Idi na sadržaj

ATP turniri 2011.


Preporučene poruke

  • Odgovori 120
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:uzbud: Da li sam vam već rekla da najvolem kad počisti Mareja Kakav meč! Neverovatno! Kompletna igra, poeni, povratak i dokusuravanje ovog Mareja Nole, ti si CAR!!! :jupi:

C c c To si trebao gledati. Nole je već na AO-u pokazao da je trenutno najbolji igrač na svijetu. Sa njegovom ovakvom igrom, kada je u svom elementu, Federer mu ne može apsolutno ništa. Uživanc

:srce: za Evilku Đoković – Kubot (12.00) Najbolji srpski teniser Novak Đoković u sredu počinje takmičenje na Mastersu u Rimu. Đokovića, koji je bio slobodan u prvom kolu, od 12 časova na Cen

Ja sam samo na preskoke gledala, i zaista je bio dobar mec. Kad su Mareju popustile injekcije, izgubio je mec :kez: Po prikazanom, Rafa je itekako pobediv na sljaci. Nole ga je naceo na betonu, nadam se da moze da ga zavrsi na njegovom terenu. Al', da ne bih bila 'alava, videcemo sutra sta ce biti. Ferer je dobar igrac, na sljaci posebno, ali nesto ne vidim da bi mogao dobiti Nadala ovde. Prvo, sto je Monte Karlo ubedljivo najsporija podloga koja postoji, kao na pesku da igraju, a drugo, koliko god Nadal bio pobediv, Ferera ne vidim kao igraca koji ce ga dobiti :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Počinje Serbia open, derbi prvog dana Tipsarević - Nišikori

Treći po redu Serbia Open biće svečano otvoren u 19 časova i 30 minuta.Teniska elita je ponovo na okupu u Beogradu, na ušću Save u Dunav, a Novak Đoković, koji će večeras biti na otvaranju, glavni je favorit za titulu koji je osvojio i na premijeri 2009. godine.

serbiaopen.jpg

Đoković je novu sezonu započeo neverovatnom serijom pobeda. Nanizao je tačno 24 trijumfa u 2011. i samo dve pobede mu nedostaju da izjednači rekord Ivana Lendla iz 1986. Praktično plasmanom u finale bi postao drugi igrač u istoriji po dužini serije bez pobeda jer je na prvom mestu i dalje neprikosnoven Amerikanac Džon Mekinro sa 39 uzastopnih pobeda.

Novak je svež i odmoran stigao iz Monte Karla, gde se pripremao za sezonu turnira na šljaci. Srpski teniser je preskočio takmičenje u kneževini zbog lakše povrede kolena, ali sada je sve u redu. Đoković je u subotu igrao humanitarni fudbalski meč na Dorćolu, na kojem su učestvovale mnoge poznate ličnosti, ali sada mu predstoji povratak na teniski teren gde je imao toliko uspeha. Nastavak serije značio bi nastavak bitke za prvo mesto sa Rafaelom Nadalom koji je u Novakovom odsustvu pokazao karakter i spremnost da brani tron posle odličnih igara na turnirima u Monte Karlu i Barseloni.

U petak je obavljen žreb, a srpski Dejvis kup reprezentativci Novak Đoković i Viktor Troicki su prvi nosioci i, naravno, ne mogu se sastati pre finala. Đoković će prvi meč najverovatnije igrati u sredu, protiv pobednika meča između Španca Rubena Ramireza Idalga i kvalifikanta, dok Troickog očekuje meč sa boljim iz okršaja kvalifikanta i Španca Marsela Granoljersa. Janko Tipsarević, koji je na Serbia Openu postavljen za sedmog nosioca, u prvom kolu se sastaje sa Japancem Keijem Nišikorijem. Tipsarević je u polovini žreba koji nosi Đoković i njih dvojica se mogu sastati samo u polufinalu.

Blic

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

večeras polufinale... Đoković - Tipsarević (20h)

nole_tipsa.jpg

U prvom polufinalnom meču od 14 časova igraju Španac Felisijano Lopes i Italijan Filipo Volandri.

U polufinalu u konkurenciji dublova Srbin Nenad Zimonjić i Španac Marsel Granoljers igraju protiv austrijskog para Oliver Marah/Aleksander Peja. Taj meč počeće po završetku duela Lopes - Volandri.

Odmah zatim Izraelci Džonatan Erlih i Endi Ram igraće protiv češko-slovačkog para František Čermak/Filip Polašek.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Đoković: "Poseban osećaj"

nole-1.jpg

Posle osvajanja titule na Srbija openu, Novak Đoković je izjavio da je poseban osećaj igrati pred domaćom publikom i dodao:

“Ovo je bio važan meč za mene, iako sam već godinama u vrhu svetskog tenisa. Osećao sam pritisak jer igram na domaćem terenu".

"Kao dodatna otežavajuća okolnost bili su loši vremenski uslovi tokom celog turnira. Drago mi je što sam osvojio titulu i što nisam izgubio set tokom turnira", izjavio je Novak.

Đoković je rekao da je imao manjih zdravstvenih problema prethodnih dana.

"Iskoristiću naredna dva dana da se odmorim i spremim za turnir u Madridu. Možda sam pogrešio što sam bio fokusiran na stvari van terena, ali nema veze. To je život. Važan je trofej".

"Predstoji mi težak period, ali imam dobre šanse da napravim zapažene rezultate. U Madridu ću igrati rasterećeno jer prošle godine tamo nisam nastupao i ne branim nikakve poene", rekao je drugi teniser na svetu.

On je dodao da ne razmišlja previše o seriji pobeda ove godine i priznao da mu laska što ga porede sa teniskim velikanima.

"Trudim se da pobeđujem, to je moj posao", rekao je Đoković, koji je ove godine zabeležio 27 pobeda, i ponovio da mu je cilj da dođe do broja 1 na ATP listi.

Vicešampion Felisijano Lopes, 37. igrač na ATP listi, oduševljen je turnirom, Beogradom i našim ljudima.

“Ovo mi je prvi put da sam u Srbiji i drago mi je što sam bio ovde proteklih nedelju dana. Zaista sam uživao. Juče sam sanjao da ću biti heroj godine i da ću prekinuti Novakov niz i pobediti ga, ali to je bilo gotovo nemoguće. Zaista je neverovatan ove godine i čestitam mu na tome. Zahvalio bih se svom prijatelju i treneru Nikoli, koji je bio uz mene cele nedelje. Hvala ovoj sjajnoj zemlji i ljudima na gostoprimstvu. Hvala gospodinu Goranu Đokoviću što me je pozvao na turnir. Verujem da ću ponovo doći sledeće godine“.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam gledala mec zato sto sam bila van kuce, ali sam stigla na najbitniji deo. Na ceremoniju :uzbud: Prvo, Novakov striko ga je preter'o, brraate mili, sa hvalospevima, odama i ne znam cime sve ne, kao da je u pitanju nedojebani GS turnir. Da me ne shvatite pogresno, ja sam ponosna na cinjenicu da Srbija ima ATP turnir, ali sine. :wacko: Zatim ova iz Telekoma, koja nema pojma ko je porazeni :smeh: Malo informacija nece da skodi. Pa Aca.. Jbt, njemu stvarno treba zabraniti da se pojavljuje u javnosti. 'Ladno je rekao Lopezu: "Feli, anadr regalo." ("Feli, jos jedan poklon" - miksujuci engleski i spanski) :smeh: OndaK, isto Aca, kad je rekao da likovima iz ATP kora, sudiji i jos ne znam kome toplo aplaudiraju jer pisu izvestaj za ATP.. :ajme: I kao slag na tortu, trofej:

163849f8015439626d92c83cbdf6ac39-getty-t

Trofej je kao ogroman klitoris :smeh:

Jedino sto mi je pozitivno upalo u oci je Novak, i njegov sarm kad je vadio fleke strica i ostalih pre njega. Bravo Nole :srce:

Elem, bravo jos jednom za nastavak niza, za jos jednu titulu, 23. po redu. Idemo u nove pobede. Bravo momce :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam skoro sigurna na početku drugog seta da će ispasti... i molila da se vrati u meč što je na kraju i uspeo :uredu: malo, vrrrlo malo je falilo, ali je još jednom pokazao da je dostigao onu mentalnu snagu za povratak, što ranije nije uspevao...

Mislim da večeras treba da samo igra dobro, od početka, da ga ide i prvi servis i sve i onda će biti čupavo za Nadala...gledala sam ga juče protiv Federera i nije ni on baš na onom nivou od pre i ima i on svojih slabih momenata, samo treba to iskoristiti :uredu:

Nek Nole igra onako kako najbolje zna i ima da slavimo večeras :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pred kraj prvog seta, mogla sam dumrem, aliiiii.... još jednom je Nole pokazao koliko je jak i koliko može....

Ista sam. :dry: Tačno sam vidjela Nadala kako se vraća i onako skače i dere se "vamooos" i uzima prvi set. :dry: A onda i meč....ali nijeeeeee.

Nole je držao sve konce u svojim rukama, tj. kad god se Nadal zaletio i poletio, Nole mu je pokazao ko je šef na terenu. :astasad::uzbud:

Preeeeedivan meč! Nije onako uzbudljiv bio kao njihovi raniji...aaaali sa savršenim ishodom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:srce: za Evilku :zagrljaj:

Đoković – Kubot (12.00)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u sredu počinje takmičenje na Mastersu u Rimu.

Đokovića, koji je bio slobodan u prvom kolu, od 12 časova na Centralnom terenu igra protiv Poljaka Lukaša Kubota, uz direktan prenos na televiziji B92.

Đoković, koji ne zna za poraz od početka ove godine, je protiv Kubota do sada igrao dva puta i oba puta je trijumfovao, poslednji put na prošlogodišnjem Australijan Openu sa 6:1, 6:2, 7:5.

Pored Đokovića, u sredu će na teren izaći i Viktor Troicki, koji u drugoj rundi igra protiv Italijana Potita Staraćea. Taj meč je četvrti po redu na Terenu 10, i mogao bi da počne oko 17 časova. Troicki i Staraće se do sada nikada nisu sastajali.

Kod teniserki, u sredu igraju i Jelena Janković i Ana Ivanović. Jankovićeva se sastaje sa Lusi Šafarovom iz Češke. To će biti drugi susret Jankovićeve i Šafarove u samo nedelju dana, pošto su prošle nedelje igrale isto u drugom kolu turnira u Madridu, a tada je Čehinja pobedila sa 6:4, 4:6, 7:5. Šafarova je ujedno u glavnom gradu Španije došla do prvog trijumfa protiv Jankovićeve, koja je slavila u četiri meča pre tog u Madridu. Njihov meč je drugi po redu na terenu Pjetranđeli, na kojem program počinje u podne.

Ivanovićevu u drugom kolu turnira u Rimu igraće očekuje duel sa Janinom Vikmajer iz Belgije, i to će im biti prvi međusobni duel. Njih dve igraju četvrti meč na Terenu 1, a ukoliko se mečevi pre njihovog oduže moguće je da će biti preseljene na neki drugi teren.

B92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam gledala, prvi meč u kom igra Nole koji nisam gledala od ohohooo koliko vremena. Mislila sam samo o tome da ne baksuziram, al' dobro je :ajde:

Malo pre je bio na B92 intervju sa njim odmah nakon meča i oduševio me je sa celokupnim komentarom i pogledom na mečeve koji ga tek očekuju :uredu: Sazreo je u svakom smislu, nema padova u igri, da se posle ne može podići, sasvim rezonski i razumno komentariše svoje protivnike i igru i svoju i njihovu, fizički je skoro pa savršeno spreman i u odličnoj kondiciji i još uvek stoji čvrsto na zemlji sa obe noge :uredu:

Naslov sve govori:

Novakov niz se nastavlja

Novak Đoković je sa 2:0 (6:3, 6:0) u setovima za samo 76 minuta pobedio Šveđanina Robina Soderlinga u četvrtini finala turnira Masters serije u Rimu.

Svojom 35. pobedom u 2011. godini srpski teniser se plasirao u polufinale gde ka čeka Endi Mari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako si gledala juce sa Vavrinkom - E pa preslikan :uredu:

Jake razmene dok se set nije priblizio kraju, brejk u pravom trenutku i posle sFe laganica.

Terorisao ga je drop-shotom, ako stigne sledi lob ... na kraju nije ni trcao na mrezu :roll:

Jedna rec:

Dominacija

Bice opet sa Nadalom vamos tamos :lol:

Prosle (ili pretprosle :cesces:) godine u ovo vreme, prognozirao sam raspad Djokovica i Mareja kao *zestokog momka-momka u usponu.

Videcemo sJutra

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da će proći Mareja, nekako ne volim kad igra sa njim, a i nisu se sastali od AO kada je njega ova serija pobeda tek krenula...i ne volim stil igre Mareja i njega kao pojavu uopšte i najvolem kada njega i onog Rodika dobije...:roll: više volim to videti nego ove kiflice moje jesti :uredu:

A i pitanje je hoće li Nadal stići do finala. Kuka već par dana da ga lomi neki virus, te da mora popraviti igru te bla bla te truć truć.... A i sastaje se sa Gaskeom koji možda može da zaigra dobro, jer Bože moj, Nadal posustaje...(ili to ja samo priželjkujem, s obzirom da sam gledala kako je oduvao Čilića)

Svejedno, jedva čekam da gledam Noleta i Mareja, pa kako god bilo, a jel'te znamo i verujemo da Nole može da nastavi ovako i dalje :ajde: :ajde: :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nadal je dobio Gaskea i sad čeka pobednika meča Nadal - Marej

A izjavu je već dao...:lol:

''“Ne bih voleo stalno da igram protiv Noleta. Ako budem igrao poritv Marija, to znači da ću na suprtonoj strani imati čoveka koji je prvi ove sezone savladao Noleta. Protiv obojice će biti teško. Bude li Đokovic rival spreman sam da se borim i verovatno ću igrati sa mnaje pritiska nego ranije. Nemam više status favorita i tu vrstu pritiska. Uložiću maksimum i boriću se. Sport se na to svodi, ne samo na pobede već na naporan rad da bi uvek napredovali. Ali, ako je neko u datom momentu bolji od vas ostaje mi da radim i pokušam da ga sustignem i budem na tom nivou. Ako to nije na ovom turniru i ove nedelje onda možda na nekom narednom. Zato se mora stalno raditi”, rekao je Nadal.''

A večeras u 20.00 :ajde: :ajde: :ajde:

najvolem kad počisti Mareja ili Rodika... volim to gledati, više nego leba jesti....:ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...