Idi na sadržaj

Srbija u trendu - SOPA na srpski način


Preporučene poruke

SOPA, PIPA, ACTA, welcome to Serbia!

Ne mogu da verujem. Ladno imaju obraza da zabrane hebeno klađenje/kockanje na stranim internet sajtovima! Sve mu jebem, valjda ja imam pravo da svoj prokleti novac trošim na način na koji meni odgovara i gde meni odgovara, a ne gde mi država kaže da smem! Šta je sledeće? Zabraniti mi da iznesem i proklete dinare u inostranstvo?

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam direktno pogođen zakonom, ali mi je zaista neverovatno da ovako nešto pokušavaju. Imam neku siću na Pokerstars-u, koji ovde nije naveden, iznos koji mi ne bi bilo žao ni izgubiti. Ali ljudi imaju po par stotina, možda i hiljada evra na ovim sajtovima koje sutra neće moći podići jer se nekome digao organ da nešto sprečava. A ne čine apsolutno nikakvo krivično delo, svojim imenom i prezimenom i legalnim sredstvima igraju hebeni poker na sopstvenu odgovornost i rizik. Zaustavite Zemlju, silazim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Protest protiv cenzure interneta

Novi sad 25.02.2012. godine u 15 h

Nakon najave da će Ministarstvo nauke potpisati ACTA sporazum koji Vladi omogućava potpuni uvid u sve aktivnosti građana na internetu, najavljene su demonstracije u nekoliko gradova u Srbiji, dok će u Novom Sadu protest biti održan sutra u 15h.

stop_acta_crowd.svg

Državni sekretar u Ministarstvu nauke Radivoje Mitrović kaže da je u interesu Srbije da pristupi ACTA sporazumu jer postoji akcioni plan Vlade koji to podržava.

"To je uslov za ozbiljnu ekonomiju. Već su krajem prošle godine uvedene izmene zakona o autorskim i srodnim pravima koje dodatno regulišu tu oblast", rekao je Mitrović.

Ugrožavanje privatnosti

Kritičari sporazuma, međutim, tvrde da će on omogućiti cenzuru na internetu i kažnjavanje građana pod maskom borbe protiv piraterije. Vesna Rakić-Vodinelić, profesorka na Pravnom fakultetu "Union", izjavila je da su pravni metodi koje sadrže ACTA agresivni i da ugrožavaju pravo na privatnost, slobodu izražavanja, pravo na lečenje i pravično odlučivanje.

"Tako, na primer, država može naložiti provajderu da hitno otkrije nosiocu prava intelektualne svojine, informacije o korisniku za kojeg se tvrdi da je povredio pravo intelektualne svojine. Dovoljno je da nosilac prava tvdi da je određeni korisnik njegovo pravo povredio. Takođe, ovaj sporazum zemljama potpisnicama nameće obavezu krivičnopravne zaštite, što odstupa od EU standarda, a ne obezbeđuje ni pravično suđenje", navela je Vodinelićeva za "Peščanik".

Ona je rekla i da u ACTA sporazumu nema garancija za optuženog jer se mogu izreći privremene mere oduzimanja i zaplene njegove imovine, za koje se tvrdi da su rezultat povrede prava intelektualne svojine, a da se tuženom ne pruži prilika da se izjasni, objašnjava Vodinelićeva.

U celoj Evropi već nedeljama traju protesti zbog ovog kontroverznog sporazuma, čije potpisivanje može da označi kraj interneta kakvim ga sad poznajemo.

izvor: 021

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...