Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Da bacimo malo svetlosti na tamu imenice navijač. :) Ispričajte nam kako ste vi i kada postali navijač svog današnjeg omiljenog kluba. Ne mora biti srpski, i inostrana iskustva su dobrodošla.

U najranijem detinjstvu, kad sam još bio operisan od sporta, svako u porodici je imao prostora da vrši uticaj na moje "navijačke" afinitete. Tako je stric iskoristio priliku da me nagovori da ostalima pričam kako navijam za "Papatizan". Nije mu uspelo, na moju veliku današnju sreću. Deda, vatreni Dinamovac nije ni pokušavao. Uticaj oca je ipak bio prevelik. Nije se trudio, jednostavno sam video njegovu fanatičnu ljubav prema Crvenoj zvezdi i zarazio se. Sećam se postera Dejana Savićevića na zidu, na kom sam ispisivao i brojao momente do njegovog stotog gola u Zvezdinom dresu, blesavih pesmica pred finale u Bariju (Ić, ni, tan, ši, tako beše?), čuvenih utakmica protiv Kelna (2:0, 0:3)... mislim da je upravo meč protiv Kelna u Nemačkoj presudio. Izgubili smo, ispali, ostao sam bez nokata, ali sam postao večno veran klubu.

A ljubav prema Interu iz Milana je došla koju godinu kasnije, iz najbanalnijeg mogućeg razloga. Bio sam sam u stanu, crtao nešto na listu papira, a na TV-u je išao prenos meča Inter - Atalanta. I u jednom trenutku na tribini sa domaćim navijačima se zavijorila ogromna crno-plava zastava sa žutom zmijom u obliku klupskog grba. Batalio sam dotadašnji rad, uzeo novi list papira i pokušao ponoviti ono što sam video na tribinama. Crtež se urezao na papir, a Internazionale Milano u moje srce.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moj tata je veeeliki Partizanovac :uredu:

Svojevremeno, brat i ja smo odrastali uz radio Beograd i cuvene

radio prenose utakmica nedeljom kada smo slusali i pratili rezultate

sa stadiona sirom Jugoslavije :)

Naravno, tata je trazio posebnu tisinu kad se ukljuce

u utakmicu u kojoj igra Partizan.

Tako sam ja svojevremeno znala prezimena svih igraca i

sedeci kraj tate gledala u radio i slusala prenose...

Poseban dozivljaj su bili tv prenosi, kad se okupljalo tatino drustvo

a ja sam se ucackala negde kraj njega i posmatrala meceve :uredu:

Za razliku od mog brata koji je operisan od utakmica i imena klubova

ja sam od malena bila u pravim bojama...

Gnjavila sam mamu da mi strika dzempere i salove u crno beloj boji...

a ona je uvek govorila da sam sto se sporta tice, definitivno trebala biti sin :lol:

Posebni dozivljaji su bili odlasci na stadione sa mojim tatom kad igra Partizan :ajde:

Eeeejjjj... :uzbud: to su bili dozivljaji za prepricavanje...

Sve u svemu, oduvek sam vatreni navijac Partizana i to se ne moze nikada promeniti... :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto, to sam zaboravio pomenuti, mada sam siguran da negde već jesam na forumu. Znao sam satima sedeti naslonjen na vrata i slušati uključenja. I danas se naježim kad čujem za stadion na Banjici, onaj "pod Goricom", Poljud, Kantridu, Koševo, Čika Daču (tako beše, stadion Napretka?). I ti komentatori su svi nekako imali onaj isti hrapavi "radijski" glas, ili je to tehnologija samo tako mogla preneti... a pomen Marakane je značio ućutkivanje svih u okolini. "Mora da je pao gol!"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud:

A kad naprave atmosferu....

- Evo prilikeeee...:uzbud: lopta se krece prema golu I ideeee...

i onda ceeeekaaas... dok se smiluje i izgovori kud se denula lopta na kraju...

a mi poskakali ispred radia i cekamooo...

Boze, kakva su to bila popodneva...

Prvo Minimax i emisija "Tup-tup", a potom fudbal... Svet sporta se zvala, tako bese?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja navijacka strast se probudi samo kad nasa reprezentacija ili pojedinac igraju neko polufinale ili finale...izuzev kad je fudbal u pitanju, to ne gledam i ne ispracam. :lol:

Pa ja mislim da sam gora od svakog strastvenog muskarca. Ziva se zderem, vicem, nerviram, radujem, ludujem..jedino ne cepam garderobu sa sebe od srece il' tuge. :lol:

U periodu dok su C. Zvezda i Partizan znacili nesto u fudbalu onoj bivsoj drzavi... cini mi se da sam bila partizanovac...a mozda i zvezdas :ces:...jbt ne mogu da se setim :lol: bilo je jako davno. U svakom slucaju pod obavezno sam pratila i bila upucena o stanju na tabeli, utakmice su pomno gledane na tv-YU... A onda se odjednom, nicim izazvano ta ljubav...strast...sta god ugasila. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...