Idi na sadržaj

Romantika u filmovima


Preporučene poruke

Iako nema seksa, a ni srećnog kraja, film "Kratak susret" proglašen je za najromantičniji film u istoriji, pokazalo je novo istraživanje koje prenose britanski mediji.

Foto: wikipedia.org

Film u kome Silija Džonson i Trevor Hauard glume par koji se zaljubljuje iako su oboje u braku i imaju porodice i koji ne ulaze u vezu zarad supružnika koje ne vole, našao se na prvom mestu liste koju je sastavio magazin "Tajm aut".

TO je anketirao 101 eksperta iz industrije zabave, koji su morali da izdvoje svoje omiljene romanse. Na listi su se našli filmovi o neuspelim vezama "Eni Hol", "Večni sjaj besprekornog uma", ukletoj ljubavi "Kazablanka", "Planina Broukbek", pokušaju samoubistva "Apartman", partnerima koji varaju "Raspoložen za ljubav i smrti "Harold i Mod".

"Kratak susret" Dejvida Lina izabrali su, između ostalih, EL Džejms, autorka trilogije "Pedeset nijansi" i reditelj Ričard Kertis ("Četiri venčanja i sahrana").

Seksualna tenzija u filmu naglašena je Rahmanjinovim koncertom za klavir 2 i serijom pogleda, a jedini fizički kontakt je kratak stisak ramena prilikom poslednjeg oproštaja.

Izvor: Tanjug, B92

-------------------------------

Sad ću se povući u svoje neromantične odaje i pustiti vas da razgovarate o najromantičnijim filmovima. :lol:

Koji film koji ste vi gledali zaslužuje titulu najromantičnijeg?

Zašto, koje su to scene privukle vašu pažnju?

Delite li moje mišljenje da romantične scene u filmovima pate od teške šabloniziranosti koja se najčešće graniči sa bljutavošću?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Ne znam. Odgledala sam neki queer film i meni se činilo da su imali više romantike nego što sam ja ikad:smeh: Reč je o nekim devojkama, ženama koje se slučajno susreću na putovanju. Ne sećam se o kom filmu je reč, ali znam da je muzika bila fantastična:lol: kao i scena kad jedna otkriva da se, ne očekujući to zaljubljuje u onu drugu. Znam da se pojavljuje i neki muškarac konobar koji se sve vreme mota oko njih, ali dobije šipak:). Volela bih da odgledam taj film još jednom ili bar da znam koji je zbog muzike.

Šalu na stranu, ja lično ne volim romantične scene i prenemaganja na filmu, tipa Beležnice, Čitača ili Mostovi okruga Medison. Sve mi je šablonizirano, volim originalnost u ljubavi, ne stiskavce, bombonjere i cveće. On je dodirne, ona padne u nesvest, nije nego...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@ Gogo - slažem se za crno-bele filmove :uredu:

tamo nije bilo scena seksa i golotinje kao sada,

a opet je provejavala romantika kroz film...

osetila se doza lepih trenutaka :stid2:

Današnji filmovi su svi izlizani od priče i ponavljanja,

a meni je sad više ovakjav zez romantičan

nego bilo šta drugo :lol:

jbg, valjda to ide sa godinama, nemam pšojma :beyond:

ipak sam ja starija žena, za mene više nije romantika što je nekad bila :beyond:

i da, btw - a ja sam i dalje Grobarka, al' te obožavam :kiss:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za mene je romantika "baratanje" pravim osećanjima i iskrenom željom da nekog obraduješ, učiniš nešto što će mu prijati.

Za svakog od nas ona je različita, kao i patetika (nije svakome ista stvar patetična).

Možda bi insistiranje na romantici mogla biti patetika, ali je i to opet individualna stvar.

Filmovi nisu stvarni život, pa je samim tim i romantika u njima nije stvarna. Čak i ako je snimljena po "stvarnosti" gubi na autentičnosti...

Ja bih više te "romantične momente" nazvao 1001 način kako da smuvate devojku! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nisam za patetiku ali jesam za romantiku, i ne na filmu nego u stvarnom životu, mom. :kez:

Do nedavno sam se ježila na film Titanik, bljuvala vatru na glupaču koja je ostala na dasci živa a svoju veliku ljubav pustila da ga pojedu ribe što ja nikada ne bih, ili sa njim u vodu, ili on na dasku, trećeg nema. kakokazes.gif

Zatim mi je bilo smešno ono njihovo "letenje" na kljunu broda, pa kao sav svet je njihov, vetar mrsi kosu i trt mrt... Ali vraga, sada misim sasvim drugačije. Prošlog leta sam putovala brodom i stala na "kljun", podigla ruke kao Kejt i zamislim da letim. Ispred mene pučina i ništa više. Zaista predivan osećaj iako me niko nije pridržavao (jeste se ponudio jedan mornar ali sam mu rekla da odbije i da me pusti da uživam u lepoti života).

Od tada Titanik smatram za jedno sasvim korektno odrađeno filmsko ostvarenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

meni da

ne mogu dA zamislim nezniju scenu izmedju dva stranca

a svi smo mi stranci,je l da?

Jesmo,slažem se. I jeste nežna.

Nego, delim mišljenje sa tobom,ali ne mislim da to mogu podvesti pod pojam romantike..više mi liči da kad spoznaš sebe i dotakneš zrelost i ljudsko u sebi..Po meni,on jeste prevario suprugu,kao i ona dečka. Meni je to bila ljubav.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...