Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Rast nezaposlenosti, povećanje javnog duga jer je 40% BDP-a mizerno po merilima MMF-a, FED-a i Svetske banke, verovatna privatizacija nekog od državnih sistema kako bi se privremeno pokrila rupa u budžetu, povećanje nameta i zatvaranje radnji malih preduzetnika (ako je neko još ostao)... deja vu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam se pitala o kakvoj to Seki Turkmen prica..ej, Turkmen i Seka..qq..:lol:

No..da ne budem off..

Meni su mnogo dosadile te price o krizama..i stalno najavljuju neke gore, teze, pogubnije..a ja od kako znam za sebe u nekoj krizi, pa me evo zive i zdrave..

Ova nasa zemlja Srbija je toliko vec jadna i bedna, da vec vise nema kud..kriza je nasa konstanta, ne znam zasto se uopste najavljuju neke nove..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pokushavao sam (josh pre dve tri godine) da razradim temu americkog javnog duga i konstelacije globalne moci ... ali valjda nisam taj kapacitet i tolikog vremena.

Ali sigurno jesam biJo dovoljno uporan da hvalim lNashu Makroekonomiju (i spoljnu politiku).

Jeste SSSR pao iscrpljen iz Hladnog rata ali i americki dugovi stizu na naplatu... mnogo je kume milioni hiljada milijardi dolara ... stotine hiljada maraka :mikrofon:.

Nema tu nas shta da pogadja, samo moze da nam koristi smanjenje uticaja SAD u UN i revidiranje njiOvih interesnih zona

Evro ce preziveti :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evro će preživeti po svaku cenu. :uredu:

Valtere, naša ekonomska politika nije uopšte bila tako loša u prethodnom periodu, bar kad je zaduživanje u pitanju. Mi smo zadržali javni dug na prilično povoljnom nivou i tu nismo ugroženi još uvek. ALI, prekoračimo li prag od 50% BDP-a, ne znam šta će nas sprečiti da pređemo i onaj od 100%, a mi to ne možemo podneti. Mislim da precenjuješ uticaj zvanične američke administracije. Mene ne brine zvanična Amerika, već ona nezvanična koja vuče konce (čitaj: ljudi iza FED i Trezora SAD).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A shta nam pa oni mogu? Da nam uskrate pare koje nam ni do sada nisu davali?

I opet ti je malo ,,labava logika,, ... ako prekoracimo 50 sta ce nas spreciti za 100, razmisli :)

Imamo odakle da finansiramo deficit, i sam si spominjao ocekivanu prodaju javnih preduzeca A ima tu shta da se naplati :uredu:

Prvi telekom... malo Galenika malo JAT sitno ali da bude u plusu ... pa gomiletine sitnih javnih, komunalnih ...ovih iz ponishtenih privatizacija pa partneri u EPSu ZTPu, Kinezi da grade mostove, Rusi pruge, Azerbejdzanci luke ... zziva kesh lova nije u Americi (ili sto bi ti rekao zvanicnoj)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo davno pukli i stvarno ne razumem kako jos uopste postojimo?

Drzava je najveci duznik a firme i dalje pucaju od nenaplacenih potrazivanja.

Nazalost, smanjenje fondova EU za pomoc zemljama u pridruzivanju nas je elementarnom snagom pogodio pre par godina. Od tada opet trosimo svoje rezerve. Kako se preduzeca zaduzuju, ta rezerva je sve manja.

Ne znam, moze li nas nesto jace pogoditi, mozda dalji rast svajcarskog franka. Sve je vise nezaposlenih i gladnih. Konacni ishod je nepoznat.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...