Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Svi smo svedoci raznoraznih dogadjanja na ovu temu. Citajuci komentare na tjubu, komentare po pisanim medijima, rijalitijima.. Po forumima se otprilike kace slike vatrometa i otvorenog sampanjca u cast nekom ko je uvredio kakvu drugu rasu, naciju, drugojacijost uopste..

Mislim, jos je paradoksalnije jer smo narod koji ima jednu od svetlijih antifasistickih proslosti..

Kako je moguce da nam se ovo dogadja?

majanimgassistcustom453.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moguce je....

Poslednjih 20 godina u ovoj napacenoj zemlji rastu generacije obogaljene ratovima, nemastinom, ekonomskim beznadjem, pod uticajem raznoraznih televizija i slicnih stvari.

Ima toga i u drugim zemljama, samo je u njima kontra teg kulturni i obrazovani deo populacije, koji je kod nas procentualno manji.

U teznji da dosegnemo svet, Evropu, gubimo i prodajemo za "DŽ" sve ono što nas je kao narod krasilo ako ništa drugo tokom poslednejg veka...Ili mi možda sami sebe vidimo lepši nego što jesmo?

Fašizam, nacionalizam, šovinizam nastaju kao posledica neobrazovanosti, kao rekacija na bedu i siromaštvo. Nedostatak multikulturalnosti koju možeš da stekneš samo obrazovanjem i putovanjem u druge zemlje. Gde naša omladina putuje i koliko ima prilike da upozna druge kulture i narode? Nigde!

Na ovu temu bih mogao još mnogo...ali bojim se rasplinuću se i omašiti je...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko je bre napravio ovaj pamflet :lol:

Ovo sa Majom je malo više šovinizam ne bih ja to nazvao baš fašizmom, ali da ima ekstremno nastrojenih pa i neonacista naravno da ima. Nije to paradoks koji zahvata samo Srbiju, šta da kaže čovek kada toga ima i među Rusima koji imaju izrazitu antifašističku prošlost i koji su mnogo stradali od nacista. A onda šta tek reći da ih ima među Jevrejima :lol: koji je to tek paradoks!

Neonacisti i fašisti su valjda nešto na šta ni jedno društvo nije imuno pa izgleda ni ovo naše. Ne ide nam ni na ruku sve ovo što se dešava od '89. pa do danas. Država je tu uprskala bezbroj puta, počev od školskog sistema i domaćeg vaspitanja pa sve do ovih glupavih rijaliti zafrkancija koji se prikazuju u udarnim terminima. I onda deca pre polaska u popodnevnu smenu umesto da gledaju dokumentarac o Tesli ili Milevi Marić gledaju dvoboj Firči - Miloš Bojanić. Alternativa su španske serije šnj produkcije, parovi, grand parada ili direktan prenos skupštine. Uz sve to će država da se potrudi da školarce rastereti 'suvišnog' školskog gradiva kako bi imali više vremena da gledaju ove budalaštine i upijaju i poprimaju modele ponašanja. Po mogućnosti i da se potuku posle škole zastupaju ći stavove sukobljenih strana sa farme :gur:

Za matore generacije je kasno, oni koji nisu vaspitani i edukovani na vreme nisu i prošao voz. Ali ako se nastavi sa sistematskim uništavanjem omladine u Srbiji kako se to danas radi imaćemo mi još mnogo toga u godinama koje dolaze.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hmm...

Drzava je (kao) krenula u obracun sa (ne znam kako da ih zovem, ne znam kakvo ime da im dam - hocu li desnicari, neonacisti, tkz. navijaci) tim grupama - pa stala. Zarko Korac (neko ko ume da objasni a ima i znanja) kaze kako ih u sociologiji sve nazivaju: Grupama mrznje\

Dveri pominju transformaciju u politicku partiju... svi su Desno nikog Desno nema sa jednom Klerikalnom crtom.

Mozda gresim dusu ali se plasim da kroz veronauku deci "vise" ostaje: Srbi narod najstariji nego Ljubi bliznjeg svog.

Mislim da su opasni jer postoji ogroman rezervoar *MajA NikolicA... A kako je to (opet) Korac rekao: I Hitler je poceo po pivnicama u Minhenu da drzi govore... dobro su organizovani, imaju svoju *Kominternu u Rusiji i spremni su da naprave *sranje kad 'oces.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakve veze ima veronauka sa raspirivanjem mržnje i šovinizma :blink: ja još nisam čuo da neki katiheta decu uči nečemu drugom osim što drži religijsku nastavu, a u današnje vreme je mnogo bolje decu vaspitati u duhu vere nego u duhu pinka, granda i ostalog smeća koje se dnevno servira na televiziji.

Konkretno Dveri koje se pominju nisu do sada izneli ni jedan stav kojim bi se širila mržnja ili netolerancija a da je meni poznato. To što ljudi zastupaju neke druge vrednosti treba poštovati bez obzira da li neko deli te vrednosti sa njima ili ne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko je bre napravio ovaj pamflet :lol:

... neka zaLudna maRa :lol: ili neki beZposleni jevrejski pop

jbt.. maja fašistN :hahaha: AUS!!! reaper.gif

Ispašće da je branim jer sam iz NiŠ :treptrep: (a ja sam nišliJka taman tol'ko kol'ko FirČe, Urška i maCa zajedno :lol:)

hoću kasti... prezirem linč, kao i oblizivanje masa tim povodom

naročito linč DvorskoBrodskih ludaka.. totalno belosvetsko finih.. neFašisoidnih

Inače, fašizma se (i kao same reči) gnušam.

Ich bin ein Kosmopolit im Geiste :rnr:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko je bre napravio ovaj pamflet :lol:

Oni AFANS :)

Imaju i zanimljivih tekstova.

Aktivisti klerofašističkog SNP 1389 predvođeni Starešinama iz beogradske centrale, prošetali su po novosadskim srednjim školama odakle su odvukli nekoliko desetina manje inteligentnih učenika i sa njima urlali po ulicama nepunih sat vremena. Idiotski, razulareni marš odveo ih je u centar grada gde su omeli trogodišnji pomen ljudima postradalim u požaru u kafeu Lounge.

1389_2.jpg

B'ate? Š'a radimo mi ovde? Ne'm pojma - ja zbriso sa kontrolnog. CP6NJA!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj tekst je totalni fail :) klinci znaju zašto su izašli i sve se dešavalo na dan proglašenja nezavisnosti Kosova. Ono što jesu uprskali i što je za osudu je ometanje pomena u Zmaj Jovinoj (očigledno nisu imali pojma šta se tu dešava) i uzvikivanje šovinističkih parola. O njihovoj inteligenciji ne mogu da sudim jer nemam pojma ko su ta deca ali da su izašli iz nekih fašističkih pobuda nisam siguran.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo to? :lol:

Pa sam skup nije napravljen sa ciljem da bi se iskazala mržnja prema Šiptarima :dry: Niti su sva deca uzvikivala parole niti hoću da verujem da je to bio cilj okupljanja kako neki hoće da predstave. Meni je stvarno žao što ti klinci nisu našli neki dostojanstveniji način da iskažu svoj stav ali je glupo trpati ih u koš sa onima što mrze sve što nije srpsko. Te parole se uzvikuju na skoro svakoj utakmici pa daleko od toga da sva publika na stadionu to radi i da sva publika dolazi na stadion samo zbog toga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Te parole se uzvikuju na skoro svakoj utakmici pa daleko od toga da sva publika na stadionu to radi i da sva publika dolazi na stadion samo zbog toga.

Kad vec spominjes "navijace"...

Eto juce (u Trebinju) na delu jeretickog udruzivanja Delija i Grobara... i to na jednoj humanitarnoj utakmici.

OK nije fasizam... da pitamo Brankicu ?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Valtere, poenta je bila da nisu svi navijači huligani. Iskreno pojma nemam o čemu pišeš i šta je bilo u Trebinju. Isto tako tvrdim da nisu sva ona deca izašla na ulicu da bi prekidali pomen i hejtovali Albance.

A ko je rekao da sva publika dolazi na stadione zbog toga?

Opet obrces teze Turkmene, vrtis LJevo-desno, vadis stvari iz konteksta.. Nemas argumenata.

Sve dok je fasistickih parola koje izgovara bilo ko na bilo kom mestu i u bilo koje vreme, ljudi imaju razloga za zabrinutost. To je poenta cele price.

Slažem se da takvim parolama nije nigde mesto, nisam ja ni rekao da treba drugačije! Ono što meni lično smeta je ta generalizacija i vrtenje levo desno od strane onih koji bi da relativizuju značaj nekog skupa. Tako je bilo i sa ''Kosovo za patike'' u prvi plan se gurala grupica kretena koji su krali patike po prodavnicama dok je 90% ljudi izašlo i normalno održalo protestni skup. Eto o tome se radi, a ista matrica će se primeniti na bilo koji sličan skup bez obzira u čijoj organizaciji i ko učestvovao na njemu. Kada ne bude tih parola slikaće ih kako su im krezavi zubi i slično što smo opet imali prilike da vidimo iz pojedinih medijskih kuhinja štp je po meni jako prizemno i jadno.

Dakle ontopic, da ima kretena koji šire mržnju ima. To niko ne spori i njima država mora da se bavi na adekvatan način, ali nećemo svaki stav i političko mišljenje izjednačavati sa njima :) Tol'ko.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno si cuo za primirnje izmedju Delija i Grobara, oroceno na godinu dana, u cilju zajednicke borbe protiv rezima.

Delije su ponovile transparent sa utakmice protiv Borca BL: Cemu zurba ako idete u pogresnom smeru (apropo osude za ubistvo Brisa Tatona) a Grobari razvili: Pravda za Urosa.

Ako smo mali nismo deca, sta, ne znamo da nisu svi huligani?

Eto o tome se radi, a ista matrica će se primeniti na bilo koji sličan skup bez obzira u čijoj organizaciji i ko učestvovao na njemu. Kada ne bude tih parola slikaće ih kako su im krezavi zubi i slično što smo opet imali prilike da vidimo iz pojedinih medijskih kuhinja štp je po meni jako prizemno i jadno.

Sad ga i ti pretera...

Npr. svega 30% danas zna za koga bi glasalo na izborima... a medju ostalima je veliki rezervoar (sto ga pominjah) potencijalnih glasaca "destruktivnih hejtera".

A iz *nicega Beograd moze da se izlomi... samo da im jednom-dva puta drzava popusti. A zamisli da dovedu Kostunicu na vlast, vojska bi se rasporedila duz granice sa Kosovom u roku od odma!

To su realne opasnosti :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ej Valtere ode ga sad ti u neku drugu krajnost. Neće Koštunica u novi kosovski boj sve i da dođe na vlast ne sekiraj se. Destruktivnih hejtera ima svuda pitanje je samo kako se država odnosi prema njima. Ja rekoh, šta državu sprečava da postupa po zakonu kada su njeni građani u pitanju? To šta se dešava između familija navijača stvarno nemam pojma niti me zanima jer odavno nisam u toj priči, neka se država bavi time ali ne tako da slomi kičmu svakome ko kroči na stadion...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ono što meni lično smeta je ta generalizacija i vrtenje levo desno od strane onih koji bi da relativizuju značaj nekog skupa. Tako je bilo i sa ''Kosovo za patike'' u prvi plan se gurala grupica kretena koji su krali patike po prodavnicama dok je 90% ljudi izašlo i normalno održalo protestni skup. Eto o tome se radi, a ista matrica će se primeniti na bilo koji sličan skup bez obzira u čijoj organizaciji i ko učestvovao na njemu.

Zar nije kljucna stvar tog skupa paljenje ambasada tj. dopustanje organizatora da se to desi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Problem je sto je kod nas mala razlika izmedju nacionalizma i sovinizma.

Ona gotovo da i ne postoji u vecini slucajeva.

Kod ovakvih organizacija sigurno ne.

A od sovinizma do fasizma je samo mali korak.

Muka mi je kada cujem onu recenicu :

"Ja sam nacionalista jer volim svoj narod ali nisam sovinista . ne mrzim druge narode"

S obzirom kakvo je stanje u prosveti i koliko su nastavnici motivisani da vaspitavaju decu , roditelji zaokupljeni egzistencijalnim problemima , deca su u velikom broju slucajeva prepustena nekom drugom

A to je TV , Internet , navijacke grupe , nacionalisticke organizacije ..

U tom uzrastu imaju izrazenu potrebu pripadanju grupi ,sopstvenog dokazivanja , prijemcivi su za razne ideje,

a tu ih docekuju razne ObrazovneNaseDveri , vodje navijaca koji ih "vaspitavaju

u nacionalnom duhu " pravoslavnom i svetosavskom , i ukazuju na sve nepravde

i pricaju price o nebeskom narodu .

Znacajnu ulogu imaju i neki crkveni krugovi , istoricari tipa Deretic . Djuretic ,

politicke partije.

Dovoljno je samo procitati nesto iz programa Dveri :

"Двери се боре за државу Србију која ће потребу за умрежавањем и интеграцијом свих Срба увек имати као свој примарни задатак на коме никада и ниједна власт не сме престајати да ради! "

Zar ovo ne lici :Svi Srbi u jednoj drzavi .....da ne kazem Velika Srbija ?"

Mozda se zato i salju deca u Kozacke kampove kako bi se ucili ratnim vestinama

i jacao patriotski duh......za ono vreme ..kada dodje vreme.

Pa se tako i zalazu za ukidanje ucenja darvinizma u skolama , ukidanje EGZITa ,

jer to sve nije u duhu pravoslavlja.

Znaci vracanje u srednji vek ili Pravoslavna Dzamahirija .

Jedna drzava ...jedna vera ..jedan narod.

Sve sto je drugacije je opasnost i protiv njega se treba boriti.

Slusati njih i one koji propagiraju ove ideje ...

http://www.youtube.com/watch?v=Vf-0r6C3Eso

i prihvatati ih kao svoje je suludo i nista dobro donet nece.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zar nije kljucna stvar tog skupa paljenje ambasada tj. dopustanje organizatora da se to desi?

Nije.

Problem je sto je kod nas mala razlika izmedju nacionalizma i sovinizma.

Problem je što ti ne umeš da napraviš jasnu razliku između nacionalizma i šovinizma. Čovek savršeno lako može biti nacionalista uz to da poštuje i uvažava druge nacije.

Muka mi je kada cujem onu recenicu :

"Ja sam nacionalista jer volim svoj narod ali nisam sovinista . ne mrzim druge narode"

I meni je muka kada vidim ko sve određuje šta je nacionalizam a šta šovinizam :roll:

S obzirom kakvo je stanje u prosveti i koliko su nastavnici motivisani da vaspitavaju decu , roditelji zaokupljeni egzistencijalnim problemima , deca su u velikom broju slucajeva prepustena nekom drugom

A to je TV , Internet , navijacke grupe , nacionalisticke organizacije ..

U tom uzrastu imaju izrazenu potrebu pripadanju grupi ,sopstvenog dokazivanja , prijemcivi su za razne ideje,

To je na prvom mestu krivica roditelja, a tek onda prosvete i države. I danas ima normalne dece koja rastu u jednako lošim uslovima i izrastaju u pametne i dobre ljude.

a tu ih docekuju razne ObrazovneNaseDveri , vodje navijaca koji ih "vaspitavaju

u nacionalnom duhu " pravoslavnom i svetosavskom , i ukazuju na sve nepravde

i pricaju price o nebeskom narodu .

Šta nije dobro u pravoslavlju i svetosavlju? :cesces: I kakve nepravde i nebeski narod, daj konkretne primere.

Znacajnu ulogu imaju i neki crkveni krugovi , istoricari tipa Deretic . Djuretic ,

politicke partije.

U čemu? Ko iz crkve radi šra? Jovan Deretić? On nije istoričar niti ima ikakve veze sa bilo čime iz ove priče. Ja mogu napisati knjigu da su Srbi stariji od ameba što je sasvim legitimno i nije protivzakonito. Druga stvar je koliko će moje pisanje biti utemeljeno.

Dovoljno je samo procitati nesto iz programa Dveri :

"Двери се боре за државу Србију која ће потребу за умрежавањем и интеграцијом свих Срба увек имати као свој примарни задатак на коме никада и ниједна власт не сме престајати да ради! "

Zar ovo ne lici :Svi Srbi u jednoj drzavi .....da ne kazem Velika Srbija ?"

Ovo je tvoje slobodno tumačenje. Srbija treba da brine o svim Srbima, kako onima u Srbiji tako i onima koji ne žive u Srbiji. Sve države brinu o svojoj dijaspori i to je savršeno normalno.

Pa se tako i zalazu za ukidanje ucenja darvinizma u skolama , ukidanje EGZITa ,

jer to sve nije u duhu pravoslavlja.

Za Darvina sam saznao iz jednog neformalnog razgovora šta je bio pravi razlog, a on je bio mnogo gori od onoga koji je pušten u javnost, poenta je bila samo da se dotična smeni. Darvin je bio sam glup povod u koji su vidim mnogi poverovali.

Kada si se već dohvatio Dveri, je l' krše oni neki zakon ove države? Je l' oni raspiruju fašizam?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Problem je sto je kod nas mala razlika izmedju nacionalizma i sovinizma.

-----------------------

Muka mi je kada cujem onu recenicu :

"Ja sam nacionalista jer volim svoj narod ali nisam sovinista . ne mrzim druge narode"

Ranch, ja se u određenom delu slažem s tvojim stavovima, ali u ovom postu nisam znao šta bih pre citirao kao netačno i/ili tendenciozno konstruisano. Razlika između nacionalizma, šovinizma i fašizma je sasvim jasna. To što određeni broj ljudi svoje profašističke stavove smatra nacionalizmom, ne znači da oni to jesu. Stavovi i način razmišljanja pripadnika organizacije Dveri su mi potpuno strani, ali je preterano tvrditi da taj citirani član govori o Velikoj Srbiji.

Što se tiče fašizma u Srbiji - postoji. Najčešće ga ispoljavaju ljudi frustrirani sopstvenom nesposobnošću da shvate zašto su Srbi satanizovani devedesetih godina prošlog veka i zašto nam ama baš ništa nije polazilo za rukom tih godina, kao i novi klinci, kojima je kul da budu velikosrbi, iako ne znaju ni šta ti izrazi znače. Oni su ubeđeni da nas "oni" mrze i da je time opravdano mrzeti "njih". Oni su šovinisti i rasisti, iako najčešće ne shvataju da to jesu. Oni funkcionišu kao trogodišnjaci - nisu u stanju kontrolisati svoje nagone, misli i osećanja.

Oni su opasni jer svoju snagu crpu iz pripadnosti grupi. Država je zakasnila s reakcijom, a ponekad je te grupe i sama koristila za određene ciljeve - njima je lako manipulisati. Oni će postati veliki problem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nego?

Шта него? Амбасаде су могле бити нападнуте и без скупа. Зашто је било пропуста у заштити тих објеката треба питати људе из полиције.

Да ли је кључна ствар петооктобарских протеста 2000. била да се запали скупштина, телевизија и опљачка полицијска станица у Мајке Јевросиме? Није, али се све то десило...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...