Idi na sadržaj

Da li bi priznali neverstvo?


Preporučene poruke

Imao sam strica (stariji brat mog oca) koji je važio za švalera. Kad sam počeo da izlazim i da se viđam sa devojkama, često je znao da popriča sa mnom, kao da mi da neki dobar savet u tom smislu. Sećam se da mi je više puta podvukao:

- Sinovac, ako želiš dobro svojoj dragoj i sebi, nikada, ama baš nikada joj ne priznaj da si je prevario sa drugom.

To u mladosti nisam ozbiljno shvatao, ali, kasnije, koračajući kroz život ne jednom sam se setio strica sa mišlju da je gotovo sigurno bio u pravu.

Šta vi mislite o ovome? Priznati ili ne neverstvo?

Edit: Zbog eventualnih nejasnoća, mislio sam da li bi priznali neverstvo partneru/partnerki.

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo priznavanje. Onda to više i nije neVerstvo f74f0638.gif nego glupStvo.

Ja u karakteru (i crtama lica :kez:) ionako nemam stavku - neverstvo. Ona jednostavno ne postoji.

Ono što ja volim, (po)mislim i (po)želim da (u)radim - to je to. Nema druge. To mi je jedina svetinja.

Koja su to foliranja... kao "volim tebe, pa sam usput malo pipnula&šaralavarala i voluckala okolo df855b8a.gif

pa mi je sada zbog toga mnogo žao, izvini.. ja bi' da opet se vratim na voljenje tebe,

jer ti si baš super, niko kao ti" :hahaha:

Ako se neko već prebaci na drugi k:roll:olosek

nek se prvi kolosek pita zašto je stavljen van "voznog reda" :kez:

Znatchi - nema neverstva

a ako bi ga bilo.. niti bi' priznala, niti bi' tražila (a još manje pri'vatila) nečije trulo.. i šuplje priznanje. Und poKajanje :pegla:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Muškarci su skloni neveri, ali za petama su im i žene koje po poslednjim istraživanjima prednjače u neveri. Dok je svoje partnere prevarilo tri posto muškaraca čak je pet posto žena bilo neverno.

Istraživanje je pokazalo kako žene najčešće varaju zbog osećaja usamljenosti, osvete, ega i iz strasti.

Uzbuđenje s nepoznatim muškarcem je ono što veliki broj žena tera da se okušaju u neveri, a pritom žele proveriti i mogu li sakriti neveru.

Ukoliko je veza na klimavim nogama ili svojim ponašanjem i razgovorom nisu uspele dopreti do partnera žene će prevariti kako bi pokazale partneru da u vezi nešto ne valja.

Bivši partneri su uvek zgodan razlog za povratak u prošlost. Slučajni susret može završiti kao afera, ali razlog prekida uvek vrlo brzo ispliva na površinu. Ipak,bivšima je teško odoleti.

Lepe reči i komplimenti su takođe razlozi zbog kojih se žene upuštaju u aferu. Zbog novog partnera i uzbuđenja osećaju se poželjno i dobija ono što joj partner ne pruža.

Usamljenost je takođe jedan od razloga zbog kojeg žene varaju. Ukoliko partner često izbiva iz kuće pripadnice lepšeg pola će u drugome potražiti ono što im nedostaje i iako će takva veza započeti kao emotivna, lako se može dogoditi da završi seksom.

Žene su sklone i potrazi za uzbuđenjima. Ukoliko im partner ne odgovara u seksu ili ne želi uneti promene u spavaću sobu potražiće uzbuđenje i divlji seks negde drugde.

Nevera je ponekad i način za izlazak iz loše veze ili braka. Ženama je teško okrenuti leđa pa koriste neveru kao izlaz jer veruju kako će ih partner nakon toga ostaviti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako da ne, muškarci skloni neveri, a svoje supruge varaju s Marsovkama, je l? :roll:

Glisha je u pravu, kakvo neverstvo? Ja sam ionako nevernik. :lol:

Šalu na stranu, od partnerke ne tražim niti očekujem da mi prizna neverstvo, pa ga ni ja ne bih priznao njoj. Ako je zaista u pitanju neverstvo, tj. ako se dogodilo jednom, dvaput i neće više... Svakako nisam tip koji bi danima ili mesecima šarao s nekom drugom, a prvu držao u utisku da je volim, to mi je isuviše ljigavo.

Ili sam s njom, ili nisam. Ako jesam, ćutaću o eventualnom "neverstvu" i moliti se da ne sazna. Ako nisam, tj. ako su osećanja/privlačnost prema drugoj isuviše jaka, prekinuću vezu/brak. To smatram jedinim poštenim ishodom za oboje/svo troje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad... zavisi :beyond:

Ako bi to neverstvo bilo onako, usputno i nevažno (poput seksa za jednu noć) verovatno bih oćutala...

Ali, ako je to neko neverstvo koje ima neki veći smisao, ako bi mi to nešto značilo - priznala bih :uredu: Mislim da tada ne bi imalo smisla ni ostajati sa dosadašnjim partnerom, ako bi već bila ovakva situacija...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ono, što je Aiko postovala na temi Sex za jednu noć...

Mogu samo da potvrdim još jednom.

Dakle, daleko od toga da sam svetica...

ali mislim da koliko god znala,

da ne treba priznati...

reći...

da bi se to videlo... osetilo po meni...

Kada se dajem...

onda se dajem..

samo jednom čoveku.

Nisu to nikakva moralna načela, od kojih me hvata povraćojka,

već to ne bih bila ja... imala bih utisak da mi piše na čelu...

Teorijski - ne priznati...

Praktično - nikad se ne zna...

Kada, i ako mi se desi, okačiću se na oglasnu tablu :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

'Preslisavam se' od sinoc ...a nije da nisam i ranije razmisljala na ovu temu, i sve bih da prepoznam promenu - da sam se opametila...paaa, 'vuk dlaku menja, al' cud nikada' :uzdise: Da, priznala bih ...i to onako prkosno:'Jesam - jer si i TI mene' (realno, to je jedina okolnost kada bih i imala STA da priznajem) ... Poznajem se, znam da bi me 'vulkan u stomaku, cunami u glavi' naterao na 'impulsivne poteze', da mu uzvratim istom merom i to 'serviram na tacni' ...msm, ne bih sa kumom ili kolegom mu, ipak bih sa nekim ko je meni bio 'ufff, daaa, ali NECU, ma koliko mi se svidjas'....'necu' bih zaboravila, (nekoliko puta), a onda to priznala. Msm, ne znam sta je gore, praviti se da niceg nije bilo, ili priznati? .............. Za mene je ovo SBBKBB, i mogu da hipoteziram ...ali verujem da bih se posle priznanja, njegovog ili svog - 'pustila u promet' :andja:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li bih priznala?

Tesko da bih bila uhvacena u prevari :lol: stalno sam kuci :dry: jedino ako se nadje neki hrabar momak koji sme da mi se popenje na prozor i da bude toliko tih da ga niko od mojih ukucana ne cuje :hahaha:

Ako bi to bio sex za jednu noc,znaci bio bi i nebi se ponovilo vise nikad i tad nebih priznala!Ali ako bi to otislo dalje od jedne noci,znaci da rade emocije i da stalni partner vise ne ispunjava moja ocekivanja i onda bi bio razlaz...

Ali prvo nek mi neko definise prevaru?!?!?8

Dali je to poljubac,dali je to sex ili nesto trece?:blink:

Razne vrste prevara ima,pa i finansijskih :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno pokušavam da zamislim.. :neznam: i nikako mi ne polazi za rukom

kao...

ja.. ili bilo ko..

u nekoj mnogo opasnoj* situaciji,

kraj mene/tebe/njega/nje/nas/vas je sambadi.. siš'o iz mog/tvog/njegovog/njenog/našeg/vašeg driminga

ja.. ili bilo ko.. trljamo ochi

ne možemo da verujemo

ja.. ili bilo ko.. inače ne verujemo u čuda, nikako

ali, jedno se upravo dešava

šajba ispucala.. bez zrna baruta

retrovizori pootpadali.. nema ih

volan i menjač zaribali,

kočnice proklizale,

adrenalin divlja,

krv ključa,

oči iskachu iz ležišta,

mozack otkaz'o,

srce jedva živo,

kitchma se topi,

stomak se grči i uvija (malko drugOJachije neg' za Lenjkin pr.Oliv)

svuda okolo bestežinsko stanje

ja.. ili bilo ko... u oblatzima

letimo

lebdimo....

i odjednom

TRAS!!!

Ma neću! Jbš emotzije!! Idem odmah svojoj kući!!! (pevajući) :dry:

Jer ja.. ili bilo ko.. smo verni!!:zakletva:

bRe! :ljutko:

ma idi bRe šetaj :lol::lol::lol:.. ajd odatle bRe :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

LenjChe je (po starom dobrom običaju) uozbiljila ovo veselo TemChe.

U vezi s'njenim mišljenjem i stavom mogu da kažem samo to, da mi se jako dopadaju.

Lepo je to kad vidiš da podmladak brani Ljubav..

i uz nju prisutnost podrazumevajućeg osećaja pripadnosti i odsustvo želje za bilo kakvom izdajom* (tzv vernost)

Samo bih dodala, da ja termine vernost i nevernost ne priznajem uOpšte.

Priznajem ljubav... sve njene varijante i nijanse.

A.. ako dođe do stani-pani

to ne znači da sam (ako panEm) vernosti rekla OUT!

NoUp.

To je dasi koji je do tada boravio u srtzu.. moje srtze reklo ćao..... i OUT!

I ostalo verno, pre svega ljubavi,

a posle svega - meni.

___________

@ Ela kulerka

jesil' me sad razumela ?.............. :astasad:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Život ne gledam "crno-belo" pa ni pitanje neverstva.

Gliša je u prethodnim postovima sve lepo objasnila i ja mogu samo da se potpišem ispod svega.

Ono što bih dodao...da pravo na "jednonoćno padanje roletne" koje uzimam za sebe dajem potpuno isto i mojoj partnerki bez foliranja.

Sve dalje kao odgovor na ovu temu po meni zalazi u najintimniji deo odnosa dvoje ljudi koji žive zajedno i vole se...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Meni je jedan djed, kad sam bio na Midžoru rekao, i ako te uhvati, ti rekni nisam ga još stavio :ggg:

Dakle, od priznavanja nema ništa :jok:

Osim toga, ja to ne radim , pa ne bih imao šta ni priznavati, da se razumijemo.

Ko si ti i zašto si pisao u moje ime lažovčino :lol:

Dakle nije pitanje da li bih priznao, jer sam već to uradio na kraju svog pokušaja braka.

Rekao sam joj s kim, kada gde, kako, dobro ne baš kako, ali sam joj ovo rekao ostalo što navedoh.

Rekao sam joj sve, i na celu priču mi je rekla, to svakome može da se desi, jebiga i ti si čo'ek :pljuc:

Na poslu je postojala angedota, kolega me je prozivao kada se vratio s odmora :Jesi li priznavao nešto dok nisam bio tu :lol:

Elem, i kada je odlazila iz kuće, kada se vraćal kod svojih, rekla mi je : Ja bih ti povremene izlete oprostila sigurno, ti si budala što me teraš od sebe.

Možda i jesam, ali to nije bila jedina stvar zbog koje smo se razišli, da je sve ostalo funkcionisalo, ja je ne bih prodao, ovako sam ispao cava.

I pored toga smo rpiajetlji i ne zamera mi ništa osim kada zakasnim nekoliko dana sa alimentacijom.

Živote kurAvo :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko si ti i zašto si pisao u moje ime lažovčino :lol:

Dakle nije pitanje da li bih priznao, jer sam već to uradio na kraju svog pokušaja braka.

Rekao sam joj s kim, kada gde, kako, dobro ne baš kako, ali sam joj ovo rekao ostalo što navedoh.

Rekao sam joj sve, i na celu priču mi je rekla, to svakome može da se desi, jebiga i ti si čo'ek :pljuc:

Na poslu je postojala angedota, kolega me je prozivao kada se vratio s odmora :Jesi li priznavao nešto dok nisam bio tu :lol:

Elem, i kada je odlazila iz kuće, kada se vraćal kod svojih, rekla mi je : Ja bih ti povremene izlete oprostila sigurno, ti si budala što me teraš od sebe.

Možda i jesam, ali to nije bila jedina stvar zbog koje smo se razišli, da je sve ostalo funkcionisalo, ja je ne bih prodao, ovako sam ispao cava.

I pored toga smo rpiajetlji i ne zamera mi ništa osim kada zakasnim nekoliko dana sa alimentacijom.

Živote kurAvo :lol:

pa da, klasican sljam

to bi i ja uradila kad bi htela da taj neko ode od mene

kad nisam varala,ja sam pricala tom nekom sve najgrdje o sebi...da sVati koliko ga nisam vredna i ode

a nalazila sam i slabe tacke pa sam u njih gadjala iz sve snage

:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...