Idi na sadržaj

Bivše ljubav,... znate li gde su i šta rade?


Preporučene poruke

Juče popodne sam morala da obavim jedan telefonski razgovor sa mojom bivšom ljubavi, posle ravno 15 godina (posao bi u pitanju...!). Prepoznao mi je glas u sekundi! Razgovor je tekao tako prijatno i fino, da mi je celo veče lebdeo taj osećaj u srcu, i stalno vraćao neke uspomene.

A onda, pre spavanja sam imala napad razmišljanja (šta mi bi..?) ali ajd dobro...i tako setih se nekih starih ljubavi, i toga kako sam uvek raskidala veze u "pravom trenutku", kad je ljubav počela da se gasi. Nikada nisam dozvolila da ljubav preraste u mržnju. Preturala sam po mislima sve svoje ljubavi i razmišljala gde su i šta rade sada.

Tada sam shvatila da su mi svi bivši ustvari, sada dragi prijatelji. Da bi i danas "iz prve" popila kafu sa bilo kojim od njih, popričala, bez trunke besa i razočarenja. Shvatila sam da nikada nisam o njima ništa ružno rekla, niti sam čula takve reči o meni, od njih.

Da li sam ja to umela da prekidam u pravom trenutku? A vi?

Setite li se vaših bivših ljubavi sa setom ili razočarenjem?

Znate li gde su? Šta rade? Čujete li nekada nešto o njima, ili ih izbegavate i obilazite u velikom krugu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:beyond:

Nemam puno bivših ljubavi...

Sa mojim prvim momkom sam i danas u kontaktu, čujemo se i vidimo kada odem kod mojih i to je sasvim normalna stvar i svi su upoznati sa tim. Nekako, on je bio moj veliki drugar i pre i posle naše veze :uredu:

Drugi je prilično ljut na mene (s razlogom) i ne verujem da bi voleo da me sretne nekad u njegovom gradu... da hodam onim ulicama :jokjok:

A treći... eh! To je onaj moj bol koji je negde ostao zakopan i onda se s vremena na vreme javi i postavljam sebi gomilu pitanja, ali se ne usuđujem da krenem ''na tu stranu''... neće valjati...

Eto... A sad imam ovu moju prošlu, sadašnju i buduću ljubav kraj sebe do daljnjeg... pa dok traje, traje...:stid2:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bacila si me u rebus ...razmisljam, ali ne mogu ni jednog da se setim :hmm: nem' pojma gde su i kako su. Razlog za to je 'zivot izmedju dva grada'... devojacko doba i bivshe ljubavi su vezane za KI, a medj Pancevcima nema 'bivsih', samo sadasnji. Volela bih kojeg da sretnem, tek da ga osacujem koliko je vreme ostavilo traga na njemu. Posle toliko godina, nema jeda i gorcine...oni su deo proslosti i lepih uspomena (ili zaborava) ...i tako treba da ostane :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Za većinu naravno ne znam i što kažu prethodnici nešto me i ne zanima.

Ali postoji njih par koje ne bih nazvao "ljubavima" nego nekim simpatijama, možda nedovršenim pričama. Ne zato što bih ja tu sad nešto "dovršavao" nego eto...ostao mi neki "žal" što onda nismo umeli, mogli, znali...

A opet te devojke me nisu ničim povredile, naprotiv imam ih u najlepšem sećanju.

E za Sanju, Svetlanu i Lanu bih voleo da znam gde su, da li su dobro, da li se i one ponekad sete mene, starog kraja...šetnji, nevinog držanja za ruke i prvih poljubaca...

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ali ipak ima jedna koju posvetih ovu priču...

Koliko toga stane u jedan treptaj oka…? Koliko toga stane u desetinku sekunde…? Koliko toga stane u taj delić sekunde dok zagledan u nebo primetim zvezdu padalicu, shvatim sta se dešava i primetim da se ugasila na horizontu? Malo toga….ili onoliko koliko nekome ni za ceo zivot?

Bila je noć…ozvezdano nebo Mlečnim putem…noć mrkla, tiha i neprimetna, kao da je želela da mi promakne ista kao i mnoge druge. Ali nije bila ista. Da li zbog milijardi zvezda na nebu od kojih nisam mogao da odvojim pogled, da li zbog nesanice koja me je mučila…I ja sam bio jedna zvezda u tom bleštavom mraku…ustvari nisam bio ali mi se dopadalo da tako razmisljam, paleći cigaretu na terasi seoske kuće, dok je njen žar bio jedna mala treperava narandžasta zvezda. Kazu da boju zvezda odredjuje njena udaljenost i starost…ova moja je bila blizu, ispred samog nosa i neće živeti više od deset minuta.

Mlečni put ili Kumova slama? Prosuto Božije majčino mleko ili trag kumovske sramote?Nije mi bilo bitno…Bilo je jedinstveno i samo te noći takvo. Već sledeće će biti različito, ali da li kome to i bitno?

Paleći drugu cigaretu setih se dedine priče o sujeverju zašto u društvu, donosi nesreću ako pališ cigaretu treći po redu za svojim prijateljima. Sujeverje potiče iz rovova prvog svetskog rata. Prvi žar cigarete neprijatelj uoči, na drugi žar nišani….a u treću zažarenu puca….Definitivno neću paliti treću cigaretu. Sudbinu ne treba izazivati u ovakvo mrkloj noći…

Koliko toga je stalo u delić sekunde dok sam primetio zvezdu padalicu? Koliko toga je stalo u desetinku sekunde u kojoj je užarena vaseljenska stena uletela u atmosferu i postala pepeo i prah rasut kao zvezdana prašina?

Stalo je mnogo….jedan pogled i treptaj oka boje kupine, jedan drhtaj srca, jedan damar u venama, jedan reptil u stomaku, jedan nemir u duši, jedan zrak sunca pod pravim uglom u pravom momentu, jedan žmarac niz kičmu. Stalo je mnogo toga…toliko koliko nekome ni za ceo život…

Ljudi požele razlićite stvari u tom deliću sekunde….zdravlje, ljubav, sreću i veruju da su jedini koji su videli baš tu zvezdu padalicu jer kažu samo tako će se želja ostvariti.

Ja nisam poželeo da sam jedini. Poželeo sam i da je ona videla...i da se setila boje kupine, drhtaja, damara, reptila, nemira, zraka, žmaraca....poželeo sam da se i ona seti tog delića sekunde beskonačnog kao večnost. Poželeo sam da se seti mene...bar onoliko puta koliko ja nje....i one blesave prve rečenice kojom joj pridjoh držeći cigaretu u rukama...mogu li da upalim vrh svog zadovoljstva žarom iz tvojih očiju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znate li gde su? Šta rade? Čujete li nekada nešto o njima, ili ih izbegavate i obilazite u velikom krugu?

O.. znam.

Mojih 2X5 godina života su zasnovali porodice. Srećna sam zbog njih.

U kontaktu smo, jer jednu deceniju svog života ne bacam olako :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh, proslog leta dodjem ja u zavicaj na godisnji odmor i sasvim slucajno stupim u kontakt sa drugaricom iz osnovne skole. Cak smo uspele i da se vidimo na kratko, ispricamo... i tako kroz pricu pocne da mi prica o mojoj (naravno) bivsoj, prvoj ljubavi :trep: (malo mesto u Sremu, svi se znaju a ona i njegova supruga dobre prijateljice).

Elem, rece mu ona da sam tu ali na zalost, nismo imali vremena da se sretnemo... No, potrudila se da ga uslika i pokaze mi kako izgleda. Kaze: "Trudio se da sto bolje ispadne na fotki" :kez: I jeste, ostao je isti, i dalje je u istom gradu gde sam ga ostavila pree :ces: mLooogo godina. Ozenjen je, ima dve cerke, naravno da je brak bio u krizi ali se to izgledilo (dok ja ne dodjem opetA :lol: pa pomrsim konce ... salim se naravno).

Sve u svemu, samo sam za njega zelela da znam gde je, sta radi.... i ako ikada bude prilike volela bih da se vidim sa njim i ispricam...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Kako ne bih znala.. Cak tri bivsa tipa su mi u komsiluku. VolEm da su mi na oku :flower: Salim se, jes afkors. Ne salim se da su mi u komsiluku, nego da ih drzim na oku.

Volim kad sa bivsima ostanem u dobrom kontaktu, nisam neko ko potpiruje neke zle krvi, i neko ko ne haje za odnose sa ljudima, posebno onima koji su mi nekada bili bliski.

Vecina njih je na skoro istoj tacki gde su bili i kad su bili sa mnom :beyond:

Medjutim.. Ima njih dvoje, koje sam jako volela, koji su mi napravili oziljcine na srcu.. Jednog nisam videla 4 godine uopste.. I ne mogu da se otresem osecaja kako bi nas susret izgledao, sada, kada sam ja starija.. Nemam pojma gde je i sta je, da li je sam, ozenjen.. Ziv :hmm:

Drugog ni necu da vidim. I dalje mi napravi zemljotres u stomaku kad pomislim na njega. A nisam ga videla samo par meseci. O njemu znam da ima drugu. Sasvim dovoljno da o njemu ne mislim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

recimo da postoje tri stvarno bitna...

izgledom razliciti vrlo

ono sto im je zajednicko je da su veoma poslovno uspesni i sposobni

moja prva ljubav je napravila karijeru mom gradu....srecemo se,pisemo poruke,flertujemo ... ipak...nije to - to...izmedju nas je dvadeset godina,i kusur....ljudi se menjaju...

drugi je daleko.....cujemo se...rucamo jednom godisnje...on je i dalje neodvojiv deo mene na neki cudan nacin....ne flertujemo,ne obnavljamo uspomene ali oboje imamo to osecanje pripadnosti...kao da smo familija

treci,otac mog sina,je vise na otoku nego u Bg-u...on je bas mator...nismo u kontaktu...nebitno mi je sta je s njim....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

tu su one sve u blizini, na severnoj hemisferi, kao u onoj zavrsnoj sceni Titanika, kada se svi smeskaju...

neke sam pokupio na FB iz neke nostalgije, neke se ne javljaju, neke i ne zele doci...

sve u svemu, odavno im ne znacim, a ni one meni bas ne znace... sem mozda neke slabe zurke u glavi... ja vise ne verujem u zurke...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Skoro saznah za jednu...

Da je debela i zapuštena i nesrećna u braku i da je muž vara di stigne...

E sad ne bi mi ni žao, ali ni drago. To je ONA što me onako bezdušno ostavila kada je bio dogovor da dođem kod nje na more. I ja celo leto radio kao crnac, a onda kad sam konačno stigao kod nje, ona mi rekla da je tamo našla novog dečka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zar ja nisam pis'o ovde? :ces:

Moje su sve redom (sem jedne, da ne grešim dušu) završile u Australiji. Sad, da li je zabavljanje sa mnom bilo baš tako strašno iskustvo da su birale najudaljeniji kontinent kako bi pobegle što dalje, il' se samo tako namestilo, ostaviću vama da sudite. :roll:

Ni sa jednom se nisam rastao "na nož" već su nas rastavljale životne okolnosti, pa sam od onih (ne)srećnika koji ih sve nosi sa sobom, tu negde. Koji ih i dalje voli. Za onu jednu ("the one who got away", if ju noU vot aj min) ne znam ni gde se tačno na onom kontinentu nalazi, s ostalima sam u povremenom kontaktu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...