju na to,ali cinjenica je da svi trcimo ka svetlima velikih gradova, zbog nemastine.

Drzava je kriva, jer umesto da se prepucavaju sa politickim neistomisljenicima,uloze napor ka prosperitetu ove zemlje i njenog stanovnistva.

Ne sumnjam da ce nas na sledecem popisu biti jos dvesto hiljada manje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...

Iznenađuje li vas ovo? Ja sam očekivao da brojka bude znatno manja, jer je veliki broj ljudi odavde pobegao i nakon 2000. godine. Popis u neku ruku jeste neprecizan i iz razloga što su ljudi na "privremenom radu" u zemljama zapadne Evrope upisivani kao da su ovde. Ja sam, recimo, popisao dve porodice koje su 29, odnosno 40 godina van države i ovde se vraćaju samo na godišnji odmor. Kada njih iz inostranstva izuzmu iz popisa, plašim se da će rezultati biti poražavajući, čak više nego što izgleda na prvi pogled.

Mene rezultat popisa ni najmanje ne iznenađuje. Sigurno nećemo izumreti, ono, da se 7 miliona smanji na nulu. Naći će se već neko da popuni preznine. Jebte, pa broj zemljana se penje u vrtoglave visine. No, broj Srba je već nešto drugo. On može da se smanji na nivo vidljiv samo u statici. Neće se to još dugo, barem ne za života trenutno živućih, desiti, ali me ni taj podatak ne zabrinjava. Ako treba, ako smo toliko nesposobni da se održimo, i treba da nas nema. Jebiga, ko mi je kriv kad verujem u Darvina i teoriju evolucije, a ne u svevišnjeg i njegovu volju i umilost. :kez:

Iako sam, koliko se može, navikao na kretenizam naše vlasti, nisam mislio da će jednu, čisto tehničku stvar, tako loše organizovati.

Pa zar je bilo toliko teško da se u ponekoj od onih silnih reklama i poziva na odazivanje popisu spomene da se gastarbajteri ne popisuju!?! Čoveče, pa ja sam išao direkt u popisnu komisiju i ovom lokalnom glavonji na njenom čelu sam lično predao popunjene liste što mi ih je komšija poslao iz inostranstva. I naglasio sam da on ne živi u kući, ali eto ispunjava svoju građansku dužnost, a ovaj ni reči da to nije potrebno?!? 'Bem ih u stručnost!!!

Baš me zanima koliko će para naplatiti od onih Šiptara iz Preševa i Bujanovca, kao i "Bošnjaka" iz Novog Pazara!?!

I posebno me zanima da li će pozvati na odgovornost Zukurlića i bratiju što je posivala na kršenje zakona!?!

To se ne sme, zar ne?!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...