Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Aman bre ljudi.... :kez:

Dokle cete vi ispravljati mene o tome sta ja mislim i znam o mojoj ljubomori!?

Ako sam sa osobom sa kojom jesam znaci da joj verujem i ne pravim ljubomorne scene.

Ako ta osoba nadje nekog za koga misli da je bolji, pa da li ce je moji ljubomorni ispadi zadrzati?

Da li ce je moja ljubomorna ispitivanja, pracenja i pitanja pribliziti meni ili je odaljiti od mene?

Ljubomora je autodestrukcija, a ja nisam od takvih osoba.

Nemojte me proglasavati plasticnim vocem i pitati "jesi li siguran" zato sto ne delim sa vama misljenje o ljubavi koja podrazumeva ljubomoru.

Ljubomora je iracionalna kategorija i ja je nemam u sebi. I tacka.

PS. Ako draga kaze idem sa drugaricom celu noc u kafanu, ja joj verujem, ne proveravam i mirno spavam. Ako bih otkrio da me ikad lagala, pa sta mi vredi ljubomora!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 95
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:hhh:

Ja mislim da imam ubedljivo najcarskiji komentar, a da vi svi s oproštenjem preterano s....e, svi ste fini i krasni, niko nije ljubomoran, kad bi vas ta koja volite ostavila mahali biste vlažnom maram

Aman bre ljudi.... Dokle cete vi ispravljati mene o tome sta ja mislim i znam o mojoj ljubomori!? Ako sam sa osobom sa kojom jesam znaci da joj verujem i ne pravim ljubomorne scene. Ako ta osoba

Nemoj se ljutis Gresni covece.

Nisam te ispravljala ,ja upitah samo jel si siguran?

A ti kao da sam dirnula u osinjak.

Htela sam onda ako nisi ljubomoran da nam das recept.:astasad:

Ma nisam ljut...bar ne više... :)

Nego sam inače osetljiv na "vlasnike apsolutne istine i znanja o svemu" naročito kada su u pitanju osetljive teme duše, gde je svaki čovek jedinstven i poseban.

Antiljubomora? Nema tu nekog posebnog recepta...malo radiš na sebi, malo veruješ partnerki (naravno ako to poverenje zaslužuje, tj. ako je iskrena).

Pretpostavljam da je svako izabrao sebi partnera po meri. Voljenog, od poverenja, iskrenog, odanog itd.

E pa ako ga imaš takvog i ako sumnjaš u njega iracionalno, bez osnova, zato što sebi puštaš filmove i vidiš stvari koje ne postoje onda si TI za posmatranje.

Ako imaš dokaz da te prevario onda imaš dve varijante ili se razilaziš ili mu praštaš. Obe odluke su svesne i opet nema mesta za iracionalnu ljubomoru.

Ako te dva puta nasamari, pa opet nije kriv partner nego ti što si slepac kod očinjeg vida! :kez:

Ponavljam...ljubomora je lična nesigurnost i iracionalna kategorija uzrokovana sumnjom u samog sebe. I zato kažem...posle svega što smo zajedno prošli misli da ima bolji? Pa neka ide sa njim... Napio bih se, razbio ko zna šta, isplakao i bio polu-izlečen da krenem dalje. Koje će mi dobro doneti ljubomora opet pitam?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja se sasvim slazem sto si rekao.:ok:

Ali ne mozemo sebe kriviti sto nemamo svi isti nivo postovanja,samopouzdanja,sigurnosti u sebe.

Svi smo mi rasli u razlicitim porodicama, a odatle krece nase samopouzdanje i sigurnost u sebe.

Nismo svi hranjeni istim ljubavima.

Odatle je koren ljubomore.

Ona nije porasla odjednom,ona raste kao klica i buja,jede,prozdire coveka.

Slazem se da treba raditi na sebi,al opet nemaju svi stav da kad grese da to i priznaju.

I da porade na sebi.

Ljubomora je paranoja.

Ponekad.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Štiklo ne bi ja to usko vezivala za nedostatak ljubavi u primarnoj porodici...ja neću ovde iznositit koliko sam je imala ili nemala (što da ne)...recimo npr:

u jednoj vezi nisam bila ljubomorna,a u drugoj jesam...kako to onda?

Uf pa ne znam.:neznam:Nisam ja ekspert za ljubomoru.

Moze biti i da nisam u pravu.

E to je ono...sta pokrece ljubomoru?

Mi sami ili neko ko je pored nas?

Ako je do nas....mi smo nesigurni u sebe.

A sta ako je ljubomora mnogo komplikovanje osecanje nego sto smo je mi ovde iseckali na delice?

Sta je pokrece i hrani?

- - - Updated - - -

Ja moram da nesto dodam...setih se sad.

Opet se vracam na strast:kez: mislim da strastvene osobe su vise ljubomorne.

Ljubomora je zelja ( strast) za posedovanjem voljenog bica,a to se zove posesivnost.

Strah da ne ostanemo sami tuzni,ocajni,bez ljubavi,bezvredni.

Sto znaci ljubav+ strast+ ljubomora+nesigurnost-eto posesivnosti,strasti za posedovanjem nekog ili neceg.

To je patoloska ljubomora.

Sto opet znaci da je ljubomora STRAH.

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uf pa ne znam.:neznam:Nisam ja ekspert za ljubomoru.

.

Nisam ni ja ekspert :) Možda nešto i zajednički zaključimo,mada male su šanse,rela bi :smeh:

E to je ono...sta pokrece ljubomoru?

Mi sami ili neko ko je pored nas?

Ako je do nas....mi smo nesigurni u sebe.

Nema ja pojma šta je pokreće,(osvrćem se na lična iskustva),ali to ne podrazumeva pod obavezno da samo nesigurni.

Opet se vracam na strast mislim da strastvene osobe su vise ljubomorne.

:jok: to veze sa vezicom nema...npr.ja sam stravstvena :zloca: uvek...a u jednoj vezi sam bila ljubomorko,a u drugoj ne...to mi govori da nismo "mi" sami u celoj priči,već je još neko sa nama...u pomenutoj,tačnije da neko to osećanje izaziva u nama,s povodom ili ne,dakle ili neko ili nešto...

Ljubomora je zelja ( strast) za posedovanjem voljenog bica,a to se zove posesivnost.

Nemoguće je ikoga posedovati,taman ga vezali lancima za sebe...sve i da hoćemo,šta je poenta priče?

Da ne dužim...

Ljubomora nije stanje u kojem ja odlučujem da li ću biti ljubomorna,ili ne...ona se naprosto desi ili ne...kao što nam se mozak ne pita npr. u koga ćemo da se zaljubimo...jer da se pita,ovaj svet bi bio i više nego idealan,a samim tim i mi :)

Jbg...ja nikako da naučim da budem iznad situacije...na visini zadatka :wacko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljubomora je znak straha i nesigurnosti... :uredu:

Nisam ljubomorna.

Ne volim šale na takav račun poput okretanja, osvrtanja, prepričavanja lovačkih priča u cilju buđenja ljubomore... jbg

Kada sam sa nekim, volim, poštujem i bezgranično verujem...

...sve do trenutka kada se ne uverim u suprotno :dry:

Tada nisam ljubomorna - tada sam besna

Prvo,

na sebe - jer sam verovala

a potom i na partnera - jer je to priuštio sebi, takav luksuz

Ljubomora je neka vrsta bolesti.

Ako si sa nekim, treba da mu veruješ.

Da imaš poverenje u tu osobu.

Jer je i to sastavni deo veze i odnosa.

Onog trenutka kada posumnjaš u sve to, sve pada u vodu...

Bar ja to tako gledam.

Nisam ljubomorna :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jednom, davno... imala sam vezu sa jednim dečkom, koji je ostao u našem gradu, a ja sam došla u Ns da studiram...

Sećam se tih poziva, proveravanja, ispitivanja, nenajavljenih dolazaka u Ns...

Nije dugo trajalo,

jednostavno, gušio me je sa svojim nepoverenjem i vređao...

Kada sam mu saopštila u čemu je problem, on je rekao da je problem u meni...

da me suviše voli, a ja to ne vidim...

Tako da, ima nas različitih, sa različitim poimanjem ljubavi i veze dvoje, odraslih i zrelih ljudi...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije u pitanju dozvoliti ili ne...stvar ličnog izbora,to bar nije problem i to je rešivo

niko od prisutnih na temi koji nisu ljubomorni nikad niti će biti :),

nije spomenuo da bi trebalo pomoći drugu u nevolji ( a ovde se misli na vašu ljubav u tom slučaju)

nego odma svi pale...u zalazak sunca sami...i svoji...:roll:

ja neću više da budem svoja i sebična :uzbud: to nije smisao ljubavi...ljubav je davanje :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možeš ti da voliš koliko hoćeš, kakvu podršku možeš dati partneru da prestane biti ljubomoran? Sve ostale probleme možemo rešiti zajedno, ali ljubomoru ne možemo, to je stvar psihe jedne osobe. Lepo si rekla, ljubav je davanje. Što mi vredi što ja dajem, ako ona ne daje (poverenje, razumevanje)? Ljubavi nema bez uzajamnosti u osećanjima, pravima i obavezama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morfe,ti ozbiljno razmatraš da li vredi davati?To je neka ljubav sa rezervom,distancom?

Ljubav je ljubav,ma kog oblika bila...kvalitetna,manje kvalitetna,tužna,nesrećna,srećna,dugo čekana,željena,neostvarena,tajna,lepa,slepa,sjajna,vesela,smotana,blesava,strasna :zloca:,jaka,slaba,stravično dobra,i na kraju ljubomorna...što da ne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To je tip idealizacije ljubavi koji se viđa u Diznijevim crtaćima i, u novije vreme, u indijskim serijama. Po tom principu ja treba da dajem bezuslovnu ljubav i poštovanje, a da zauzvrat dobijem agenta Gestapoa sa sisama zbog čijeg ponašanja ću se osećati kao poliven fekalijama svaki put kad negde odem bez nje ili joj, ne daj bradonjo, ne kažem gde sam da bih odmorio dušu bar za tren. E, neće da može, radije ću ostati sam. Smisao ulaska u veze je da bi se pronašao idealan partner za nas, ili bar onaj čije mane možemo da trpimo, a ne da zaglavimo u "ljubavi" u kojoj samo mi bezglavo učestvujemo i pretvaramo se u mrzovoljne starce koji se pitaju "šta mi bi?" svaki put kad joj ugledaju namrgođenu facu.

Nemaš poverenja u mene? Nemam ni ja u tebe. Volim te, ali mi život činiš nepodnošljivim. Malo ću patiti, ali ću naći nekoga ko me čini srećnim, a ne ubijati mi želju za životom.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uopšte nije tip idealizacije,jer su nabrojane i one suprotne vrste ljubavi...neprogramirane,neiskarikirane,predvidive.ako me razumeš?

Kakav Dizni,kakve serije?

(nadam se da neću biti cenzurisana :hahaha: )

...i nije striktno vezana stvar za poverenje,ne mora ljubomora biti usmerena striktno na partnera...

Ti se zaista plašiš :uredu:

znaš šta?

i ja isto :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:jok: to veze sa vezicom nema...npr.ja sam stravstvena :zloca: uvek...a u jednoj vezi sam bila ljubomorko,a u drugoj ne...to mi govori da nismo "mi" sami u celoj priči,već je još neko sa nama...u pomenutoj,tačnije da neko to osećanje izaziva u nama,s povodom ili ne,dakle ili neko ili nešto...

Nemoguće je ikoga posedovati,taman ga vezali lancima za sebe...sve i da hoćemo,šta je poenta priče?

Ljubomora nije stanje u kojem ja odlučujem da li ću biti ljubomorna,ili ne...ona se naprosto desi ili ne...kao što nam se mozak ne pita npr. u koga ćemo da se zaljubimo...jer da se pita,ovaj svet bi bio i više nego idealan,a samim tim i mi :)

Jbg...ja nikako da naučim da budem iznad situacije...na visini zadatka :wacko:

Kako nema veze sa vezom?

Mozda jednu osobu si volela sa vise strasti,smatrala si da te neko moze ugroziti,smatrala da nije dovoljno tvoj.....da moze otici a ti ostati povredjena.

Ljubav,strast,ljubomora...bas kad si me pitala koja je negativna strast i kad sam ti rekla ubistvo iz strasti,zapravo tako ga zovu ja bih ga nazvala zelja za posedovanjem,znas ono*bices moja ili nicija*?

Eto to je ta zelja,strast,ljubomora sve zajedno u paketu kad cine nekog patoloski ljubomornim.

Naravno da nekog ne mozes posedovati,ali kako ti to nekom ko je patoloski ljubomoran da objasnis kad je on sa druge strane ogledala i njegova slika iskrivljena?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Plašim se, da. Plašim se da ću naći osobu koja će mi kao parazit oduzeti život da bi nahranila svoju potrebu za kanarincem u kavezu koji će joj davati osećaj sigurnosti. Previše sam takvih izgubljenih i ispražnjenih muškaraca i žena video u životu da bih dozvolio da se to meni dogodi. Ta parazitska ljubav je jedan od viših stadijuma egoizma.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Plašim se, da. Plašim se da ću naći osobu koja će mi kao parazit oduzeti život da bi nahranila svoju potrebu za kanarincem u kavezu koji će joj davati osećaj sigurnosti. Previše sam takvih izgubljenih i ispražnjenih muškaraca i žena video u životu da bih dozvolio da se to meni dogodi.

Uh ovo si lepo opisao.:)

Zapravo osoba koja je gusena ljubomorom se oseca kao u kavezu.:ok: Ovo je bilo za 10+

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako nema veze sa vezom?

Ljubav,strast,ljubomora...bas kad si me pitala koja je negativna strast i kad sam ti rekla ubistvo iz strasti,zapravo tako ga zovu ja bih ga nazvala zelja za posedovanjem,znas ono*bices moja ili nicija*?

Eto to je ta zelja,strast,ljubomora sve zajedno u paketu kad cine nekog patoloski ljubomornim.

Naravno da nekog ne mozes posedovati,ali kako ti to nekom ko je patoloski ljubomoran da objasnis kad je on sa druge strane ogledala i njegova slika iskrivljena?

Lepo.Nema.

Da se zaista ubija tako...baš ono fatalno? :)

Pa cela planeta bi se pobila :hahaha:

Ok...skoro cela.

To ne mora pod obavezno da bude ta želja..,taj paket...itd

Sećam se ja jednog,tog bićeš moja il ničija...i šta?

Nita :beyond:

Osta sve na rečima...na pustoj priči...na tome uglavnom i ostane.

@ Morfe ne mora niko da ti oduzme život...o maj gad :ajme:

Izmenjeno od strane člana Duga 12
morf :)
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lepo.Nema.

Da se zaista ubija tako...baš ono fatalno? :)

Pa cela planeta bi se pobila :hahaha:

Ok...skoro cela.

To ne mora pod obavezno da bude ta želja..,taj paket...itd

Sećam se ja jednog,tog bićeš moja il ničija...i šta?

Nita :beyond:

Osta sve na rečima...na pustoj priči...na tome uglavnom i ostane.

E jbg :lol: ti bukvalno shvatila bas to i nista vise.

Ima tu sigurno jos poneceg.

Ne bi se cela planeta pobila jer.....da ne ponavljam nismo svi klonovi.

Dobro je da kod tebe ostalo na recima.

Moju drugaricu je eks decko pratio godinama posle raskida da se umesao i njen tata i milicija.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E jbg :lol: ti bukvalno shvatila bas to i nista vise.

Ima tu sigurno jos poneceg.

Ne bi se cela planeta pobila jer.....da ne ponavljam nismo svi klonovi.

Dobro je da kod tebe ostalo na recima.

Moju drugaricu je eks decko pratio godinama posle raskida da se umesao i njen tata i milicija.....

E jbg...ti si bukvalno shvatila ustvari...otud strah koji si pominjala.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dugo, ti si uzela stav o onoj blagoj ljubomori koja je ponekad simpatična, možda nam malo i imponuje što se partner toliko zagrejao za nas, pa nam toplo oko srca što smo našli nekog ko nas toliko voli. A stiklica i ja govorimo o onoj razarajućoj koja osobu koja joj podlegne razara iznutra, a od veze/braka ostavlja samo parčiće. Mi se samo tu ne razumemo. Naravno da postoji i ta blaga, simpatična ljubomora i ona nije strašna ako ostane samo na rečima i malo jačoj zainteresovanosti za to gde smo, s kim smo i koliko dugo. Ona čak može da podgreje strasti u vezi. Ova druga je kobna.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...