Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ne razumem zasto si uz romantiku 'prisila' besposlenost? Mozda joj mozemo zameriti preterivanje, 'njanjavost', pretencioznost ili nesto drugo, ali mi besposlenost sa njom nema veze. Lm, romantiku, kao neciju potrebu da pokaze osecanja, da svojim trudom uprilici 'trenutak iskrene radosti' za dragu mu osobu ...a bez ocekivanja da dobije nesto zauzvrat (?!? :roll:)...postujem...i ume da me 'raspilavi'. :naklon:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem zasto si uz romantiku 'prisila' besposlenost?

:)

Kakve li su tvoje misli

dok ja smišljam

kako da te pitam za njih

Za te misli

sakrivene

iza tvoga mirisnog lica

na koje se privikavam

Eto ležiš

Evo ležim

Oko nas je besposlena romantika

nož u zidu

i haljina tvoja njime

samo meni na videlu

prikovana

Ja slušam tvoje srce

Ono mojoj ljubomori malo kaže

Ja hoću tvoje misli

Ja hoću da uništim zadnju kap

u tvom tajnom kapilaru

gde se krije

povremeni san o njemu

o detinjstvu

o slobodi

Ja hoću tvoje misli

sakrivene

iza tvoga opasno lepog lica

na koje se ubistveno privikavam

A ti ćutiš

Nema leka

(Teška bolest, Duško Trifunović)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Romantika kao i svaka stvar koja se tice emocija ima svoju meru.

Svako preterivanje u emocijama je "gusenje partnera", pa je isto i sa romantikom.

Ali romantika sa merom, dobro odmerenim trenutkom, povodom ili spontanoscu emocija je nesto drugo.

Nisam od romanticara sa "predumisljajem" da bih postigao cilj. Spadam u one koji romanticnim smatraju trud koji ulozim da partnerku necim usrecim ili obradujem.

Ako spremim veceru iznenadjenja, sa lepom muzikom ili posebno odabranim filmom koji cemo posle pogledati onda to nije klise, nego moja stvarna zelja da moju dragu obradujem, ucinim joj vece prijatnim.

Ako joj na nenadano mesto u nenadano vreme posaljem 43 ruze za 40. rodjendan onda je to lep plan, savrseno izveden...

Svaka osoba pod "romanticnim" smatra nesto drugo. Ako pogodim "ukus" osobe kojoj je namenjena onda je to prava stvar!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

OK. Mogla si da je stavis u uvodu, da nam asocijacija bude jasnija. :stid2: Ae ovako, objasnila bih primerima. Ako mi, drago bice, donese cvet - promasio je, ako mi kupi parfem ili sl. o5 je promasio, ako je 'gest' iz nekog osecaja 'duznosti' - cist promasaj. Ali ako je to nesto sto nisam ocekivala, nesto spontano (ma moze i brizljivo isplanirano), ali pre svega ORIGINALNO (bez klisea i patetike), bicu pod utiscima danima, mesecima ...i godinama. ... A sebe nikad ne bih nazvala 'romanticnom dusom'.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja i romantika baš i ne idemo ruku pod ruku. Mislim na pisanje pesama, posmatranje mesečine il' izlaska sunca, slanje gomile cveća s kojom neće znati gde da je baci kad uvene i sličnim, bezličnim "velikim gestovima"... Mislim da za vezu mnogo više mogu učiniti mali gestovi kojima pokazujemo da nam je iskreno stalo do osobe koju volimo. I znao sam prilično često činiti te male, ponekad neprimetne gestove koje su osobe vredne moje pažnje itekako znale da cene. Setiti se važnog datuma, pronaći za nju nešto što joj je važno, učiniti za nju ono što joj je potrebno... možda je to romantika? Ako jeste, onda sam i ja romantik. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Elice, moje je pravo na oslovim temu, onako kako želim.

Stihovi mi se ceo dan motaju po glavi, samo sa ih (iz)bacila kao naslov teme.

Uvertira, predigra...

Asocijacija... besposlena romantika... da li jeste... ili nije...

zašto... kako...

Ono, što je napisao grešni... je pogodak...

A da li prišivam, i ko prišiva... uopšte nije tema za diskusiju - barem ne ovde ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Setiti se važnog datuma, pronaći za nju nešto što joj je važno, učiniti za nju ono što joj je potrebno... možda je to romantika?

To znaci voleti i biti pazljiv prema voljenoj osobi..ne bih to nazvala romantikom, to je nesto uobicajeno i nesto sto se podrazumeva u vezi..mali i veliki znaci paznje..:);;i ako izostanu, onda tu nesto ne stima..

Romantika je nesto najcesce vezano za svece, cvece, muziku, veceru, mesecinu i slicne stvari..nesto pompezno, nesto sto treba da iznenadi, natera suze na oci i izazove ono cuveno, histericno jaoooo, ijaooo, aaahh, ohhh, uz obavezno otvaranje usta i sirenje ociju..i kao mi se sad volimo ne znam ti ja koliko..ma da..

To je tako izvestaceno....

Evo, vec sam se iznervirala..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na početku, trebalo bi da se složimo oko toga šta je ustvari romantika.

Teško je definisati. Još malo pa nemoguće.

Zgražavam se klišea. Upadao sam u klišee. Zgražavam se ljigavosti. Bio sam (ne)svesno ljigav. Zgražavam se patetike. Bio sam svetski šampion u patetici. Ne znam da li sam bio originalan. Teško. Sve reči su ionako odavno potrošene.

Trenutak opravdava sve.

I ona(j) s kim ga delite.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da se tu nikad neće niko složiti i da je to vjerovatno najintimnija stvar koju čovek osjeća i želi da ispolji prema nekoj bliskoj djevojci/momku, a svako od nas intimu doživljava drugačije.

Potpuno tačno,ali evo ipak šta je to meni bilo nekad romantično

kad se prošetamo pored Dunava,parkom ili Tvrđavom

kad smo zajedno u tami nekog disco-kluba

kad smo zajedno u nekom buđzaku memljive kafane ili kao sada

kad sedimo zajedno ovde u kući na terasi i ispijamo kafu a lepo nam je kao i onda jer smo zajedno

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

Romantika nije nesto definisano.

Kako se radi o emotivnom dozivljaju razlikuje se od osobe do osobe.

Ako je nekoj mojoj drugarici romanticno da joj muškarac kaže "volim te" a to joj ne pokazuje onda je to "njena romantika".

Ne udubljujem se u te lične i individualne doživljaje.

Za mene je romantika da se prilikom posete nepoznatom gradu, na najvećem trgu usred gomile nepoznatih ljudi glupiram i glumim kao da se sa mojom dragom srećem posle mnooooooooooooooogo godina i da joj trčim široko raširenih ruku u zagrljaj.

Romantična mi je svaka glupost ili mudrost koju sam spreman da uradim zbog nje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svasta nesto mi je romanticno...

Citajuci gresnog, iznad, setio sam se igre koju sam voleo da se igram sa njom...

Kada smo usli u robnu kucu, ona je postala nezainteresovana za mene, pravila se kao da me ne zna, pa smo tako probirali po raznim predmetima i flertovali cudnim pogledima, grimasama, cak smo se i sporo, a na trenutke i brzo vijali, uz opste cudjenje prodajnog osoblja... :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Romantika je postala klishe u poslednje vreme. Mozda ispod ove moje tvrde kore se ne vidi romanticno bice,kao i kod svakog coveka,ali naucila sam da bi doslo do romanticnih dogadjaja sa partnerom,to pre svega moras da osetis. Otuda i jesu najlepse pesme,najlepse price,slike,filmovi...bas zato sto je neko osetio,a nije znao na najbolji nacin da to prikaze osim na romantican. Umem da prepoznam klishe romantiku i pravu,onu sa osecajem. Posto je danas moderan svet,moderno misljenje nije in biti romantichan na onaj nacin kako bih ja bila,onda slobodno mogu da kazem da sam antiromantik.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Romantika je tako dosadna i zamarajuca..a ja sam, hvala Bogu, totalni antitalenat za istu..niti znam da je pruzim, a jos manje da je primim..

Secam se da sam par puta raskidala sa momcima i na sam pokusaj da budu romanticni..jedan mi je u besu rekao da ja uopste i nisam zensko..:lol:

Ajmeeeeeeeeeeeeee, kako ja ne vidjeh ovo ranije!!?!

Pa ja sam ista, zivota mi.. :lol: :lol: :lol:

Samo sto ponekad i ja sama posumnjam da sam zensko,

al et, izgled me izdaje.. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Ovih dana se smejem tome kako se ljudi pecaju na instant romantiku. U stvari, možda se malo smejem i sebi jer uopšte ne kontam te (za mene) prazne, izveštačene gestove koje drugi doživljavaju romantičnim.

Najpre sam čitao tekst o "prosidbi o kojoj priča cela Makedonija". Lik je prosto iskopirao trend plaćanja plesnih koreografija na trgovima, koji onda impresioniranu buduću mladu do tačke suza radosnica i glasnog "da". To meni nit' je romantično, nit' je veliki gest, a originalno svakako nije. Prazno i bljutavo.

A onda onaj video sa ljubljenjem nepoznatih osoba, na koji ste se pecali samo tako - deo reklamne kampanje. :hahaha: Sorry, but... :hahaha:

Rekoše mi posle komentara na onaj prvi zajeb da me žale jer sam ciničan i ne prepoznajem iskrene emocije i romantiku... blago meni. :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rekoše mi posle komentara na onaj prvi zajeb da me žale jer sam ciničan i ne prepoznajem iskrene emocije i romantiku... blago meni. :hhh:

Ako su to iskrene emocije i romant'ka ba :kez::hahaha: - odoh teško da se samoranim.

Nisam gledala, nekako nemam želju, a jesam romantiKČna :roll:

(sestra indijske boginje čakštaviŠe)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mogućnost objavljivanja na netu svakakvih gluposti koje neki nazivaju romantikom, dodatno je istu obezvredila i pojeftinila.

Bude medju tim stvarima i dobrih ideja, ali onog momenta kad ih objave, sve pada u vodu.

Romantiku priznajem samo i jedino kada se dešava izmedju to dvoje koji se vole i kada nema nameru ni za kakvim publicitetom.

Na kraju krajeva...ono što je romantično za jedan par, za drugi može biti patetika i obrnuto. Zato..."romantišem" samo za njene oči! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A ne znam zašto se svi trude da obezvrede i te klišee, kako ih nazivate?

Zašto je patetično ili stereotip ako želiš s nekim veče uz sveće, vino u čašama kroz koje se prelama svetlost, Berry White i slične stvari?

Zašto bi bilo kliše ako te neko drag zagrli i na ulici punoj ljudi, šapne nežno kako si ti njegov svemir?

Ili što je kliše ležanje na pesku u suton?

Romantično je sve ono što ti trenutak učini nezaboravno dragim i lepim. Sve ono što prija duši uz voljenu osobu. Za mene je romantično jedno obično dugme koje sam dugo čuvala...

Nema definicije, jer romantiku sami projektujemo u snovima ili u trenutku.

Ono što meni nije, nekom jeste i obratno. Važno je samo da prija i da je drugačije od svakodnevice, bar na momenat.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zašto je patetično ili stereotip ako želiš s nekim veče uz sveće, vino u čašama kroz koje se prelama svetlost, Berry White i slične stvari?

Zašto bi bilo kliše ako te neko drag zagrli i na ulici punoj ljudi, šapne nežno kako si ti njegov svemir?

Ili što je kliše ležanje na pesku u suton?

Romantično je sve ono što ti trenutak učini nezaboravno dragim i lepim. Sve ono što prija duši uz voljenu osobu. Za mene je romantično jedno obično dugme koje sam dugo čuvala...

Nema definicije, jer romantiku sami projektujemo u snovima ili u trenutku.

Ono što meni nije, nekom jeste i obratno. Važno je samo da prija i da je drugačije od svakodnevice, bar na momenat.

Naravno da je tako kako kažeš.

Romantično je je ONO što TO DVOJE čine SAMO JEDNO DRUGOM...i jedno za drugo. Pa makar to bio i najobičniji karanfil!

Romantika prestaje i postaje nešto drugo kada sa tim "mašeš" javno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ja protivU romantike, ali sam protiv ove kojom se maše javno "da bi svi videli koliko se mi volimo". Ako neko svojim romantičnim osećanjima maše kao zastavom svima ispred nosa, kod mene se javlja sumnja u njihovu iskrenost. Ako zaista imam takva osećanja, onda ću se potruditi da to pokažem NJOJ a ne svima ostalima. Tako nekako. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...