Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Da li ih obuzdavate i u kojoj meri ih imate?

Ne vezujem ih nužno za nevaljale stvari :zloca:...recimo strast prema pisanju,pesmi,životinjama,ljudima,životu,kafani,sportu itd...

Kako naći pravu meru,ima li je uopšte?

Da li treba tražiti meru?

Šta ako se ode u krajnost?

Ima li posledica?

Meni bliski ljudi,znaju za moje "strasti"...i obavezno se smeju istima...ja ne mislim da su smešne,više su bezazlene...al ja pevam svoj blues bez namere bitne... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh, strasti... pa, verovatno da ih imam, ali ih ne ispoljavam. Valjda nikad nisam naučio kako da ih (se) izrazim na pravi način, kako da ih prigrlim. Stoje negde u tamnici pod čvrstom rukom stroge, neumoljive racionalnosti. Ma, čak je i nekadašnja strast prema sportu utihnula, ćuti u ćošku. Ne znam da li ću ih ikada osloboditi. Ne znam ni da li bih umeo da se ponašam u skladu s tim strastima.

Toliko o pojedinačnim strastima. :) Imam onu generalnu strast prema životu, prema ljudima, porodici, prijateljima... sačuvao bih i spasao sve i svakoga, što ljudi prilično često svesno ili nesvesno iskoriste. Nailazim i na nerazumevanje, na podsmeh, jer moji stavovi o životu i ljudima odudaraju od svega što ovaj vek sa sobom nosi. Ne znam da li sam zastareo ili napredan. Kako god, tu strast ne dam. Volim život, pa i kad me sve uza zid pritisne pevam pesme ljubavne... :uredu:

Previše svega je loše, pa i strasti. Treba imati meru. Ne na način na koji je ja imam, to jedino zasigurno znam. Kako je naći? Nemam pojma.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko zna šta je strast, taj ne zna šta je mera.

I ne želi da zna

i ne traži je

.. jer mu i ne treba.

Ja sam

strastveni pushač

strastveni kafopija

strastveni prasojed

strastveni vozach

strastveni sladokusac

strastveni noćobdija

strastveni pathfinder

strastveni antipolitikus

strastveni volioc

strastveni mrzioc

strastveni hazarder

strastveno povlačim poteze

i još strastvenije posmatram kako mi se zalomilo... a zalama mi se da retko kad šta dobijem, al' zato uvek sve gubim :lol:

ali.. reći ću vam :pst: u poverenju

bole mene i uši i strasti.. za sve u čemu ne gorim

i ne sagorim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li ih obuzdavate i u kojoj meri ih imate?

Ne vezujem ih nužno za nevaljale stvari :zloca:...recimo strast prema pisanju,pesmi,životinjama,ljudima,životu,kafani,sportu itd...

Kako naći pravu meru,ima li je uopšte?

Da li treba tražiti meru?

Šta ako se ode u krajnost?

Ima li posledica?

Mislim da je ceo zivot trazenje mere.

Ja sam strastvena osoba.

Psiholozi bi me ocenili kao impulsivnu,kao nekog ko reaguje smesta i odmah.

Kao nekog koga vode emocije.

I sve je to tacno:roll:.

Thats me.

Ne umem drugacije.

I ne trudim se.

Strast me boji crvenom bojom,toplinom ljubavlju za druge, za zivotinje, za cvece, za kuvanje, za muziku,...za mnogo toga sto volim.

I svemu sto volim dajem se skroz,cela,bez zaljenja.

Sve sto radim radim sa ogromnom strascu.

A kakva bi bila da nema te strasti?

Bezlicna,dosadna,bezvoljna,kako bi volela?

Verovatno je da strast ima i negativnu konotaciju.

Zavisi gde je usmerimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Štiklo :zagrljaj: budi ljubazna pa mi malo pojasni ovaj deo,ne bilo ti zapoveđeno.

ja sam :zloca: radoznala...

Stizem:kez:

Za mene je strast ogromno osecanje,vulkan emocija,naglost,ishitrenost...osecanje koje treba kontrolisati.

Strast je carolija.

Strast je ono sto nas pokrece.

Ali ako strast vlada nasim osecanjima......odmah mi pada na pamet ubistvo iz strasti.

Verovatno je strast kontrolisala situaciju,pa dobila negativan epilog.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Strast je stvar temperamenta, ovisi ko je poseduje a ko ne. Nekom su reakcije haldnokrvne i on je npr melaholicnog ili flegmaticnog temperamenta, dok druga grupa spada u strastvenije. Ako govorimo o ljubavi prema necemu onda je to druga tema. Meni kazu da sam flegmaticnog temperamenta, odnosno da su moje reakcije spore bez preterane strasti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja stras' nije ekstravertna, teško se uočava spoljašnjim posmatranjem mene. To nije kontrolisano, jednostavno sam takav.

Ali ono unutra je pravi plamen i bura.

Objekti moje strasti su promenljivi jer sam svaštar u duši. Ali volim kada me uFati neizdrž gonjen strašću. Onda dajem najbolje od sebe i znam da taj neizdrž moram da iskoristim u tom momentu.

Nisam ništa posebno različit od drugih što se tiče "objekata" na koje usmeravam strast.

Možda je najbolje reći, šta god radim, ili ga RADIM ili se ne doFaćam! :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:( jao štiklo...ode ti u krajnost,ali,fakat da su crne hronike pune takvih vesti.

Pa jbg:neznam: pitala si me,meni kao asocijacija na negativan predznak strasti padaju samo crne hronike.

Al hajdemo redom...ako dobro razumem i oni su nekad svoju ljubav podgrevali strascu,a onda je neko prestao da voli ili je neko vise voleo,a neko manje.....rasplet ubistvo iz strasti.

Ima tu jos neceg osim strasti,ali to ovde nije tema,pa ne bih o tome.

Ipak da skratim sve ovo...Strast je glavno gorivo i pokretac,strast je inspiracija,strast je ogromana energija.

Ni nas ne bi bilo da nije bilo strasti.:astasad:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

.Strast je glavno gorivo i pokretac,strast je inspiracija,strast je ogromana energija.

Strast je prisutna kod svih. I pokreće ljude i sve tako funkcioniše.

Ljude motiviše da učine neke korake, koje ne bi verovatno radili da nije te ostrašćenosti za nekim ciljevima, postignućima.

I to je dobro.

Lakše je tako, jer ako se stvari mere i važu, ako se premerava svaki postupak,

obično ne ispadne kako valja :jok:

Retki su ljudi koji rade sve zdravorazumski, koji nemaju tu preko potrebnu strast da krenu ka cilju...

I da, u pravu je štiklica, postoji i ona negativna konotacija dela počinjenih iz strasti, ali to je već drugo pitanje... :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa jbg pitala si me,meni kao asocijacija na negativan predznak strasti padaju samo crne hronike.

:smeh: pa jbg,ima tu i pozitivnih predznaka,kao npr:

Zamisli samo LJUBAV kao zdravorazumsku?

Ja ne mogu.:jok:

Ni ja.

:) znači mi smo potencijalno opasne žeMske?

Ne mora sve da ode u negativnu krajnost,bar ja tako kapiram stvari...

Jel strast pokreće ljubav,ili ljubav strast?

Postoji zdrava i bolesna strast,koja teži krajnostima,ma kojim bilo.

Zdrava strast kao posledicu,ako se tako može nazvati,ima isključivo pozitivnu stranu.

Strast prema poslu,hobiju...Osvežava duh,odmara,misli čini bistrijim.

Bez težnje ka krajnosti.

Strast između dve osobe retko kada dovodi do kobnih ili fatalnih posledica,a takva strast ima ime na latinskom.

Nisam stručna pa ne bi o tome :beyond:

Misliti o nekome i strasno ga želeti,ako je to uzajamno može samo da prija...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svaka strast, prema bilo kom poslu, hobiju, sportu, nekom cilju... svaka strast je pokretač i daje energiju da nastaviš dalje...

Sad, ako ima ljudi koji neke stvari obavljaju a da pri tome nisu strastveno svim srcem uključeni i dati u sve to... jbg, to onda nije to...

I to su sve ''zdrave'' vrste strasti, koje te pokreću...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je ceo zivot trazenje mere.

Strast me boji crvenom bojom,toplinom ljubavlju za druge, za zivotinje, za cvece, za kuvanje, za muziku,...za mnogo toga sto volim.

I svemu sto volim dajem se skroz,cela,bez zaljenja.

Sve sto radim radim sa ogromnom strascu.

A kakva bi bila da nema te strasti?

Bezlicna,dosadna,bezvoljna,kako bi volela?

Verovatno je da strast ima i negativnu konotaciju.

Zavisi gde je usmerimo.

:smeh: pa jbg,ima tu i pozitivnih predznaka,kao npr:

Ni ja.

:) znači mi smo potencijalno opasne žeMske?

Ne mora sve da ode u negativnu krajnost,bar ja tako kapiram stvari...

Jel strast pokreće ljubav,ili ljubav strast?

Postoji zdrava i bolesna strast,koja teži krajnostima,ma kojim bilo.

Zdrava strast kao posledicu,ako se tako može nazvati,ima isključivo pozitivnu stranu.

Strast prema poslu,hobiju...Osvežava duh,odmara,misli čini bistrijim.

Bez težnje ka krajnosti.

Strast između dve osobe retko kada dovodi do kobnih ili fatalnih posledica,a takva strast ima ime na latinskom.

Nisam stručna pa ne bi o tome :beyond:

Misliti o nekome i strasno ga želeti,ako je to uzajamno može samo da prija...

Eh Dugice:kez:Nismo opasne nego tople i impulsivne:astasad:

Napisa ja na pocetku moj stav je da je ceo zivot trazenje balansa,prave mere,one koja prija nama ili nekom drugom.

Bas zato sto je strast tako neobuzdana,vatrena,cudesna,eksplozivna,impulsivna treba imati kontrolu i obuzdati strasti ....ponekad.:uredu:

Smatram da sve lepo moze imati neku drugu krajnost koja bas i ne prija.

Koja moze biti kobna.

Strast mene podseca na vatru u nama koja gori.....za druge,za posao koji volimo,za hobije kojima popunjavamo slobodno vreme.....ali mozemo i da izgorimo u tome pa da preterujemo u strasti prema poslu ,pa zapostavimo sve ostalo,da volimo nekog toliko da ga smaramo i gusimo.....

Mislim da sve ima granicu.

Tako i strast.

Ona lepa cudesna,poletna...

Kad nam pobegne sa uzice .....nazalost onda je neka bolest ili ......krajnost.

Kad kazes pozitivna strast...a gde je granica?:nempojma:

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Strast mene podseca na vatru u nama koja gori.....za druge,za posao koji volimo,za hobije kojima popunjavamo slobodno vreme.....ali mozemo i da izgorimo u tome pa da preterujemo u strasti prema poslu ,pa zapostavimo sve ostalo,da volimo nekog toliko da ga smaramo i gusimo.....

...a gde je granica?:nempojma:

Sviđa mi se asocijacija na vatru, pogađa pravo u centar. Granica je tamo gde povredimo sebe ili druge. Rekao bih da su strast i samokontrola dva dela iste vage i da je najbolje držati ih u ravnoteži, da nam se nijedno ne izmakne. To je jako teško, zato i mnogo i često grešimo u doziranju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sviđa mi se asocijacija na vatru, pogađa pravo u centar. Granica je tamo gde povredimo sebe ili druge. Rekao bih da su strast i samokontrola dva dela iste vage i da je najbolje držati ih u ravnoteži, da nam se nijedno ne izmakne. To je jako teško, zato i mnogo i često grešimo u doziranju.

E hvala sto si me razumeo:kiss:

Ja sam jedna strastvena osoba i znam da mi je jako tesko drzati strast na kratkom lancu kad dodjem u neku situaciju da treba odrzati ravnotezu.

Uvek kad pricamo o strasti imam dva stiha, pesme koju jako volim,me podseti....

Dve u meni pobiše sile,

mozak i srce, pamet i slast. ..

I Laza Kostic je imao svoje borbe kako savladati strast.

Ali eto iz te strasti izadje ova velicanstvena pesma.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...