Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Evo sam upravo došao iz SUP-a, gde sam se slikOVao za novu ličnu kartu. Jbg, ona slika sa pasoša ružnjikava i kaže lepa organka da ne bi prošla reviziju. :hahaha: No, opet se otisnem kažiprstima i sve po redu. A onadK me lepojka iznenadi pitanjem, msm podseti na "problem", 'oću l' sa čipom ili bez!?

Ja sam se učipio. A vi?

Ako ne, zašto ne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam se uchipila. :uredu:

a što sam to uchinila :neznam:...? ... kad sam krenula tvrdila sam da neću.

slika mi je ispala tako grozna :blink: da nema šanse ni majka rođena da me prepozna.

Pitah "lepu organku" by Adrijan : Šta je bRe ovo.. koj'je ovo akrep na mojoj sliki?

reče ona meni: aj' ne davi .. svi smo ispali taki..

budi srećna što si stigla na red.. i ne kaki.

Tako ja iz SUPa odo' sa sve ružnom slikom

i od tog dana lichnu kartu ne pokazah nikom.

... lažem dok mogu gde mogu, da sam je izgubila :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ucipila sam se i ja,:lol:ali sa velikim problemima :hahaha:

Cip sluzi da se najveca ocitavanja GSP pracenja uskoro ocitavaju na grobljima :hahaha:

P.S.Ovo sam rekla jednom penzioneru posto sam mesec i po dana cekala licnu kartu i pasos i posle visecasovnog stajanja u redu da podignem moja dokumenta dedica se nonsalantno usetao ispred mene :uzbud:

Ja nemam otiske prstiju,pa sa toga mi pasos nije validan:lol: rekla sam da cu da im é"'(§è sve po spisku ako ne izadjem iz zemlje kad ja to budem htela,jer sam posteno platila pasos!:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam LK radio pre neku godinu kada su tek počele da se izdaju ove plastikanerke. Radio pasoš pa reko' da uradim o istom trošku, a ona fina žena koja je radila na izdavanju dokumenata mi je ljubazno sugerisala da uzmem bez čipa. Tada još niko nije imao čitače za čipovane pa je bilo malo problematično jer nije pisala adresa na LK sa čipom a nema čime da ih čitaju. I tako ja uzeh bez čipa ali sledeća će biti sa čipom iz praktičnih razloga :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Stare lične karte važe do 2017.

licna_karta.jpg

Rok za zamenu starih ličnih karata produžava se do 31. decembra 2016. godine, predviđeno je izmenama Zakona o ličnoj karti koje je danas usvojio republički parlament.

Rok za zamenu starih dokumenta novim isticao je 27. jula ove godine, a razlog za njegovo produženje, kako je navela vlada u obrazloženju, je to što još uvek veliki broj građana nije zamenio dokumente.

Prema usvojenim izmenama, do sada izdate lične karte važe do roka navedenog u tom dokumentu, a najduže do 31. decembra 2016. godine. Takođe, lične karte ubuduće će umesto pet važiti 10 godina, dok se važenje tog dokumenta za decu produžiti sa dve na pet godina.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je tokom rasprave o tom aktu da je od 14. aprila 2008. godine izdato više od 2,8 miliona novih ličnih karata, od kojih je oko dva miliona sa čipom, a 800.000 bez. "Budući da većina građana još nije zamenila lične karte, a tehnički je nemoguće da to urade do isteka roka 27. jula ove godine, predložili smo produženje roka njihovog važenja do 31. decembra 2016. godine", objasnio je Dačić. Građani stariji od 65 godina mogu da izvade liču kartu bez ograničenog roka važenja, a na zahtev građana u obrazac lične karte podaci o imenu i prezimenu mogu se upisati, ne samo ćirilicom, već i latiničnim pismom, ako za to postoji tehnička mogućnost.

izvor:021

Nema čipovanja još dve godine :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa oni nisu normalni. Veliki broj građana nije izvadio novu ličnu kartu? Pa šta? Građani su imali sasvim dovoljno vremena da izvade nove lične karte, i nikakvog produženja roka ne bi trebalo biti, već samo kazni za neodgovorne građane. Država je donela određeni propis i građani ima da poštuju taj propis, ili da plate za svoju nesposobnost.

Evo, ja nisam izvadio novu ličnu kartu, planiram to uraditi naredne sedmice. Imao sam sasvim dovoljno vremena da to uradim, imao sam i novca za takse, ali sam bio lenj da odem do policijske stanice. I šta sad? Treba da mi oproste moju neodgovornost? Ne treba! Treba da me kazne ako ne izvadim ličnu kartu do nove godine, i to po džepu, pa mi naredni put neće pasti na pamet da tako nešto uradim. Ali ne, ova država toleriše i podstiče javašluk i neodgovornost na svim poljima. To se najbolje vidi na ovakvim, naizgled sitnim stvarima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zar ne shvataš point... to nakaze sada treba da ispadnu mlogo fine i dobre. Brinu o narodu.. tolerišu.. čine ustupke

Al' pazi kretenizam.... petogodišnji kretenizam

umesto krajnjeg roka do jula 2011.. rok se produžava do limburga 2016 :blink:... :hahaha:

a ja poletela uplašena rokom, pa još važeću zamenila za friško iZchipovanu.. još prošle godine..

Ijaaao Dach.. fala ti mnogo

pridji da te zagrlim 87256fb5.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Narod na ovim prostorima je uvijek bio neodgovoran kad su u pitanju rokovi za zamjenu dokumenata. Sjećam se kad su se u BiH mjenjale stari dokumenti rok za zamjenu je bio godinu ili dvije. Ja sam to uradio na početku i nije bilo gužve.E ali zato su na kraju bile tolike gužve da su ljudi dolazili u 5 ujutru da uhvate red. I to u malom gradu. Mogu misliti kako je bilo u BL ili SA.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa oni nisu normalni. Veliki broj građana nije izvadio novu ličnu kartu? Pa šta? Građani su imali sasvim dovoljno vremena da izvade nove lične karte, i nikakvog produženja roka ne bi trebalo biti, već samo kazni za neodgovorne građane. Država je donela određeni propis i građani ima da poštuju taj propis, ili da plate za svoju nesposobnost.

Evo, ja nisam izvadio novu ličnu kartu, planiram to uraditi naredne sedmice. Imao sam sasvim dovoljno vremena da to uradim, imao sam i novca za takse, ali sam bio lenj da odem do policijske stanice. I šta sad? Treba da mi oproste moju neodgovornost? Ne treba! Treba da me kazne ako ne izvadim ličnu kartu do nove godine, i to po džepu, pa mi naredni put neće pasti na pamet da tako nešto uradim. Ali ne, ova država toleriše i podstiče javašluk i neodgovornost na svim poljima. To se najbolje vidi na ovakvim, naizgled sitnim stvarima.

Ajde sad lepo da mi odgovoriš na jedno pitanje:

meni stara lična karta važi do 2014., zašto bih vadio novu?

I još jedno:

šta ćemo sa matorcima kojima su izdate trajne (čitaj: doživotne) lične karte?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo ti logičan razlog:

država Srbija je izdala ličnu kartu na kojoj piše da je rok važnosti 10 godina i država Srbija, ako je stvarno država, treba da se drži tog roka. Ja NEĆU da je menjam pre toga, jer ne može niko da menja zakone koje sam donese kako mu se navije.

Drugo, da sam penzioner sa trajnom ličnom kartom, NIKADA je ne bih zamenio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Živimo u svetu u kojem država ne samo da može menjati zakone koje je donela, već to redovno čini. Da li to znači da ćemo njene zakone poštovati samo kad nam odgovaraju? U čemu je onda smisao države? I kakva je to država u kojoj građani osam (odnosno čak trinaest nakon ove odluke) godina nakon osamostaljenja i dalje nose lične karte s natpisom "Savezna Republika Jugoslavija" u vrhu prve strane?

Edit: SCG je osnovana 2003., ali to je i dalje 8 godina kako SRJ ne postoji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo ti logičan razlog:

država Srbija je izdala ličnu kartu na kojoj piše da je rok važnosti 10 godina i država Srbija, ako je stvarno država, treba da se drži tog roka. Ja NEĆU da je menjam pre toga, jer ne može niko da menja zakone koje sam donese kako mu se navije.

Drugo, da sam penzioner sa trajnom ličnom kartom, NIKADA je ne bih zamenio.

Ispravi me ako griješim ali ti si zagovornik EU. Ova nova lična je jedan od uslova za ulazak u istu i tzv bijeli šengen. Drugo u pravu je morph. Država koja ti je izdala ličnu kartu 2004 već 5 godina ne postoji.

Izmenjeno od strane člana faust
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ispravi me ako griješim ali ti si zagovornik EU. Ova nova lična je jedan od uslova za ulazak u istu i tzv bijeli šengen. Drugo u pravu je morph. Država koja ti je izdala ličnu kartu 2004 već 5 godina ne postoji.

Drugo, nije u pravu Morph pošto je država u kojoj danas živim pravna i svakakva naslednica države u kojoj mi je lična karta izdata, treće nisi ni ti u pravu jer ulazak u EU sa mojom ličnom kartom ima veze koliko i ja sa spasom kraljevskih pingvina.

Još jednom, građani šetaju državom Srbijom sa važećim dokumentima i ne vidim nijedan valjani razlog zbog kojeg bi se ona menjala pre isteka roka. Osim uzimanja kinte za izradu novih, ali to ne smatram valjanim razlogom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Drugo, nije u pravu Morph pošto je država u kojoj danas živim pravna i svakakva naslednica države u kojoj mi je lična karta izdata, treće nisi ni ti u pravu jer ulazak u EU sa mojom ličnom kartom ima veze koliko i ja sa spasom kraljevskih pingvina.

Još jednom, građani šetaju državom Srbijom sa važećim dokumentima i ne vidim nijedan valjani razlog zbog kojeg bi se ona menjala pre isteka roka. Osim uzimanja kinte za izradu novih, ali to ne smatram valjanim razlogom.

O da jeste jedan od uslova. Ne glavni i odlučujući ali jeste. Država se promjenila SCG odavno nema i normalno je da promjeniš dokumenta. To je trebao uraditi još 2006 ali... Zakon je promjenjen i tu je kraj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

O da jeste jedan od uslova. Ne glavni i odlučujući ali jeste. Država se promjenila SCG odavno nema i normalno je da promjeniš dokumenta. To je trebao uraditi još 2006 ali... Zakon je promjenjen i tu je kraj.

:lol: I ponovo zaboravljaš da je Srbija naslednik SCG i svega ostalog. A pošto mi u EU nečemo još jedno 10-ak godina, do tada će mi isteći lična karta.

Nego, interesantno mi je da Morfinjo sad brani prava da država promeni zakon a na početku je pljuvao po tome što ga je promenila u korist građana, tj. produžila sve do 2016-e. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:lol: I ponovo zaboravljaš da je Srbija naslednik SCG i svega ostalog. A pošto mi u EU nečemo još jedno 10-ak godina, do tada će mi isteći lična karta.

Nego, interesantno mi je da Morfinjo sad brani prava da država promeni zakon a na početku je pljuvao po tome što ga je promenila u korist građana, tj. produžila sve do 2016-e. :kez:

Nema šta ko da brani državu ili je napada. Parlament može da promjeni zakon kad god hoće. Jeste pravni sljedbenik ali se sada zove drugačije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...