Idi na sadržaj

Prvi glas Srbije


Preporučene poruke

Trka za Prvi glas Srbije je počela! Preko 5000 mladih ljudi, između 15 i 30 godina iz različitih krajeva Srbije, zauzeli su startnu poziciju na audicijama koje su se održale u Nišu, Novom Sadu i Beogradu kako bi tročlanom žiriju:

Leni Kovačević, Vladi Georgievu i Saši Marinkoviću Maretu pokazali da su odlični pevači.

ziri.jpg

Prema pravilima eliminacionog takmičenja, koja je na šarmantan i plastičan način objasnila Marija Kilibarda, kandidati koje žiri bude ocenio sa najmanje dva zelena glasa - DA, prolaze u sledeću rundu, dok oni koji se ne dobiju prelaznu ocenu žirija bukvalno propadaju kroz gubitničku jamu na pozornici. Selekcija se nastavlja sve dok ne dobijemo 9 veličanstvenih, a tada će se finalisti uživo nadmetati. Samo jedan od njih postaće Prvi glas Srbije!Žiri je obrazložio svoju ulogu i kriterijume koje će slediti prilikom odabira kandidata. Dok je Mare istakao da je siguran da ima dar da prepozna muzički talenat, Lena je naglasila da Prvi glas Srbije mora biti harizmatična osoba koja se dobro snalazi u svim muzičkim žanrovima, a Vlado je dodao da to mora biti prava zvezda na koju će Srbija biti ponosna.

Interesantne životne priče nekih kandidata, bez obzira da li su prošli u novi krug takmičenja ili su eliminisani već na početku, bili su razlog da ih bliže upoznamo.

http://www.youtube.com/watch?v=5XKNFG1yA0Q

izvor: prva srpska televizija

Verujem da ću ispratiti ovo takmičenje, jer mi deluje kao kombinacija emisija, koje su ovakvog karaktera: Idol, Ja imam talenat...

Učesnici su interesantni, reakcije žirija spontane...

Mogli bismo da ''ukrstimo koplja'' na ovoj temi :)

Termin - subota 21h.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 186
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Više nemam favorita, a ni manje. Ko god da ode, imaće publicitet, možda i veći od samog pobednika. Svi su se već jasno izdefinisali. Žao mi je, kada ih vidim, kako strepe, trepere dok Andrija Mil

Ne da su eliminacije bile po kratkom postupku, nego su ih prikazali brzinom svetlosti. Treba i zaraditi koju crkavicu od telefonskih poziva. Ono što mi se svidelo jeste insistiranje na timskog rad

Slažem se sa tobom Gogo, sinoć je trebala Darija da propadne... Ono je bilo sve samo ne pevanje. I na kraju će da pobedi onaj za koga najviše glasaju tj onaj ko nema pojma... ja još uvek mislim da

Sinoć sam odgledala emisiju, posle onog šoka u tenisu i mogu reći da mi se sviđa :)

Odnosno, volim ovakav tip emisija, jer ima i stvarno talentovanih mladih ljudi, a ima i nekih provala... reakcije ovog žirija su ok, Vlada je kao i uvek bez dlake na jeziku, kaže šta ima, Lena mi je skroz simpatična, a ovaj treći, Mare, mi delije sasvim neutralan lik, bar u ovom prvom izdanju... za kasnije ćemo videti.

Sve u svemu, kad god budem bila u prilici, pogledaću ovu emisiju :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ono, što je meni interesantno je motiv mlade osobe da se prijavi na takmičenje.

Ne mogu da shavtim ambiciozne majke, koje će da prijave svoju decu, jer smatraju da imaju potencijal,

kao što je slučaj sa Ukrajikom od sinoć. Od čitave mamine priče, koja je inače primadona, nisam uspela da čujem devojku :beyond:

Žiri mi je zaista ok.

Nema potcenjivanja ud osnosu na to, da li neko peva narodnjake, ili zabavnjake.

Traže glas, emociju, energiju.

Moj favorit, koji se takmičio ali nije pobedio tek dolazi.

Nije uspela da se plasira među prvih deset.

Adrijana Rauški mi je sinoć ostavila najjači dojam - kada je pevanje u pitanju.

http://www.youtube.com/watch?v=gmswI08RTEI&feature=uploademail

Pirotski Majkl Džekson me je oduševio svojom iskrenošću.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad, da nema potcenjivanja, ne bih rekao. Devojka koja je pevala metal numeru je bila izbačena i pre prve reči, iako posao nije odradila baš toliko loše. A ni odnos prema Dragani Mirković nije bio baš isti kao prema primadoni. :fijuk: Najbolji je bio momak sa jedinstvenom bojom glasa na kojeg se devojke lepe kao muve na g...med. Bilo je pravo uživanje slušati ga, a siguran sam da su i dame uživale u njegovoj pojavi. :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć je bila ok emisija, a ja sam u svakom slučaju takođe bila protiv one gotske cure :uredu: mislim da je glavni razlog zašto su je izbacili bio odabir pesme, pa su zato i tražili od devojke da prevede naslov, tj kome se to u pesmi obraća, a obraćala se Luciferu... jbg, ipak onaj ko učestvuje će predstavljati neki uzor klincima... pored toga imaju i malo veća ograničenja kod odabira (počevši od godina-što je dobro, pa nema dece i starijih bakica i dekica da se takmiče...)

Drugo, ona Ukrajinka je lepo otpevala, a s obzirom da su videli da lepo peva, nisu imali potrebe da je zadržavaju duže, mada mi je ono bila dobra fora sa otezanjem da li je prošla ili ne, a devojka sva u panici, pred plačom progovara ''A ja spremila i plesnu tačku sa dva momka!'' otplakala sam...

A ona obožavateljka lika i opusa D. Mirković :wtf: - nemam komentar, sem... gde je utrošila silne godine....

Sad, žiri mi je skroz ok. Vlada je tu onako, naj u elementu i da napravi neki fazon i atmosferu a pri tome i da kaže šta misli...Lena mi je sasvim korektna i gleda i traži kod kandidata ono što ona misli da treba da imaju a to je lep glas i dobru intonaciju... najšareniji mi je onaj gospon kompozitor, on nekako ni tamo ni ovamo...i ne komentariše nešto pozitivno, samo ove otpatke bez pogovora zacrveni i to je to :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć je bila ok emisija, a ja sam u svakom slučaju takođe bila protiv one gotske cure :uredu: mislim da je glavni razlog zašto su je izbacili bio odabir pesme, pa su zato i tražili od devojke da prevede naslov, tj kome se to u pesmi obraća, a obraćala se Luciferu... jbg, ipak onaj ko učestvuje će predstavljati neki uzor klincima... pored toga imaju i malo veća ograničenja kod odabira (počevši od godina-što je dobro, pa nema dece i starijih bakica i dekica da se takmiče...)

Drugo, ona Ukrajinka je lepo otpevala, a s obzirom da su videli da lepo peva, nisu imali potrebe da je zadržavaju duže, mada mi je ono bila dobra fora sa otezanjem da li je prošla ili ne, a devojka sva u panici, pred plačom progovara ''A ja spremila i plesnu tačku sa dva momka!'' otplakala sam...

:ok:

Upravo to, kada je gotika ''a gde je motika?'' :lol: u pitanju.

Poruka, koju šalje mi nije dopadljiva, naprotiv, malo me je uplašila...

Nije to fazon: ''ne poštujem razlike'' jer svi su oni u godinama, kada traže sebe,

a ovaj način mi se ne sviđa.

Morfe, oni traže glas... nebitno je šta se peva.

Možda me vreme ospori, ali imam svog kandidata, tj. kandidatkinju,

zbog koje mogu da tvrdim da je takmičenje regularno.

Moj favorit nije ušao među prvih deset.

To, što će svako iz žirija da iskaže rečju, gestom, čime god, reakciju

je normalno. Prirodnije mi je to, nego da se izigravaju lutke, koje će da pritiskaju

crveno ili zeleno dugme.

Fora, sa odugovlačenjem je u tome, što žele da ih već sada kale,

oslobode treme, tačnije dovedu u još stresniju situaciju, da bi,

kada se pojave u sledećem krugu, bili sigurniji u sebe.

Nije to nikakvo poigravanje, kao što deluje na prvi pogled.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni se svideo neki malac sa gitarom iz Leskovca sto studira u Ukrajini ili tako negde. Nema ga jos na jy tjyby, sad sam gledala.

Za onakve kao ona plava sto svira honorarno u filharmoniji bih uvela kaznu samara na licu mesta. Malo mi je samo da ne prodje.

Oni su, koliko sam razumela, preslusali mnooooogo kandidata od kojih je samo odredjeni broj dospeo do televizije? Meni je bezveze sto su u taj suzen, televizijski, izbor ubacili i antitalente, šareniš i blamiranje. Kapiram ja tu gledanos i rejtinzi al opet.. Sta bi xvalilo da svi koji su dogurali do Tv-a znaju da pevaju pa nek odluce nijanse.. :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Lil, malac je odličan, ima prelepu boju glasa i emociju, koja može da se oseti.

Što se tiče gospođice - honorarnog saradnika filharmonije, totalno mi je kontradiktorna,

jer način na koji je sebe predstavila u uvodnom delu... mislim... kapiram ja umetničke duše...

ali ono mi je malo... sick... i najviše od svega, ne peva loše, ali mi se njen ''stav'', nikako nije uklopio

u pesmu koju je izabrala za izvođenje... svakako je mlada dama skrenula pažnju na sebe,

što joj je možda i bio cilj :beyond:

I.. da... može da bude, a ne mora da znači da svako ko zna da svira, ne mora lepo i da peva...

i obratno...

Da su se svi, koji su došli na audiciju pojavili na TV-u, gledali bismo emisiju do Nove godine, ali ne ove, već

2113-e...

Srpska je izabrala takav način za slekciju, koga će da bude, a koga neće.

Naše je da gledamo, ili ne.

Evo Vanje opet :)

http://www.youtube.com/watch?v=AuGJyyUhm1A&feature=uploademail

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo da dodam za momCica iz Leskovca ...drago mi je da je opovrgao maliciozni coment gosn Mareta:'Evo ga JOS JEDAN Dzoni gitara' ...a mali je specifican-originalan ...od onih sto se izdvajaju iz mase. (za razliku od onog narcisa 'Manulaca', izdvaja se kvalitetom). ... Ako se ne varam, 'MaSicu' ziri poznaje? Delovalo mi je da je 'biografija' pretekla nastup :hmm: Lm, klasicno blamiranje ...msm, lakse je kada se obrukas zato sto si precenio glas, nego kada, sebe kao licnost, izvrnes javno ruglu. ... Malo mi nije jasno, da je decko iz Petog elementa imao pravo ucesca ...ipak je on vec zagazio u estradu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć sam prvi put gledala i slatko se smejala.

Vanja jeste slatka i drago mi je da je prošla ovu početnu kvalifikaciju, ali je verovatno od treme malo preglasno pevala. Sigurna sam da je će to stručna ekipa dovesti u red.

Gospođici (Maša Pucar)- honorarnom saradniku filharmonije bi trebao neko toplo da preporuči da za početak ode kod logopeda i ispravi svoju govornu manu-šuškanje, pa se tek onda upusti u pevanje. :lol: Verovatno za tim nije do sada bilo potrebe, jer samo sviranje (svaka čast na tom umeću) ne obavezuje ispravan govor. :lol: Ruke u džepovima??!?! Sramota. Posebno sam se začudila onoj poslednjoj rečenici "Kada ja uđem u žiri najebali ste !" (izvini Veco :lol: ) Takva izjava je nedopustiva nekom ko je član kulturne institucije, makar to bila i honorarno.

Mene je isto začudio Miki-peti element. Zar tu ne dolaze samo neotrkiveni talenti? Možda grešim...?

Sve u svemu nasmejano subotnje veče.

Moraću da se prijavim :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...