Idi na sadržaj

Dnevna, nedeljna i svakojaka ostala štampa


Preporučene poruke

Rechju papirnati medij.

Vec ste imali prilike da vas smorim (znate vec gde :migosmeh:) s' ekipom iz Vremena, najradije pratim "slovo Ljubve" (Ljuba Zivkov), em je zemljak, em najvolijem da citam kad popizdi na neku personu ili pojavu pa sedne da sitnu knjigu pise o doticnom, a sve uz smeha puna kola..

Uvek procitam sta Teofil misli o poslednjoj knjizi koju je procitao, izveshca Dragana Todorovica sa mesta koja je posetio itd..

Od dnevnih, Blic.

Koji kupujete i zbog cega?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pokojni otac je bio prvi ulični kolporter ''Večernjih Novosti ''u Novom Sadu,majka je dobila prvi pravi drveni kiosk u gradu od ''Politike'',i sam sam davno držao jedan kiosk i radio u poslovnici ''Dnevnika''kao čitač tiraža i distributer štampe.

Posle sam radio u DPO gde smo dobijali štampu iz cele velike nam zemlje.

To sve je ostalo u meni do današnjeg dana,navikao sam da listam svakovrsnu štampu,što i sad šinim onlajn.

''Sport'' i ''Dnevnik'' sam kupovao od kad znam za sebe.''Sportski žurnal'' od prvog broja.

Sad ne kupujem ni jedne novine osim ukrštenih reči ponekad.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Već duže vreme ne kupujem ni dnevne, ni bilo koje druge novine. Sve informacije su dostupne online, pa i ne osećam potrebu da izdvajam sredstva za papirnu varijantu. Nekad me uhvati nostalgija za minulim vremenima, kad sam redovno kupovao Blic, pa kupim primerak istog i na brzinu prelistam. To više nije to, bar meni. Era digitalizacije je ubila zadovoljstvo čitanja novina uz jutarnju kafu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

p><p> Koleginica Dana postavi na temi

samo da se potsetimo ko je ovaj lik i pitam se koliko je relevantno pisanje... ovoga

Uh . prestravi me ova slika u rano jutro.

Samo jos da ne progovori.:(

Ranije sam citao sijaset stampe.

I dnevne novine i nedeljne i mesecna izdanja ...

Od sportskih casopisa , politickih pa sve do onih vezanih za TV , Muziku..

Sada mi je ostalo od stare navike samo kupovanje nedeljnih izdanja Vecernjih novosti i Blica.

To mi je ostao kao neki ritual nedeljom.

Citanje novina pre rucka uz gledanje TeVea.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:ajme: sportsko novinarstvo.

Ajde sto pisu afirmativne ili kritizirajuce tekstove za *tepsiju bureka Ali...

Sijaset primera mogu da navedem (pratim sport) ... evo npr. poslednji u nizu.

Naslov: Partizan je za mene bivsi prvak / Robert Prosinecki

Za mene je Partizan bivši prvak, nadam se samo da do titule neće Vojvodina - rekao je Prosinečki.

A Ja odgledao celu konferenciju za stampu i veze s' vezom nema / em je Robi pohvalno govorio o Partizanu - em Voshu nije ni spominjao.

I na sve to se kasnije prima Stanoje (partizanov trener) :ajme:

:pegla:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Da li je ovo posledica "male mature" ili je u pitanju "teorija zavere" ali da se opet srpski izrazim: Pička im materina! Jebem ih u profesiju! :zid:

(Izvini Veco, mor'o sam.)

Sinoćnji naslov: "Iz Sirije počeo prebeg pilota".

Deo teksta: "Reč je prvom prebegu pilota sirijske vojske od početka nemira u toj zemlji pre 15 meseci...".

Šta li vas uče na tim školama da mi je znati?!? Da gledate u kristalnu kuglu? Da bacate Tarot karte? Vrtite prsten? :blink:

Pa zar nije odgovarajući naslov: "Iz Sirije prebegao pilot"?!?!?

Ili im je možda "neko" šapnuo šta će da se desi? :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Zurnal_u_389917697.jpg&size=article_larg

Eto.... na primer ...sportska stampa ....za koju ne znam da li je iko i kupuje?

Voleo sam ranije te pompezne naslove u sportskim dnevnicima ili nedeljnicima ali ovako nesto napisati

i staviti preko pola strane "Sportskog Zurnala "" ..je neukusno ...blago receno......

Stvarno je Nemoralno ...rasisticki .....

Sreca sto Serena ne cita visokotirazni list ..sportski....

Platio bi urednik ....

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

BEOGRAD – Dnevni list „Pres” danas je ugašen i od sutra više neće moći da se kupi na kioscima, potvrđeno je agenciji Beta u tom beogradskom dnevniku.

Kako je rečeno, list će izlaziti kao internet izdanje, a izlaziće i izdanje za Republiku Srpsku.

Nastaviće da izlaze sva izdanja koja su zasebna pravna lica u odnosu na dnevnik koji je poslovao sa gubitkom.

Zaposleni, kako Beta saznaje, dali su vlasnicima rok od mesec dana da im se isplate zaostale plate i najavili da će u suprotnom organizovati protest ispred zgrade „Delte”.

Predsednik Delta holdinga Miroslav Mišković saopštio je 12. novembra da se povlači iz lista „Pres”, kao najveći pojedinačni vlasnik tih dnevnih novina.

Beta

objavljeno: 15.11.2012.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ugasen-dnevni-list-Press.lt.html

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...