Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ali mislim da nije stvar davanja.

Nekom das sve,i opet ljubomoran.

Sta onda?

Onda ništa, nek se nosi dođavola. :lol: Ljubomorni smo jer se osećamo nesigurno, i iz te nesigurnosti mislimo da će nas druga osoba prevariti. Moj post se odnosio na to da sam uvek spreman partnerki podariti sve, svu ljubav, pažnju i poštovanje, i da, ako sam već sve to dao, poslednja stvar koja bi trebala da me brine je to da li će me prevariti ili ne. Dakle, sigran sam u sebe i znam da nema razloga da me prevari. Ako joj to moje sve ipak nije dovoljno, neka traži drugog, nemam ništa protiv. Ne strahujem od toga da li će me prevariti ili ne, očekujem samo da mi kaže kad to uradi, da se ne zamajavam dalje.

Edit: aha, sad sam skontao, ona ljubomorna? Baš me nešto zabole uvo. :beyond: Nikad nijednu partnerku nisam prevario, niti ću. Svaka ima moju punu privrženost. Ako i pored toga misli da je varam - pogađaš... nek se nosi dođavola.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 95
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:hhh:

Ja mislim da imam ubedljivo najcarskiji komentar, a da vi svi s oproštenjem preterano s....e, svi ste fini i krasni, niko nije ljubomoran, kad bi vas ta koja volite ostavila mahali biste vlažnom maram

Aman bre ljudi.... Dokle cete vi ispravljati mene o tome sta ja mislim i znam o mojoj ljubomori!? Ako sam sa osobom sa kojom jesam znaci da joj verujem i ne pravim ljubomorne scene. Ako ta osoba

Moj post se odnosio na to da sam uvek spreman partnerki podariti sve, svu ljubav, pažnju i poštovanje, i da, ako sam već sve to dao, poslednja stvar koja bi trebala da me brine je to da li će me prevariti ili ne. Ne strahujem od toga da li će me prevariti ili ne, očekujem samo da mi kaže kad to uradi, da se ne zamajavam dalje.

Edit: aha, sad sam skontao, ona ljubomorna? Baš me nešto zabole uvo. :beyond: Nikad nijednu partnerku nisam prevario, niti ću. Svaka ima moju punu privrženost. Ako i pored toga misli da je varam - pogađaš... nek se nosi dođavola.

Eh kad bi ljubomora bila tako prosta jednacina:aham

Mislim da je sve mnogo komplikovanije.

Ti na ljubomoru gledas kazes mi -ja ti verujem,to je pozitivno.

Ali ljubomora je osecanje kazes mi-ja ti ne verujem.:jok:

Mislim da ima veze sa nasom nesigurnoscu ali i sa nasim osecajem *posedovanja* nekog,sebicnoscu,sa pitanjem sta ako ostanemo sami....

Ne volim ljubomoru.

Meni je ljubomora negativno osecanje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne gledam na ljubomoru ni na kakav način, ja ljubomoru ne poznajem i ne priznajem. Nisam ljubomoran, a ako je ona ljubomorna, ja ne želim biti s njom.

Pojednostavljeno: Ljubomorna si? Ne veruješ mi. - Ne veruješ mi? Doviđenja, nađi nekoga drugog ko će lečiti tvoje psihičke probleme.

Svako ko me poznaje zna da nisam sposoban da prevarim ženu. Ako me u vezi nije upoznala dovoljno da zna da nema nikakvog razloga da bude ljubomorna - džaba smo krečili, bolje da krenemo svojim putem.

Edit: što se tiče onoga "žene vole kad si malo ljubomoran" (na mnogo mesta se to pominje), žalim slučaj - ako traži malo ljubomornog mene neka zaobiđe

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne gledam na ljubomoru ni na kakav način, ja ljubomoru ne poznajem i ne priznajem. Nisam ljubomoran, a ako je ona ljubomorna, ja ne želim biti s njom.

Tako sam i ja onomad mislila :smeh:...kad mi je otvarao ormare,i virio ispod kreveta,jedan već odavno nebitan lik.

Čini mi se il' si ti baš jaaakoo isključiv na ovu temu?

Mislim ja sve što sam u životu rekla ne bi,il neću sve me strefilo...pa ti vidi :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moglo bi se nazvati isključivošću. Ljubomora je teret koji ne želim nositi, bilo da potiče s moje strane ili s njene. Nikad nisam proveravao da li je tamo gde mi je rekla da jeste, da li je s ljudima s kojima mi je rekla da jeste, nikad bilo šta tajno uradio da bih je proveravao. Veruješ li mi da sam jednoj devojci rekao "Ako me ikad prevariš i pokaješ se zbog toga, reci mi, sve je u redu, dešava se. Ako me prevariš i želiš da ostaneš s njim, reci mi i to."?

Ljubav, pa i prijateljstvo, funkcionišu samo ako su im oboje posvećeni, u suprotnom ne vrede ništa. Ako ne oseća isto što i ja, neka mi kaže da ne trošim uzalud vreme na popravku onoga što se ne može popraviti. Ne želim da trošim sate i sate na raspravu o tome ko je koga i zašto prevario. Suština je: da li se volimO ili ne? Ako se volimo sve ćemo prebroditi, ako ne... razlaz. Ljubomora je rak na tkivu veze. Ako se ne otkloni na vreme - ubiće je. A otkloniti ga može samo osoba koja je ljubomorna. Osim ako nije s razlogom ljubomorna.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:) Morfe još bi dodala pored isključivosti i crno i belo..sory...

Zaista misliš da je ljubomorcima i ljubomorkama lako nositi teret?

Nije...i to sa teretom,nema veze da li je lako il ne ustvari...mislim da to nije stvar izbora,to se prosto dogodi.

Ja ne poznajem nikoga ko je odlučio da bude il ne bude ljubomoran :jok:

Meni je to ljudska osobina,kao i neke druge...i u redu mi je dok ne počne da me plaši...:zloca: ali i za to ima leka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne mislim da im je lako, njima je najteže. Nije to stvar odluke, to je unutrašnja borba. Ako nisi u stanju da se boriš - odustani. :beyond: Ako je ljubomora toliko jaka da si u stanju nekome preturati po odeći, stanu, telefonu, ispitivati prijatelje i poznanike... o čemu se tu radi? I ko bi to trpeo? Ljubav podrazumeva i poverenje, između ostalog. Ako nisam u stanju da je ubedim da je ne varam, i ako to znači da ću biti pod nadzorom 24 sata dnevno - to ne želim. Ne nalazim ništa simpatično u tome što mi pretura po novčaniku, niti se osećam poželjnjijim jer me neka toliko voli da me špijunira iako za tim nema nikakve potrebe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne mislim da im je lako, njima je najteže. Nije to stvar odluke, to je unutrašnja borba.

E to sam htela da pročitam,a ne samo nek ide dđv :hahaha:.

I ljubomora ne mora pod obavezno da znači preturanje,špijuniranje itd...Moja prijateljica,oće d'umre recimo,a ne ispoljava je,zarad toga da ne izgubi svoje voljeno biće,mada što se mene tiče i ne bi bila neka šteta,prosto su loša kombinacija..i tako...

Nekad je ljubomora i izazvana recimo...zar ne? (ne mislim na lična iskustva,tek da se zna) :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidiš, ona prepoznaje da je bezrazložno ljubomorna i bori se protiv toga, ne nabija mu to na nos - ne opterećuje vezu time. Uvek govorim da ljubav podrazumeva i određeni trud, da ponekad "ispeglamo" svoje nedostatke da bismo održali harmoniju u vezi. To je dugoročno loše za nju, morala bi naći način da se izbori sa svojom ljubomorom, da je pobedi umesto da se grčevito bori da je ne pokaže. To što su loš par... viđam mnogo takvih u poslednje vreme.

Naravno, nekad je opravdano sumnjati. Da ne postoje neverne osobe, ni ljubomora kao pojam ne bi postojala. Treba prepoznati šta je zaista povod za ljubomoru, a ne skakati na svaku sumnjivu situaciju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, nekad je opravdano sumnjati. Da ne postoje neverne osobe, ni ljubomora kao pojam ne bi postojala. Treba prepoznati šta je zaista povod za ljubomoru, a ne skakati na svaku sumnjivu situaciju.

Jeste...a šta može biti sumnjiva situacija npr?Nisu ni svi povodi isti...ono što ja zapravo ne kapiram u priči o ljubomori je upravo ljubomora bez povoda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Ako me ikad prevariš i pokaješ se zbog toga, reci mi, sve je u redu, dešava se. Ako me prevariš i želiš da ostaneš s njim, reci mi i to."?

Da li je potrebno vise od ovog? Nije.

Ostalo je bespotrebna komplikacija zivota.

Ljudi imaju neobjasnjivu potrebu da nekog "poseduju", a valjda smo svi slobodna bica.

Ono sto je zivotno prokletstvo, najcesce zena, je sto im je u toku zabavljanja negova umerena ljubomora zabavna (k'obajagi potvrda da mu je stalo do nje) a ne shvataju da ce vremenom "simpaticna ljubomora" postajati sve veca nocna (i dnevna) mora.

Ja moju dragu volim najvise na svetu. Ako bi odabrala drugog, boljeg, ako bi mislila da ce joj sa njim biti sve lepse...pa sta ja tu mogu!? Bilo bi mi tesko, sigurno bih bio povredjen...ali ne bi pravio nikakve scene...okrenuo bih se sebi...kako da se sto pre oporavim i krenem dalje. Bilo kakvo ljubomorisanje bi me samo dotuklo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. :uredu: Ako "nije do mene", a ona odlučila da bude s drugim jer joj je zbog nečega bolji, nek' bude srećna s njim. Ja tu ništa ne mogu promeniti, moja ljubomora je neće sprečiti da upozna tog boljeg i da se u njega zaljubi. A ne patim ni od onih mačo sranja "ako nije sa mnom, neće biti ni s njim" :pegla:

S druge strane, ako joj ja ne dajem nikakvog povoda da bude ljubomorna, a ona jeste, možda ću to trpeti neko vreme, pokušati razgovorom da je ubedim da nisam taj tip od kog ona strahuje. Ali to ne mogu večno raditi, koliko god da je volim i moje strpljenje ima granice.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljubomora je normalno ljudsko osećanje.

E.. ako pređe u posesivnost, opsesivnost i raznorazne degerativne oblike,

onda tu više nema šta da se priča.

Često sam se smejala drugaru, koji me je zezao,

hej... pa suprug.. prosvetar.. okružen ženama...

izleti, eksurzije...

Ok.. sve mi je to ok... I treba da bude faca i šarmer,

ali onoliko, dokle god smatram da je to korektno.

(opet subjektivan osećaj - naravno).

Sve je to ljubav.. i njen sastavni deo... (prolazni - naravno)

pod uslovom da niko nije ugrožen kroz ljubomorisanje - kao fazu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da imam ubedljivo najcarskiji komentar, a da vi svi s oproštenjem preterano s....e, svi ste fini i krasni, niko nije ljubomoran, kad bi vas ta koja volite ostavila mahali biste vlažnom maramicom, bacili petaka za srećan put, natankovali rezervoar novopečenog đuvegije do vrha da se slučajno ne ugasi pa da vaša voljena mora da gura auto i slične radnje koje rade fini mladići u američkim komedijama sa Adamom Sendlerom u glavnoj ulozi.

Bljak. :smor:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lepo sam rekao da bi mi bilo tesko i da bih bio povredjen, ali da u tom mometnu ljubomorisanje i ljubomorni ispadi ne bi nikom doneli dobro. Posebno ne meni, je l' da?

Drugo...ja u ljubavnim temamam ne pisem o nekoj tamo imaginarnoj osobi, nego o zeni sa kojom sam u vezi 27 godina, sa kojom sam prosao "raj i pakao" i sa kojom jos imam postovanja, ljubavi i sloge.

Izmenjeno od strane člana Boginja
upuceno clanu
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I dalje ne verujem u bilo šta od onoga što si napisao jer se tako otprilike ponaša plastično voće koje stoji na stolu "za ukras", a ne ljudi od krvi i mesa. Drugo, ako na ovoj temi mogu da pišu samo oni sa 27 godina braka iza sebe, evo predajem se, priznajem da si žešći car i pozivam bilo koga od forumaša ko ima sličan radni staž da ukrstite argumente.

Tipujem na Tetkud. :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja moju dragu volim najvise na svetu. Ako bi odabrala drugog, boljeg, ako bi mislila da ce joj sa njim biti sve lepse...pa sta ja tu mogu!? Bilo bi mi tesko, sigurno bih bio povredjen...ali ne bi pravio nikakve scene...okrenuo bih se sebi...kako da se sto pre oporavim i krenem dalje. Bilo kakvo ljubomorisanje bi me samo dotuklo.

Jesi siguran?:uzdise:

Ej ljudi pa dva muzjaka morza se mlate,ujedaju za jednu zenku...i oni znaju za ljubomoru,za rivalitet,a ljudi operisani od toga?

Nemoguce.:jealous:

Znam sad ce reci neko nismo mi morzevi, imamo razum.

Sve to jeste al se odmah setih basni,Vredan kao mrav,ljubomoran kao pas....

Ljubomora je deo nas ma koliko je negirali.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...