Idi na sadržaj

Jehovini svedoci!


Preporučene poruke

  • Odgovori 56
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pozdrav i tebi. Da. Imali smo prilike da razgovaramo sa nekima od njih. A da li ti znaš da je na ovom forumu pravilo da se pre otvaranja "ozbiljne" teme i učestvovanja na istim, mora učestvovati

morao sam ! http://vukajlija.com/reakcije/80314 :smeh:

Nema nikakvih problema, uključujem se momentalno! :kez:

Pozdrav i tebi.

Da. Imali smo prilike da razgovaramo sa nekima od njih.

A da li ti znaš da je na ovom forumu pravilo da se pre otvaranja "ozbiljne" teme i učestvovanja na istim, mora učestvovati, radi sticanja punopravnog članstva i međusobnog upoznavanja, na sledećim temama:

- 1,

- 2 i

- 3.

Potrebno je aktivno se uključiti, barem 24 časa, u sve tri teme i razmeniti po par poruka sa starosedeocima. :zakletva:

Izmenjeno od strane člana Adrijan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jednom mi u BG utrapiše neke svoje letke, tek u busu sam skontao šta sam dobio. Nemam nekog kontakta sa Jehovinim svedocima, nemam ih u svom društvu i ne poznajem nikoga za koga znam da je pripadnik. Sećam se da su devedesetih išli od vrata do vrata i smarali ljude i da su moji uredno odbijali da ih saslušaju (a i ja bih realno jer nema šanse da trošim vreme da slušam nečiju propoved koja me ne zanima) i to me podseti na onaj vic :lol: kada Jehovini svedoci dođu na vrata čoveku:

-dobar dan mi smo Jehovini svedoci, imate li par minuta da nas saslušate

-izvolite, uđite, sedite

-hvala

-kažite šte ste hteli

-hm, ne znam nismo nikada do ovde stigli do sada

:kez:

Nisam se nešto trudio ni da upoznajem islamsku i katoličku veru, a ne verske sekte i manje verske zajednice. Ukratko, ne zanima me. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Par brošura Jehovinih svedoka je došlo u moje ruke, premda nikad nisam ulazio u razgovor sa njihovim pripadnicima. Što reče Turkmen, devedesetih su i u Bosni išli od vrata do vrata i pokušavali mobilisati nove članove. Šta da kažem, meni su kao ateisti sve verske ideologije i nihove varijacije smešne, pa tako i ova.

Pročitao sam par Kula stražara, i evo sad iz svega toga mogu da se setim samo da su iskopali neku brojku od 140.000 (ili beše 40.000?) onih koji idu u raj kad dođe sudnji dan, što je samo po sebi besmislenije od hrišćanske ideje po kojoj danas ispada da praktično niko neće u raj. Mrtvi će beše ustati kad dođe dan suđenja?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav i tebi.

Da. Imali smo prilike da razgovaramo sa nekima od njih.

A da li ti znaš da je na ovom forumu pravilo da se pre otvaranja "ozbiljne" teme i učestvovanja na istim, mora učestvovati, radi sticanja punopravnog članstva i međusobnog upoznavanja, na sledećim temama:

- 1,

- 2 i

- 3.

Potrebno je aktivno se uključiti, barem 24 časa, u sve tri teme i razmeniti po par poruka sa starosedeocima. :zakletva:

Nema nikakvih problema, uključujem se momentalno!

:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Par brošura Jehovinih svedoka je došlo u moje ruke, premda nikad nisam ulazio u razgovor sa njihovim pripadnicima. Što reče Turkmen, devedesetih su i u Bosni išli od vrata do vrata i pokušavali mobilisati nove članove. Šta da kažem, meni su kao ateisti sve verske ideologije i nihove varijacije smešne, pa tako i ova.

Pročitao sam par Kula stražara, i evo sad iz svega toga mogu da se setim samo da su iskopali neku brojku od 140.000 (ili beše 40.000?) onih koji idu u raj kad dođe sudnji dan, što je samo po sebi besmislenije od hrišćanske ideje po kojoj danas ispada da praktično niko neće u raj. Mrtvi će beše ustati kad dođe dan suđenja?

Pozdrav Morfeus! Da li si oduvek bio ateista?

Jednom mi u BG utrapiše neke svoje letke, tek u busu sam skontao šta sam dobio. Nemam nekog kontakta sa Jehovinim svedocima, nemam ih u svom društvu i ne poznajem nikoga za koga znam da je pripadnik. Sećam se da su devedesetih išli od vrata do vrata i smarali ljude i da su moji uredno odbijali da ih saslušaju (a i ja bih realno jer nema šanse da trošim vreme da slušam nečiju propoved koja me ne zanima) i to me podseti na onaj vic :lol: kada Jehovini svedoci dođu na vrata čoveku:

-dobar dan mi smo Jehovini svedoci, imate li par minuta da nas saslušate

-izvolite, uđite, sedite

-hvala

-kažite šte ste hteli

-hm, ne znam nismo nikada do ovde stigli do sada

:kez:

Nisam se nešto trudio ni da upoznajem islamsku i katoličku veru, a ne verske sekte i manje verske zajednice. Ukratko, ne zanima me. :)

Pozdrav Turkmenbaši! Šta misliš o savršenom večnom životu pod savršenim uslovima na zemlji?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Morfeus! Da li si oduvek bio ateista?

Pa znaš kako, bio sam jedan od onih koji verske praznike uzima zdravo za gotovo kao svoje iako o pojmu boga nikada nije razmišljao niti je posećivao crkve. Poput velike većine ljudi na ovim prostorima nakon povampirenja verskih i nacionalnih ideologija. Nisam znao mnogo ni o Bibliji ni o crkvi kao takvoj, nije me interesovalo.

A onda, kad sam shvatio da mi verovanje u boga i poštovanje crkvenih učenja i praznika nameću, osetio sam instinktivnu potrebu da se pobunim kao i uvek kad osetim da nešto moram samo zato što "svi tako rade". Prvi put zaista razmislivši o svemu tome shvatio sam da u boga ne verujem i da to što se smatram Srbinom ne znači da po definiciji moram tvrditi da sam pravoslavac, samo da bih se uklopio u stado. Dakle, može se reći da sam oduvek ateista, samo što sam to kasno shvatio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisu jos bili na vratima. Kad ih sretnem, prodju, ne pitaju nista, ne pricaju..

U Lj bila su dva momka, koje sam redovno ''vidjala'' dok/kad bi pjese isla na predavanja.. nisu me nikad ogovorili, pitali nesto ili bilo sta al bilo je tu gurkanja rukom (jedan drugog) kad bi prosla, tu i tamo koji osmjeh.. i kad bi se ja nasmjesila ili pozdravila --> oni pobjegnu.. :hahaha: :hahaha:

Inace ne volim te scene, nit volim ta pitanja, nit volim ubjedjivanja pa ih na daleko izbjegavam.. postujem ja sve to al molim lijepo, ako oni tjeraju to i vole, ne moraju mene gnjavit sa tim.. ni oni, ni neki drugi.. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu!

Da li znate ko su Jehovini Svedoci, kako žive, kakvi su to ljudi i da li ste imali prilike da razgovarate sa nekima od njih?

:)

OtPozdrav :kez:

Ne zanima me kako žive pripadnici te sekte.

Mene i moju porodicu zaobilaze u širokom luku,

jer su imali veoma neprijatna iskustva sa mojom malenkošću. :andjeo:

Mrzim lažno nasmejane osobe, snishodljive,

koje će da spašavaju svet od propasti.

Koje će da me /nas/ uvedu u carstvo blaženstva.

Ta hajTe molim vas :lol:

Tvoj model ponašanja je veoma predvidiv.

Sada ćeš da nas zamajavaš gomilom pitanja,

podpitanja, objašnjavanja, razuveravanja

... i bićeš mnogo dosadan.

Ne zameri što stvari - pojave nazivam pravim imenom.

Od mene toliko.

Ae zdravo.

Ne želim da trošim svoje dragoceno vreme,

da budem deo priče o psihologiji mase.

Shvati ovo samo kao dobrodošlicu saMoje strane :kez:

(okreni - obrni ne gine mi grom i kakao :ufrci: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To su neki ljudi koji dodju, pokucaju ti na vrata, postave jedno glupo pitanje, i trenutak kasnije vrata se zatvaraju :kez:

Pozdrav Mrak, kad ćeš osvanuti? 8) Možeš li da se setiš koje je to glupo pitanje?

Pa znaš kako, bio sam jedan od onih koji verske praznike uzima zdravo za gotovo kao svoje iako o pojmu boga nikada nije razmišljao niti je posećivao crkve. Poput velike većine ljudi na ovim prostorima nakon povampirenja verskih i nacionalnih ideologija. Nisam znao mnogo ni o Bibliji ni o crkvi kao takvoj, nije me interesovalo.

A onda, kad sam shvatio da mi verovanje u boga i poštovanje crkvenih učenja i praznika nameću, osetio sam instinktivnu potrebu da se pobunim kao i uvek kad osetim da nešto moram samo zato što "svi tako rade". Prvi put zaista razmislivši o svemu tome shvatio sam da u boga ne verujem i da to što se smatram Srbinom ne znači da po definiciji moram tvrditi da sam pravoslavac, samo da bih se uklopio u stado. Dakle, može se reći da sam oduvek ateista, samo što sam to kasno shvatio.

I ja sam Srbin po nacionalnosti i po rođenju pravoslavac. Još uvek sam Srbin ali više nisam pravoslavac već Jehovin svedok. Odrastao sam u komunističkoj Jugoslaviji i odgajan kao ateista. I nije ni čudo što su mnogi bili ateisti a i danas mnogi ne veruju u Boga, jer pravoslavno sveštenstvo i sveštenstvo mnogih drugih religija predstavljaju religiju na način koji vređa dostojanstvo i inteligenciju čoveka dok Biblija ne igra, gotovo, nikakvu ulogu u tome. Nakon što sam počeo da proučavam i ispitujem Bibliju došao sam, proveravajući ono što sam ispitivao i proučavao iz Biblije, do zaključka da je nemoguće da smo se obreli sasvim slučajno na zemlji. Naravno prestao sam da se izjašnjavam kao ateista. Biblija je najveći bestseler ikada napisan i zaslužuje pažljivo proučavanje i ispitivanje bez obzira kakav stav imamo po pitanju života!

Pozdrav i tebi :kez: šta mislim, ne mislim ništa. Mi zemljani smo smrtni, bar ovde na ovom svetu :)

Drugi svet i drugi život ne postoji Turkmenbaši. Ovaj život koji imamo je jedini. Obrati pažnju na sledeću neoborivu istinu koju je izrekao jevrejski mudri kralj Solomon:

1. Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен. (Propovednik 9:5)

2. Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрости у гробу у који идеш. (Propovednik 9:10)

Dakle jasno je da posle smrti nema postojanja u bilo kakvom obliku kako mnoge religije zagovaraju!

Nisu jos bili na vratima. Kad ih sretnem, prodju, ne pitaju nista, ne pricaju..

U Lj bila su dva momka, koje sam redovno ''vidjala'' dok/kad bi pjese isla na predavanja.. nisu me nikad ogovorili, pitali nesto ili bilo sta al bilo je tu gurkanja rukom (jedan drugog) kad bi prosla, tu i tamo koji osmjeh.. i kad bi se ja nasmjesila ili pozdravila --> oni pobjegnu.. :hahaha: :hahaha:

Inace ne volim te scene, nit volim ta pitanja, nit volim ubjedjivanja pa ih na daleko izbjegavam.. postujem ja sve to al molim lijepo, ako oni tjeraju to i vole, ne moraju mene gnjavit sa tim.. ni oni, ni neki drugi.. :)

Pozdrav Lejdi! :sesir:

Stidljivi momci, hehehehee!

OtPozdrav :kez:

Ne zanima me kako žive pripadnici te sekte.

Mene i moju porodicu zaobilaze u širokom luku,

jer su imali veoma neprijatna iskustva sa mojom malenkošću. :andjeo:

Pozdrav Gogo! Dakle ti si "opasna" i treba te zaobilaziti! 8) Nema problema, mi cenimo jasne stavove i želje naših bližnjih

Mrzim lažno nasmejane osobe, snishodljive,

koje će da spašavaju svet od propasti.

Koje će da me /nas/ uvedu u carstvo blaženstva.

Ta hajTe molim vas :lol:

Zašto misliš da su osmesi Jehovinih svedoka lažni?

Tvoj model ponašanja je veoma predvidiv.

Sada ćeš da nas zamajavaš gomilom pitanja,

podpitanja, objašnjavanja, razuveravanja

... i bićeš mnogo dosadan.

Ne zameri što stvari - pojave nazivam pravim imenom.

Ne zameram i ne uzimam stavove onih sa kojima razgovaram na temelju Biblije lično. Biblijska poruka nije moje vlasništvo, ja je samo prenosim. Žao mi je što je ne prihvataš i ne znaš razlog dolaska Jehovinih svedoka na tvoja vrata! Na žalost ti si najveći gubitnik iako toga nisi svesna! Inače cenim iskrenost jer sam i ja veoma iskren i otvoren. Dirljiva je, takođe tvoja briga i za ostale forumaše, obzirom da si se ti jasno ogradila, da će, kako reče: biti davljeni, zamajavani gomilom pitanja, podpitanja, objašnjavanja, razuveravanja i da ću biti mnogo dosadan...

Uveravam te i obećavam da nema potrebe da brineš o njima jer su, verujem, mnogi sposobni da donesu ispravan i zreo stav po pitanju budućih razgovora na temelju Biblije ako, naravno bude takvih pitanja što će, iskreno se nadam, biti!

Od mene toliko.

Ae zdravo.

Ne želim da trošim svoje dragoceno vreme,

da budem deo priče o psihologiji mase.

Shvati ovo samo kao dobrodošlicu saMoje strane :kez:

(okreni - obrni ne gine mi grom i kakao :ufrci: )

Blagodarim na dobrodošlici Gogo!

:sesir:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Lejdi! :sesir:

Stidljivi momci, hehehehee!

Da, prilicno stidljivi. Il ne smiju, otkud znam. :)

Ma meni je smjesno.. i njihov nacin komuniciranja, price, stil oblacenja.. kako da ih neko shvati ''ozbiljno'' kad izgledaju ko da su se tek probudili u 21. stoljece .. no, mozda je do mene.. nisam neki vjernik, sto ne znaci da ne vjerujem.. u nesto.. ali to nesto ne nadje se ni u Crkvi, ni Dzamiji, ni kod spomenutih gore vec u :srce: .. to je za mene jedina prava religija.. ;)

U svakom slucaju, pozdrav i Tebi i dobrodosao.. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Drugi svet i drugi život ne postoji Turkmenbaši. Ovaj život koji imamo je jedini. Obrati pažnju na sledeću neoborivu istinu koju je izrekao jevrejski mudri kralj Solomon:

1. Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен. (Propovednik 9:5)

2. Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрости у гробу у који идеш. (Propovednik 9:10)

Dakle jasno je da posle smrti nema postojanja u bilo kakvom obliku kako mnoge religije zagovaraju!

Ako je rekao Solomon onda mora da je tako... paz' ovako, mi pravoslavni imamo i ono što se zove Novi zavet. A tamo piše malo drugačije nego u Starom zavetu. Kod religije ne postoji ''neoboriva istina'', postoji samo vera, samo je pitanje u šta veruješ. Realno, nema sile da me ti ili bilo ko ubedi da je ono u šta ja verujem pogrešno a ono u šta ti ili neko drugi veruje tačno. Veruj ti u šta hoćeš, ja sam odgajan i vaspitan u duhu pravoslavlja, tako da ono... svakome svoje. Što se tiče onoga šta ide posle smrti, pričaćemo o tome posle smrti. Iz ove perspektive je malo glupo da se ubeđujemo :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, prilicno stidljivi. Il ne smiju, otkud znam. :)

Ma meni je smjesno.. i njihov nacin komuniciranja, price, stil oblacenja.. kako da ih neko shvati ''ozbiljno'' kad izgledaju ko da su se tek probudili u 21. stoljece .. no, mozda je do mene.. nisam neki vjernik, sto ne znaci da ne vjerujem.. u nesto.. ali to nesto ne nadje se ni u Crkvi, ni Dzamiji, ni kod spomenutih gore vec u :srce: .. to je za mene jedina prava religija.. ;)

U svakom slucaju, pozdrav i Tebi i dobrodosao.. :)

Lejdi veoma, veoma je važno u šta verujemo i po kom osnovu verujemo! Srce je veoma loš vodič, evo kako ga opisuje Božja reč: "Srce je varljivije od svega i na sve je spremno. Ko može proniknuti u njega?" (Jeremija 17:9)

Ako je rekao Solomon onda mora da je tako... paz' ovako, mi pravoslavni imamo i ono što se zove Novi zavet. A tamo piše malo drugačije nego u Starom zavetu. Kod religije ne postoji ''neoboriva istina'', postoji samo vera, samo je pitanje u šta veruješ. Realno, nema sile da me ti ili bilo ko ubedi da je ono u šta ja verujem pogrešno a ono u šta ti ili neko drugi veruje tačno. Veruj ti u šta hoćeš, ja sam odgajan i vaspitan u duhu pravoslavlja, tako da ono... svakome svoje. Što se tiče onoga šta ide posle smrti, pričaćemo o tome posle smrti. Iz ove perspektive je malo glupo da se ubeđujemo :kez:

Turkmenbaši za prave hrišćane Biblija, Božja reč je najviši autoritet. Solomon je bio jedan od dvojice najmudrijih ljudi koji su ikada živeli na zemlji. Sekularna istorija to potvrđuje. Solomon je napisao knjigu Propovednik koja je deo Božje reči što znači da je bio vođen Božjom aktivnom silom u pisanju ove knjige. Svakako da postoji istina jer se vera upravo zasniva na istini. Istina je da će ovaj sistem stvari u kome živimo veoma uskoro nestati i da će nastupiti život pod Božjim Kraljevstvom, uređenjem koje će vladati nad zemljom i onima koji će živeti na njoj. Na ovoj istini, koja opisuje buduće događaje se zasniva moje verovanje. Mnogi veruju da postoji život posle smrti, na svu sreću, to nije istina! Ne znam od kuda ti ideja da pokušavam da te ubedim u bilo šta!? Niko ni u šta ne može da te ubedi, čak ni naš Kreator ne može (može ali naš Stvoritelj nam je poklonio slobodnu volju tako da samostalno donosimo odluke) da te ubedi u nešto što ti ne želiš! Posle smrti nećeš moći ni o čemu da pričaš, sad je vreme da pričaš o smrti jer "živi znaju da će umreti-mrtvi ništa ne znaju"!

:sesir:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svetioniče, nemoj mi uzeti za zlo molim te, ali meni je zaista smešno kad mi neko kaže da je nekoga vodila božija ruka (ili aktivna sila, kako ti kažeš) u činjenju nekog dela. :lol: I svedoci, poput hrišćana božjim delima pristupaju iz dva ugla. Ako je nešto dobro, onda je božje delo; ako nije onda su putevi božji čudesni i nama nerazumljivi. Tako ispada da je bog s jedne strane sve ovo napravio za nas, da bi nam ugodio i da bismo na kraju dobili još veću nagradu u njegovom carstvu, ali je propustio da nam jasno objavi kakav je njegov plan. I, kad vidimo kakav svet nam je napravio, bolje da se nije ni trudio.

Kaže Džordž Karlin: "If there is a God, if there is, I think that most reasonable people might agree that he is at least incompetent, and maybe, just maybe, doesn't give a shit! If this is the best God can do, I am not impressed. In any decently run universe, this guy would've been out on his all-powerful ass a long time ago."

"Ako ima boga, ako ga ima, mislim da bi se većina razumnih ljudi složila da je on u najmanju ruku nesposoban, i možda ga, samo možda, uopšte nije briga. Ako je ovo najbolje što bog može uraditi, ja nisam impresioniran. U bilo kom pristojno uređenom svemiru ovaj lik bi odavno bio otpušten."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Turkmenbaši za prave hrišćane Biblija, Božja reč je najviši autoritet. Solomon je bio jedan od dvojice najmudrijih ljudi koji su ikada živeli na zemlji. Sekularna istorija to potvrđuje. Solomon je napisao knjigu Propovednik koja je deo Božje reči što znači da je bio vođen Božjom aktivnom silom u pisanju ove knjige.

Za prave hrišćane je najbitnija reč Hristova. Nemam ja problem sa Solomonom ni sa bilo kojom knjigom Starog zaveta. Ni sa prorocima, niti sa jednim slovom koje u Starom zaveru stoji. Naša vera, pravoslavnih kao i samo hrišćanstvo se malo više temelji na onome što piše u Novome zavetu.

Svakako da postoji istina jer se vera upravo zasniva na istini. Istina je da će ovaj sistem stvari u kome živimo veoma uskoro nestati i da će nastupiti život pod Božjim Kraljevstvom, uređenjem koje će vladati nad zemljom i onima koji će živeti na njoj. Na ovoj istini, koja opisuje buduće događaje se zasniva moje verovanje. Mnogi veruju da postoji život posle smrti, na svu sreću, to nije istina!

Ok znači ti tvrdiš da Hrist nije vasrksao. Za prave hrišćane ovo ne može biti prihvatljiva teza jer cela naša vera se zasniva na tome. Istina je dosta relativan pojam, jer ta neka tvoja istina je za nekoga gomila ničega. Vera se zasniva na veri, ne traži se tu nekakva istina, nekakvi dokazi, jednostavno veruješ. Ne možeš da tvrdiš da znaš, nisi bio tu i video vaskrslog Hrista, možeš samo da kažeš da veruješ a to i jeste sve suština, nisi video a poverovao si.

Ne znam od kuda ti ideja da pokušavam da te ubedim u bilo šta!?

Onda sam stekao pogrešan utisak da pokušavaš da me razuveriš, na osnovu tvojih iznetih tvrdnji. Ja ne tvrdim ništa, samo kažem u šta verujem. Svakome svoje kako sam već napisao. Tako i za ovo posle smrti. Ni ti ni ja nismo bili tamo niti znamo nekoga ko bi nam mogao posvedočiti kako je posle sudnjeg časa. Aj uzdravlje.

@Morf

"Ako ima boga, ako ga ima, mislim da bi se većina razumnih ljudi složila da je on u najmanju ruku nesposoban, i možda ga, samo možda, uopšte nije briga. Ako je ovo najbolje što bog može uraditi, ja nisam impresioniran. U bilo kom pristojno uređenom svemiru ovaj lik bi odavno bio otpušten."

Ima i ono kako je bilo pre nego što sagrešiše Adam i Eva ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Svetionik

Bilo je nešto na foru ''Da li verujete da će jednoga dana doći kraj sveta?'', tako nekako..

Nisam siguran šta oni tačno propovedaju (niti me zanima), kao što me ne zanima nijedna sekta, religija, gledaje u kuglu, šolju, pasulj, paradjz...i tako te nebuloze.

Da su došli s'namerom da učestvujem u nekoj humanitarnoj akciji verovatno bi ih pustio, i tada me nebi zanimalo da li su jehovini svedoci ili vanzemaljci, sve dok bi priča išla tim tokom naravno.

A ako neko dodje s'namerom da me ubedjuje u nešto u šta je on ubedjen a mene ne zanima, poljubiće vrata .

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...