Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Hopman kup - Pert

Subota 29. decembar

Španija - Južnoafrička republika

Kevin Anderson (RSA) - Fernando Verdasco (ESP) 7-6(5) 6-4

Anabel Medina Garrigues (ESP) - Chanelle Scheepers (RSA) 6-4 6-2

Fernando Verdasco/Anabel Medina Garrigues (ESP) - Kevin Anderson/Chanelle Scheepers (RSA) 6-4 6-7(3) [10-8]

Nemačka - Australija

Bernard Tomic (AUS) - Tommy Haas (GER) 7-6(6) 3-6 7-5

Ashleigh Barty (AUS) - Andrea Petkovic (GER) 6-4 ret.

Bernard Tomic/Ashleigh Barty (AUS) - Tommy Haas/Andrea Petkovic (GER) w/o

Nedelja 30. decembar

USA - Južnoafrička republika

Venus Williams (USA) - Chanelle Scheepers (RSA) 4-6 6-2 6-3

Kevin Anderson (RSA) - John Isner (USA) 7-6(0) 7-6(5)

Venus Williams/John Isner (USA) - Chanelle Scheepers/Kevin Anderson (RSA) 6-3 6-2

Španija - Francuska

Jo-Wilfried Tsonga (FRA) - Fernando Verdasco (ESP) 7-5 6-3

Anabel Medina Garrigues (ESP) - Mathilde Johansson (FRA) 6-3 6-2

Fernando Verdasco/Anabel Medina Garrigues (ESP) - Jo-Wilfried Tsonga/Mathilde Johansson (FRA) 6-3 6-3

Ponedeljak 31. decembar

Srbija - Italija

Ana Ivanovic (SRB) - Francesca Schiavonne (ITA) 6-0 6-4

Novak Djokovic (SRB) - Andreas Seppi (ITA) 6-3 6-4

Francesca Schiavone/Andreas Seppi (ITA) - Ana Ivanovic/Novak Djokovic (SRB) 7-6(4) 6-4

Utorak 1. januar

USA - Francuska

John Isner (USA) - Jo-Wilfried Tsonga (FRA)

Venus Williams (USA) - Mathilde Johansson (FRA)

John Isner/Venus Williams (USA) - Jo-Wilfried Tsonga/Mathilde Johansson (FRA)

Sreda 2. januar

Italy - Nemačka

Andreas Seppi (ITA) - Tommy Haas (GER)

Francesca Schiavone (ITA) - Tatjana Malek (GER)

Andreas Seppi/Francesca Schiavone (ITA) - Tommy Haas/Tatjana Malek (GER)

Srbija - Australija

Novak Djokovic (SRB) - Bernard Tomic (AUS)

Ana Ivanovic (SRB) - Ashleigh Barty (AUS)

Novak Djokovic/Ana Ivanovic (SRB) - Bernard Tomic/Ashleigh Barty (AUS)

Četvrtak 3. januar

USA - Španija

John Isner (USA) - Fernando Verdasco (ESP)

Venus Williams (USA) - Anabel Medina Garrigues (ESP)

John Isner/Venus Williams (USA) - Fernando Verdasco/Anabel Medina Garrigues (ESP)

Italija - Australija

Andreas Seppi (ITA) - Bernard Tomic (AUS)

Francesca Schiavone (ITA) - Ashleigh Barty (AUS)

Andreas Seppi/Francesca Schiavone (ITA) - Bernard Tomic/Ashleigh Barty (AUS)

Petak 4. januar

Južnoafrička republika - Francuska

Chanelle Scheepers (RSA) - Mathilde Johansson (FRA)

Kevin Anderson (RSA) - Jo-Wilfried Tsonga (FRA)

Chanelle Scheepers/Kevin Anderson (RSA) - Mathilde Johansson/Jo-Wilfried Tsonga (FRA)

Srbija - Nemačka

Novak Djokovic (SRB) - Tommy Haas (GER)

Ana Ivanovic (SRB) - Tatjana Malek (GER)

Novak Djokovic/Ana Ivanovic (SRB) - Tommy Haas/Tatjana Malek (GER)

Subota 5. januar: Finale

Pobednik grupe A - pobednik grupe B

- - - Updated - - -

Obožavatelji lakše povredili Novaka

Novak Đoković doneo je sa Anom Ivanović pobedu Srbiji protiv Italije 2-1 u prvom meču Hopman kupa, ali je duel u Pertu prošao u znaku povrede srpskog tenisera.

Naime, Đokovića su posle pobede nad Andreasom Sepijem (6:3, 6:4) povredili njegovi obožavatelji dok su se gurali kako bi dobili autogram od najboljeg na svetu.

Pod pritiskom navijača, uglavnom dece, pukla je zaštitna ograda koja je Novak zakačila po desnoj nozi, pa je on teren napustio hramljući. Zbog povrede je otkazao predviđenu konferenciju za medije.

Međutim, povreda nije bila ozbiljnije prirode pa se Đoković vratio na teren i odigrao meč dublova za konačnih 2-1 protiv Italije.

nole-3_zps6423864b.jpg

"Stigao sam kasno sinoć (sa egzibicionog turnira u Abu Dabiju koji je osvojio, prim, aut) i nisam se dobro naspavao. Osećao sam kao sa mesečarim ujutru. Ali kako je meč odmicao, ulazio sam u svoj ritam. Morao sam da se potrudim", rekao je Đoković posle pobede nad Sepijem.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U toku je dubl, a za sada je 1:1 u pojedinačnoj konkurenciji...

USA - Francuska

Jo-Wilfried Tsonga (FRA) - John Isner (USA) 6-3 6-2

Venus Williams (USA) - Mathilde Johansson (FRA) 3-6 7-5 6-4

John Isner/Venus Williams (USA) - Jo-Wilfried Tsonga/Mathilde Johansson (FRA)

Rezultat dubla:

John Isner/Venus Williams (USA) - Jo-Wilfried Tsonga/Mathilde Johansson (FRA) 6-7(5) 6-2 [10-8]

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tomić: Teško protiv Novaka

nole1_zps3123dad2.png

Australijski teniser Bernard Tomić (ili Tomik kako on voli da ga zovu) izjavio je da će pokušati da iskoristi šanse protiv Novaka Đokovića.

Tomić i Đoković će se sastati u Pertu u okviru duela drugog kola Hopman kupa između Srbije i Australije.

„On je najbolji igrač na svetu u ovom trenutku i meni ne preostaje ništa drugo nego da dam sve od sebe.“

„Prošli put kada sam igrao protiv njega, u Torontu, on je pobedio sa 6:2, 6:3 ali stekao sam utisak da je bilo neizvesno. Imao sam puno brejk šansi. Moje šanse neće biti velike u sredu uveče, ali kada mi se ukažu moraću da ih koristim. Moram da izađem na teren sa verom i da odigram najbolje što mogu. Tada ću imati šansu.“

Srbija je inače veliki favorit u ovom duelu s obzirom da pored Tomića za Australiju nastupa Ešli Berti, dok je Novakova parnerka Ana Ivanović. Pobednik ovog duela će skoro sigurno obezbediti plasman u finale.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Španija u finalu Hopman kupa

Teniska reprezentacija Španije plasirala se u finale Hopman kupa u Pertu pošto je u poslednjem kolu B grupe savladala SAD sa 2-1.

Plasman Španije u finale tog prestižnog turnira je veoma zanimljiva priča, imajući u vidu činjenicu da su je do njega došla bez ikakvih sopstvenih zasluga.

Amerikanac Džon Izner je zbog povrede desnog kolena bio prinuđen da preda mečeve tako da su Španci osvojili oba poena bez borbe. U singlu pobeda je upisana Fernandu Verdasku, a u dublu Verdasku i Anabel Medini Gariges.

U jedinom meču koji je odigran, Serena Vilijams je savladala Garigesovu sa 6:3, 6:4.

Protivnik reprezentaciji Španije u finalu Hopman kupa biće pobednik A grupe u kojoj vodi Srbija sa maksimalnim učinkom od dve pobede iz dva meča. Australija i Italija imaju po jednu pobedu i poraz, a Nemačka, sa kojom se Srbija sastaje u nedelju u poslednjem kolu, je bez pobede.

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U subotu je finale :uredu:

Nije sigurno da ćemo ga igrati, nego moramo dobiti Nemačku jer je Australija dobila Italiju i takođe ima dve pobede u našoj grupi...

Za Nemce igra Tomi Has i Stefani Malek.

Do sada su oni izgubili i od Italije i od Australije, tako da ne bi trebalo da bude većih problema...

Nek Ana bude na nivou od pre dva dana, a Nole da se vrati u igru sa manje grešaka i to je to :ok:

Danas - u 10.45 :ajde: :ajde: :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...