Idi na sadržaj

Kako se vidimo za 20 godina?


Preporučene poruke

Neka pomalo neobična muzika me je vratila u stara razmišljanja o tome kako se vidim u nekoj bliskoj budućnosti... nekada je bila daleka, a sada s obzirom na godine, mnogo mi je bliža...

Pa, evo pitanja:

Kako se vidimo za 20 godina?

Penzija

Nadam se da me zdravlje služi

Sedim na terasi jedne kućice na planini, knjiga, muzika svira i pomalo remeti tišinu, na stolu čaša vina, cigarete, oko mene noć...

Noge sam podigla na susednu stolicu i umotala ih u jedno lepo karirano ćebe...

Mir

Potpuni mir

Znam da su dečaci odrasli ljudi, srećni sa svojim porodicama

i ne brinem...

jedino... hoće li se ispod tog mekanog kariranog ćebeta naći još jedan par stopala da se greje zajedno sa mnom... :stid2:

sve ostalo je manje bitno...

(i da vam priznam, karirano ćebe imam već par godina i čuvam ga... za te trenutke o kojima maštam...)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pedesetogodišnjak? Hm... ovo će biti interesantno razmišljanje. Da se udubim, pa da vidimo.

Nadam se da neću žaliti za proteklih dvadeset godina, da sam postao onaj ko treba da budem. Da ću imati svoj krov nad glavom... u stvari, u vezi toga se ne nadam, imaću ga. Da ću biti u prilici da u njemu nekoga volim... onako jako, punim srcem... Njih dve? To bi bilo lepo. Da ću voleti posao koji radim, da neće biti previše naporan da bi uživao u sitnim radostima niti previše lagan da bih ga shvatio olako. I iznad svega, da ću ostati svoj. Da neću dozvoliti da me godine, novac ili ljudi promene... da ću zadržati svoje principe.

Besposleni idealista... :jesamreko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidim sebe kao proćelavog sedog matorca sa sedim brkovima i bradom koga kičma povremeno zajebava i koji redovno posećuje banje sa svojom 12 godina mlađom ženicom koja je u naponu snage i koja ga non-stop maltretira. Bilo bi kul da do tada imam i nekog punoletnog naslednika/cu, ali bože moj, videćemo. I takoooo.... :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno sam ziv i pretezno zdrav! :kez:

Vazni "zivotni poslovi" zavrseni, radujem se da nas sinovi, snaje i unuci povremeno posete u "nasem selu" podno Divcibara.

Po dvoristu trckara "sve po dvoje" sitnijih zivotinja (k'o Nojeva barka :smeh: ).

Preko dana se zanimam oko kuce, popijem po neku kafu i domacu sa komsijama, a uvece svratim do NS portala da vidim sta mi rade mladji "ispisnici"! :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za 20 godina...hmm vidim sebe na ogromnom brodu, lovim pastrmke i pusim kubanske cigare uz jaku rakijicu :kez: . Profesor u srednjoj skoli, prodajem maglu deci, a mozda i nekom ko je stvarno zainteresovan nesto normalnije od magle :) . Msm kada to postignem cu da nadjem sebi nekog muza, ipak nekako ne bih kad me strefi neki shlog da nemam nikog da mi donese krishom cigare u bolnicu :smoke:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ne vidim se ...msm, ne mogu toliko da dobacim ...

Ae ovako ...

- bicu Corava (danak piljenja u mob)

- Imacu iskrivljen i kvrgav palac (danak maratonskih kuckanja )

- Bicu mrsava bakuta, jer cu u narednih dva'es godina da pasem travu. :narcisa:

- mnogo cu da psujem ... ima iz mene da provali, za sve godine sto sam bila ovako fina i kulturna :jebiga:

- dragom cu da kuvam jutarnje kafe ...ili čaj od olijandera (u zavisnosti koje zasluzi)

- sinu cu da spremam sobu/kucu ...i snajki, jelte :roll: (ako me ne izbace naglavacke)

... Bolje da ne gledamO tako daleko ...idemo polako ...dan po dan...

Jbs pesimizam/optimizam ...realnos' ruleZ :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:smeh:

Jao pa to je tako dalekooo...

Iskrena da budem,ne vidim se ni za godinu,a ne za dvadeset :)

Nešto se mislim da neću ni dobaciti toliko,jer ja sam jedna kako da kažem a da ne razumete pogrešno(a to često biva :hahaha: ),putnica namernica,lutalica i još po nešto...

Al ajd' da zamislim...

............................

Ne merem nešto...al probaću opet :lazygirl:

............................

:zloca:...sevnula mi jedna slika

Kako god bilo,sedeću zavaljena u udobnu fotelju,štrikaću čarape jelte,dok mi srećni dobitnik masira stopala :)

Piliće ne smem ni da pominjem...nek im Bog da zdravlja,i da mi ne odu jako daleko...mada je mlađe pile to već najavilo...a on što kaže to i ostvari...ljubi ga majka,na koga li je...

Starije pile takođe ima svoje snove...daleke...

Vidim nas okupljene za jednim velikim ovalnim stolom punim hrane...kako se smejemo,punih stomaka..srećni i debeli :smeh:

Ajd u zdravlje!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta da kažem...

Kad uključim hiStorry chanEl.. pa pogledam šta sam 'tela.. sHta pikirala.. i kako sam sebe "videla" pre dvadest

vidim

da ja ne "vidim" doBro. :cvike:

oVo :new: ili nisam ja

ili sam načisto fulala piK.

tako da... sve je moGuće.. i bolje mi je da ne "gledam".

A i bez gledanja znam

sLeteću s'svojih obLaka

priZemljiću

i biĆu tu.

Il' na... il' u zemljU.. muahahaha :ggg:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Muz sigurno ne jer necu da se udajem. :plaz::lol:

Za sve sto sam napisala, sigurna sam da ce biti tako..

a za ''Ljubav mog zivota'', ''Ljubavnika'', ''Srodnu dusu'', ''Momka'' ili sta

vec jos nisam sigurna.. to je jedina stvar u zivotu za koju se ''nikad ne zna''. :)

U ovom trenu nije mi u prvom planu, al ako se desi, necu se bunit,

sto bi znacilo, da danas kazem tako, a ako naleti neko cudoviste muskog

roda i obori me s nogu i ubjedi u suprotno - OK. :kez:

A sto se djece tice, isto tako.. kad dodje vrjeme za ta razmisljanja,

razmisljat cu o tome, a sad jok hvala i ne hvala. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uuuuu, mnogo je to...ne znam ni da li cu toliko i poziveti..:smeh:

Vidim sebe kao jednu vitalnu babu punu buva..penzija, puuuno zivotinja oko sebe..mozda i poneko unuce, ali nije neophodno..Dunav, gumene cizme, pribor za pecanje..brdo knjiga koje zelim, a nemam vremena sada da procitam..bez interneta, bez telefona..bez brige i pameti..sa dosta fizicke aktivnosti u koju ubrajam i seks..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...