Idi na sadržaj

Salsiranje i ostale igre


Preporučene poruke

- Jeca malo otišla na salsicu.

- Šta bre, kakvu salsicu?

- Pa znaš, ide malo da se razmrda, ionako joj je dosadno kući..

- Je l'? Ide da se pipa i vata sa onima manijacima, a onaj jadničak tamo daleko nek' je čeka. Siroče.

- Nije to pipanje i vatanje, a ide da vežba za to siroče, on je nekad bio instruktor iste...znaš da sam i ja ranije išla na salsu?

- Znam, ali to je bilo pre velikog mene, sad ne mogu ni da zamislim da se tamo vataš sa onim oznojenim feminizirancima.

- Dušo, zašto si konj? Nema tu pipanja i vatanja, više se pridržavamo jedno za drugo, i uvek te muškarac pridrži oko struka..

- Oko struka? Gde je struk, tu je i guza! Samo par centimetara ih dele. Hoćeš da mi kažeš da se niko ne zezne, ne klizne mu ruka?

- Niko, ili bar ja to nisam primetila, to je kao da igraš sa drvetom.

- Drvetom? Hahaha, o jadna naivna devojčice...slušaj vamo: prvo, ti igraš sa muškarcem, koji je sam po sebi stoka, i to stoka koje je i krenula na tu salsicu sa ciljem da ispipa i izvata nešto žensko, po mogućstvu zgodno i bombastično. Što, da mu nije salsa u genima? Foliranti. Umesto da piče dvojčicu ili užičko uz ijujuju podvriskivanje, oni se tu trljaju sa vama napupelim đuskačicama koje ih tretirate kao komad nameštaja. Isti ti komadi bi sa zadovoljstvom šljokali radžu i pucali iz prangije, ali su previše fensi za tako nešto. Bedni crvi.

- Jesam li ti rekla da si konj? Prvo, tri četrvtine časa igraš sam sa sobom, uvežbavaš korak...

- A četvrta četvrtina? Stiskaj me do zore!

-...a u četvrtoj stanete u krug...

-...i ko koga dohvati! Znao sam!!!

- Uglavnom, čim budem imala vremena, odoh i ja na salsu.

- Astmatični napade, evE me!!!

- I da prestaneš da čitaš Tarzaniju, sve više me podsećaš na njih!

- (astmatični napad traje) pa kad su momci posrkali sve životne mudrosti i sad nam ih serviraju kroz svoje prejake tekstove. Carevi.

- Konju.

- Salsuljo.

I tako...ovo je otprilike moj sinoćnji razgovor sa omiljenom osobom na temu salse. Šta vi mislite o tim okretnim igrama, da li je to paravan za muvanje riba/frajera ili su odjednom svi u fazonu latinoameričkiha igara, sambe, rumbe, čačačE i ostalih gadosti? Da li je neko od vas dečaka nedobog pohađao časove plesa i kakva su iskustva? A devojčice? Maštate li o tuđoj ručici koja vas stišće oko struka dok izvodite tango argentino piruetu, trostruki eksl ili koznaštajoš?

:smoke:

Izmenjeno od strane člana ako_odem
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve nešto razmišljam da li sam manje talentovan za crtanje ili za ples... teško je odlučiti. Tek kad popijem kakav beton može doći do iznenadne odluke da bi bilo dobro da zaplešem s nekom devojčicom u blizini. Inače sam totalni anitalenat i brzo bi provalili da sam samo došao da 'vatam plesačice... numem da igram. :beyond:

Inače, interesantno je to kako nešto odjednom postane popularno, nikad nisam razumeo šta pokrene lavinu. Ali, kako brzo postane hit tako brzo i prestane biti zanimljivo. Tako će verovatno biti i sa salsiranjem...

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mhm ...ae da ga vidim da ode na casove te salse! :cica: Treba da razmisljam kako ce tamo neka razularena plesacica da mu mesa dupetom u bliskom vidnom polju, da mu trese i oceSa sisice o grudi junacke? Nece da moze! Dovoljno je sto sam mu prosirila repertoar okretnih igara (citaj: oRo) sa cardasem ('dva levo i dva desno') ... Ta, necemo d'idemo u Brazil, Kubu i ArgentinE :roll: ....... Al' sto ja volim da igram uz te ritmove :uzbud: ... ko da sam tamo rodjena! Rumba, samba, chachacha :girldance: ...pa nek vaCare oko struka, kuka ... nece da sitnicarimo :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jao okretne igre !!!:roll:

Od malih nogu sam zavoleo okretne igre a gledajuci onu epizodu serije """Grlom u jagode""

ta moja ljubav prema okretnim igrama je bila zapecacena skrouz ......definitivno.

Voleo sam ja i sambu i salsu a o rum bi i da ne govorim i tako sve te latino amerikanske ritmove ali nisam bio bas ali bas bas neki talenat za ove napred nabrojane ...iskreno da kazem.

Ali swing!

Ah, taj swing!!!

To je vec nesto sasvim drugo.

U toj igri sam pronasao sebe mada mislim da je on pronasao mene.

No , nije ni bitno ..uglavnom smo se nasli.

Tu je ta moja akrobatika , ta gipkost i okretnost , taj neverovatan osecaj za ritam i ta nesputana energija

dosla do punog izrazaja.

I sire.

Retko koja partnerka je mogla da prati taj ritam pa sam imao utisak da nije znala da li je gore ili dole ,

gde se uopste nalazi trudeci se da prati taj ritam sva sludjena u tom pulsirajucem tajmu swinga:roll:

Isao sam ja i na svetska takmicenja u swingu.

Sto ne bi kad znam ?

Mozda neko i ne veruje , mada i cak i sta i vise ne verujem da ima takvih ali evo i dokaza za svaki slucaj.

Ovaj levo sam ja.:)

I sada , kada se nadjem u nekoj svadbi ili slicnom veselju same mi noge krenu kada cujem prve taktove one Bajagine "" Moji su drugovi ..."" i hvatam se u voz momentalno.

Znam..nije to to.....ali ...eto....da me zelja mine.

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja koleginica pohađa časove salse već tri godine i savladala je osnovne korake i voli da ide...

Doduše, ona kaže da je manjak muškaraca, tj da ima samo 2 muškarca i instruktor, a da su ostalo sve žene i da uglavnom igraju samostalno i retko sa instruktorom. A ta dva komada što dolaze su ''privedeni'' od strane svojih devojaka, tako da... mislim da u muškoj genetici sa ovih podneblja salsa nije naklonjena niti privlačna... ipak treba biti sa malo egzotičnijeg prostora da bi uspeli da se izbore sa takvim pokretima...

Verovatno ima i takvih muških primeraka koje je odlazeći opisao, koji dolaze na salsu da bi ''muvali'', ali eto, znam da takvih u NS nema, jer moja koleginica i dalje salsira sama... :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I tako...ovo je otprilike moj sinoćnji razgovor sa omiljenom osobom na temu salse. Šta vi mislite o tim okretnim igrama, da li je to paravan za muvanje riba/frajera ili su odjednom svi u fazonu latinoameričkiha igara, sambe, rumbe, čačačE i ostalih gadosti? Da li je neko od vas dečaka nedobog pohađao časove plesa i kakva su iskustva? A devojčice? Maštate li o tuđoj ručici koja vas stišće oko struka dok izvodite tango argentino piruetu, trostruki eksl ili koznaštajoš?

:smoke:

Odličan uvod :)

Viš', kako si me pronašao... maštam i ja o odlasku u mp3 format, ali nema :aaa:

To nije razlog za ispizDijet, već može da bude način da se baš krene na okretno, pokretne,

poluokretne igre, plesove, tancove... kako kome drago... milo... a nekome i uđe :srednji:

Jbm ti, ala sam nepristojna.

Još jedan kratki osvrt.

O kakvim paravanima pričamo?

Što otovorenije igraš, imaš manju šansu da te izvale, ili daleko bilo povale. Ops - izlete.

Poenta je i u sledećem, Najgora izvela zaključak i dobila tri lajka:

''Što više govoriš istinu, ljudi ti sve manje veruju''.

Da li sam bila dovoljno jasna, glasna :treptrep: u, na temi o salsiranju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...