Sign in to follow this  
Followers 0

Srem vs Banat vs Bačka

Najlepši je   3 votes

1. 1. Najlepši je

• Srem
      1
    • Banat
      0
    • Bačka
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

6 posts in this topic

Posted · Report post

Meni Banat ... tu sam rodjeN, tu cu i da mrem! :strikeraj: Najbolje ga poznajem ... od juga do severa, sve gradove, veci broj sela (zahvaljujuci sinobusu na relaciji Pa-Ki :kez:). Posle njega mi je Srem do srca, a za Backu sam ravnodusna.

Posted · Report post

Teška anketa prijatelju, jako teška... svaki deo ove naše ravnice je biser za sebe.

Srem

drag mi je što je najmanje ravan u ovoj ravnici, tako raznolik..."divan je kićeni Srem..." tamo je Goga i Aiko i Bellisima...

Banat

prostran...dugačak...odlutam u mislima kad se vozim od mesta do mesta, pogotovo severnim Banatom...a tamo je Apolodor(čuveni rimski arhitekta), tamo je Brigita, Ela, odande su Marija i jedan pametni dečak ( koji je na studijama u NS, neću ga imenovati jer svi ga znamo)...

Bačka

kockasta sva...

kao neko ostrvo(polu) Dunav x Dunav x Tisa x Palić (i okolna jezera)

draga mi je što živim tu cela veka i ko zna do kad ću, al otići neću :jokjok:

eto, ja ne glasam, ni ovde, samo razmišljam naglas....

ELA likes this

Posted · Report post

Jeste Slavko, ja zato nisam ni glasao. Ja sam recimo bio u fazonu da mi je Srem najlepši, a sada kako sam otišao iz Banata nekako sve više snimam lepote Banata. Bačka je opet lepa na svoj način, mada su mi Srem i Banat malo lepši :kez:

Posted · Report post

Ne bih se mogao odlučiti. Nisam odavLe, da bih mogao lokalpatriotski da glasam za jednu regiju, a nisam ni dovoljno proputovao Vojvodinom da bih mogao uporediti različite običaje i karaktere lokalnog stanovništva ili izgled ovih krajeva. Ni Novi Sad se ne proteže samo jednim delom Vojvodine, pa izbor postaje teži. Ostajem neutralan u ovome slučaju. :fijuk:

Posted · Report post

Meni Banat ... tu sam rodjeN, tu cu i da mrem! :strikeraj: Najbolje ga poznajem ... od juga do severa, sve gradove, veci broj sela (zahvaljujuci sinobusu na relaciji Pa-Ki :kez:). Posle njega mi je Srem do srca, a za Backu sam ravnodusna.

Draga Ela, a zašto si ravnodušna za Bačku da mi je znati.

Ima neke čudne surevnjivosti između banaćana i bačvana koju ja kao sremica koja živi u bačkoj i mLogo voli i Srem i Banat i Bačku, ma celu Vojvodinu, nikako ne mogu razumeti.

Bačvani za banaćane kažu da su lenji i malodušni, čak i glupi (budibogsnama), a banaćani čini mi se da osećaju kao neku zavist prema bačvanima, kao plodnija im zemlja ili šta ti ja znam.

Ja sam dvadeset godina živela u Sremu i mislila da nema boljeg mesta za život. Udadoh se u Bačku i sad nikud odavde ne bih ni u ludilu. Ali, baš najviše volim Banat i banaćane.

Čim preko mosta pređem iz Bačke u Banat, ja se osetim drugačije, kao da sam došla u neku drugu zemlju, ljudi su opušteniji, prijatniji, druželjubiviji, kao da od svih nas vojvođana, banaćani imaju najviše srca i duše, meni tako nekako liči.