Idi na sadržaj

Životinje koje jedem


Preporučene poruke

E,možda i jes' malo morbidno,aliii..Čovek je lovac..Koje živuljke jedete,koje ste probali?Koje najradije preferirate?:kez:

Ja volEm piletinu,prasetinu,junetinu,i ribetinu :)

Probala jagnje i jare,al' mi ne idu..mislim,sažvaćem ja to,i žvaćem,i žvaćem,al' neće d' ode Di treba..Ne ide..E,da,jela sam i zercove(to mi se svidŽa!),i ćUriće,i patKe..

Lignje,i to bi bilo to..Čula sam da pužOvi imaju lep ukus,to ću ,verovatno,probati,takođe sam čula da zmija ima ukus kao piletina,a i da su žaBlji bataci pristojnog ukusa..:roll:

Sada vi...:kez:

--- Update ---

Zaboravi da reknem-i konjetinu sam jela ( i sada ponekad jedem..)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa jedem ono što jede većina ljudi sa ovih prostora, jagnjiće, prasiće, jariće :kez: goveđe meso, jeo i konjetinu koja je mljac, naravno riba, morski plodovi, lignje, rakove i sve što se konta u životinje iz vode. Prenata živina se podrazumeva pilići, ćurići, itd. Od divljači znam da sam jeo divlju svinju, zečetinu, mislim da sam i srnetinu jeo sad više i ne mogu da se setim. Jedem bre sve meso :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeo sam sve što ste napisali, dodaću medvedoviNu. Svojevremeno ćaletu mog zeta prijatelji iz Ohrida pošalju meso meĐeda kog su, je li, junački odstrelili, pa sam probao. I ne sećam se ukusa. :beyond:

Probao bih i puževe, i zmijetinu, i žablje batake, samo da mi neko spremi.

Ne bih baš probao crve i tako to, bez obzira na način na koji su spremljeni. Bljak.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Do desete godine su me terali da jedem meso, a ja sam se dovijala na sve moguce nacine da ga izbegnem..posle sam 25 godina bila vegetarijanac..sada se na mom meniju moze naci riba, ponekad piletina, a od svinjskog jedino volim slaninu i cvarke..

Ostalo nikada nisam probala, niti cu..nemam srca..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas, sem ribe, sve ostalo meso može slobodno da šeta kraj mene...:uredu: ne pamtim kad sam poslednji put jela nešto mrsno, a da nisam bila u gostima :lol:

Pre sam jela i prasiće, i jagnjad, jaretinu, uvalili su mi zeca i srnetinu na kvarnjaka jer su znali da to neću probati... Takođe na silu sam jela i puževe :bljak: i žablje batake :bljak: i tu se moje mrsno klopanje završava...

Od svega, jedino ribu i dan danas volem, i to ovu našu, domaću, rečnu, još kad moj taja upeca i spremi jedan fiš paprikaš :njam: dovoljan je samo jedan poziv i ja sam već u Apatinu....:gone:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sem standardnih piletina, jagnjetina, svinjetina, teletina, riba, morski plodovi (samo skoljke ne volim) koje jedem, probala sam i zablje batake - jesu ukusni i to bas, bas ukusni - ko pileci batacici samo su malecki :lol:

zecetinu sam jela, ali mi ne ide. jednom je dosta.

divlju svinju probala sam, ali ipak vise volem ovu nasu pitomu.

jednom majka spremila srnetinu, doneo zet, nisam mogla da je okusim - zao mi i tacka.

probala i jegulju, ali to mora dobro da se spremi jer je prilicno masno meso.

puzeve, majka sprema na milion nacina, jednom okusila, za njenu ljubav i nikad vise....previse mi zilavo....

i tako....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najviše volim prase_ :njam: _tinu ili tinejdžera sve jedno

a i odraslim svinjama se ne piše dobro ako sam negde u blizini.. pa još gladna.

Sledeća je hobotnica.. tačnije Octopus salaD sa svim mogućim povrćkama.. i puno limuna

Pilad kokošad petlad ćurad pačad i guščad ne volim baš nešto.. al' im zato iznutrice naProsto o b o ž a v a m.

Kravetina i Volovina su mi odveć žilave, ali je junetina fina.

Volim takođe i divljač.

Imala lovaca i u kući i u okruženju, pa uživala u raznim specijalitetima poput: jelena, srne, medveda, fazana, prepelice, divlje paTke, divljOg zeca...

Nemam pojma koje je meso od svih tih, kakvog okusa ponaosob, jer se to sve umixuje zbog boljeg gurmanluka valjda.. plus svi ti pacevi, sosEvi, prelivi i ostale prilog pikanterije,

ali je opšti utisak i ocena bilo koje kombinacije - TILT.

Rakove i školjke mogu da jedem.. a i ne moram... duša mi zbog toga sigurno neće (pre)svisnuti.

I ribe isto tako,

osim tunjevine i girica koje su mi ravne poslastici.

Ostale živuljke je moj BonApetit označio kao dosadne a BonTon kao "nepristojne" za stolom, pa tako mogu da budu potpuno bezbrižne..

i sigurne da će kraj mene doživeti svoju i moju duboku starosT.

Sve ove nabrojane nek se varkaju.. i kad mi senku vide :lol:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lakše mi je da isključim te neke živuljke...dakle...morske plodove iii ribe, riječne i morske...mogu da probam, ali ne preferiram da jedem. :pegla:

Aaaali prasetina, svinjetina, janjetina, ovčetina, teletina, junetina, govedina..uuf...puretina samo u nekim oblicima....a piletina svi dijelovi osim trtice i šije. :zakletva:

Elem, ja sam mesojed...onako, tamanim. :kez: I prilično ne mogu da zamislim dan bez mesa. :(

Mogu ja da zanimam usta raznoraznim prilozima i zezancijama...ali meso je meso. :neznam:

Volim onu hrskavu kožuru bilo na prasetinu, janjetini ili piletini :balavi: ...od toga mogu dumrem. :)

Žabe, puževi i slični ljigavci mogu mirno da žive, od mene su sigurni. :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve. Sve što i domaćin jede.

Rekoh sebi, ako ikada budem imao prilike da putujem po (nama) egzotičnim ćoškovima ove okrugle planete, ješću, barem ću probati, sve ono što spada u svakodnevnu ishranu domaćina.

Do sada sam se držao pravila i nisam naišao na ništa što mi se ne sviđa toliko da više nikada ne bi poželeo da mi bude na meniju.

E da, mogu reknem da najmanje volem piletinu i ribu. Al' to je vezano za konzumaciju prstima.

:liza:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

sve meso iz supermarketa volEm

al`volem i skoljke,bilo zive bilo dinstane na maslinovom ulju i vinu i belomE luku

volim i jegulje (moja majka je to spremala na moru,cesto)

morsku ribu,recnu ribu ( ali ne bas toliko da bih se odrekla prasetine i cvaraka) :smeh:

deda je bilo lovac,pa je moja majka cesto spremala nedeljom zeca ili fazana,prepelice,jarebice,divlje plovke

voli i jelena i divlju svinju

volim meso,bogo moj...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mesi :ok:

Od pernate zivine volim piletinu i curetinu na sve moguce nacine

a patke , guske, morke i plovke ne bash.

Volim i prasetinu na prvom mestu a volim i teletinu i junetinu

a govedinu volim samo nedeljom i to kuvanu.

I jagnjetinu volim ali samo ispod saca.

Jaretinu ni u kom slucaju ne volim a ni ovcetinu.

Puzeve , zablje batake i to sve tako nesto nit sam probao niti nameravam

mada sam cuo da su puzevi u kotlicu dobri:cesces:

Volim i ribu ali ne toliko koliko prasetinu , naprimer.

Nisam ljubitelj divljaci osim sto volim ' srneca ledja ' ali se to ne racuna.

Sve u svemu , vise volim nego sto ne volim a ono sto ne volim bih zavoleo ako bih probao osim nekih ekstremnoh slucajeva kao sto su zablji bataci , jaretina

i tome slicno.:uredu:

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Volim i s vremena na vreme jedem bela mesa (only piletina & curetina)

Crvena mesa ne jedem izuzev ako je u gostima pa bude u formi cevapa ili praseceg rebarca :hahaha:

Nisam ni na onaj proslogodisnji kumin kotlic gadljiva al' to je bilo jednom i ko zna kad jOpet.

Volim ribu i recnu ili morsku (svejedno je) ali samo pecenu. Ostala plivajuca cudesa - jok.

Ustvari, zabranise mi dusmani :kez: da jedem meso izuzev belog tako da sam se odvikla od svih tih ranijih krkanluka... i ne fale mi iskrena da budem.

Da, probala sam (davno) zeciji paprikas, konjsko meso, medvedje meso, jagnjetinu (u momentu je zamrzela), sve one skoljkice (fuj).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...