Idi na sadržaj

Osigurajmo najvrednije


Kome verujete?  

6 glasova

  1. 1. Kome verujete?

    • Uniqa
      2
    • Grawe
      1
    • Wiener Stadische
      1
    • Merkur
      2
    • Delta
      0


Preporučene poruke

  • Odgovori 57
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

To ti je tako jednostavno i prosto, samo je možda potrebno da sedneš s nekim i da ti to objasni, a da možeš na licu mesta da mu postavljaš pitanja. Otprilike ... životno osiguranje je takvo da deo od

Njihovo je da nude, tvoje je da ih odbijes. Cak nemas obavezu ni da ih saslusas. Druga stvar... To nisu primamljive price, nego programi koji nude potpunu zastitu porodice i obezbedjuju tu istu po

Malte ne isto što sam i ja rekao, samo mnogo lepše. Ja nisam tako vešt sa rečima. :uzbud:

  • 2 sedmica kasnije...

Ja sto vise puta ovo procitam sve mi nejasnije. :confused:

To ti je tako jednostavno i prosto, samo je možda potrebno da sedneš s nekim i da ti to objasni, a da možeš na licu mesta da mu postavljaš pitanja.

Otprilike ... životno osiguranje je takvo da deo od sume koju daješ ide za osiguranje kao što smo plaćali u osnovnoj školi u slučaju povreda da nam se nadoknadi to što smo se povredili(polomili), a drugi deo(mnogo veći) je kao štednja gde ti bukvalno pozajmljuješ novac nekome ko će sa njim da posluje i da ga obrće, ali ti je povrat tog novca zagarantovan po isteku osiguranja i gde ti se taj novac(taj deo) vraća u celosti uvećan za određeni procenat, kao kamata na štednju u banci, s tim što je taj procenat znatno veći i zavisi od vrste osiguranja i osiguravajuće kuće

...kod penzionog fonda je drugačije i deluje kao naš penzioni fond u koji nam po zakonu poslodavac uplaćuje određeni deo primanja i taj deo nam se vraća po odlasku u penziju, s tim da kod privatnih penzionih fondova mi sami odlučujemo kada ćemo u peziju i kada ćemo da počnemo da koristimo to što smo uplaćivali, naravno i to uvećano za neki procenat, ali, što je možda i najveća mana, svo to vreme ne postoji nikakvo osiguranje zdravlja i života i u slučaju bilo kakvih povreda, nesreće, smrti ne postoji odšteta

U suštini, koliko ja sve to kontam, jako slične stvari s jednom malom razlikom - osiguranja

Huh...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To ti je tako jednostavno i prosto, samo je možda potrebno da sedneš s nekim i da ti to objasni, a da možeš na licu mesta da mu postavljaš pitanja.

Otprilike ... životno osiguranje je takvo da deo od sume koju daješ ide za osiguranje kao što smo plaćali u osnovnoj školi u slučaju povreda da nam se nadoknadi to što smo se povredili(polomili), a drugi deo(mnogo veći) je kao štednja gde ti bukvalno pozajmljuješ novac nekome ko će sa njim da posluje i da ga obrće, ali ti je povrat tog novca zagarantovan po isteku osiguranja i gde ti se taj novac(taj deo) vraća u celosti uvećan za određeni procenat, kao kamata na štednju u banci, s tim što je taj procenat znatno veći i zavisi od vrste osiguranja i osiguravajuće kuće

Nista te nisam naucila :lol:

Sav novac koji ulazete u zivotno osiguranje je vasa stednja! Osiguranje zivota, zivotni rizici i osiguranje od tezih bolesti je gratis uz vasu stednju. Jedino sto ne ulazi u stednju su dopunska osiguranja, koja se doplacuju na iznos koji zelite da stedite (nezgoda, lom kosti, hirurske intervencije...), ali i to sto doplacujete se uracunava u osiguranu sumu, tj, uvecava je.

...kod penzionog fonda je drugačije i deluje kao naš penzioni fond u koji nam po zakonu poslodavac uplaćuje određeni deo primanja i taj deo nam se vraća po odlasku u penziju, s tim da kod privatnih penzionih fondova mi sami odlučujemo kada ćemo u peziju i kada ćemo da počnemo da koristimo to što smo uplaćivali, naravno i to uvećano za neki procenat, ali, što je možda i najveća mana, svo to vreme ne postoji nikakvo osiguranje zdravlja i života i u slučaju bilo kakvih povreda, nesreće, smrti ne postoji odšteta

U suštini, koliko ja sve to kontam, jako slične stvari s jednom malom razlikom - osiguranja

Huh...

Ne! Ne funkcionise kao nas PIO, niti se novac vraca u celosti, a pogotovo ne uvecan. Tacnije, da li ce se vratiti u celosti, uvecan, ili umanjen zavisi od vrednosti investicionih jedinica na berzi. U prevodu, vi kupujete investicione jedinice iskljucivo u dinarima i njima se trguje na berzi. Klasicno kockanje na berzi. Nista nije zagarantovano u privatnom penzionom, niti je zagarantovano da inflacija, koja kod nas nije strana rec, nece "pojesti" vas novac, jer je ulaganje dinarsko.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nista te nisam naucila :lol:

Sav novac koji ulazete u zivotno osiguranje je vasa stednja! Osiguranje zivota, zivotni rizici i osiguranje od tezih bolesti je gratis uz vasu stednju. Jedino sto ne ulazi u stednju su dopunska osiguranja, koja se doplacuju na iznos koji zelite da stedite (nezgoda, lom kosti, hirurske intervencije...), ali i to sto doplacujete se uracunava u osiguranu sumu, tj, uvecava je.

Ne! Ne funkcionise kao nas PIO, niti se novac vraca u celosti, a pogotovo ne uvecan. Tacnije, da li ce se vratiti u celosti, uvecan, ili umanjen zavisi od vrednosti investicionih jedinica na berzi. U prevodu, vi kupujete investicione jedinice iskljucivo u dinarima i njima se trguje na berzi. Klasicno kockanje na berzi. Nista nije zagarantovano u privatnom penzionom, niti je zagarantovano da inflacija, koja kod nas nije strana rec, nece "pojesti" vas novac, jer je ulaganje dinarsko.

Malte ne isto što sam i ja rekao, samo mnogo lepše.

Ja nisam tako vešt sa rečima. :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne! Ne funkcionise kao nas PIO, niti se novac vraca u celosti, a pogotovo ne uvecan. Tacnije, da li ce se vratiti u celosti, uvecan, ili umanjen zavisi od vrednosti investicionih jedinica na berzi. U prevodu, vi kupujete investicione jedinice iskljucivo u dinarima i njima se trguje na berzi. Klasicno kockanje na berzi. Nista nije zagarantovano u privatnom penzionom, niti je zagarantovano da inflacija, koja kod nas nije strana rec, nece "pojesti" vas novac, jer je ulaganje dinarsko.

I onda se neko čudi što to kod nas nije zaživilo. Narod i ovako nema para. Sasvim je normalno da ne želi da odvaja relativno veća sredstva a da na kraju nisu sigurni hoće li i koliko profitirati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I onda se neko čudi što to kod nas nije zaživilo. Narod i ovako nema para. Sasvim je normalno da ne želi da odvaja relativno veća sredstva a da na kraju nisu sigurni hoće li i koliko profitirati.

A ko te je slagao da to kod nas nije zazivelo??? Privatno penziono kod nas funkcionise vec dugi niz godina.

Pojasni mi malo, mozda te nesto nisam dobro razumela.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Faust, zasto bi morale da se izdvajaju vece sume? Svako ko zeli, izdvaja onoliko koliko mu sopstvena finansijska situacija dozvoljava. Ali je bitno onako usput spomenuti...kad cemo moci, ako ne sad dok radimo i zaradjujemo? I od cega cemo jednog dana ziveti ako na neki nacin, u ovom slucaju kroz osiguranje, ne obezbedimo sebi penziju? Ili cemo i dalje da sedimo, kukamo i da se nadamo da ce ipak biti drzavnih penzija i da ce one biti dovoljno velike da mozemo da zivimo?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

5-10 evra??? Pa ostavljaj to u teglu, da vidis koliko ce ti se nakupiti?! To je 100-150 eura na godisnjem nivou, pa ti vidi koliko si ti spreman da ustedis za sebe i svoju porodicu. U kucama koje ja zastupam ni ne moze tako mali iznos da se uplacuje. Ako nekom necu napraviti zglavnu polisu koja ce da mu pomogne u starosti, a i ne daj boze, da pomogne porodici u slucaju neke nesrece ili teske bolesti...onda mu necu napraviti nista. Nije mi cilj da po bilo koju cenu napravim nekom osig. nego da taj neko zaista bude zadovoljan i da ima maksimalno pokrice za sve osigurane slucajeve.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To ti i govorim. Mali iznosi i ne znače ništa a 50 evra mjesečno je za većinu na žalost ozbiljna cifra. E sad interesuje me nešto drugo razlikuje li se sistem životnog osiguranja u SAD-u i Evropi? I drugo zavisi li visina polise od rizičnosti zanimanja? Drugim riječima plaćaju li isto npr policajac i neko ko radi miran kancelarijski posao ili obrađuje zemlju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako je nekom mnogo da za sebe i svoju porodicu odvoji 50 e mesecno, onda taj neko treba da se zapita sta ne radi dobro, kako da poveca svoju zaradu...ili gresim?

Itekako se razlikuje...samo jos kod nas se na osiguranu sumu (planirani iznos koji cemo uloziti) dodaje kapitalna dobit. U vecini zemalja je zivotno osiguranje obavezno i svaki covek ustvari placa samo svoj rizik. U prevodu placas svake godine odredjeni iznos, ako ti se slucajno nesto desi. Po isteku dobijes matematicku rezervu iliTi iznos koji si ulozio, bez ikakve dobiti. To je najveca razlika, ostale su razlike kao i kod nas sto se razlikuju programi u sitnicama...recimo Merkur ima program zastite od 15 najtezih bolesti, Uniqa od 10...to su te sitne razlike.

Naravno osiguranje se razlicito placa u skladu za razredom opasnosti kojem pripada osiguranik. Evo ti najlogicniji primer: osiguranje od nezgode...koja je verovatnoca da se povredi policajac, a koja da se povredi kancelarijski radnik? Svakako da se po razredu opasnosti dele osiguranici i shodno opasnosti svog posla, imaju i drugacije (posebne) uslove.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoje minimumi. Mesecno ne moze manje od 30 eura i ne moze manje od 10 godina, to vazi za Merkur, Grawe i Wiener. A u Uniqa osiguranju su minimumi: 25 eura na mesecnom nivou (a ako je placanje godisnje, minimum je 200e sto je jos manje) i minimum je 5 godina.

Ja imam dve Uniqine polise, to ti verovatno nesto govori. Uniqa sad trenutno ima najjaci program.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

...deco...posto je zivotno osiguranje moja uska specijalnost, ako imate neke nedoumice, slobodno me pitajte...

...btw...imam pitanje za sve...da li znate sta se desava ako...stavite 1000 evra u banku i 1000 evra u osiguranje zivota...oba ugovora glase na npr.20 godine...klijent umre u recimo 6. godini trajanja osiguranja...koliko ce dobiti od osiguranja a koliko od banke?...:astasad:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Klijent koji se osigura i umre nece dobiti nista, tj dobice 3 kubika zemlje! Novac dobijaju naslednici i to:

Od osiguravajuce kuce 20 000 evra ako umre prirodnom smrcu, a ako pogine 40 000 e.

A od banke ce dobiti otprilike 1360 evra

:flower:

...ocekivao sam da se javi neki obican smrtnik,a ne neko ko radi za agenciju...:smor:...

...btw...odgovor je tochan, samo zavisi koji program uzme...s obzirom da ti radis za Austrijance, verovatno preferiras C...:plaz:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...