Sign in to follow this  
Followers 0

Futsal

8 posts in this topic

Posted · Report post

Nisam videla  zasebnu  temu,a  posto  je  rec   o  fudbalu  u  sali,verujem da spada ovde.I  da  im   posvetimo   malo paznje.

Kao  sto  znate u  Beogradu  se odrzava  Evropsko  prvenstvo u  futsalu i  veceras  je  reprezentacija Srbije igrala  mec protiv  Slovenije.Pobedili  smo  sa  5-1.Arena  je bila  puna,kazu  oko  11000 posetilaca,sto  je  nasoj  selekciji  ocigledno  prijalo.

Iako  nisam  bas  ljubitelj,pratila  sam  mec,a malo  cu  i  procesljati  ovih  dana gradivo,pa  dodati  i  nesto  vise  o  ovoj  disciplini.Ako  ima  poznavalaca,nek  dopisu.

U  svakom  slucaju,navijamo  za  nase..

Posted · Report post

Футсал (или мали фудбал) је верзија фудбала која се игра у дворанама. Играју га две екипе од којих свака броји по пет играча, укључујући и голмана. Термин „футсал“ је скраћеница од португалских речи „futebol de salao“, односно шпанских„fútbol de sala“ које значе „фудбал у дворани“.

Правила су поједностављена; не постоји офсајдлопта је тврђа и мања и слабије одскаче. Голмани имају посебне рукавице „без прстију“ да би имали више осећаја при бацању брзе лопте приликом контранапада.

Футсал је једини спорт који је ФИФА признала као фудбал у дворани.

Футсал треба разликовати од осталих врста фудбала у дворани, попут фудбала на терену окруженим зидовима или кејџбола. Термин „футсал“ као службени термин признали су ауторитети попут ФИФЕ.

• Игра се лоптом бр. 4, тешком између 400 и 440 g, а притисак јој мора бити између 0,4 и 0,6 атмосфера. Лопта бачена с висине од 2 m не сме скочити мање од 50 и више од 65 cm.
  • Број играча се састоји од голмана и четворице играча на терену.
  • На клупи могу седети још седморица и број измена је неограничен.
  • Замене играча се врше на одговарајућој половини терена.
  • На терену се налазе двоје судија.
  • Играчи се могу казнити жутим картоном, искључењем на два минута и црвеним картоном.
  • Важи правило „акумулираног прекршаја“, тј. у сваком полувремену након 5 прекршаја изводи се слободан ударац.
  • Након 6 прекршаја екипа не сме постављати живи зид, а слободан ударац се извводи са 9 или 10 метара.
  • Голман не сме дати лопту руком играчу који се налази унутар простора од шест метара око гола.
  • Терен је дуг 25-42 m, а широк 15-20 m.
  • Димензије гола су 3x2 m
  • игра се 2x20 минута „чисте“ игре (за време прекида игре време се не рачуна).
  • Играчи у пољу могу играти свим деловима тела осим рукама.
  • Забрањен је „клизећи старт“.

Izvor wikipedia

Posted (edited) · Report post

Veoma  zanimljiva  utakmica veceras  protiv  Portugala.Inace,Portugal spada  u sam  vrh i pre  meca vidjen je kao  favorit.Utakmica  obilovala  lepim  potezima,brzom igrom,stalnim  napadima.Povela  je  Srbija  golom  Raicevica,izjednacili  oni  majstorskim  potezom   svog  najboljeg  i  jednim  od  najplacenijih  igraca uopste,Rikardinja.

Drugo  pooluvreme  imalo je  niz  sansi,ali  smo  nekih  pet  minuta  pre  kraja mi  poveli  sa  2-1.Oni   tada  ubacuju  i  golmana  u  igru,slicno    kao  u   rukometu,ali  i  panicno  pokusavaju  da  daju  gol.To  koriste  nasi  igraci  i  daju  jos  jedan.Bilo  je  sanse  i  za   cetvrti,malo  je  falilo.Sve  vreme prepuna  Arena davala  je  podrsku  nasoj  reprezentaciji.I  stizemo  do  cetvrtfinala ,prvi  put  od  kako  ucestvujemo  na  prvenstvima.Ponedeljak,18 i 30,protivnik  Ukrajina.

Evo  i  jedne  fotografije nasih  momaka.. :ok:

Edited by luminica
vojo likes this

Posted · Report post

U  polufinalu  smo!! :jeee:Golom  u  zadnjoj sekundi !Taman smo   odslusali  pravila  po  kojima  se   igra  kod  neresenog   rezultata,no   momci  se nisu  predavali,prosto  nisu  hteli  produzetke. I  ako  se  desi  da im   polufinale bude  krajnji  domet,oni  su  svoj  san  vec  ostvarili,tako  bar  kazu.Publika  uzivala  u cetrdesetak  minuta  prave  borbe  i  zdusno  ih  bodrila...

Adrijan likes this

Posted · Report post

na zalos` i sa futsalom se ponavlja prica kao i sa vaterpolom, sto se tice ulaznica. Drugar i ja u subotu htedosmo na tekmu, naravno karata nije bilo, pri povratku kuci zove nas drugarov komsija koji mu nudi karte je njemu ne trebaju a dobio ih je kao aktivista stranke koja ih je delila i za vaterpolo...

tuga.....

Posted · Report post

Rusi  prejaki  za  nas....a  malo  je   falilo :nempojma: No  da  ne  preterujemo,i da  se  izborimo  za  bronzu,bilo bi supeeerrrr!!:jeee:

Goga and Adrijan like this

Posted · Report post

Sad  sam  razocarana,ali  samo  malo :huh:Bilo  bi  nepravedno  osuti  drvlje  i kamenje.Proces  do  medalje  je  takav da  ne  moze  odjednom. Stvorili  smo  pritisak  i  gotovo  ubedili  sebe  da  ce  uzeti  zlato,medalju..ali,drugi  su  i  tekako  jaki.GledamSpance  kako  su  slistili  protivnike,moracemo  cekati  jos.Ali  i  ovo  je  uspeh  i  najvaznije  je  da  su se borili  koliko  su  mogli.Ivazno  je  da  su svoj sport  doveli  u  zizu  interesovanja,pruzili  nam  mnogo  lepih  poteza,puno  akcije..bravo momci!!

Smucalica likes this

Posted · Report post

Odgledala sinoć i naše, a posle i finale...

nisam se previše udubljivala u pravila,

samo sam jednostavno ispratila utakmice, kad sam bila u mogućnosti...

Momci su bili dobri, ali se vidi da su ovi Španci, pa i Rusi (pojačani Brazilcima) jaki,

uigrani i brzi...

Izuzetno dinamične utakmice, brze i nije loše za pogledati, 

Koliko sam razumela, čekaju nas baražne utakmice sa Portugalom

u okviru kvalifikacije za SP...

luminica likes this